vixen Publish time 22-12-2006 04:00 PM

Indonesian workers beat up dog

Read :
http://www.thestar.com.my/news/story.asp?file=/2006/12/21/central/16341442&sec=central

Two eyewitnesses said they had seen him being beaten by Indonesian foreign workers who kept calling the dog haram as they continuously beat it.

[ Last edited byvixen at 22-12-2006 07:43 PM ]

wadec Publish time 22-12-2006 05:08 PM

kesiannyerr...apedaa...jahat btul indon ni....menatang tu bukannye ade otak nk pikir2 gi hospital ngan buat repot!!!!

vixen Publish time 22-12-2006 08:27 PM

those barbarians from Indonesia have no brains........

darlingangel Publish time 22-12-2006 09:23 PM

ishh dah la datang tempat orang.. buat hal menganiaya binatang lak... belasah baru tau

nenekglamer Publish time 22-12-2006 10:12 PM

Bloody idiots..

Perbuatan diaorang yg menganiaya binatang tu la yg sebenarnya HARAM.

millennium girl Publish time 22-12-2006 11:14 PM

sedey betol.. wpon aku tak ngam dgn anjing.. tp aku tak smpai ati nak wat anjing mcm tuh :ah: dia pon ada perasaan gak.. korang bayangkan.. mata anjing tu mintak simpati kat indon2 tu, tp tros dibelasah tak hengat dunia .. :cry::cry:

an4zaara Publish time 22-12-2006 11:19 PM

sedihnya aku tgk :cry:
takkan lah sampai mcm tu belasah anjing tu..
binatang manalah ada akal pikiran.....

darlingangel Publish time 23-12-2006 06:40 AM

Originally posted by millennium girl at 22-12-2006 11:14 PM
sedey betol.. wpon aku tak ngam dgn anjing.. tp aku tak smpai ati nak wat anjing mcm tuh :ah: dia pon ada perasaan gak.. korang bayangkan.. mata anjing tu mintak simpati kat indon2 tu, tp tros dibe ...

btol tu.. memang dia haram, tapi haramnya sebab najis mughallazah.. tapi bukan suruh pukul.. bodoh tol.. cian la anjing tu..sedih aku.. aku pun tepikir camtu kalau ada haiwan teraniaya.. mata dia seolah minta simpati, kan

bzzts Publish time 23-12-2006 07:24 AM

otak indon tu yg haram. tak paham Quran.
org sufi pun ada bagi air kat anjing masa kat padang pasir.

wadec Publish time 23-12-2006 08:53 AM

takleh tgk la binatang kene dera nih...sedihhh sgt2..takde otak la sape2 yg penah mendera haiwan nih...biar pon haram..tp still makhluk Allah..yg layak mendapat tempat kt dunia ni..mcm kite2 gak...

ati1402 Publish time 23-12-2006 09:20 AM

Masyaallah!..:o: Ape punye manusia ni!Tau plak anjing tu haram..yg depa duk pi belasah anjing tu hape namenye!haram gak kan!Ishh gila la dorg ni..x cukup duk belasah manusia,pi belasah anjing plak!:geram:
Eiiii mau aku lempang sekor2!!

Taries Publish time 23-12-2006 10:07 AM

bodo betul indon ni....memanglah anjing tu najis...nak sucikan adalah dgn kaedah samak..bukan pg belasah anjing tu...

jamilkucing Publish time 23-12-2006 02:55 PM

Yang haram sebenarnya bukan anjing tu...

Yang haram sebenarnya bangsat indon tu, tak sedar diri merempat ke negara ni,negara tempat anjing tu gak, bangsa tak sedarkan diri, patut hukumanya pukul balik bangsat indon tu mulut die sampai pecah, harap spca yang selalu dok melalak pasal kebajikan haiwan ambil tindakan sewajarnya, termasuk siapa-siapa yangs elalu dok bercakap pasal kebajikan haiwan selalu dok cakap ayat kesian huh sila ke depan do someting, jgn ashik bercakap je..

nenekglamer Publish time 23-12-2006 04:44 PM

I love dogs.Am actually a dog person.Kalau la anjing tu bukan tahap najis berat, pasti aku bela gak.Tapi memandangkan aku ni jenis malas nak samak and kalau dah bela tu mesti nak gomol and peluk cium, terpaksala aku tumpang usha2 anjing orang yg kiut miut tuh jer.. Tumpang sayang dari jauh...

Setiap kali aku gi vet or perstore, mesti aku main2 ngan anjing.. (tak de la sentuh sbb kot salah sorang basah kena plk samak hihihihi) seronok tengok derang terloncat2 nak main ngan aku.Lelagi puppies.. Bestnyaaa...

SOrry la pembuka thread, aku tak sanggup nak tengok muka anjing yg berdarah tu.Err.. masih hidup ke dah mati?Ngapa la kita tak amik iktibar... ingat tak kisah org yg tido bertahun dalam gua tu.. aku rasa masuk syurga derang tu and salah satunya adalah anjing?And ada kisah macamana pelacur buleh masuk syurga sbb bagi anjing yg kehausan minum guna kasut dia?Nabi Idris dulu siap pakaikan anjing dia rantai emas lagi woo.. Apa kes?

Derang ni kalau kata haram... Sibuk belasah, aniaya... Wait.. Setahu aku HARAM DIMAKAN anjing tu.. and bukan anjing jer yg haram di makan.. kucing tu pun haram dimakan.Manusia pung haram dimakan.. ngapa org indon bangang tu tak pukul sama sendiri hah???

Budus budus budus.. And sedang pegang anjing pung tak dosa.. kenapa nak wat hukum sendiri?

Kalau sengaja tinggal solat tu HARAM, berzina tu HARAM, aniaya binatang tu HARAM, mencuri tu HARAM.. Masuk Malaysia tanpa permit tu HARAM, kenapa masih buat???   Haram jadah!

Sorry.. tengah emo gile nih!!!

nenekglamer Publish time 23-12-2006 04:49 PM

Originally posted by jamilkucing at 23-12-2006 02:55 PM
Yang haram sebenarnya bangsat indon tu, tak sedar diri merempat ke negara ni,negara tempat anjing tu gak, bangsa tak sedarkan diri, patut hukumanya pukul balik bangsat indon tu mulut die sampai pec ...

Abg Jamil,

I am one of the few yg kerjanya menyelamatkan binatang.. especially kucing la... I do what I can.I believe, they have much right to live.Tak salah rasanya berkongsi rezeki yg Allah bagi dengan makhluk2 dia yg lain.

meowlin Publish time 23-12-2006 10:19 PM

Originally posted by nenekglamer at 22-12-2006 10:49 PM

Abg Jamil,

I am one of the few yg kerjanya menyelamatkan binatang.. especially kucing la... I do what I can.I believe, they have much right to live.Tak salah rasanya berkongsi rezeki yg...

yes idup nenek...

meowlin Publish time 23-12-2006 10:24 PM

its not right to beat dog although its haram...they deserve to live like human being,
I wish may God punish the person who beat the dog... what a poor dog...sob sob sob :cry:

nenekglamer Publish time 24-12-2006 01:37 AM

Originally posted by meowlin at 23-12-2006 10:19 PM

yes idup nenek...

Yeahh.. Hidup meowlin dan semua pencinta binatang!!!

Sesape yg suka aniaya binatang mudah2an dapat petunjuk dan bertaubat!

:off:

Pstt. meow.. lama tak dengar berita.. ada sihat?

jamilkucing Publish time 24-12-2006 06:46 AM

Masaalah nye nenekglamer

Originally posted by nenekglamer at 24-12-2006 01:37 AM

Yeahh.. Hidup meowlin dan semua pencinta binatang!!!

Sesape yg suka aniaya binatang mudah2an dapat petunjuk dan bertaubat!

:off:

Pstt. meow.. lama tak dengar berita.. ada sihat?

Mereka-mereka yang suke menginaya binatang ni bukan jenis manusia yg boleh di nasihat, nasihat tak akan menukar perangai kebinatangan mereka, contohnya di bukit bintang kadang-kadang ada budak datang sepak kucing abg jamil, abg cakap dekat mak bapak budak tu ,tolong ajar anak jangan kasar atau buat begitu dengan binatang,tau ape die orang cakap, eleh budak budak, memang betul budak-budak tapi kalau kite yang berumur tak ajar mana mereka tahu,

Minta jabatan haiwan buru bangsat pendatang tu sampai dapat, halau mereka balik dari datang sini mengambil duit sini, kalau boleh dah dapat tolong panggil abg jamil, tengok abg jamil berani tak penerajang muka depa :off:, maaf lah pasal emosi, memang geram betul. kata ada saksi nampak, minta saksi tu tunjukan, apesal mereka indon ni ingat mereka tu islam sangat ke, siapa yang ciptakan anjing tu kalau bukan allah,

ati1402 Publish time 25-12-2006 12:10 AM

Yep betul tu nenekglemer,meow and abg jamil...:ah::ah:

Haram la konon..pdhal haram buta agama xtau pape!:tembak:eiii benci btul manusia2 keparat mcmni tauuu:no::no:
Pages: [1] 2
View full version: Indonesian workers beat up dog