meitantei Publish time 25-4-2006 11:15 PM

Anime Songs Recommendation!

Ehem!

Ore tak tahulah sama ada thread ni pernah wujud atau tidak. Walau bagaimanapun, ore harap ade satu thread yg boleh membantu untuk review lagu2 anime kat sini. Ore tengok ade 2-3 thread pasal lagu anime ape favourite korang, jadi ore rasa agak sesuai kalau diwujudkan satu thread macam ni. Thread ni jugak ore harap dapat membantu untuk pilih lagu untuk didownload, takdelah pakai nafsu je download. Kalau lagu tak best, rugi jek download!

Memang tidak dapat dinafikan bahawa lagu2 anime merupakan salah satu tarikan menonton anime. Kalau lagu best, barulah best menonton animenya!

Err... Ade sape2 nak rekomen/review lagu anime kat sini?

Ore nak tanya, lagu Bleach yg mana best? Ore cuma ada Life is Like a Boat (blehlah...), Memories in The Rain (lagu yg aneh), ngan Ichirin no Hana (best gak yg ni).

Anime EyeShield 21 ade lagu yg best tak?

Camnerlak ngan lagu FMA? Ore cuma ada Melissa (best), Kesenai Tsumi (best), Ready Steady Go (best, tapi agak aneh).

Kalau ade lagu best, silalah bagitau yek!

[ Last edited bymeitantei at 16-8-2006 06:57 PM ]

amali Publish time 26-4-2006 09:45 AM

*~Asterisk by Orange Range (theme song for Bleach 1- xingat)pun best .....
amali suka d-tecnolife by Uverworld(theme song for Bleach theme song gak) .... best ...rasahead banging sket.... :-)

lagu FMA amali ada OP-UNDO by who ... x tau ... ok la ....

Pride by High and Mighty Colour (Gundam Seed kat TV2 skrg) ... best

gennosukesama Publish time 26-4-2006 10:16 AM

baru aku teringat lagu card captor sakura...best le..sapa tau mana nak donload? yang selalu iklan tuh. aku tak tgk anime nih tp sebab selalu tengok iklan tv dia...best le....

sesapa tau sila tolong ya ..mana nak dl

MadaMadaDane Publish time 26-4-2006 08:38 PM

bleach
1)asterisk ; best gak..kalo ko layan orange range (viva rock - Naruto)..mesti best nyer ..
2)my pace ; aku raser best..w/pun dengar cam lawak memuler... ala ala cam Ready Steady Go - FMA ... memule dengar cam pelik sket ah..tapi best ..

yup...cam amali cadangkan ... PRIDE... ko suke Ichirin No Hana... mesti boleh layan Pride..
OP ngan ED Gundam Seed ngan Seed Destiny..memang banyak yang best ..
Invoke , Iginited , Vestigeby TM Revolution (lagu dia ala ala fast beat gitu ... tapi mmg cool ... raser cam heroic gitu... ahakz.. :lol tapi pv dia..tah..no komen..cam klakar pun ader gak..cam best pun ader gak ..)

Reason - Tamaki Nami , memang best..especially kalo enngok PV dia... perghhh..syok nengok dianyer dancing style....

See Saw nyer lagu pun best.. ader 2 lagu dlm seed dan seed destiny ...
Annoni hisho data noni (lebih kurang ah dianyer spell ... :lol ) ngan
Kimi no boku niteiru (lebih kureng gak ah spell cam gitu... :lol )

FMA - riraito...ko tak suke ker....?? kalo layan haruka kanata ..mesti bleh layan sumer lagu Asian Kung Fu punyer..album sol-fa..sumer memang best .... i think so.....

kalo suker laruku a.k.a l arc ern ciel - ready steady go tuh .. layan ah driver's high - GTO..nih mmg best .. aku rase ko pun tau kot .. lain lain laruku nyer song..not really recommended..
coz..dengar skali dua jer..pastuh cam bosan ...
kecuali mmg ko giler diorang....

lagu lagu m.o.v.e pun best best gak... diorang nyer lagu banyak kat initial D...
tapi ader gak cam boring skali dua dah dengar ... tapi.. nobody's reason..mmg d best for me.. i think so..at least..sampai skang aku dengar lagu tuh ...

ok..enuff laa tuh..banyak plak aku membebel ..

btw, gennosuke...CCS tuh mmg banyak yg best best .. yg mane satu ..kalo ade tajuk dia lagi snang...

[ Last edited byMadaMadaDane at 26-4-2006 08:39 PM ]

meitantei Publish time 26-4-2006 08:47 PM

Ore dengar lagu2 Magister Negi Magi (Mahou Sensei Negima) best. Ade sape2 bleh bagitau lagu ape yg best?

Ah... ore ade gak kumpul lagu CCS.
Antara yg ore suka,

Tobira wo Akete (Its alright, DAIJOUBU 3X... Rancak lagi best)
Fruits Candy (TIP TAP Koi wa itsudatee CANDY... Rancak dan best!)
Honey (Madobe ni hitori... slow tapi best!)

Ore dah pun ade lagu PRIDE oleh HIGH and MIGHTY COLOUR tu. Memang best (ikuzo WAKE UP GO michi naru mirai e sa!).

gennosukesama Publish time 27-4-2006 06:50 PM

tak pasti plak tajuk apa. ingat dulu selalu dia klua iklan. rasanya ccs. rancak lagu dia...aku try bitcomet dah. slo nye...baik areslite lagi

meitantei Publish time 27-4-2006 08:18 PM

Ore tak berapa suka lagu TM Revolution yg Invoke ngan Ignited tuh... tak tahulah kenapa... Tapi lagu Rurouni Kenshin diorang yg Heart of Sword ~ Yoake Mae tu best!

meitantei Publish time 29-4-2006 12:20 PM

Ore dah downloa lagu Rewrite FMA tuh... Bleh tahan gak, tapi tak tahulah...

MadaMadaDane Publish time 1-5-2006 12:06 AM

re : rewrite and asian kung fu
ape yg tak tahu...? :lol ko nih... describe biar terang.... tak memenuhi citarase ko laa tuh maksudnyer erk .... :lol

aku mmg suke lagu lagu ala ala brit rock cam asian kung fu... apsal tah aku classify kan diorang as a brit rock grup tah ... yg pasti ala ala the killers gitu.. :lol mmg aku suker ah ... dengar le lagi ...
especially time pressure kuat..sure layannnn .......... :lol

re: invoke ignited , tm revolution

oh..ko tak suke ke invoke ngan ignited....
hhmmm...aku suke...sebab...cam aku kate b4 this...lagu tuh wat aku feel cam ala ala heroic gitu .... ala ala sydney bristow dlm alias.... ahahahha ...cool..(merepek aku nih... )
btw, ko nengok tak gundam tuh .. kalo tak nengok..may be susah sket kot...
nak masuk ngan lagu invoke ngan ignited tuh .... sbb dah nengok..tuh yg berangan angan cam aku yg jadik pilot gundam tuh .......... :2lol:

yup...heart of sword...mmg besttt....even though aku tak suke pun rurouni kenshin tuh .. :lol

re:mahou sensei negima
mahou sensei negima punyer lagu... tatau laa...
nanti aku try ah .... btw, lagu anime baru aku .... yg aku suke skang nih...

re: fave terbaru
b'z - shodo ......detective conan rasernyer.. aku tak sure..sbb aku pun tak nengok conan... (aku mmg suker music b'z ... j rock gitu .... :lol ) ngan
monoral - kiri...OP ergo proxy..tapi tak donlod full version lagi...tatau le ade ke tak ....

meitantei...ko suke lagu ala ala sedey bangat..melancholic gitu gitu tak..kalo suke..try lee
karinui-jigoku shojo .. lagu lembap gitu.... :lol
ko pun rekomen ah lagu gak ....

lagi...aper erk..dlm list mp3 aku .... mai otome - crystal energy ko dah try ...??

re: CCS
ccs plak... dolu dolu..aku banyak koleksi lagu ccs..pastu HD crash..hehe cam ape je...
ilang sumer..aku tak burn pun...sedih..
tak silap ingatan aku..aku nyer fave...catch you..catch me ..ke ape tajuk dia... correct me ok ..
purachina laa..ape laa.. nak carik semula...maleh plak aku... :2lol:

[ Last edited byMadaMadaDane at 1-5-2006 12:13 AM ]

meitantei Publish time 1-5-2006 09:29 AM

Pasal Rewrite tuh, memang best cuma intrumentalnya panjang sgt dan agak mengarut. Aku rasa kalau ade satu lagi verse panjang macam yg first verse lagu tuh, baru best...

Ore tengok gak Gundam SEED ngan Destiny tuh. Tapi memang ore tak berapa sukalah... Tapi Invoke tu blehlah skit...

Kalau Detective Conan, memang tak banyak lagu best. Aku rekomen dua jek - Truth ~ A Great Detective of Love oleh TWO-MIX ngan Time after Time ~ Hana Mau Machi De oleh Kuraki Mai. Lain tak best... Koi wa Thrill, Shock, Suspense oleh Rina Auichi pun bleh kot...
Nak tanya, tajuk lagu tema Ran ape yek namanya? Sebab lagu Tema untuk Ran agak menarik...

Erk... Nak rekomen lagu ker? Ore rekomen lagu... Shell ngan Half Pain, dua-dua dinyanyikan oleh BANA dari anime Witch Hunter Robin. Dua2 pun lagu melankolik... hehehe

MadaMadaDane Publish time 1-5-2006 01:47 PM

lagu tema ran... ntah aku mane tau...aku bukannyer nengok det. conan ... ehehhe..
kebetulan aku donlod shodo - b'z tuh ...info sisi dia.. kate anime detective conan ... :lol
nanti try google... aku baru nak try mahou sensei negima nyer lelagu laks...

oo..pasal rewrite tuh..instrument intro dia tuh kerr .... ha'ah mmg panjang ... saba je la menunggu ....... :lol
tapi aku suker .... :lol lagi satu may be sebab intro FMA ngan lagu tuh ...fit abes...especially part roy mustang -Flame Alchemist tuh .... tuh yg may be..
sedikit sebanyak wat aku suke lagu tuh .... beside lyric dia pun best ..

ignited...
ignited..aku pun take time gak nak suker..suke invoke more .... tapi lagu lagu TM revolution yg lain tak masuk langsung laaa ngan aku...pelik tul lagu dia.... laju bebenar... :lol
lagu TM Revolution lain yg aku layan....
vestige.... dah try...aku raser vestige nice... dia lagu insert song ekceli..tapi jadik op
utk Seed Destiny Final Spesel tuh...
ngan Meteor.... insert song utk Seed ...pun ala ala Vestige gak ...

meitantei Publish time 2-5-2006 06:35 PM

ore pun bukannya tengok sgt Detective Conan tuh, tapi hari tu main downlooad jek lagu2 DC tuh...

Kalau lagu GS, ore cadangkan lagu2 berikut -

River (Tatsuya Ishii) (yg ni memang best! sebab vokalnya sgt baik lagi tip top!)
Akatsuki no Kuruma (See-Saw) (lagu sedih tentang org yg dah mati... hehehe tapi best!)
Find the Way (tak ingat siapa) (pun lagu slow lagi melankolik tapi best!)
Fields of Hope (Rie Tanaka) (pun lagu slow gak, tapi best!!!!!)

Ade tak ape2 lagu yg tak sepatutnya didownload?

[ Last edited bymeitantei at 3-5-2007 03:49 PM ]

gennosukesama Publish time 5-5-2006 08:46 AM

aku dah donload semua lagu sakura cardcaptor..takde lagu yang aku minat tuh. rasanya lagu bey blade yang aku selalu dengar kat tv dulu tu.

mana nak dl beyblade ost aa?

MadaMadaDane Publish time 12-5-2006 12:30 AM

reply meitantei's post ..........
GS punyer lagu majority best best ........ sbb ost album dia pun dapt review baik punyer...
lebih kurang aku jer laaa nih... main donlod ajer... hahhaha :lol
gamble ajerrr ...............

reply gennosuke's post........
biaser laa CCS banyak lagu...cam kekanak sket... :lol aku paling suke pun catch me catch you... cuteee sangat .......... :lol
beyblade...?? ntah..tak pernah jumpe plak lelagu beyblade.........

lagi..........
current fav; i mean .... yg aku raser best laa kan, latest yg aku dengar ........

1)canvas by coolon , anime eureka 7... if i'm not mistaken laa kan..lagu nih masuk top 10 oricon chart ...tapi not so sure ah week baper..ngan no. baper... :lol
( ala ala macam orange range .... tapi tak bape cam rough sangat sore dia... cam orange range...cam serak serak rock gitu ....ni lagu hip hop ah gitu ...cam sunset swish,uverworld..imo... )

2) Sayaendo by NewS , anime one piece.. aku tak sure OP ke ED..sbb aku pun tak nengok latest anime OPiece... or..sama ade nih lagu movie pun..aku tak sure... for me..
lagu nih mmg best..1st 1st dengar cam weird...sbb cam terkejut ngan intro tetibe "oho oh oh ohh " dia tuh ......tapi...mmg suit sangat ngan tema
pirate.... mmg lagu pirate ah pendek kate..btw, NewS..boyband... so....:lol
tp mmg best.........

3) Kirameku Namida Wa Hoshi Ni ....... tak ingat sape penyanyi...yg pasti pompuan...
animeFate Stay Night.... OP latest dia....
tak de full version lagi ... memule dengar cam biaser jer..raser cam
hampeh pun ade time dengar music background intro dia mule mule.... coz cam tak realmusic .melody dia tuh..
ape tah istilah tu org panggil........tak ingat.... tapi.. then... bile abis intro yg kureng tuh...
lagu dia... bestt sebenarnyer .......... mmg best laa pendek kater... :lol

[ Last edited byMadaMadaDane at 12-5-2006 12:32 AM ]

evita_ina Publish time 21-5-2006 12:48 AM

nak tahu conan punya ost..best sgt lagu yg ina dgr lam tuh..:ah:

meitantei Publish time 21-5-2006 09:00 PM

hal2 tajuk dan juga lyric anime boleh rujuk di www.animelyrics.com.

sukebe Publish time 22-5-2006 07:56 PM

aku minat soundtrack dalam anime Midori No Hibi(ending)
Mo sukoshi.

meitantei Publish time 22-5-2006 08:47 PM

Lagu Mou Sukoshi nyanyian Atsumi Saori memang best. Tapi lagu ni jenis yg dengar dua tiga kali dah naik bosan. Sebab lagunya cam err... stereotypical gitu...

meitantei Publish time 23-5-2006 09:47 AM

Semalam ore ade download dua lagu dan ore nak review kat sini...

First ialah lagu You Got Game? oleh Kimeru dari anime The Prince of Tennis, ED Theme yg pertama.
Boleh tahan, cuma banyak pengulangan frasa yg sama. Tapi ade keunikannya tersendiri sebab laguya start ngan satu line dari chorus sebelum masuk ke isi lagu. Mungkin sebab mp3 yg ore download dari Gendou tu bitratenya rendah, jadi kualiti lagunya kurang baik... Dari segi makna senikata, walaupun animelyrics tak provide trasnslationnya, ore agak2 jek (ore ade gak blajar bahasa Jepun nih), tak delah bermakna sangat... Semuanya disampaikan dengan jelas takde sembunyi2. Kesmipulannya, downloadlah kalau dah takde lagu lain nak download.

Yg kedua ialah Tobira no Mukou e oleh YeLLOW GENERATION dari anime Fullmetal Alchemist, ED Theme kedua.
Yg ni sangat best! Lagu ni mempunyai semua ciri2 sebuah lagu yg menarik. Dari format senikatanya, lagu ni memiliki semuanya, 2 bahagian isi, bridge dan 2 bhg chorus. Maksud senikata juga agak mendalam dan bleh gak direnungkan (heheh takde pun ore buat camtu). Muzik dan nyanyian pun cukup gempak. Boleh faham kenapa sesetengah orang menjadikan lagu ni antara lagu favourite mereka. Kesimpulannya, lagu ni ialah MUST DOWNLOAD!

evita_ina Publish time 24-5-2006 12:58 AM

Reply #19 meitantei's post

tahu bst...tp nak dl kat mana..:cry:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Anime Songs Recommendation!