edaa Publish time 28-9-2006 03:25 PM

kerja syarikat insurans???nak tanya :)

asalamualaikum...

saya nak tanya ada tak sesaper yang kerja dengan syarikat insurans kat sini???

yang kerja bhgan admin n customer service tu mcmana kejenye???gaji berapa??keje ok x??saya tak tau nak tanya saper...so kalo ada forumer yang mmg kerja bhgn insuran ni dialu2kan memberi pendapat :)

sbb ada member dapat kejekat great eastern bhgn admin tapi tak tau keje dia mcamana...so sesaper leh tolong or nak share korang punyer pengalaman ke....

saper yg keje kat great eastern lagi bagus :) mekasih

sori kalo salah topik send kat sini yer...:hatdown:

syar Publish time 29-9-2006 07:14 AM

aku nak citer sket je sebab aku tak lama keje kat salah satu sykt ins kat kl nih...so tak byk sgt la pengalaman..aku penah keje kat bhgn admin..keje mcm biase as typing, filing, update whatever data dan byk lagi..kalo kat bhgn cust svc tu kena very outspoken la sebab kita kena deal ngan customer either on phone or face to face..mase tu la kite kena confidentkan diri kat cust. yg kita bole give them the best service..tapi kena be strong la sebab macam2 peel cust. nih terutama bukan yg sebangsa dgn kita..presure memang pressure tapi mane2 keje pun rasenye lebih kurang je..bole dikatakan banyak jugakla kejenye tapi sbnrnye ikut dept jugak..kwn2 aku dept lain nampak rileks je tapi aku punye dept ni kena very tough la..sebab tu aku quit, x tahan..
kalo pasal gaji tu rasenye based on experience..memandangkan aku dulu br abis study n blom ade degree lagi, gaji tak byk sgtla..adela tak lebih 1.5k sebab selalunye diorang amik lepasan dip and based on company tu punye financial la..tapi kalo great eastern tu tak tau la aku sebab takde member keje sane..

mahar88 Publish time 29-9-2006 02:26 PM

aku pun ader sket pengalaman kat insurans co. Tp la ni co tu dah merge..
aku kat bhg Credit Control..kerja tension giler..gaji biasa jer mcm fresh grad bank.report berlonggok2 nak kena siap..dah la aku tak der experience..kena bambu semacam jer..
aku tak wat sales..tp more compile sale & collection fr Sales/Business Exec..kalu collection bad..aku pun sama naik kena marah..sbb katanya aku tak push Sales Exec wat keje..
Masa chg system ...kena wat manually..aku kena stay sampai kol 3am..mata dah macam burung hantu..

paling tak best co. ni utamakan "kulitfication" dari qualification..satu angkatan atau se kulit dengan depa dapat la lebih sket..

syar Publish time 1-10-2006 02:35 AM

Originally posted by mahar88 at 29-9-2006 14:26
aku pun ader sket pengalaman kat insurans co. Tp la ni co tu dah merge..
aku kat bhg Credit Control..kerja tension giler..gaji biasa jer mcm fresh grad bank.report berlonggok2 nak kena siap..dah l ...

:setuju: aku pun same lebih kurang experience ngan ko..dahla dulu aku fresh, dia pulun kita mcm2 suruh buat walaupun diorang takla suruh aku buat sales ke ape..tp diorg anggap kita nih mcm dah keje 10 thn..yg aku bengang tuh yg 'sekulit' ngan diorang tu siap bagi tunjuk ajar yg baik lagi..

tapi utk tuan umah yg bukak thread nih, rasenyeyour member punye exepience maybe lain kot ngan kitorang nih..so, be happy and enjoy working...!!:)

syar Publish time 1-10-2006 02:38 AM

exepience ===> experience

:tq: :tq: :tq:

SBF Publish time 8-9-2016 04:54 PM

edaa replied at 28-9-2006 03:25 PM
asalamualaikum...

saya nak tanya ada tak sesaper yang kerja dengan syarikat insurans kat sini???
...

Waa'laikumsalam wbt. Macam mana kerja? Ok?
Pages: [1]
View full version: kerja syarikat insurans???nak tanya :)