Agul Publish time 2-9-2007 03:15 AM

Virago 535

Kalau aku boleh dapat virago 535 dalam RM5000 ok tak?

Tak sure lagi tahun berapa.燤ember燼ku爐ak爐anya爈agi爋rang爐u.

Owner jual sebab dia kena kerja luar negara.

Ada tak sapa2 pakai 535 ni? Aku ada terbaca kat forum lain yangvirago ni tak berapa elok. lebih baik amik moto lain. Tak tahulah orang yang komen tu pernah pakai ke tak virago ni...

ryo_takahashi1 Publish time 3-9-2007 11:48 AM

Originally posted by Agul at 2-9-2007 03:15 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Kalau aku boleh dapat virago 535 dalam RM5000 ok tak?

Tak sure lagi tahun berapa. Member aku tak tanya lagi orang tu.

Owner jual sebab dia kena kerja luar negara.

Ada tak sapa2 pakai 53 ...

dah biasa dgn easy rider ni ke..?? utk orang yg tak terlalu tinggi ok la bawak motor ni.. rileksss... enjin V-twin baguih la.. nak cruise 140 cantik la...
yg paling penting ko check le diaphram dan shaft... sbb motor ni tak pakai chain ato belting... so kena pastikan condition shaft tu dlm keadaan baik.. atau kena korban byk RM utk bela... aku tak biasa sgt dgn model2 easy rider ni.. tapi utk XV535 tahun 96~97 price range sekitar RM6k ke RM7k.. ni utk model2 standard bukan custom.. kalo motor tip top mungkin le sikit mahal... ada yg nak jual sampai RM10k tu ngarut ler... kalo custom tu tgk le apa ubah suai yg dah dibuat...
so ada nak tolak RM5k kalo keadaan motor bagus bule la amik.. tapi bawak le kengkawan yg biasa dgn V-twin enjin ni gi ushar dulu... dah beli esok post gambar kat sini ek...

Agul Publish time 4-9-2007 05:51 PM

Originally posted by ryo_takahashi1 at 3-9-2007 11:48 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

dah biasa dgn easy rider ni ke..?? utk orang yg tak terlalu tinggi ok la bawak motor ni.. rileksss... enjin V-twin baguih la.. nak cruise 140 cantik la...
yg paling penting ko check le diaph ...

Kawan kepada kawan aku yang nak jual. Dia tak tanya lagi tahun berapa punya motor tapi single owner kalu xsilap aku....

Aku tak pernah guna motor camni... heheh.... xtau nak tengok macam mana. kena bawak orang yang pandai pasal motor ni lah...

Tinggi aku sederhana 168. kalu sportsbike ok lagi tinggi ni?

ryo_takahashi1 Publish time 4-9-2007 05:57 PM

Reply #3 Agul's post

sebenarnya takde restriction ketinggian utk bawak sportbike... cuma memula dan nak benti especially masa traffic light tu jer.. certain bike tinggi jadi kurang sesuai utk mereka yg tidak tinggi... but 168cm bule la kot... but easy rider.. nama pun easy.. lebih mudah...

iwalyN Publish time 4-9-2007 07:31 PM

2 tahun naik virago ulang alik Johor-KL. Mula2 sure sakit2 badan ngan kelangkang.

Name je easy rider. Takat ride santai2 dlm town, or keliling taman perumahan.... kira ok la.

Tapi long distant, tak sedap. Sebab aku suka pecut laju2 sebab boring perjalanan jauh sgt. Sebab tu lagi sedap pakai jenis superbike sebab kaki ko rapat pastu badan boleh bongkok peluk tank.

Satu lagi... masalah diaphram dia tuh.... asyik koyak je. RM250 sekali betulkan. Tayar upah bukak, pasang... RM40 tak termasuk tayar baru.

kotaro Publish time 5-9-2007 02:16 AM

aku pernah naik moto ni, best

dell_dimension Publish time 5-9-2007 08:20 AM

ikut pengalaman aku, sesetengah early model virago nie esp cbu terus dari jepun ada masalah dengan sistem elektronik dan elektrik. aku punya virago dulu problem tentang altenator.. so bateri asik memanjang kong sebab tak masuk charge. kalau nak beli gak virago nie, first mintak owner dia bagi ko test 1 hari dulu, kalau boleh. check diagphram kat karburator tu and jgn lupa shaft. benda dua nia laa yang akan buat duit ko banyak terbang.

kalau nak carik, beli la model yang pasang kat malaysia. diorang dah rectify problem yang aku cakapkan tadi. Insyaallah dah tak ada problem la, itu pun kalau owner dia jaga betul2. expect to fork out between RM 400 - 600 kalau ada major problem... selamat bervirago..

dell_dimension Publish time 5-9-2007 08:23 AM

satu lagi... susah oo nak jaga twin block nie... bukan aku nak takutkan ko.. tapi pengalaman aku la... better cari yang single block mcm vulcan 500 ke... kurang sket problem tapi mcm biasa la... spareparts kawasaki nie mahal, cap ayam punya pun tak banyak.

karmirider Publish time 25-7-2016 01:49 PM

Hi...sy karmi dr selangor.
Sy rider virago 535. Buat masa ni semua ok sahaja penggunaan jentera ni dan sparepart sy rasa xlah terlalu susah dan terlalu mahal. dulu mgkin ye harga sparepart mmg mahal sbb rare tp skang shaft satu set pn bleh dapat 500 ringgit kalo 2nd.tp kalo baru mgkin dalam harga 1k...yg pnting penggunaan jentera ni perlukan penjagaan yang lebih terliti seperti service minyak hitam dan gear box oil ikut millage jgn terlebih.jentera xv 535 ni xbleh main hentam aje...sbn dah nama pn easy rider dan santai.bak kate otai ini motor bukan motor kepit ini motor kankang..so just slow and enjoy ur view...itu sahaja...area kl dan selangor ni bnyak lagi spare part xtahulah d tempat lain.tp skang beli online aje pn bleh.....

Pages: [1]
View full version: Virago 535