hyphrigian Publish time 30-7-2006 12:31 AM

HELLOWEEN

assalamualaikum..saja nak cari orang yang syok dengaq helloween zaman kiske,kai,weikath,markus,ingo..jomla pakat berkongsi cerita..helloween adalah satu band yang gembira..betoi dak?cuba tengok videoklip iwant out dengan halloween..nak gelak pun ada...memang lawak laa..tapi vokal kiske memang power laaa..

[ Last edited byhyphrigian at 12-3-2007 01:27 AM ]

Paco_de_lucia Publish time 30-7-2006 12:45 AM

ko silap.bile aku terpandang thread ni, semestinya aku akan masok dan bercerite pnjg tentang band ini pasal aku minat gila kat band ni. nak2 time zaman kiske :lol
band ni mmg power.aku suke bile hansen ngan weikath buat sound harmoni cam lagu halloween. betol cakap ko, video clip diorg cam sial.nak tergelak kkdg aku tgk.perangai cam budak2 jer dlm video clip.kalo tgk i want out, cube korg peratikan, mane ade org vakum kat atas bukit.bodoh btol :2lol:
bile masok deris jer,aku kurang minat sket la..cume minat lagu cam sole survivor ngan rain grow. gaye die nyanyi tak buat aku rase klimaks pon.

aGuiLeHa Publish time 30-7-2006 01:03 AM

i want outttttttttttttt~~~~

hehehhehe.. =p

trixter Publish time 30-7-2006 10:49 AM

antara kaset omputih yg terawal aku beli ialah Keeper II ....album terbaik diorg sehingga sekarang...kiske ke deris ke aku blh layan...tapi suka lagi kiske....

video klip tak pernah layan pulak...yg baru adala tengok...kejap lagi aku cari tengok, kelakar ke tak i want out to.....

ChildrenOfBodom Publish time 30-7-2006 11:41 AM

Originally posted by trixter at 30-7-2006 10:49 AM
antara kaset omputih yg terawal aku beli ialah Keeper II ....album terbaik diorg sehingga sekarang...kiske ke deris ke aku blh layan...tapi suka lagi kiske....

video klip tak pernah layan pulak. ...

gua setuju, album Keepers part 2 memang power..ada byk lagu best macam I Want Out, Dr.Stein dan yg paling klasik lagu 14 minit keeper of the seven keys..

gua pon suka Kiske drp Deris..album Master Of The Ring bagi gua album trbaik helloween bersama Deris..

tutankhamun! Publish time 30-7-2006 12:44 PM

Dengar jugak album Keepers part 1 and part 2. Salah satu band yang gempak dalam genre Power Metal. Aku suke harmoni gitar dalam lagu/lagu dorang. Nak ulas lanjut tak berape nak pandai lar , hehe

hyphrigian Publish time 31-7-2006 04:08 AM

hehehe...aku klasifikasi mereka sebagai happy metal bukan power metal...buleh ka?aku gembira dengaq lagu depa..future world.sebelum solo ada budak kecik gelak..memang best laaa helloween zaman sebelum mat deris masuk..

aGuiLeHa Publish time 3-8-2006 02:53 AM

Reply #4 karlreef's post

hahahaha, ko mmglaa no komen.. ko kenai dak helloween ni? hihihi..

aGuiLeHa Publish time 3-8-2006 02:56 AM

helloween ni satu2nye band metal yg aku buleh layan setakat ni...

btw, haritu aku usha2 hmv.. helloween ade kluo extended version punye albums..
album2 lama depa laa tp ade some bonus songs.. kebykkn nye aku tgk live version..

cm menarik, tp satu album 7 pound.. ade laa dlm 5 diff albums, ntah aa kopak aa aku nak sambar sume..

huruhara Publish time 3-8-2006 11:21 PM

dr. stein grows funny creatures.....n lets them ride into the nite...yeeeeeeahhh
eh betul ker lirik tuh...masa aku sekolah dulu sekolah agama lagi..hujung 80'an

hyphrigian Publish time 3-8-2006 11:45 PM

kira betoi la tu

paes Publish time 4-8-2006 10:18 AM

Kai and his Eagles....

Paco_de_lucia Publish time 4-8-2006 10:58 PM

apsal diorg mastered balik album lame diorg ha??
ade sape2 dah dgr tak?? sound die cantek ke atau same cam dulu??

hyphrigian Publish time 5-8-2006 12:01 AM

Reply #14 Paco_de_lucia's post

ntah laaa...

deaf4ever Publish time 6-8-2006 07:21 PM

Originally posted by Paco_de_lucia at 4-8-2006 10:58 PM
apsal diorg mastered balik album lame diorg ha??
ade sape2 dah dgr tak?? sound die cantek ke atau same cam dulu??

album lama2 lepas remastering sound lagi baik, lagi kuat - ni pada aku la

Dulu nye sound dah cantek abis, tapi kena bukak full volume baru thrill dah tu earphone kena cocok dalam2 telinga, skarang nye aku dengar Keepers part one, tak yah bukak full.

Remastering version, packaging tukar , dan ada lagu2 Bsides dari single zaman2 album2 dan ada satu dua lagu remixed.

deaf4ever Publish time 6-8-2006 07:33 PM

Originally posted by hyphrigian at 30-7-2006 12:31 AM
assalamualaikum..saja nak cari orang yang syok dengaq helloween zaman kiske,kai,weikath,markus,ingo..jomla pakat berkongsi cerita..helloween adalah satu band yang gembira..betoi dak?cuba tengok vid ...

Michael Kiske best la ye... Suara dia sedap.. Tapi dia skarang dah tak main lagu rock/metal, dia skarang nyanyi ntah lagu2 ntah hapa ntah.

Kai Hansen - Gamma Ray aku tak dengar la, so no komen hehehe. Tapi aku suka suara dia kat Helloween nye pes album yang ada lagu helter Skelter Tiada Lagi Airmata tu
Lagu Guardian, :tq:. Peberet sampai skarang.

Weikath - Dekni cam dictator la kira, Helloween dia punye band. So dia ada power nak buat apa.

Markus Grobskopadfkdfhsdlfgshrogjhsfojs - ntah hehehe

Ingo Swefsljgfhrguohfsfknbd - Dekni kesian la eh, sapa masih nak ambik drugs, nak minum alkohol , pasal ingat best, hah korang jadi cam si Ingo ni, ambik drugs + minum, jadi biol,last2 humban diri kat landasan ketapi masa Ketapi nak masuk pletform, mampos.

ni atas ni kira the classic line up la eh.
Korang try carik bootleg dorang perform 1988 kat Hammersmith Odeon London. Ni show best, Kiske cam luah perasan pasal tu jam dorang dituduh jadi clone Iron Maiden..Tapi memang pun, tu jam aku ingat kalo Iron Maiden tutup kedai, Helloween take over as aku nye peberet band, tapi last2 Helloween yang hancur, Iron Maiden maintain sampai skarang.

lain2 eh...

Andi Deris - Aku suka dekni satu benda je, bila dia masuk takeover Kiske, Helloween terus bawak lagu love song sentimental sentimental.
Forever and One, In the middle of a heartbeat, mak datok, best best..

Keeper Of The Seven Keys Part III korang dah dengar?
Aku tak suka, tapi ada satu lagu tu intro dia ada orang tukar2 cenel radio kan?
Ada satu part tu dah masuk " keeper of the seven keys " versi live sekejap je,   
aku mintak2 satu hari nanti Helloween keluar album live zaman Kiske, complete show la, tak macam Live In UK, rekod masa supporting band je.

hyphrigian Publish time 7-8-2006 04:06 AM

Reply #17 deaf4ever's post

lagu tukaq chanel radio..lagu starliight tu...yang tu yang kai nyanyi..aku lebih suka kiske nyanyi lagu tu

aGuiLeHa Publish time 7-8-2006 09:26 AM

aku tau lagu je, sapa nama ahli sume taktau.. ekekekee..

hyphrigian Publish time 7-8-2006 06:09 PM

Reply #19 aGuiLeHa's post

hantam ajaaaa

hangkebun Publish time 10-8-2006 11:49 AM

Helloween zzaman Kai and Kiske tu memang aku suka habis.
Bila album Pink Bubble keluar tanpa Kai (diganti gan budak Grapu ke Grapow) punya macam nak menangis aku. Weak punya sound, permainan guitar yang tak bermaya..pokoknya Boring!!!
Kalau korang dengar lagu tulisan Kai memang lebih bersemangat dan menyengat. Weikath lagu ada lembab sikit sebab bnyk slow parts. Tapi sayang kat Gamma Ray Kai tak berapa sedap. Mungkin chemistry tak sama mcm kat Helloween.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: HELLOWEEN