putra_bengal Publish time 28-3-2007 06:03 PM

kenapa kita tak membela tapir sebagai pet? hehe

http://simr02.si.ehu.es/DOCS/nearnet.gnn.com/mag/10_93/articles/cricket/graphics/tapir.gif

balik2 kucing, pastu ikan, pastu anjing kalau non-muslim .. kenape kita tidak buat pembaharuan? kenapa kita tidak membela tapir? sbg contoh, lihat gambar di atas .. comel kan tapir ni?

jom kita bincang pasal ape jua binatang pelik2 yg takde orang bela ..

sbg contoh, ade gak orang bela cicak komodor, cicak kubing dll .. mungkin ada antara korang yg bela katak, kodok, tikus mondok atau cencurut .. ;P

aku skang tgh bela lipas, dalam almari aku ade byk lipas .. pg2 sebelum gi kelas, aku tinggalkan sebiji donut kat bawah almari kasik lipas tu makan .. hehehe.. cintailah binatang..:lol:

[ Last edited byputra_bengal at 28-3-2007 06:05 PM ]

fins Publish time 29-3-2007 09:10 AM

woit... hahahhaha
biasa jumpa natang nih kat dlm utan..
eleh putra.. aku dah penah bela beruang apa...
tapir nih aku tak dpt anak dia..
lagi pun setelah di semak2, ia keluarga dgn b*b*..
tapi tak tau ler.. hehehe.. ko rasa camana?
sama kes mcm srigala gak..
sebab aku tak penah lak dgr org kita mamam benda nih..
kalau citer apocalypto tuh ader lah mamam heheheh

lipas? menarik tuh.. ko takyah bg donut pun takper.. nanti dia pandai ler nak mkn baju ker, kertas ker, apa2 lah heheheh sijil2 ke..:lol: :lol:

hatemetoday Publish time 29-3-2007 09:19 AM

Reply #1 putra_bengal's post

hoiiiii...kakakkakakkaka...ape dibuat ko bela si tapir..adeihhh...lipas tu bukan minatang peliharaan okeh..that is considered pest..eeeiii lipas terbanggg aku elejikkkkkkkkkkk....:funk:

putra_bengal Publish time 29-3-2007 09:35 AM

Reply #2 fins's post

hahaha dalam filem apocalypto tu aku la yg berlakun.. wuhu.. mel gibson suh aku jadi watak utama... tapi aku low profile jer.. hehehe tok aku bela beruang gak kat pahang dulu

putra_bengal Publish time 29-3-2007 09:37 AM

Reply #3 hatemetoday's post

ala wa gurau2 joke2 jer kat sini.. kalau serius sangat pun takleh gak.. yg penting putra dapat kenal all kawan2 kat sini.. tapir cun wooo.... kat puncak alam ada beb... kena langgar ngan kereta.. sian aku tgk

hatemetoday Publish time 29-3-2007 12:39 PM

Reply #5 putra_bengal's post

;P ..adeih tapir kena langgar..iskk puncak alam tu dekat ngan hutan lagik ka putra..sampai tapir pon leh lepas ke jalan nih...moskel akak..kot bewok tu akak leh timer lagik

fins Publish time 29-3-2007 12:59 PM

Reply #4 putra_bengal's post

eleh.. aku yang arahkan mel gibson cari org.. tue yang dia amek ko belakon tuh.. tapi pandai ler tukang solek jadikan ko tapir tuh.. sebijik mcm tapir.. tak mcm org pun.. hehehhehehehhe

[ Last edited byfins at 29-3-2007 01:02 PM ]

auntie_girl Publish time 29-3-2007 01:06 PM

Reply #7 fins's post

fins:P :$ :nyorok:

putra_bengal Publish time 29-3-2007 01:44 PM

Reply #6 hatemetoday's post

hutan simpan bukit cahaya kat sampai ker puncak alam.. aku tak tau naper PKNS leh dapat projek kat situ.. dah ratu monggolia kena bom kat situ lak.. sial beb...
ari tu putra nampak org india tembak tapir bawak masuk dalam van.. eee.. kecian

putra_bengal Publish time 29-3-2007 01:46 PM

Reply #7 fins's post

amboi.. hehehehe pandai ko na... aku hero la.... org mexico beb berlakon ngan aku.. hehehehehehe.. tapi satu la silap citer tue.. tang harimau tu nampak sangat tak real bila kena bunuh tue..

azam2066 Publish time 29-3-2007 03:03 PM

aku tak naka bela bukan apa putra...nanti orang panggil aku azam tapir, azam tenuk...azam cipan...ehehehhe malu...malu....

putra_bengal Publish time 29-3-2007 03:06 PM

Reply #11 azam2066's post

hahaha.. sory putra tak balas sms azam... kredit kioq la.. kalau putra_tenuk ok dak?

jin_lampu Publish time 29-3-2007 03:15 PM

tapir ni serupa tenok ke?.....dasat gak kalau org pangey kita dgn nama tapir atau tenok kek belakang..
dulu member aku nama Hanapiah bela landak...depa sumua panggey dia Piah Landak..
tapi comey gak tapir ni...warna ada iras2 panda bear...

meowlin Publish time 29-3-2007 07:33 PM

huhu memacam hal ko ni putra...kang tak ke nanya si tapir tu kan pemalu...buatnya kucing2 tu nyampah kat tapir maw kena sodok kucing2...

putra_bengal Publish time 29-3-2007 07:46 PM

Reply #14 meowlin's post

hhehehehe.. hobi pelik ajaib kasi kat aku jer.... kalau leh badak berendam pun aku nak bela..

azam2066 Publish time 29-3-2007 09:22 PM

Reply #13 jin_lampu's post

tapir, tenuk, cipan, badak tampung, apa lagi......binatang yg sama. bila tgk tapir ni, teringat aku pd kawan aku yg bernama Kaai kat Zoo Taiping sana. Sian dia, hilang 2 jari digigit tapir.

putra_bengal Publish time 29-3-2007 09:33 PM

Reply #16 azam2066's post

lah keciannya... tapir nie kadang2 naik minyak gak.. kat hutan bukit cahaya ada lagi beb.. ari tu ada tapir kena langgar kat puncak alam shah alam.. besau terkejut aku

azam2066 Publish time 29-3-2007 09:54 PM

tapir ni suka berendam. kalau kita nak bela dia , kita kenabuat pulak satu kolam utk dia. 24 jam kerja berandam ajer. kalau nak main2 dgn dia kitapun kena ikut berendam juga...hehehehhe...lagi satu, dia melapaskan sisa2 dia ke dalam kolam tu juga...wek!!!!!hilang selera makan tengahari dibuatnya...:I

putra_bengal Publish time 29-3-2007 09:56 PM

Reply #18 azam2066's post

yerker? sedap ke sisa2 tue? sisa2 yg mcm mana tue?

azam2066 Publish time 29-3-2007 10:00 PM

Reply #19 putra_bengal's post

eeee....geli tekak aku. selama 2 tahun aku kerja dlm zoo taiping tu. tiap2 pagi kalau nak mula masuk zoo tu...eeee...bau taik menatang la yg menangkap kuat pd hidung aku....lagi satu, aku tak lalu langsung makan cucur jagung sebab akau nampak cimpanzee tu kutip semula taik dia, pastu ajak bini dia kutip biji2 pd taik tu dan makan...wekkkkkk!!!!!!:I
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
View full version: kenapa kita tak membela tapir sebagai pet? hehe