ajami Publish time 22-7-2007 04:55 PM

PENULIS SKRIP?

Salaam all..

saja nak tanya saper yg berminat nak jd penulis skrip dramatv/filem.. mari kita berforem:loveliness:

http://bicaraskrip.blogspot.com/2006/09/nak-jadi-scriptwriter-pt1.html

kupay Publish time 22-7-2007 07:37 PM

Reply #1 ajami's post

aku berminat sgt nak jadi penulis....sebab aku nak ceritakan jalan hidup aku....tp skrg bukan mase yg sesuai...byk lg yg menuntut masa aku....i need to complete my project final year...tp klu dpt peluang utk menulis....aku nak jugak....

ajami Publish time 22-7-2007 08:59 PM

Reply #2 kupay's post

Salaam kupay..

AKM u tu is a good 'cerita' yg boleh diadaptasikan kpd sebuah dramatv bersiri.. dialog2 dah ok sgt.. nak polish sana-sini skit2 jer.. cuma cerita tu byk perubahan masa yg bertahun .. so kalau di jdkan dramatv produksi kena alert dgn perubahan kostum/mekap pelakon utk kesesuaian conti umur.. satu lagi psl adaptasi dr cerpen/novel nih ialah penukaran cara menulis dr cerita 'dlm kepala' kpd 'visual storytelling'.. maksud saya rujuk ni >> http://bicaraskrip.blogspot.com/search/label/adaptation

..actually saya rajin gak surfing/baca cerpen2 kat sini.. pd pndpt saya, ramai penulis2 kat sini yg berpotensi utk 'bercerita' dgn baik.. tahniah suma!:loveliness:

p/s: new info dr majalah KLUE psl contest yg seswai utk forumer kat sini >> http://www.apostrophegallery.com/

[ Last edited byajami at 22-7-2007 09:33 PM ]

epal59 Publish time 22-10-2009 09:53 AM

salam...topik ni dah lama senyap...menunjukkan x ramai yg minat tulis skrip...nampak cam peluang terbuka luas jer...huhuhu...dgn sedikit bakat menulis yg ada ni, nak juga diperkembangkan ke penulisan skrip, harap sudi beri tunjuk ajar...

susah juga bila x der formal education dlm penulisan skrip ni, jenuh juga la asyik bertanya pakcik google...kadang2 jumpa, kadang2 x jumpa apa yg dicari...

ada la juga buat sinopsis untuk beberapa cerita tp tak bergerak-gerak jadi skrip...apa pendapat tuan rumah mengenai org yg baru pertama kali nak jadi penulis skrip mcm sy ni...apa beza sinopsis & treatment? camner flow nak hantar skrip drama hingga dilayarperakkan...harap dpt membantu...

bintang Publish time 22-10-2009 10:11 AM

Tak berapa pandai lah menulis skrip drama ni....

fizziany Publish time 22-10-2009 10:36 AM

saya nak cuba buleh?????
heee....saya tak pandai...tapi...you evaluate citer saya dulu..kalau okay...jalanla.kalau tak okay...kutuk sikit...part mana yg kena improve.
:lol::lol:

ako_chan Publish time 22-10-2009 10:39 AM

emm...ako pun b'minat gak nk jadi penulis...
emm...skrg ni dah ada r 2-3 draf jalan citer yg ako dah buat...
but mcm kupay gak...bz sgt r skrg ni...lgi 2 minggu dah nk final exam...
heehehe...ingat nk siapkan projek ni after exam nnti, but my lap top hilang lak...
tgk r hujung tahun ni...klu ada rezeki, nk beli laptop baru...mungkin time 2 baru stat kot...

epal59 Publish time 22-10-2009 12:06 PM

jom kita sama2 blaja dengan lebey mendalam psl penulisan skrip...yg paling utama tau format yg betul...

manfrotto Publish time 11-11-2009 04:56 PM

lain producer lain formatnya ...

Mia_Sara Publish time 19-11-2009 02:54 PM

saya nak menulis balik sbb dah lama saya tak menulis ia membuatkan saya lupa yang saya ini worth for something!

keypochino Publish time 20-11-2009 11:01 AM

saya mmg berminat utk tulis skrip..tp cuma perlukan laluan mcmana nak mulakan langkah...after dah tulis tu nak hantar kat sapa..
Pages: [1]
View full version: PENULIS SKRIP?