pak_dogo Publish time 29-7-2006 08:58 AM

BATMAN

Ada siapa siapa yang rajin baca komik Batman?
Tak kira la, graphic novel ke atau komik bulanan?

Mari kongsi apa yang dah korang baca kat sini.

digitalgunner Publish time 29-7-2006 11:13 AM

Aku pernah bace beberapa comic batman dulu2...tp yg paling aku ingat yg Batman lawan dgn Lobo...dlm comic tu cite Joker tu sbenarnye adik Batman yg terpisah mase kecik2...

kalam_air Publish time 29-7-2006 11:27 AM

Originally posted by digitalgunner at 29-7-2006 11:13
Aku pernah bace beberapa comic batman dulu2...tp yg paling aku ingat yg Batman lawan dgn Lobo...dlm comic tu cite Joker tu sbenarnye adik Batman yg terpisah mase kecik2...

uh batman ada adik ke..:hmm:

digitalgunner Publish time 29-7-2006 11:50 AM

Aku pun x tau...aku bace kt comic tu aje...mungkin tu 1 edition tu one shot aje kot...x sambung dgn mane2 siri batman yg lain kot...sbb Lobo pun kan ada siri comic dia sendiri...sbb yg aku bace tu pun...cm x btul gak...sbb joker jd cm insaf kalo x silap aku...aku bace mase abes exam UPSR atau PMR dulu member aku bawak gi skolah...so aku pun kabur2 gak ending dia cm ne sbb dh lama sgt aku bace comic tu...

meitantei Publish time 29-7-2006 11:53 AM

Ooo... kalau komik batman ore pernah baca dlm Kreko jek...

pak_dogo Publish time 29-7-2006 07:42 PM

Aku mula minat baca komik Batman ni selepas baca komik strip kat Utusan Malaysia sekitar tahun 1990. (ingat lagi tak?)Komik strip itu lukisan Bob Kane, pencipta watak Batman.

Ye la nak baca komik Batman ni payah sikit sebab mahal dah tu ceritanya bersiri-siri. Opsyen terbaik baca graphic novel. Aku ada beli graphic novel Batman seperti Batman Evolution dan Death & the Maiden.

Yang paling best aku dengar ialah Batman Year One sebab dia menyingkap orgin Batman pada tahun-tahun awal kemunculan Batman (filem Batman Begins dikatakan mendapat inspirasi dari komik itu)

[ Last edited bypak_dogo at 29-7-2006 07:45 PM ]

annyss1987 Publish time 8-8-2006 04:39 PM

hubby aku suka sangat citer batman ni.ada sekali dia bawa aku tengok wayang..citer batman..tertido plak aku dalam pawagam tu..hehehe

meitantei Publish time 8-8-2006 08:41 PM

Movie2 Batman selalunya best... tengok waktu ore masih kecik lagi...

Watak Alfred tu kat mak ore asyik sama org je yg berlakon, Bruce Wayne, tuka2!

gelupur Publish time 11-8-2006 02:56 AM

tahyul la batman nih

tdpp2006 Publish time 12-8-2006 01:31 AM

Originally posted by gelupur at 11-8-2006 02:56 AM
tahyul la batman nih

hi
Betul tu Batman tu menggunakan kelawar sebab penjenayah percaya kepada tahyul yang kelawar membawa nasib malang.

Cerita graphic novel yang beh tentang batman ialah karangan Frank Miller macam
Dark Knight Returns (Kisah Batman tua yang kembali paling beh Batman lawan Joker sampai Joker patahkan tengkok dia sendri dan lawan Superman sebab Superman nak tangkap Batman)
Kingdom Come pun beh juga
Ini sumer cite elsewhere iaitu tiada kaitan ngan batman zaman sekarang.

Superman tu barula betul tahyul tirul cite Nabi Musa...

matjan Publish time 14-8-2006 09:36 AM

yg best BATMAN FOREVERmovie.....he he...he.... hero tu yg paling smart...val kilmen

http://viking.necrolounge.com/archives/val_kilmer_batman_forever_001.jpg

satu lagi......ROBINtu sebenar nye binatang aper yer....?

pak_dogo Publish time 14-8-2006 09:19 PM

Halamak. Batman Forever hampeh la.

Bagi aku filem Batman yg paling best ialah Batman Begins & Batman (Tim Burton)
Pages: [1]
View full version: BATMAN