songan_jr Publish time 11-6-2007 03:09 PM

maaf bangat.... aku tertidorrr.... ini kan kisah benar, setengah jam aja dapat ditayangkan. tunggu minggu depan pada hari dan waktu yang samaaa....

jangan mareee songan tak gitu, SMAIDIN kenai songan kannn kalau becerita.... Jawapan kepada pertanyaan dan kenyataann.
1) MO MOCHA - Betoi laahh kalau si JAMAL pak tongkol tuu laa namanya.......cerai atau tidak tak pasti
2) ASAM FISH - Pasal COO yang nada maksudkan saya tak pasti
3) MoCuishle - Citer pasal anak pak zain adalah CERPEN sahaja boleh diselitkan nanti
4) smaidin - pasal anak-anak diatahu atau tidak aku pun tak tahu jawapannya
tanya tuan punya benang, mungkin dia tahu kot.

ok semua saya ni tak berapa nak laju type so pelan-pelan kayuh... tadi pukui 3 ada berita terkini.

songan_jr Publish time 11-6-2007 03:24 PM

ok kisah bersambung

aku tak tau macamana kisah ZJ ni dapat pi US ni, katanya menanag apa ke nama ntahlaa, aku pun tak tau. tak kisah semua tu. Pokoknya memang dah bergoyang walaupun angin tak tiup. Masa terpampang kat paper gambaq depa ni ramai-ramai, aku pun mula buat assignment. Aku tanya boss kepada MM, buat apa MM join trip ZJ pi US. Boss dia jawab dia tak tau menahu dan cuma dia hanya meluluskan cuti sahaja. Betullah jawapan boss tu.

Aku pun selongkaq gerobok sana sini celah sana sini maka dapat satu info lagi. Kisah nak buat VISA nak pi US, punyalaa tongong si MM ni suruh staff dia pi buat VISA dan bersama-sama dengan pasport si ZJ pun ada sama. Pasport mereka berdua saja. Lain kali kalau nak buat jahat pun, sekali harung la pasport kutu-kutu lain sama, baru lah boleh cover sikit. tu pun nak kena ajaq. Itulah kisahnya terbongkar cerita si MM dan ZJ masa depa nak pi US. Sekali bila pi sana MM pun galak n gatai dok posing sama depan kamera dan siap masuk nama lagi. Hapa ke jadahnya tak taulahh.

Kisah ni sebenaqnya bermual dua tahun lepas masa ZJ pi buat umrah.........

iklan sat noo... sat saja nooo....
jom heboh heboh jom heboh heboh

MoCuishle Publish time 11-6-2007 03:40 PM

:L .....aku maseh menanti ni songan...

ko ni da mcm Uncle_K kt bod paranormal...;P

sabo je la haku...

da mcm tgk citer bersiri le pulakk..;P ;P ;P ;P ;P

ayuh songan...:C

nory Publish time 11-6-2007 03:57 PM

songan.. nak tanya sikit..MM ni dulu ni biasa keje sebagai pengurus
bank ke

lonely_surina Publish time 11-6-2007 03:57 PM

weh, su letak ra4 tau...

koko2 Publish time 11-6-2007 03:58 PM

jom..jom..jom..jom..heboh heboh lagi...kasik konsert GEGAR plak..

lonely_surina Publish time 11-6-2007 03:58 PM

sapa2 tak setuju ngan ra4 ni bgtahu la kay...

smaidin Publish time 11-6-2007 04:07 PM

gempak betul la Songan nih..tau ajer crita2 tersembunyik nih... sambung ler balik please....;P

songan_jr Publish time 11-6-2007 04:07 PM

RA 5 pun tak pa

smaidin Publish time 11-6-2007 04:07 PM

sorry 2 x pulak....edited

songan_jr Publish time 11-6-2007 04:07 PM

ok sambung lagi .....

aku ni tak berapa pandai sangat nak cerita, tapi aku trylahh, u got it, i got it.
kisah ZJ nMM ni aku dah mula perasan bila ZJ pi umrah dengan menggunakan servis umrah syarikat MM berkerja ni. Kalau ada kisah atau riwayat sebelum tu lagi adalah di luar pengetahuan saya laaa kiranya.

Sebelum ZJ buat haji tahun lepas, dia dah pi umrah sekali dengan MM, al maklumlah ZJ yang begetah ni, aku pun tengok ZJ, pehhhh, hanya mereka saja yang tahu, sekali lagi aku pehhhhhhhhhhh panjang sikit. MM telah beri layanan yang teramatlah VVVVVIPPPP kepada ZJ ni. Kemana saja mereka ni memang berdua berserta driver lahhh. Tapi dengan kata lain bercouple lah di sana. walaupun ada jemaah lain ikut serta, tapi ZJ ni memang dapat layan 1st class plus golden club plus business class.

Bayangkan berani yang amat diorang ni tanpa segan silu kat Yang Maha Esa apatah lagi orang lain. Nak jadi cerita, seketika mereka berdua bersama dengan sawaak (Pemandu @ supir) dalam perjalanan ke Madinah (naik GMC ka van tak pasti). Kenderaan yang mereka naik tu terbalik.......... betoi terbalik. Tuhan masih sayangkan mereka ini dan beri peluang serta buka ruang untuk mereka buat sesuatu. Memang mereka buat sesuatu iaitu bukan bertaubat tetapi 'taubuat'.

ooo ya berbalik pada kemalangan tu, mesti korang tanya kann, selalunya kalau kereta atau van terbalik mesti kecoh punya n keluaq paper punyakaan. malangnya aljazeera tak buat coverage pada hari tu, malah art pun tak buat coverage. Sapa tengok F-1 pagi tadi? Robert Kubica terbalik berpusing-pusing punyalah dahsyat, Tuhan punya kuasa, cuma patah kaki saja. Begitulah diorang berdua ZJ dan MM cuma calar balar sikit saja tiada kecederaan serius, apatah lagi kecederaan ringan. Bahagian pesakit luar pun tak terima diorang sebab tak teruk sangat kecederaan.

tapi bak kata orang pantang maut sebelum ajal (betoi ka peribahasa aku ni) lantaklah. Kalau tengokkan kenderaan memanglaaa, paling sikit pun luka ka, senerih kaa apa ka. Ada lah kott. Aps aku mengarut niii. Sapa yang paham tu paham lahh yaa. Lepas eksiden tu memangla kan sebagai sorang pelakon dan MM pun pandailah juga berlakon. Tapi benda ni jadi bertiga maka tak buleh lah nak bersembunyi, walaupun kadang-kadang kat dunia boleh terlepas. oklah lepas abis umrah baliklaa seperti biasa, masing-masing dengan haluan masing-masing. Tak taulah ada secret place ka depa jumpa aku tak pasti, yangaku pasti secret recipe adalahhh (chocolate indulgence my faveret).

opsss ada phone call, alamak orang bukit aman laaa.............call. iklan

nazadiyah Publish time 11-6-2007 04:11 PM

ermmm daifnya,,,,,tersentuh aku

songan_jr Publish time 11-6-2007 04:13 PM

Originally posted by songan_jr at 11-6-2007 16:07
RA 5 pun tak pa

RA 5 laasenang sikit, sebab aku pun tak leh masuk pastu aku dok diam jerlah tengok kok luaq. RA8 pun ok juga bagi aku pinut banyak-banyak buleh aku citer lagi banyak. Sebenaqnya banyak lagi kisah yang aku tau, tapi aku maleh nak tulih....

nazadiyah Publish time 11-6-2007 04:14 PM

sapela mm ne males tul nak baca

koko2 Publish time 11-6-2007 04:14 PM

Originally posted by songan_jr at 11-6-2007 04:07 PM
RA 5 pun tak pa

Woi..jgn la sampai RA5....sian aku...kes naya tau...:'( :'( :'(

songan_jr Publish time 11-6-2007 04:17 PM

Originally posted by nazadiyah at 11-6-2007 16:11
ermmm daifnya,,,,,tersentuh aku

apa yang daif?
apa yang tersentuh?

smaidin Publish time 11-6-2007 04:20 PM

Originally posted by songan_jr at 11-6-2007 04:13 PM

RA 5 laasenang sikit, sebab aku pun tak leh masuk pastu aku dok diam jerlah tengok kok luaq. RA8 pun ok juga bagi aku pinut banyak-banyak buleh aku citer lagi banyak. Sebenaqnya banyak lag ...

jgn le potong stim songan......:(

baru bukak plastik kopok bru nih...apa2 punkasi habih kan dulu crita ni tak ler tgantung semacamkan.

Mod, kasi ler tacang kat songan ni, kasi motivatedia sikit.....:lol:

koko2 Publish time 11-6-2007 04:21 PM

dia sian kat megat jonid la tu....;P ;P

koko2 Publish time 11-6-2007 04:22 PM

mod...kasik tacang cpa tangan bole....

Tapik jgn kasik naik RA tau.....:tq:

songan_jr Publish time 11-6-2007 04:24 PM

Originally posted by smaidin at 11-6-2007 16:20

jgn le potong stim songan......:(

baru bukak plastik kopok bru nih...apa2 punkasi habih kan dulu crita ni tak ler tgantung semacamkan.

Mod, kasi ler tacang kat songan ni, kasi moti ...

SMAIDIN aku menghargai promotion mu, tapi aku hanya mengumpul kacang setakat ni saja. aku ingat ada kut tak sampai sepuluh biji. aku stop sini dulu untuk hari ini. mungkin hari esok lebih ceria dari hari ini atau sebaliknya.

aku rasa baik aku pi cari kacang bersama-sama monyet di Tangling bersebelahan MGS dan Bukit Aman. lagi banyak kacang.
Sekian untuk hari ini. Got to go.. bubbye.....
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: Al-Fatihah buat Allahyarham Megat Junid