putratropika Publish time 3-9-2007 04:00 PM

Sex Sebelum Nikah..erk!!!(termasuk gay atau les)

Assalamualaikum wm wb

errr..fisrt of all MOD kalau dah ada thread yang seumpamanya, mintak maaf eh..delete jek...its ok..

errr..macam mana nak mula eh...aku blom kawin lagi..speacial partner pun belom ada..tapi aku takut la tengok ada sesetangah member2 aku nih dah buat 'project' dulu sebelum kawin..pastuh bila citer buat muka tak bersalah pulak tuh..aku pulak yang naik segan..they all kata benda tuh normal jek..(kepala hangguk tol!) pastuh cakap lagi macam mana kalau nak beli kereta kalau tak test drive dulu...(erk..yang itu aku setuju laa)

Tak kira la yang laki ker yang pompuan ker smua sama jek...aku pulak naik bulu roma bila pikir balik kalau aku ada partner...klau ringan mungkin tak leh elak laa..takut lak terssasar ker situ pulak..(aku nih walau naive pasal agama..tapi takut la jugak dosa kan...mak bapak aku pun didik aku baik sungguh..)aduii..ada sapa2 kat sini yang dah ada pengalaman ker..?aku segan nak letak issue kat sini tapi sebb aku tak kenal korang jadik belash jer laa..huhuhu..meh la sini sher sesama..pengalaman sendiri ker..(mungkin tak rela..atau lebih kepada kena paksa..lepastuh jadik habit..?)kawan2 ker..sapa2 laaa...untuk makluman..nih termasuk gay dan lesbian sekali eh....(amboi mak..beraninya edit nih...)

[ Last edited byputratropika at 5-9-2007 03:10 AM ]

sksk Publish time 3-9-2007 04:09 PM

Reply #1 putratropika's post

kalau benda yg terang2 dosa besar tu, jauhkan je la. berzina tu dik, berdosa besar. walau dah bertunang pun jauhkan... itu bukan bermakna dah dpt hak mutlak. ingat kita org islam...jgn mudah terpengaruh dgn cerita2 dr kengkawan yg dah jauh tersasar..

zaidi_uitm Publish time 3-9-2007 04:10 PM

ko gi beli rotan, pastu sebat 100 kali sume member ko tu..........................

mariamaria Publish time 3-9-2007 04:11 PM

ermm... bila dah ada boyfren, mungkin lain pendapat ko. tulah kita tak digalakkan keluar berdua2 an dgn lelaki. memang syaitan akan menghasut supaya kita buat benda2 tak senonoh. sekarang ni, budak2 sekolah pun dah pandai. kecik2 dah berboyfren. memang takde niat lain kecuali nak try seks sebelum kawin. so, my advice to you, kalau ada yang berkenan di hati, terus ajak kawin. tak yahlah ajak pegi dating2 ni. kang terbuat projek di taman bunga or tempat2 air terjun. kang kena skodeng, sape yang malu.

zailoas Publish time 3-9-2007 04:12 PM

dah sesat kawan2 mu tu..beli keta memangla kena test tp ni orang..sekali dah test dah takde harga..aku dah penat dangan isu ni..aku sian sgt ngan betina2 yang takde akai ni..org laki tak luak..tp yg luak, yg menanggung nanti si betina..ape2 dah jadi takboleh patah balik..

zaidi_uitm Publish time 3-9-2007 04:15 PM

Originally posted by mariamaria at 3-9-2007 04:11 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
so, my advice to you, kalau ada yang berkenan di hati, terus ajak kawin. tak yahlah ajak pegi dating2 ni.
mau meninggal kena heart attack mamat yang kena lamaran tuan umah ni...........................

midori88 Publish time 3-9-2007 04:15 PM

jawapan aku mudah jer..berzina itu berdosa besar. fullstop

Psl kwn2 tuh...kita cuma bole ingat mengingati tentang dosa tuh..tapi kalu diorg nak buat jugak..itu terpulang kat diorg..dan itu bukan masalah kita...yg penting kita pegang prinsip kita tuk menjauhkan diri dari berzina..

i3aizura Publish time 3-9-2007 04:17 PM

Originally posted by zaidi_uitm at 3-9-2007 04:15 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

mau meninggal kena heart attack mamat yang kena lamaran tuan umah ni...........................

wahahaha... tak tahan ayat dia..

zaidi_uitm Publish time 3-9-2007 04:18 PM

Originally posted by zailoas at 3-9-2007 04:12 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku sian sgt ngan betina2 yang takde akai ni
diaorg tu skang ni tengah memenuhi universiti2................................

ska_n_dal Publish time 3-9-2007 04:18 PM

aku pun ada member-member yang dah test drive dulu.....tapi alasan diorang lagi selamba .....diorang sebabnya diorang dah tak tahan....

tapi nie nasihat aku yang hampir tejebak.....nak bernikah nie bukan macam nak beli kereta boleh test-test....jangan diikutkan sangat dgn cara orang barat tu....jauh sangat dah tersesat tu....sayanglah belum kawen dah jadi 'second hand'

Mamason Publish time 3-9-2007 04:23 PM

eeii... dah nyata benda haram... buat aper nak ditanya-tanya, buat aper nak disoal-soal dan lagi satu nak buat aper dicuba-cuba??

alahaii.... kesian ....

kukukakikiri Publish time 3-9-2007 04:26 PM

hmm...mende ni dh cam perkara biasa laa....agak2 lepas testing..,rase x besh...diorang blah aje .... si pompuan jadi bohsia terus pastu.. miahahahah

zailoas Publish time 3-9-2007 04:26 PM

benda yang haram ni bukannya baru..dari zaman nabi..dan akan kekal haram sampai kiamat..aku ade kawan yang test drive ni pastu aku sound balik..skali tuhan balas on the spot..melekat berdua..tahulah korang azabnya..mula2 dia taknak tegur aku..perang habis..pastu lama2 dia datang kat aku, minta maaf..dia terbayang keadaan melekat tu sangat menakutkan..baru tahu kuasa tuhan

shielax Publish time 3-9-2007 04:30 PM

:mad: :mad: :mad: automatik ko dah benda tu haram kan...jangan nak dihalalkan benda yang dah termaktub haramnya sejak zaman nenek moyang kiter lagi...ingat walau apa pun ygberlaku ko kene tau...harga dirilah aset paling penting seorang wanita tau....huaiii tak sanggup aku mintak dijauhkan lah daripada benda2 macam ni sume....:mad: :mad:

:I :mad: :I :mad: :I :mad: :I :mad:

zaidi_uitm Publish time 3-9-2007 04:33 PM

Originally posted by Mamason at 3-9-2007 04:23 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
eeii... dah nyata benda haram... buat aper nak ditanya-tanya, buat aper nak disoal-soal dan lagi satu nak buat aper dicuba-cuba??

alahaii.... kesian ....
gatei meghonyam le tu..................................

aryssaharris Publish time 3-9-2007 04:44 PM

benda haram tu yg org kata sedap..tu yg mcm2 fakta diputar belitkan utk menunjukkan pd org apa yg dibuat tu tak bersalah..tak yahla nak ikut cakap bf nak projek baru nak couple-baru nak kawen..itu sume ajaran sesat sama sekali! apa2pon berbalikla ke hukum-hakam..

putratropika Publish time 3-9-2007 04:52 PM

Reply #11 Mamason's post

hmmm...aku tanya bukan nak mintak pendapat samada benda tuh aku boleh buat ker tidak..(maksudnya untuk aku laa..)yang tuh aku boleh pikir la sendiri.....sebenarnya lebih kepada nak berkongsi cerita..korang pun tau kan benda nih dari saman nabi lagi dah ada (bila besrzina jek kena rejam ngan batu..)..gay..lesbian..cumanya aku pelik sekrang nih benda2 nih dah jadi kebiasaan..sambil kita borak dan bincang topic nih sambil tuh nak jugak berkongsi cerita ngan member yang lain kalau ada pengalaman ngan kawan sendiri ker..apa ker...jangan salah paham ek...DOSA tetap DOSA...(tapi bila dah akhir zaman nih la banyak orang buat dosa tuh macam dah jadik kebiasaan pulak...nauzubillah..)

arysa Publish time 3-9-2007 04:56 PM

aku kalau baca citer 'projek2' sebelum kahwin ni aku teringat kat coursemate aku dulu... aku tak pastilah sampai tahap mana yg dorang penah buat...tapi sedih bila dpt berita both bf and gf meninggal kemalangan jalanraya masa balik cuti semester... ntah sempat bertaubat ntah tidak...

budak2 sekarang ni tak takut dosa ke? tak takut kena STD ke? or tak tau STD tu apa?

zaidi_uitm Publish time 3-9-2007 04:58 PM

Originally posted by putratropika at 3-9-2007 04:52 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
bila besrzina jek kena rejam ngan batu..
kena rejam dgn batu sampai mati tu, orang yang dah kawin yang melakukan zina.........................

orang zaman dulu, ada gak yang memberikan hukuman sula................................

zaidi_uitm Publish time 3-9-2007 05:00 PM

Originally posted by arysa at 3-9-2007 04:56 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
budak2 sekarang ni tak takut dosa ke?
solat tak penah, puasa tak penah, nak takut dosa mende nyer........................................
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
View full version: Sex Sebelum Nikah..erk!!!(termasuk gay atau les)