syasya99 Publish time 27-11-2006 12:59 PM

Nak berenti kerja dan jaga anak

SEmenjak anak2 dah sekolah, saya betul2 kesian tgk dorang, bila balik sekolah kena gi kat trnsit. saya takde maid. saya ingin berenti kerja dlm 2/3 thn lagi kalau umur pjg tapi nanti family saya mesti tak suka.

dealova77 Publish time 27-11-2006 01:12 PM

Kenapa lak ur famili tak suka ? Bukan ke lagi teratur anak2 u nanti ...

nashra Publish time 27-11-2006 01:13 PM

Originally posted by syasya99 at 27-11-2006 12:59 PM
SEmenjak anak2 dah sekolah, saya betul2 kesian tgk dorang, bila balik sekolah kena gi kat trnsit. saya takde maid. saya ingin berenti kerja dlm 2/3 thn lagi kalau umur pjg tapi nanti family saya me ...

suami izinkan tak sya berhenti kerja utk jaga anak2?

suami sanggup tak nak support semua perbelanjaan seorang diri?

yang perlu sya risaukan perasaan suami dan anak2 dulu..

derang kepentingan sya..

kalau suami redha teruskan..

Aliya2006 Publish time 27-11-2006 02:04 PM

liya kalau husband suruh behenti......ok boss no problem...best jugak melengak kat rumah....anak2 pun tak perlu hantar sana sini...semua makan minum terjaga....tp sbb hb kata, sayang belajar tinggi2 duk kat rumah saja...tapi kalau keadaan memaksa..liya sanggup berhenti...
tapi husband syasya izinkan ke?...

myasha Publish time 27-11-2006 02:19 PM

kalau hubby mampu aper salah nyer.......tapi kengkadang tu bila dah biasa pegang duit sendiri rasa lain plak bila kena mintak ngan hubbykan........

nasi^impit Publish time 27-11-2006 02:29 PM

minta pendapat hubby dulu
kalau dia bagi green light alhamdulillah
bagus kalau dapat jaga anak2 kita sendiri
bukan tu saja, layanan pada suami pun bertambah2 tip top lagi
rumah lebih teratur, makan minum terjaga and ect

iconglu Publish time 27-11-2006 02:30 PM

resign je bila dah tengok anak2 kurang pengurusan..tapi kalu suami izinkan.

dealova77 Publish time 27-11-2006 02:41 PM

:setuju: ngan pendapat lain2.. kalau hb beri keizinan dan dia rasa mampu untuk menaggung semua perbelanjaan.. no prob.. just go on.. benefit gak kat anak2 syasya.. at least diaorg lagi bertambah rapat n mesra.. dan yang penting teratur hidup.. ye la.. balik sekolah at least tgk mak diaorg ada kat umah.. rasa tenang sikit kot..

Bukan le nak kata ibu yg bekerja tu kurang beri perhatian kat anak2.. Ye la kalau pk2 kan.. cam saya sendiri... terpaksa bekerja di luar fr 9 to 530 campur lagi 2 jam dlm perjalanan pegi balik.. so klu ikutkan3 - 4 jam je masa ngan suami dan anak-anak.Bagi saya ini bukan suatu imbanganyang baik zaman ni.Anak-anak mmg perlukan perhatian dr kita...

Lots my fren ckp masa ngan anak2 tu yg penting bukan kuantiti but kualiti.. tp sya rasa pendapat tu just nak legakan perasaan kita yang tak punya masa yang cukup, kira rasa bersalah... so mcm tak adil buat anak2...
Just pendapat saya.. saya pun cam syasya... lama memikir sebelum timbangkan utk dok kat umah bersama anak2.. mmg berat hati kadang2 tapi saya percaya ngan keputusan saya.. yang penting jangan sampai ada rasa rendah diri especially klu jumpa kawan2 yang bekerja.., even tho dok umah tak semestinya kita tak leh bergaya n bersosial...

Cuma syasya kena betul2 ready la.. fizikal n mental.. bukan mudah jd housewife ni... kena tgk jugak kemampuan suami.. sbb biasanya bila kita dah biasa pegang duit sendiri rasa kekok bila tak pegang duit.. Cuma saya tak clearkenapa famili tak suka lak..? blurr la...:geram:

[ Last edited bydealova77 at 27-11-2006 02:43 PM ]

sapi Publish time 27-11-2006 03:34 PM

SEmenjak anak2 dah sekolah, saya betul2 kesian tgk dorang, bila balik sekolah kena gi kat trnsit. saya takde maid. saya ingin berenti kerja dlm 2/3 thn lagi kalau umur pjg tapi nanti family saya me ...

yg sebaik2nya berhenti ler jadi anak2 terurus...tu pun kalau suami kasi....:nerd:

aja_cute Publish time 27-11-2006 04:08 PM

Originally posted by Aliya2006 at 27-11-2006 02:04 PM
liya kalau husband suruh behenti......ok boss no problem...best jugak melengak kat rumah....anak2 pun tak perlu hantar sana sini...semua makan minum terjaga....tp sbb hb kata, sayang belajar tinggi ...

hehehe sama laaa.. hubby kita pun lebih galakkan kita bekerja sbb katanya rugi dah belajar tinggi2.. lagipun duit nak pakai banyak utk beri keselesaan pada keluarga.

klkl Publish time 27-11-2006 04:12 PM

kalau berhenti kerja
pastu esok esok laki cari lain (mana la tau orang lelaki ni kan)
jangan pulak menyesal

dealova77 Publish time 27-11-2006 04:14 PM

Originally posted by klkl at 27-11-2006 04:12 PM
kalau berhenti kerja
pastu esok esok laki cari lain (mana la tau orang lelaki ni kan)
jangan pulak menyesal

nak tau le.. kenapa ek kalau org pompuan ni nak berenti keja n nak jd fulltime housewife selalu sangat org dok 'takut2'kan cam ni....:hmm:

syabee Publish time 27-11-2006 05:35 PM

diskas dulu dgn hubby.
ckp ke kewangan.
nanti jgn benti keje mintak hb belikan macam2.
mintak itu mintak ini.
sbb klau kita kije, at least kita bole pakai ape yg kita nak.
beli dgn duit kita sendiri tanpa mengharapkan suami.
klau dah benti payah skit la.

eiyoei Publish time 27-11-2006 05:51 PM

tuan rumahnye mane?

Dah berenti ke :jeling:

kudajantan77 Publish time 27-11-2006 06:53 PM

Reply #1 syasya99's post

accept the fact that we cannot please everyone ... jika suami mampu menyara keluarga, niat anda menjaga dan mendidik anak2 sendiri adalah pilihan yg sangat saye sokong ... lakukan dengan niat suci murni nescaya anda mampu menepis tentangan keluarga.

no regrets... moments with the kids, watching them grow up before your eyes, feeding them with your own hands ... are most precious.

remote_control Publish time 27-11-2006 08:00 PM

kalau suami mampu, apa salahnya, lagipun, jika anak2 sudah besar sedikit, hendak bekerja semula pun tiada masalah rasanya

kikilalat Publish time 27-11-2006 08:05 PM

Originally posted by dealova77 at 27-11-2006 04:14 PM

nak tau le.. kenapa ek kalau org pompuan ni nak berenti keja n nak jd fulltime housewife selalu sangat org dok 'takut2'kan cam ni....:hmm:

errrr... bapak aku tak kasik berenti keja sebab aku sekolah tinggi2 sampai cucur atap, kira membazir ler education tuh kalo tak di manfaatkan sepenuhnya... aku nyer laki tak kasik berenti keja sebab aku banyak spend duit joli katak... so dari aku joli katak dgn duit gaji dia, lagik baik aku joli duit gaji aku :bgrin:... mak aku tak kasik berenti keja just in case laki aku blah nanti, saper nak kasik financial security kat aku yg boros nih???... hehehe... aku rasa orang pompuan jer yang ader insecurity camnih kot... sebab lelaki leh tambah quota kalo mampu... and zaman sekarang nih, they take it as 'financially' mampu... so lagik 10-20years ader kemungkinan pasang spare :lol

kikilalat Publish time 27-11-2006 08:07 PM

Originally posted by remote_control at 27-11-2006 08:00 PM

kalau suami mampu, apa salahnya, lagipun, jika anak2 sudah besar sedikit, hendak bekerja semula pun tiada masalah rasanya

hmmm... masalah mayber timbul dari competition yang semakin ramai... fresh graduates yang lebih berpelajaran and our peers yang semakin berpengalaman. bukan senang nak cari kerja nowadays... :nerd:

remote_control Publish time 27-11-2006 08:07 PM

Originally posted by kikilalat at 27-11-2006 08:05 PM

errrr... bapak aku tak kasik berenti keja sebab aku sekolah tinggi2 sampai cucur atap, kira membazir ler education tuh kalo tak di manfaatkan sepenuhnya... aku nyer laki tak kasik berenti keja...

aku pun akan cakap benda yang sama kepada anak aku rasanya :)

Blues_guy Publish time 27-11-2006 11:07 PM

Originally posted by syasya99 at 27-11-2006 12:59

Hai sya,

I fully appreciate the reason why you want to quit your job. Bayangkanlah, betapa bahagianya anak anda pabila wajah pertama yg dilihat bila pulang dari sekolah adalah wajah ibunya yg tersayang.... :ah:

But first things first, anda perlu mendapat persetujuan dan sokongan suami anda terlebih dahulu. After that, any other opinions become secondary. Hope it works out for you. :)
Pages: [1] 2 3 4 5 6
View full version: Nak berenti kerja dan jaga anak