tukul Publish time 24-7-2008 05:07 PM

Originally posted by sakuragi at 24-7-2008 04:49 PM http://forum7.cari.com.my/images/common/back.gif
Tukul.. x silap salesmana dulu ada ckp itu utk safety.. n jimatkan gas.. kira bila tungku tu betul2 panas baru la api tu stabil.. kira dia warm up la. n api tu bila padam sendiri kalau kita set k ...

ooooo...begitu..
so sehingga sekarang sakuragi kena warm up dulu la..maknanya 3 4 kali pusing dan tekan suis tu???

sakuragi Publish time 24-7-2008 05:21 PM

Reply #161 tukul's post

x sampai tiga ke empat kali.. cuma tekan n pusing tu kasi lama sikit baru lepaskan.. kalo malas mmg 3 ke 4 kali ekekeke

kawaii Publish time 28-7-2008 02:57 PM

dekat mana nk beli aluminium ducting tu?..
saya pny hod n hob ni beli tp bkn skali dgn installation..
so ingat nak suh org kabinet tlg buatkan..
jadi kene la saya yg beli siap2 brg2 utk ducting tu kan..
kat kedai mana nak dpt yer?

iamummy Publish time 28-7-2008 03:26 PM

Balas #163 kawaii\ catat

kat ACE Hardware, ikano ada jual.. dlm rm50+ ada mcm2 size..

kawaii Publish time 29-7-2008 08:57 AM

Reply #164 iamummy's post

oow..thnks iamummy..
size dia kene beli ikot brand or ikot suke hati kite nak pakai size ape yer?

ummibest Publish time 29-7-2008 10:46 AM

nk share pulak pengalaman pakai hob rinnai..
pon mcm fotile nye hob la kot..dia kena stay lama sket baru lepaskan...
mula2 dulu x reti 3-4 kaligak baru api on..
skang ni da terror da..hihi..api besar n cepat masak makanan...
beza la dgn pakai dapur biasa...

pasal hood pulak..
sy pakai electrolux yg touch screen..
so far mm x de pon minyak terkumpul lam takungan tu..
x tau la kalo sebab jarang sgtr masak...
dgr cter korang punya fotile minyak da nampak bertakung yerk?

ada saper2 boleh share pengalaman pakai hood electrolux yg touch screen ni x?
kalo x silap dulu forumner nama onei pon beli hood jenis ni jugak..
fiy, hood ni suction power dia 1300m3/hr..

mentor77 Publish time 29-7-2008 12:41 PM

Originally posted by ummibest at 29-7-2008 10:46 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
nk share pulak pengalaman pakai hob rinnai..
pon mcm fotile nye hob la kot..dia kena stay lama sket baru lepaskan...
mula2 dulu x reti 3-4 kaligak baru api on..
skang ni da terror da..hihi.. ...

betul la..ada minyak bertakung dalam 'small cup'..takut rasanya...asap tu boleh bertukar minyak...
itu baru 2-3 hari guna..kalau berminggu, tak tau la cam na rupanya...

tak dapat bayangkan betapa banyaknya minyak2 dalam badan kita:mad: yang menyumbangkan kepada lebihan berat badan

iamummy Publish time 29-7-2008 02:04 PM

Balas #165 kawaii\ catat

brand rasanya pakai apa2 pun boleh.. tp make sure pakai yg aluminium and check dgn kedai u beli hood tu baper size ducting hose yg sesuai dgn hood yg u beli tu.. takut terbesar or terkecik plak nanti..

ummibest Publish time 29-7-2008 02:48 PM

Originally posted by mentor77 at 29-7-2008 12:41 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

betul la..ada minyak bertakung dalam 'small cup'..takut rasanya...asap tu boleh bertukar minyak...
itu baru 2-3 hari guna..kalau berminggu, tak tau la cam na rupanya...

tak dapat bayangka ...

eii bagusnya fotile.
nape electrux hood sy tu x nampak pon minyak nye...tp minyak2 yg lekat pada filter tu ada lah..
bagus lah fotile ni

hattassan Publish time 29-7-2008 05:21 PM

Reply #165 kawaii's post

Kena beli sama size your output ducting kat HOOD you tu. Kalau kecil sangat nanti tak muat, kalau besar sangat pun masalah. Tapi memang standard size tak silap.
Kedai memang pernah recommend tak boleh panjang panjang sampai 10 kaki, kalau tidak suction power dia kurang

sakuragi Publish time 29-7-2008 05:27 PM

Reply #167 mentor77's post

mentor77 kalo nak senang cuci.. salesperson tu ada ckp letak tisu lembut kat lam cup tu.. jadi minyak senang meresap lam tisu tu.. so nak cuci pun senang. Ni tips yg dia bagi la.. :)

Nilamsari Publish time 1-8-2008 11:15 AM

Reply #10 KakNing's post

Cantiknyer dapur kak Ning .... bersih jerrrrr

ummibest Publish time 1-8-2008 06:19 PM

Originally posted by OneiZa at 5-5-2008 12:28 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
Onei pun dah rembat hob + hood + build in oven brand Electrolux kat HomeDec08...
Hubby yg decide beli brand Electrolux coz dia suka dgn design nyer...
Hob 2 burner coz rasa nyer macam tak prakt ...

oneiza,

da try ke lom hood electrolux tu?
saya da pakai tp minyak x berkumpul pon lam takung tu..
ke sebab jarang masak ek?

tukul Publish time 13-8-2008 05:26 PM

mmg bagus la fotile ni....

hattassan Publish time 18-8-2008 02:39 PM

Reply #174 tukul's post

tukul,
anda sudah pakai fotile ke? bagaimana bagusnya..
i sudah beli tapi tak pasang lagi tunggu kitchen siap renovate..

breadbutter Publish time 18-8-2008 05:30 PM

hi kekawan,

butter sekarang ni tengah planning to continue renovation kat dapur. dulu kerna takde duit, butter hanya sempat buat concrete kc ngan tiles 2x2 aje kat bawah. sekarang nak conitnue siapkan yang lainnya.

soalan butter:-

(a) butter sekarang pakai hob pensonic - jadik kena cari hoodnya sama brand ke atau boleh pilih mana-mana yang kita nak?

(b) ada tak hood yang takde corong kat bahagian atas - apa kelebihan ada corong tu? butter macam pernah nampak kat apartment kawan hoodnya takde corong.

harap kawan2 boleh advice

tq:)

breadbutter Publish time 18-8-2008 05:34 PM

hi kekawan,

bread sekarang ni tengah planning to continue renovation kat dapur. dulu kerna takde duit, bread hanya sempat buat concrete kc ngan tiles 2x2 aje kat bawah. sekarang nak conitnue siapkan yang lainnya.

soalan bread :-

(a) bread sekarang pakai hob pensonic - jadik kena cari hoodnya sama brand ke atau boleh pilih mana-mana lain yang kita nak?

(b) ada tak hood yang takde corong kat bahagian atas - apa kelebihan ada corong tu? bread macam pernah nampak kat apartment kawan hoodnya takde corong.

breadbutter Publish time 18-8-2008 05:36 PM

hi kekawan,

bread sekarang ni tengah planning to continue renovation kat dapur. dulu kerna takde duit, bread hanya sempat buat concrete kc ngan tiles 2x2 aje kat bawah. sekarang nak conitnue siapkan yang lainnya.

soalan bread :-

(a) bread sekarang pakai hob pensonic - jadik kena cari hoodnya sama brand ke atau boleh pilih mana-mana lain yang kita nak?

(b) ada tak hood yang takde corong kat bahagian atas - apa kelebihan ada corong tu? bread macam pernah nampak kat apartment kawan hoodnya takde corong.

choclate_mocca Publish time 19-8-2008 10:00 AM

ada tak sape2 pakai jenama shermenns or phileo?

pnut Publish time 19-8-2008 10:45 AM

pengalaman saya membeli hood dan hob ni kan..beberapa ciri kena tengok sebelum membeli
sebab saya kurang pengalaman masa membeli masa nak mask rumah baru, and sedikit ralat, walaupun berpuas hati dengan apa yg kami dapat.
saya beli jenis electrolux macam ni
http://i6.photobucket.com/albums/y208/senangingat/rumah/EFT9460X.jpg

http://i6.photobucket.com/albums/y208/senangingat/rumah/EGG9430K-EGT9431K.jpg

masa beli tu saya cumja suka sebab senang nak dicuci, kerana permukaannya flat, simple, dan menarik, api nampak kuat..

so ini pengalaman saya yang kalau u all nak beli boleh consider

Tanya diri sendiri/atau isteri, jenis suka di dapur atau tak..
- kalau macam saya mmg la suka beno mencuba resepi, masak tu, masak ni, baking itu-ini, so kena cari yang at least 3 burner,

- kalau suka buat makan-makan kat rumah dan suka masak sendiri, so fikirkan size dan berat beban periuk yg berat , dan kemampuan hob utk menampung berat periuk/kuali..
(part ini saya sudah kantoi, kerana saya pernah mengisi air ke dalam periuk kukus yang beso, kira sepemeluk gak besonya periuk ini, dan tiba-tiab tuppp meletup glass tu, sebab berat beno.-stupid me masa tu tak fikir langsung) mujur masih under warranty so dpt replace dengan yang baru dari electrolux

- size rumah, kalau rumah kecik, carilah hood yang kuat menyedut..supaya idaklah rumah nanti berbau semacam je..
(for me, hood yg saya beli tidaklah terlalu kuat menyedut-agak bising jugak, tetapi rumah dan dapur saya agak luas, so takderlah masalah bau terperap. and kebetulan rumah saya end row, belakang ada bukit, so pintu/tingkap belakang rumah sentiasa terbuka bila time memasak, so bau tidak terperangkap)

- and pemalas atau rajin?
kalau jenis rajin, abeh goreng ikan, cuci tempat masak, abeh masak sayur lap, tak kisah le beli dapur yang patern lekuk-lekuk ke apa..kalau yg jenis sedang-sedang macam saya, carilah yang flat dan tidak berlekuk-lekuk yang boleh memerangkap, minyak, saki-saki masakan

kalau anda jenis yang suka memasak, and kalau selalu masak dlm kuantiti banyak, better cari yang tahan lasak bebeno..
tapi macam saya untuk masak heavy-heavy ni sy pakai dapur gas satu burner macam kedai-kedai makan pakai tu.. (part ni pun kena consider, kalau dapur kecil mana nak letak dapur ni kalau time memasak kalau nak guna ni, kalau rumah teres, boleh gak heret masak kat luar rumah, kalau duk apartment, kena fikir gak)

so kesimpulan saya pakai hood dan hob ni, puasa hati, cumanya apinya kalau tengok mmg beso..tp tak kuat panas, contohnya kalau goreng cekodok pakai dapur gas biasa, dalam 5 minit jek, guna hob ni kena 7 minit baru elok masaknya
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: GOOD HOB AND HOOD