sharingan86 Publish time 26-8-2006 05:26 PM

pengalaman konsert korang

marilah ceritakan di sini..tak kisah la local/international band,citer je :D

aku dulu g concert system of a down kat montreal.antara guest bands dia ialaahhhhhh bad acid trip,hatebreed,norma jean,avenged sevenfold,unearth

aku g sorg2 je.concert start pkl 6,aku g pkl 2...sampai2 sana hujan lebat giler...spirit dh down dah...tunggu dlm q seblom masuk dalam hujan,sempatlaa payungkan dua org mamat.pastu lepas dah bagi tiket,kene tunggu lagi.gate venue ropa2nya tak diukak until 4.30pm..so tunggu lagi for about one and a half hour

bila dah dapat masuk,aku terus tak hirau pape,teurs g ke depan stage.xramai sgt org lagi,so aku dapatla tempat somewhere in the middle.mungkin dlm 10 ft from the stage...pastu tgh menunggu tu,sambil berhibur tgk org prepare stage,hujan turun selebat mungkin...kitorg sempat main pass2 beachball ntah sape punya ntah...haha....

pastu bad acid trip kuar,energetic gilos!!!Time ni la aku dok ikut org g ke depan,and finally aku dapat berdiri betul2 depan stage,mmg betul2 kat palang besi depan stage tu lah!!Lagi best lagi plak tempat aku berdiri,blkg aku tu jugak org nak buat moshpit.Lebam gak ar kaki aku kene langgar :P Time concert tu,suddenly drummer BAT g ke depan,amik gambar semua fans :D heh heh.and time diorg main tu gak aku nampak serj somewhere at the back....hyper jap....

lepas BAT,Norma Jean plak kuar.tak best pon diorg ni...crowd pon senyap jek....lepas tu Unearth.HOH ni moshpit gila babeng nye wild!!!!!Rasa nak patah rusuk aku kene tolak gile2 against the metal fence.Tapi syiok dowhhhh :D

Lepas unearth,hatebreed performed.Diorg pon really got the crowd going(Aku ternampak daron borak2 dgn harry parry...hyper lagi...hehehe).Lepas tu avenged nye turn.Tak sangka montreal nye fans gila gak kat band ni...aku time ni nekad tak nak gerak ke mana2 sbb synyster gates betol2 main gitar depan aku!!!woooo!!!!!!Time dia buat solo,yg lawaknye dia jatuh mcm nangka busuk je dari amplifier,tp sempat cover hehehe...so cute...

lepas avenged,mmg crowd dah serius jadik gila cos SOAD was about to come out!!!Time ni memang aku dah semakin tertolak ke belakang...dah la hujan,pastu kepala aku asyik kena tendang dgn crowd surfers...tak masuk lagi tersekat kat blkg sorg minah ni yg bajunye bau mcm muntah.....pastu bila daron kuar,he played soldier side....uish...best gilos....and time ni sorg mamat approached aku,tanya whethr aku dtg dgn member ke sorg2.Pastu lepas aku jawab sorg2,dia terus tarik aku,and dia dgn kawan dia lagi sorg terus put their arms around me and guard aku,and diorg sempat la tarik a few girls yg badan kecik2 cam aku ke dalam.Terhutang budi gak la dgn diorg,cos kalau aku kene biar sorg2,mau ada kecederaan serius.....member dia sempat carry aku atas bahu tapi those damn guards soh turun...siot tol la...

lepas daron main soldier side,diorg main attack,and then byob.by the end of byob,aku dh tak tahan dok dlm moshpit tu,so mamat tu cepat2 tarik aku to the left side of the stage where the crowd was calmer.tapi aku still row depan skali la.and then hujan la plakkkk turun lebat non stoppppp!!!bengang jek aku!!!!and aku perasan aku hilang belt aku yg baru beli...adeh...$30 lesap :(

tapi mmg concert tu best la :D aku nyanyi to every song they played that night,and the band seemed to have lots of fun too eventho it was raining heavily.

time nak balik tu lawak gak,cos kat bhgn mosh pit tu banyak giler kasut orang hilang!!!!!dahla lumpur memang tahap ankle la...aku nye tights&kasut semua bersalut coklat.the mud was even in my hair dood...haha.lawak je tengok semua org tunggu train covered in mud.but it was really fun :) :)

dan itulah dia pengalaman rock concert aku yg pertama.balik tu tengok2 kaki lebam2.hahaha tu la badan kecik dok dalam moshpit...tapi takpela system nye pasal.....

okeh aku dah bercerita panjang,korg nye turn plak :D

pessoa Publish time 26-8-2006 08:29 PM

Gila punya panjang cerita kau.

Aku pernah pergi Konsert Monster of Rock95? kot. Metallica headline. Ada Megadeth (rasanya first and only time Megadeth sekali dengan Metz). King Diamond. Dan dua tiga band yang aku dah tak ingat. Metallica memang best gila masa tu. Yang lain aku tak layan sangat.

[ Last edited bypessoa at 27-8-2006 12:38 AM ]

death_dealer Publish time 26-8-2006 11:44 PM

Time aku pi tgk Impiety dulu
aku saje gatal gatal pi kat depan crowd
pastu ade sorang mamat ni spike kat tangan dia punya
besar tahap nak bunoh orang punya..
ada ke headbangkok tak pandang kiri kanan,
tangan suka suka je libas, ntah ape pesen ntah..
hampir hampir nak kene muka aku..
fuh naseb baik aku sempat lari..

Masa gi tengok Kreator plak..
aku join moshpit kat depan
tapi sempat first two songs je
member member aku semua 6 orang
keliling aku, protect aku tapi aku tak sanggop
nak stay lagi kat situ..
Takleh bernapas, saputangan army aku
pon hilang masa tu.. Ngehehe
sapa sapa ada jumpa mai pulang kat aku ye!!

Time cromok plak
okehla ada space nak headbanging..
tapi banyak orang diri atas kerusi
so, block view aku..
pastu aku terpaksa tengok kat screen
kurang mengancam la tapi tetap best..

lama dah..

tutankhamun! Publish time 31-8-2006 09:12 PM

pengalaman function kenduri kawen boleh tak? :bgrin:

deaf4ever Publish time 31-8-2006 10:49 PM

Originally posted by sharingan86 at 26-8-2006 05:26 PM
marilah ceritakan di sini..tak kisah la local/international band,citer je :D

aku dulu g concert system of a down kat montreal.antara guest bands dia ialaahhhhhh bad acid trip,hatebreed,norma jea ...

best ek ko kat negeri omputeh...kalo aku.....pokai sey asyik nengok benda2 gini

deaf4ever Publish time 31-8-2006 10:50 PM

Originally posted by pessoa at 26-8-2006 08:29 PM
Gila punya panjang cerita kau.

Aku pernah pergi Konsert Monster of Rock95? kot. Metallica headline. Ada Megadeth (rasanya first and only time Megadeth sekali dengan Metz). King Diamond. Dan du ...

untung nye ko...cita2 aku nak gi Castle Donnington nengok Monsters Of Rock ke, nengok Download festival ke..

tapi cam angan2 mat jenin je la...:pmuka:

deaf4ever Publish time 31-8-2006 10:52 PM

Originally posted by death_dealer at 26-8-2006 11:44 PM
Time aku pi tgk Impiety dulu
aku saje gatal gatal pi kat depan crowd
pastu ade sorang mamat ni spike kat tangan dia punya
besar tahap nak bunoh orang punya..
ada ke headbangkok tak pandang kiri ...

ekekekeke ni jenis gig over ganas ni, aku kalo gini, aku akan diri jauh nun di tepi or belakang..
kalo tak abis la kena langgar2...

deaf4ever Publish time 31-8-2006 11:07 PM

aku nye pengalaman lak ek, tak banyak la...dah la konsert tak banyak, kalo ada pun , nengok budget, nengok ada time tak, tapi selalu kena nengok budget la dulu:2lol:   -
band omputeh

1) Black Sabbath - line up Headless Cross - Toni Iommi/Tony Martin/drummer Rodinelli ke sapa tu/Neil Murray
Bila dorang main lagu2 zaman Ronnie James Dio paling best la... Aku ingat lagi, Amy Search ada kat crowd, masa lagu Paranoid si Amy Search pun goyang2 kepala sekalik.

2) Yngwie Malmsteen Rising Force - ni yang present vocalist Dougie White...   
Paling unsangkarable bila dorang start lagu I Am The Viking, semua orang tak sangka sey Malmsteen bawak lagu ni, happy siak smua orang. Dah jadi choir dah, si Dougie White tak yah nyanyi, micropone tunjuk kat audience dah.

3) Deep Purple - Aku nengok tiga kali dah. Aku suka ah, dorang main kat Sepang pun aku gi nengok naik bas. Tapi smua ngan Steve Morse on gitar. Paling aku suka ialah, everytime keyboard solo bawak lagu Rasa Sayang Eh!. lagu Melayu jugak dorang bawak... Nampak rock ngan Melayu kamceng ho.

4) Toto - Ni best of the best.. paling real la , tak rugi aku gi nengok. Korang kalo Toto datang, korang gi nengok, real beb aku tak bedek, real sereal nye.

5) Dream Theater - Wooo happening, I like. Tapi tu jam aku beli tiket murah sikit, so jauh sikit la ekekekeke

lagi apa ek? tu je kot...
Takde peral , Slayer datang aku nak nengok, then bulan 11 ni MSG ngan Yngwie Malmsteen pun datang. Nengok harga tiket dulu cammana.

Kalo Melayu...errr...
1) Search kat Larkin reunion ekekeke
2) Amuk
3) XPDC ciplak
4) Metalasia - lain dari yang lain ek ni band...mistik2 gitu.
5) Rockers Reunion- YAHOOO!!!!!
6) Rusty Blade Reunion- YAHOOO!!!!!
7) Semangat Zaman ekeekee..
8) Lovehunters, Unwanted, lagi apa2 lagi la...

dah tu je kot....

c===8 Publish time 1-9-2006 10:34 AM

pengalaman tgk konsert paling aib ialah suffocation buat kat tapak expo jalan Merusalem

penonton cuma 6 org je, wa & kasen wa, mamat konduktor bas mini & kawan dia pastu ada sorg nyonya tua & cucu dia tersesat masuk tapak konsert

paulinevoon Publish time 1-9-2006 03:19 PM

:lol:

mulu mulu mulu

c===8 Publish time 1-9-2006 03:51 PM

ada band nama mulu ke?

kikiki

paulinevoon Publish time 1-9-2006 04:06 PM

ada.. kat sarawak

sharingan86 Publish time 2-9-2006 03:49 AM

Originally posted by c===8 at 31-8-2006 09:34 PM
pengalaman tgk konsert paling aib ialah suffocation buat kat tapak expo jalan Merusalem

penonton cuma 6 org je, wa & kasen wa, mamat konduktor bas mini & kawan dia pastu ada sorg nyonya...

hehe lawak seyh part nyonya tu :lol :lol

sharingan86 Publish time 2-9-2006 03:50 AM

Originally posted by deaf4ever at 31-8-2006 10:07 AM
aku nye pengalaman lak ek, tak banyak la...dah la konsert tak banyak, kalo ada pun , nengok budget, nengok ada time tak, tapi selalu kena nengok budget la dulu:2lol:   -
band omputeh

1) Black S ...

tu diaaa banyak gilo!!!!!
ni ko tengok kat negara mana nih?

sharingan86 Publish time 2-9-2006 03:51 AM

Originally posted by deaf4ever at 31-8-2006 09:49 AM

best ek ko kat negeri omputeh...kalo aku.....pokai sey asyik nengok benda2 gini

heh..takdela best mana pon dok canada ni...jarang band best2 datang...kalo datang pon slalu g montreal..toronto...ottawa ni takde sentuh lansung :P
kene dok kat area los angeles or uk baru syiok....heh heh
*dan mmg pokai pon...........aku sampai tak cukup duit nak bayor sewa rumah sebab beli tiket konsert neh.......*

topeng perak Publish time 3-9-2006 10:06 AM

http://photos.friendster.com/photos/20/32/11132302/20516608053187l.jpg

aku pegi phuket ari dua tahun lepas ape punya band daa ... ganas semacam daa ... tapi salahg satu instrumen muzik diorang buat bunyi pakai ketiak ... haram tak best!

trixter Publish time 4-9-2006 03:29 PM

adala 3 konsert artis luar yg datang M'sia yg aku tengok...

1-Mr Big - Stadiummerdeka tak silap..
aku rasa tahun 1993 kot sbb time tu diorg top ngan lagu Wild World..

band local tak silap Lefthanded ngan Arab...ada bawa walkman record konsert tapi quality hampeh, dengar suara penonton jeakupun padam...
pastu Paul Gilbert respect permainan Samad, dia pun ada jadi guest kat album Samad tu...

2-Bon Jovi - Stadium Shah Alam, 1994 rasanya ..
ini tour Crossroad kat Asia... time ni M'sia tak glamer lagi kot...KLCC blum siap...
Jon Bon Jovi cakap, dia respect la kat M'sia ni sbb ada org tahu lagu diaorg...

3-Def Leppard - Stadium Negara, 1995 tak silap,
Vault tour rasanya....

sharingan86 Publish time 5-9-2006 08:13 AM

wow def leppard penah dtg malaysia ek?aku xtau la plak...

tutankhamun! Publish time 5-9-2006 01:43 PM

Originally posted by topeng perak at 3-9-2006 10:06 AM
http://photos.friendster.com/photos/20/32/11132302/20516608053187l.jpg

aku pegi phuket ari dua tahun lepas ape punya band daa ... ganas semacam daa ... tapi salahg satu instrumen muzik diorang b ...

Kene tarok miking ker kat ketiak? :2lol:

tutankhamun! Publish time 5-9-2006 01:44 PM

Reply #9 c===8's post

Suffocation band death US tue ker??
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: pengalaman konsert korang