Fast-N-Furious Publish time 19-1-2007 08:32 AM

Originally posted by freekey at 18-1-2007 02:52 PM

fast ni suka perli2.. :geram:

org tanya dia soalan.. dia tanya org balik lak.. :tembak:
ala.. tanya soklan bonus jer.. jgnarr merajuk.. kihh.. kihh..

biasanya kalau side parking, especially tempat yang sempat, you more control on your rear. so ko bleh kontrol bontot kete nak masuk dalam petak kete tu sedalam maner pong, bila bontot dah masuk best, utk straight kat depan senang jer sebab this time, you control depan.

kalau masuk ikut depan, you have more control on your area depan, tapi ko tak dapat kontrol area bontot kete utk masuk petak, bila jarak dah pusingan dah habis, bontot kete still terkeluar, akibatnyer, ko kena banyak buatreverse dan kedepan.

tips kalau nak parking camni, tempat sempit, dan banyak kete, kalau jumpa, masuk dulu ikut depan. kete akan terkeluar sket tapi ko dah secure parking tu, bila kete clear, kuar balik, pas tu masuk ikut bontot. tapi ni kes kalau memang bleh masuk ikut depan, ader sesetengah kes, kalau memang sempit giler, hanya side parking jer bleh masuk, tu pong ngam-ngam jer..

freekey Publish time 20-1-2007 02:48 PM

Originally posted by Fast-N-Furious at 19-1-2007 08:32 AM

ala.. tanya soklan bonus jer.. jgn牋arr merajuk.. kihh.. kihh..

biasanya kalau side parking, especially tempat yang sempat, you more control on your rear. so ko bleh kontrol bontot kete nak masuk dalam petak kete tu sedalam maner pong, bila bontot dah masuk best, utk straight kat depan senang jer sebab this time, you control depan.

kalau masuk ikut depan, you have more control on your area depan, tapi ko tak dapat kontrol area bontot kete utk masuk petak, bila jarak dah pusingan dah habis, bontot kete still terkeluar, akibatnyer, ko kena banyak buatreverse dan kedepan.

tips kalau nak parking camni, tempat sempit, dan banyak kete, kalau jumpa, masuk dulu ikut depan. kete akan terkeluar sket tapi ko dah secure parking tu, bila kete clear, kuar balik, pas tu masuk ikut bontot. tapi ni kes kalau memang bleh masuk ikut depan, ader sesetengah kes, kalau memang sempit giler, hanya side parking jer bleh masuk, tu pong ngam-ngam jer..

Eheheh camnih arr.. baru ler boleh panggil PAKCIK fast... :love:

freekey Publish time 20-1-2007 02:49 PM

Honestly nk bgtau.. Aku parking kat tempat isi minyak pun forever senget.. :nyorok:

Aku tengok keta org lain ngam2 je masuk petak.. paling cikai pun lurus, selari dengan pam minyak.. Apsal aku nya asyik senget je?? :stp: :( :cry:

freekey Publish time 20-1-2007 02:50 PM

tp as long aku tak keluar dr petak.. OK kan?? :hmm:

pandikar Publish time 20-1-2007 03:30 PM

Reply #203 freekey's post

stereng ko ade prob kot freekey.....:bgrin:

freekey Publish time 20-1-2007 03:37 PM

Originally posted by pandikar at 20-1-2007 03:30 PM
stereng ko ade prob kot freekey.....:bgrin:
Ahahahahks...

Takda.. OK.. Baru je td gi hantar 2nd service kat PERODUA.. Aku ada gak komplen pasal alignment aku dah lari tp diorang kata OK plak.. :stp: Siap staf kat situ kena buat test drive utk aku kejap.. :lol

Sebenarnya abg aku yg start ckp alignment keta aku dah lari. Sbb mmg pun aritu aku ada termasuk dalam lobang besar.. time tu waktu malam.. tak perasan. And then mmg pastu aku rasa kalau serongkan sket stereng tu ke kanan baru dia str8.. sikit jek..

So kiranya bukanlah masalah stereng pun.. :nyorok:

pandikar Publish time 20-1-2007 03:42 PM

stereng bkn, alignment pn bkn....:hmm:

aku rs mslh org yg pegang stereng tu la freekey....ko dh cek mslh nih? :nerd:

kalo yg ni pn bkn jugak, x dapek den nk nolong...:bgrin:

wiraputera Publish time 20-1-2007 03:54 PM

parking paling senang..parking dlm longkang / sungai...
takyah toleh2..pejam mata pun boleh..:lol:lol

pandikar Publish time 20-1-2007 03:57 PM

Reply #208 wiraputera's post

pnah try ke? :cak:

bgtau skit cmne rs ms kete btol2 msk 'petak parking' tuh? :lol

freekey Publish time 20-1-2007 04:14 PM

Originally posted by pandikar at 20-1-2007 03:42 PM

Ahahahahaha... siotnya stetmen!! :2lol: :ketuk:

Fast-N-Furious Publish time 25-1-2007 11:40 AM

Originally posted by pandikar at 20-1-2007 03:42 PM

alignment urang yg pegang steering lar tu.. tak dapat dinafikan..;P

Shane_anna Publish time 25-1-2007 11:40 AM

semua style boleh nya...

Mija Publish time 26-1-2007 08:24 AM

reverse, front, side, semua success! tapi parking paling best ialah di kala semua parking full, lepas tu tetiba ada keta keluar, pas tu kita nampak keta tu kuar, pas tu kita siap-siap bagi signal nak ambik tempat tu, pas tu kita park kat situ..betul-betul kat depan bank ke...supermarkat ke...kedai makan ke....fuh!

Fast-N-Furious Publish time 26-1-2007 08:54 AM

Originally posted by Mija at 26-1-2007 08:24 AM
reverse, front, side, semua success! tapi parking paling best ialah di kala semua parking full, lepas tu tetiba ada keta keluar, pas tu kita nampak keta tu kuar, pas tu kita siap-siap bagi signal ...
tapi lepas tu, kuar tukang jaga parking, pas tu mintak singgit.. macam lar kalau dier takde haku takbleh parking.. tak bagi karang, dier pancitkan tayar ker aper.. haku plak yg susah..

d34n Publish time 26-1-2007 12:44 PM

Reply #204 freekey's post

hishhh... mana bole tak masuk petak.. polis trapik nampak kena saman nehhh.... :hmm:

freekey Publish time 26-1-2007 12:45 PM

Originally posted by d34n at 26-1-2007 12:44 PM
hishhh... mana bole tak masuk petak.. polis trapik nampak kena saman nehhh.... :hmm:
Ahahaha.. plotak ko arr din!! :2lol: :P

Anyway.. btol ke kalau parking keta tak masuk petakl kena saman?? :o

http://planet.time.net.my/CentralMarket/CrazyCoolin/avatar/sign26.gif

Mija Publish time 26-1-2007 12:47 PM

ha'ah..lepas tu kita kena bagi singgit. tapi maki hamun gak dalam hati. sesapa yang berani mati tu boleh je maki live depan muka dia. tapi lepas tu keta ko kena calar.

d34n Publish time 26-1-2007 12:50 PM

Reply #216 freekey's post

uiks.. betul la kena saman... tapi tah mana la pulis yg paling rajin punya kerja tuh... :lol:

freekey Publish time 26-1-2007 02:25 PM

Originally posted by Mija at 26-1-2007 12:47 PM
ha'ah..lepas tu kita kena bagi singgit. tapi maki hamun gak dalam hati. sesapa yang berani mati tu boleh je maki live depan muka dia. tapi lepas tu keta ko kena calar.
Huh.. apa lak ni?? :o

Bila sebut pasal calar-balar tu.. mcm kerja owner kereta sebelah menyebelah je bunyinya.. ;)

Ahaks..

freekey Publish time 26-1-2007 02:27 PM

Originally posted by d34n at 26-1-2007 12:50 PM
uiks.. betul la kena saman... tapi tah mana la pulis yg paling rajin punya kerja tuh... :lol:
Arghhhhhhhhhhhhhhh... cukup2 arr kenakan aku!!!!!!! :mad:

Aku tanya betul2 ni... :geram:

Anyway kalau keadaan mengizinkan mmg aku akan cuba parking kereta aku sebaik mungkin supaya tak menyusahkan org lain.. In fact, kereta aku jugak yang hadapi risiko utk kena sagat kalau tak parking betul2 kan..

Tapi side-parking mmg aku fail lah.. sian kat aku.. :'(

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20
View full version: cara parking kereta korang paling terror@selalu buat