mYa Publish time 21-8-2006 01:37 PM

Kat mana Cari Tiles/ Granite Murah2

Kalau sesapa ade pengalaman beli tiles / granite ..bole la listkan kat sini..
particularly tiles / granite for kitchen top..kalau nak tambah untuk lain2 pun ok gak la

whiteDhahlia Publish time 21-8-2006 02:25 PM

Saya pun tengah nak cari tiles jugak ni.boleh sesiapa beri tau kat mana yg banyak selections?

ecam Publish time 21-8-2006 03:02 PM

Reply #1 mYa's post

susah skett nak bagitau exactly kedai mana yg murah

for tiles - i suggest u go for 2' x 2' - berat dan tebal - tahan lasak dan mudah utk dipasang
kalo granite kena sedia kos lebih sikit aaaa .. bese upah pasang saja akan overshoot rege granite tu..

kalo tiles carik yg homogeneus

mYa Publish time 21-8-2006 03:24 PM

ecam,
bolehla u share kat sini range harge untuk panduan..:)
kat mana beli, x kisahla..at least kalau u dah gi tu..dah tau tmpt..kalau mcm saya ni..hujung pangkal x tau lagi...
homogenous ni camana la plak ye..berapa lak rege 2x2 untuk homogeneous ni..

aritu pergi survey kat jln ipoh kl..2x2 yg cantik sket ..dah dpt dlm 19.90 ..cantik2 la...cuma kalau ade tmpt yg lain2 bole la share..just nak buat comparison harge ..

ecam Publish time 21-8-2006 05:06 PM

Reply #4 mYa's post

homogeneus tiles nih refer to tiles yg kaler dia dari atas sampai bawah sama (lebey kurang laa)
ade tiles yg atas kaler lain tapi dalam dia kaler lain... tiles macam nih bese murah sket tapi kalo retak ker sumbing ker (eq masa pakuk ayam terpakuk tiles:P) akan terserlahlah kelainan kaler surface ngan isik diaaa...

kalo 2x2 bese dalam lingkungan 20-30 hengget.. kalo buleh carik aaa yg gred A dan heavy duty.. biar tahan lama skett....

nak compare rega mmg almost impossible sbb byk factors yg affect rege tiles nih - design, material, kaler, durability, finishing bla22222

pegi 2 tiga kedai, kalo buleh 2 kedai cam showroom, 1 kedai jenis cam warehouse (x teratur sgt dan nampak cam stor bese jer) lagi satu sukatila nak pi yg mana pun...

Ina_zali Publish time 22-8-2006 01:35 PM

Ada banyak kedai tiles kat kawasan PJ contohnya Guocera, MML, Kimgres. Satu lagi whitehorse. Go to thier showroom.

Tiles ada beberapa size dan texture. Perlu specify you nak letak kat mana. Kalau nak tiles utk tabletop baik ambil 2 * 2'.

insankecil Publish time 23-8-2006 01:42 PM

Ambe beli direct dari kilang...Johan Tiles (dulu Johnson Tiles). Harga memang murah sesangat. Choice pun banyak, maklumlah kilang. cuma kalu beli banyak, kita kena sewa lorilah nak angkut tiles. kalu beli satu dua kotak boleh lah masuk kete.

Lokasi kat Kawasan Perindustrian Senawang.

harap membantu

mYa Publish time 23-8-2006 02:51 PM

ape alamatnye insankecil

ecam Publish time 24-8-2006 11:38 AM

mya dok area mana?
kalo dekat2 semban selain johan tiles (tak tau lak dia dah tuka nama :lol) kat area temiang ada byk.. tapi tu area ramai cina dan x byk signbod.. kena rajin tanya org.. tapi mmg murahh

Fantasia Publish time 2-9-2006 11:10 AM

Sy cadang mYa gi survey dkat Jalan Ipoh. Byk juga choice dkat sana
Murah2 juga laa

Tapi sy nak share experience sikit niie
Kalau boleh jangan beli tiles yang murah sangat.
Kadang2 tiles yang murah ni takdak kualiti langsung

Sy ada pengalaman buruk. Ritu sy ambik tiles yang murah2 ni laa
Lps pasang. Ok la. Tapii bila start pijak. Zap!!! pecah!
Pijak lagi yang lain.. Papp!! pecah lagi. Sakit hati betul :geram:

Sebab dah pasang terpaksa lah sy pakai jugak... :siok:

anakperantau Publish time 2-9-2006 10:08 PM

Setuju dgn fantasia... kawan saya dah terkena.. nak tiles murah punya pasal... pasang kat porch.. kereta masuk pun pecah lah tiles tu... huh.. tak sampai setahun dah pecah2 dah tiles tu, tak ke haru tu?

minidictionary Publish time 2-9-2006 11:12 PM

Min beli kitchen top for my new kitchen kat Jln Ipoh, b4 min dah tawaf satu jln ipoh punye showroom n whitehorse punye show room.

OMG besa nye showroom tu cam x nak kuar sbb cantik2 tiles die!

min beli tiles yg selebar kitchen top min. so pakai dlm 10 keping jek. harge RM20 lebeh x silap.

heavy duty la. kedai yg min beli tu yg third kedai (yg jual tiles) as u enter jln ipoh.

TabletSusu Publish time 6-9-2006 03:33 PM

aku pernah teman mmb aku gi nilai
masa tu dia renovate rumah
dia beli sendiri tiles nih
murah gak.. kat kilang whitehorse tak silap aku

mYa Publish time 7-9-2006 09:40 AM

oh mmg dah gi dah jalan ipoh..smpi rasa nak tercabut tapak kaki..nak kata murah sgt tu takla...pernah tanya pasal granite..14' dgn undermount + buat lubang sink n hob..rm 1.4k..mak oii..itu baru top..nanti gi jalan2 agi la...

bby2124 Publish time 7-9-2006 09:48 AM

saya beli kat white house selayang aje. kat kajang pun ader juga kedai jual tiles cuma tak pasti murah atau mahal.

mawarbduri Publish time 7-9-2006 03:07 PM

kat bandar baru nilai berhampiran stesen minyak esso ke apa..x berapa ingat..

Lindt Publish time 13-9-2006 04:23 PM

Seacera Tiles

White Horse

Niro Granite

MML

DewaGanaZ Publish time 14-9-2006 12:48 PM

boleh try kat satu kedai kat jalan klang lama...nama kedai dah luper
tapi betul2 kat depan simpang 3 ..sebelah pejabat pos, pasar jln klang lama

depan plaza prima

ecam Publish time 14-9-2006 02:53 PM

Reply #14 mYa's post

granite skang ade jual yg nipis skettt... rega murah dekat separuh dr ketebalan bese.. tapi yg buat mahal installing costs tuu... nak buat sendiri seksa

Zack_Handyman Publish time 2-2-2007 01:50 AM

aku bleh pasang tile.. kalau ader yang nak upah laa...
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
View full version: Kat mana Cari Tiles/ Granite Murah2