isif Publish time 27-8-2007 03:41 PM

????

Post Last Edit by isif at 11-5-2010 11:28

EMAK OOO EMAK.

Aku tercari-cari siapakah empunya suara ini. Merdunya!..suaranya mengalunkan bacaan Al-Quran benar-benar membuatkanku rasa terpempan suaranya benar-benar membuatkanku rasa hidu nyaman!..senyaman angin yang membuai sawah padi yang terbentang di hadapan mataku ini卻ejuk..!..rumahku mengadap sawah padi..nun jauh di utara Kedah!! Aku orang Pendang, kedah!

Apa yang hang dok temenung tuh Mal?

Takda pa mak aih..saja nih. sengehku!..aiseh emak memang..pantang aku duduk mengadap jendela pagi-pagi memang inilah hobby aku duduk di beranda rumah Mengadap bendang waktu pagi Sedap tau..panorama indah! Chewahhh tapi memang indah pun..aku tak tipu!!

Siapa dok ngaji pagi-pagi nih?..merdunya..pagi nih kedengaran suara indah menerpa telingaku tapi serius memang sedap suaranya penuh tahwid..terkedu aku sebentar.

Siapa?..termenung kejap emak Suara mana pulak..melah laa nih!..dia memang semalam nampak melah..budak UKM..cuti hujung minggu laa tuh!!....

Tang tuh tuuuuuuuu..mak tak dengaq kaa?Aii takkan aku sorang saja yang dengar!...

Erm...yang.tuh kaa? Siapa lagik kalau bukan adik hang melah? Awat hang dah berkenan kaa dekat sora dia?...kalau berkenan mak pi pinang...pancing emak Sengeh! Tau dah..hang ingat mak pekak kaa?

Ai aa pinang elok laa tuh..melah anak mak jang munah kan!...mak pun memang dok gatai nih, nak bermenantu!!!...usik aku terbeliak mata emak Aduh ngomel emak kalau membuntangkan mata macam tuh!..ketawaku memecahkan keheningan pagi tuh!..melah budak muka seposen kalau bercakap gagap!...muka jer lawa tapi kalau sentuh bab berkomunikasi pergh macamada tembaga dalam mulut..nak buka sikit punya payah!! Kalau buat bini..mati kebosanan aku rasanya!! Tapi best menyakat emak pagi-pagi nih..suka2

Dah laa mak mak nak mandi dulu!... aku berlalu mengambil tuala..perigi..aku mai nih..hehehehe..biasalaa pagi-pagi nih sedap mandi air perigi!...pagi ker? Isk tak ler pagi sangat dalam pukul 10.00 sebenarnya..matahari pun dah meninggi atas kepala

Air perigi disiram!..Grrrr..sejuk..tapi sedap!...rumah aku masih memakai perigi sebagai bekalan utama perigiair pam dan disalurkan melalui paip..takderlaa lagi memakai tali..gayung!..rasanya waktu aku sekolah menengah
ayah dah tukar ker pam senang sikit..kalau tak kesian emak!..ayah..rindu sungguh dekat ayah..ayah dah mengadap Ilahi setahun yang lepas..kencing manis..ayah pergi tatkala umurnya 63 tahun. Tinggal laa emak sorang di kampong sku anak tunggal dan mak tak nak tinggal dengan aku..suka duduk di kampung..

Kedengaran emak menyanyi kecil di dapur..nyanyi ker? Nyayi marhaban卪arhaban tuh nyanyi kan?...yer laa tuh lagu marhaban..suara mak emak memang boleh tahan!..

Fuyooooooooooo..kalah siti nurhaliza emak!

Astaqfirullahalazim....hang nih..dok terpa lagu tuh awatnya!jengil mata lagik aku mengekek panjang best-best!

mak..tengah hari nih mal balik bangi

Hang dok kalut balik awai pasai paa?

Saja ada kerja sikit emak!...syarikat mal tuh kan baru setahun jangung!..kena laa dok perhati emak!

Syarikat..bila masa hang berniaga mal..hang bukan kerja utusan kaa

Utusan kaa..aiseh ingat mal ada syarikat tadi..huhuhumengekek aku ketawa..pekena emak memang hobby!

Hang biaq betoi..kang mak munah hang tanya hang kerja pa..aku kompius nak habaq

Kompius? Sejak bila emak guna perkataan yang quite complicated nih? Biaq betul

Kompius!!..fuyooo..ulang sekali lagi mak?

Satu cubitan singgah di perutku! Emak memang ketam!! Huhuhuhu..

Cakap laa hang jgn!!

Kata jaa dekat mak munah..mal kerja kilang boleh?! ketawaku masih bersisa.menggeleng emak..anak tunggal nih memang kalau akmal balik berair mataku ketawa Akmal, anak muda aku nih dah pun 28 tahun..elok pun dah berbini!...tengah hari nih dah nak balik Akmal dua minggu sekali mesti balik?.akmal-akmal!!

Selesai solat zuhur..aku terus pulang ke bangi esok dah kerja!!!

[ Last edited byctredzuan at 15-2-2008 02:34 PM ]

imat Publish time 27-8-2007 03:58 PM

lagi... sambung le..

ja_gd Publish time 27-8-2007 04:00 PM

ingat kan aper lah tadi :o

edgeare Publish time 27-8-2007 04:10 PM

eeek takkan ini aje....

potong stimm je le...

:shakehead3: :shakehead3: :shakehead3:

isif Publish time 27-8-2007 04:27 PM

Post Last Edit by isif at 11-5-2010 11:32

TENANGNYA

Lega..satu perasaan yang sukar digambarkan..seronok balik kampong, hiruk pekuk kampus tenggelam sebentar..seronok sangat!..

Sudah agak lama aku tak pulang ke kampung, rindu pada ibu berlebih-lebih lagik rindu pada aisyah satu-satunya adik kesayanganya.

Kak long, ibu panggil aisyah terjerit kecil dari dapur..

Melah menyahut!..adik yang sorang nih memang..apa salahnya kalau datang ke bilik dan panggil elok-elok dari terjerit dari dapur卥alaulaa jiran tetangga dengar malu..anak dara berusia 18 tahun terjerit telolong inilah budak remaja zaman sekarang..melah mendengus kecil..

Di dapur ibu dan aisyah sibuk..menyiapkan makan tengah hari awalnya??..memang awal pun selepas siap sarapan..biasalah ibu..tak akan duduk diam Aisyah ringan tulang..paling ringan tulang, kalau bab memasak, memang melah surrender, aisyah lebih pandai..tetapi Allah menjadikan manusia ini pelbagai ada yang terror ada yang tak..ada yang pandai ada yang kurang Aisyah pandai memasak tetapi dalam bab akademik kurang tetapi melah pandai akademik tetapi bab memasak pulak kurang Melah senyum Maha Indah Ciptaan Allah!..

Aisyah..nanti lain kalijangan jerit panggil kak long yer!..akak malu laa..kalau jiran dengar!luah melah penuh berhati-hati..inilah melah..penuh berhati-hati dalam berkata-kata sentiasa malu dan sensitive memang dirinya

Pelik?? Malu pasai apa??

Nak malu dekat sapa kak long?...jiran kita Cuma mak utih saja pelik aisyah..

Jgn-jgn malu dekat abang mal kot

Abang mal ada laa ei kak long..abang mal handsome ooo tadi aisyah sembang dengan dia laa sengeh aisyah..abang mal dengan dia memang rapat..macam adik beradik kandung sejak dulu lagi..tp abang mal tak rapat dengan kak long nyer..kak long pemalu sejak azali lagik

Melah diam..abang mal lama dia tak jumpa abang mal entah macam mana rupanya pun tak tahu aiyah berceloteh pasal abang mal..abang mal..abang mal..abang mal

15 tahun lepas

melah..kejap susah betoi abang mal nak sembang ngan melah..niii abang mal nak Tanya

Gulp..abang mal

melah..aini tuh kawan melah kan?

Mengangguk

aih habaq kat aini..jgn dok rapat dengan usop tuh.dia tuh..isk banag mal bukan apa tak elok anak dara dok bersidai dengan jantan dekat tandop nuuu

Mengangguk

kalau apa-apa jadi susah

Mengangguk

oklaa..habaq tuh jaa dekat aini..terlalu

Mengangguk

Melah tersenyum..teringat tindak tanduknya dulu..abang mal prihatin..baik..tp melah jarang sembang dengan abang mal..tak seperti aisyah..aisyah peramah!...

mak long nih..hantar ke rumah mak utih aisyah menghulurkan sayur kankung..

eh..apa pulak akak..aisyah laa..aisyah menggeleng kak long memang kalau boleh meyorok dalam selimut rasanya mesti masuk dalam selimut saja..kak long..kak long卬ama saja budak ukm tp pemalunya..macam mana laa kak long nak cari kerja nanti??? Hairan aisyah!!

ja_gd Publish time 27-8-2007 04:47 PM

cepat ler smbung...:D :D

milanhawkin Publish time 27-8-2007 04:51 PM

yeyeye... isif ada citer baru... :D

telagamadu Publish time 27-8-2007 05:12 PM

apa tajuk nya isif?

isif Publish time 27-8-2007 05:24 PM

;P ..tajuknya ialah..????...;P

isif Publish time 27-8-2007 07:35 PM

Post Last Edit by isif at 11-5-2010 11:35

RINDUNYA

Rohana termenung jauh ideanya buntu biasalaa..idea datang last minute sebagai seorang journalist memang idea tuh asset penting isk..tensennyer.. kalau akmal ada..mamat nih boleh jugak diajak berborak akmal..boss merangkap kawan..esok mamat tuh dah nak balik..mampus aku

Sedikit sebanayk rohana kagum dengan akmal..umur masih muda tp jawatan dah editorn rindunya akmal keletahnya loyar buruknya dan paling rindu ketawanya!!

ceh mengelamun!

ko nih siah..selamba jer kacau aku..ko nih memang..

balik laa..amirul tunggu..sian dia

Amirul ... beloved hubby.amirul husband rohana, sepupu akmal..melalui akmal laa cinta berputik dengan amirul sebab itu sayangnya pada akmal hanyala sebagai kawan sebab sayangnya pada suaminya lebih-lebih lagi tp sayang seribu sayang..walaupun perkahwinan mereka mencecah 5 tahun, mereka masih belum dikurniakan anak..rohana berkahwin dengan amirul tatkala usia masih muda.. 22 tahun amirul sekarang dah 30 tahun, dan dia 27 tahun..

abang..kita tak ada anak .. menangis rohana di bahu suaminya..

ana sayang..anak itukan rezeki..mungkin kita masih belum ada rezeki? Kan kita dah jumpa dr, kita dua-dua sihat..maksudnya belum masanya lagi sayang puas sudah dipujuk isterinya itu kesian Rohana amirul tahu isterinya itu amat mendambakan anak..perempuan mana yang tidak mahukan anak

abang..anna rindukan tanggisan baby..anak penting bang..abang..andaikata kita takda.. bibir itu disentuh oleh jemari amirul..menutup segala bicara..

jgn difikirkan benda tak elok..anna..kalau tak ada anak pun abang redha..hanya anna isteri abang dunia akhirat..lagipun akmal kan ada.. suruh jer dia kahwin..lepas tuh kita kidnapped anak dia..nak? amirul senyum..

Abang!!sempat lagi melawak itulah amirul..suaminya begitu baik pandai megambil hati..seperti biasa akmal laa..yang menjadi asset penutup bicara sekiranya dibangkitkan soal anak..

Hubungan amirul dengan akmal rapat..seperti abang dengan adik..adakalanya ana rasa terpinggir kalau mereka bersama..tp ana sendiri sukakan akmal..bilalaa dia nak kahwin???

pink_honey Publish time 28-8-2007 07:44 AM

besh2..
cpt2 la update ek isif..
:loveliness:

telagamadu Publish time 28-8-2007 09:36 AM

Reply #9 isif's post

wow very the simple:lol: :lol: :lol:

layanzzzzzzzzzzzz

juliet80 Publish time 28-8-2007 02:29 PM

isifff !!!

munculpn isif akhirnye ngn cter baru ekk.. sukanye juliet...
sperti biasala kan..isif yg rajin..cpt2 update tau !! :P

pstt...isif de ke msa nk update cpt2 sperti dl2 tu... isif x bzy ngn keje lg ke ?? konpius skit juliet ni..hehhehe

bulat81 Publish time 28-8-2007 04:34 PM

ye...ye..isif ada citer baru..sowi aku baru nampak la citer ko ni,apa pasal tarak tajuk?undefined

isif Publish time 28-8-2007 05:54 PM

Reply #13 juliet80's post

juliet..itulaa..buat masa sekarang memang laa isif free..sebab cuti..tp by 3hb nih isif dah start kerja...:funk:

masa tuh andaikata terlambat update..pepaham jer laa yer..hehehehe;P

isif Publish time 28-8-2007 06:18 PM

MAK UTIH VS MAK MUNAH

搒edapnyer masakan ketam lemak cili padi tadi

telagamadu Publish time 29-8-2007 10:34 AM

cedap nya pekasam goreng...yum yum

juliet80 Publish time 29-8-2007 10:45 AM

Reply #17 telagamadu's post

pekasam goreng mkn ngn nasi panas2..perhhh !
sdapkan telagabiru...

isif sayang....ehmm2 ...:Phehhehe

telagamadu Publish time 30-8-2007 12:02 PM

apa lah kau ni juliet .....kita madu lah bukan biru tue nasyid punya production house ;P ;P ;P

isif Publish time 30-8-2007 02:11 PM

IKATAN

"mak biar betul?" akmal terjerit kecil....tak sangka, gurauan menjadi kenyataan...memang laa dia bergurau suruh emaknya merisik si melah tp tuh gurau saja..yang dibuatnya betul-betul..sapa suruh..pening...kali nih masalah besar melanda...

"kan hang yang suruh...aku pi laa merisik" mak utih pening... kan si akmal yang suruh.....budak nih jgn tak jadi pulak..mak dah cakap dengan si munah..dah siap bermimpi lagik..cincin tunang dah pun ditempah..jgn tak jadi..mak utih merengus kecil...sekarang macam mana..sudah laa sebelah rumah..mana nak letak muka kalau tak jadi...kesian munah..sudahlaa dia pihak perempuan!

"hang jgn mal...mak malu kalau tak jadi"

akmal semput dada rasanya..sudah...kalau tak jadi malu emaknya..lagipun sudahlaa sebelah rumah..akmal dalam dilema...

perlahan-lahan akmal menghembuskan nafasnya...bismillahirrahmanirrahim...ikutlaa..tawakkal...nasi sudah jadi bubur..ini soal maruah..malu emaknya nanti...lagipun takpalaa..melah bukan cacat pun...cuma agak bisu sikit saja..pening kepala akmal...

"yer la2...ikut mak..rancang bila tunang?"

"minggu depan..hang tak balik pun takpa...lagipun melah ada dekat sini..cuti semester...kita teruskan saja..hang tak balik pun takpa..." mak uith senyum..alhamdulillah...

"hujung tahun nih ..kita langsung..elok sebelum melah posting...kang dihantar ke sabah atau sarawak..payah pulak" sambung mak utih...

"posting?,,melah cikgu kaa?"

"yalaa...cikgu laa..."

sudah..cikgu..patut laa mau kahwin cepat-cepat...aku nih jd pak turut laa nih...habislaa masa bujangku nih...pening-pening...satu..pening nak kahwin hujung tahun nih..duit tak jadi hal..dalam simpanan ada dalam 20 ribu..cukuplaa nak kahwin..rumah dah dibeli. kereta dah ada..semua tuh tak jadi hal..tapi melah tuh lawa ker tak?...aiseh!...buatnya aku tak terliur..macam mana..takkan nak kahwin cerai..kalau ikut muka cam adiknya takpalaa jugak manis..tapi itu aisyah telahpun dianggap macam adikku sendiri..takkan nak tukar pulak..aduhhh..berat kepala nih...

"mal...awat diam?"

"takpalaa mak..ikut mak laa...mal malas aa nak fikir..ada kerja nih..malam nanti kita sembang lain.. oklaa mak no..bye.." off...

kahwin cepat!! aduhh.....akmal merenung syiling....lepas nih..apa pulak yang jadi.. tak boleh jadi nih.minggu depan kena balik!..sekurang-kurangnya kena tau jugak muka si melah tu!...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: ????