Red_Snow Publish time 15-7-2006 07:01 PM

anime atau manga..?

nak tau...korang suka baca manga ke...tengok anime?? yang mana lagi best??

MadaMadaDane Publish time 16-7-2006 09:12 PM

both........... :2lol: nengok keadaan la...

kalo jenis yg anime ngan manga dia ikut jln citer same.... ;
cam Naruto tuh...aku prefer manga...
kalo bleach...dua dua pun suker .... one piece pun....

kalo jenis anime jln citer lain...manga jalan citer lain ....
macam mai hime , prefer manga
mai otome .. prefer anime (coz manga dia aku rase mengarut/nonsense giler... :2lol: )

kalo jenis anime just citer separuh je...
macam fruits basket..so no choice ah..nak tau lebih lanjut..kene follow manga dia... :2lol:

meitantei Publish time 16-7-2006 10:57 PM

Kesimpulannya, kena tengok tajuk anime/manga...

Sesetengah anime hanya wujud dlm bentuk anime jek, takde manga (cam Cowboy Bebop, Scrapped Princess, Sen to Chihiro no Kamikakushi...) dan semua tajuk yg aku sebut tadi best untuk ditonton.

Rasanya ade manga yg hanya ade manga takde anime (atau belum di animekan) cam Death Note belum ade anime, tapi akan kuar dan series yg baru cam Monster Soul...

Bawah ni ore senaraikan series yg manga lebih best drp anime (pd pendapat orelah);
Rurouni Kenshin
Naruto
Detective Conan

Ni plak senarai anime lagi best drp manga;
Prince of Tennis
Shaman King
Rave

Dua-dua pun best;
Fullmetal Alchemist

MadaMadaDane Publish time 16-7-2006 11:40 PM

Originally posted by meitantei at 16-7-2006 10:57 PM
Kesimpulannya, kena tengok tajuk anime/manga...

Sesetengah anime hanya wujud dlm bentuk anime jek, takde manga (cam Cowboy Bebop, Scrapped Princess, Sen to Chihiro no Kamikakushi...) dan semua tajuk yg aku sebut tadi best untuk ditonton.

Rasanya ade manga yg hanya ade manga takde anime (atau belum di animekan) cam Death Note belum ade anime, tapi akan kuar dan series yg baru cam Monster Soul...

Bawah ni ore senaraikan series yg manga lebih best drp anime (pd pendapat orelah);
Rurouni Kenshin
Naruto
Detective Conan

Ni plak senarai anime lagi best drp manga;
Prince of Tennis(setuju .............. :setuju:) even filler dia pun aku
raser best..
Shaman King
Rave

Dua-dua pun best;
Fullmetal Alchemist(aku :setuju:)

yup setuju .............

lagi satu ader gak...yg anime dari GAME .... cam Fate Stay Night...
game ke anime dan manga...
tapi aku tak bace manga dia...so i'm not so sure..same ade jalan citer same atau tak ....
..kalo jalan citer antara Anime ngan Game dia.... aku prefer jalan citer dari Game dia ... lebih detail, relevan dan best .....berbanding anime dia....
anime dia...certain episode je yg best ......tak baper smooth ah.... sayang btul ... jalan cerita dia best ..... kalo ikut GAME laa.... :2lol:

[ Last edited byMadaMadaDane at 16-7-2006 11:42 PM ]

mystica Publish time 24-11-2006 04:07 AM

dua2 best tapi aku lagi suka manga,,

saie Publish time 26-11-2006 03:21 PM

aku lebih suka anime..

jimbait Publish time 26-11-2006 06:47 PM

anime tengok kat rumah.kat hostel baca manga jer la.tp anime la best.boleh tengok sambil tidur n makan

ichiru^neko Publish time 26-11-2006 08:24 PM

ichi lagi suka baca manga..sbb besanyer anime yg ichi minat sampai episod 26 je..
baca manga citer die lg panjang.. eheh..

adheq Publish time 27-11-2006 11:00 AM

depends gak. mane yg dlu ler. :bgrin:

wani7 Publish time 28-11-2006 10:13 AM

aku lagi suka anime...eheh

JUSTcircle Publish time 10-12-2006 03:31 PM

aku luga suka anime sbb dia bergerak2..hahaha....
tapi jalan citer betullah..kekadang anime x abis..cam slamdunk..tamat sampai situ jer.. x tunjuk dia lawan ngan industri sannoh...x tido malam aku pikir pasal ending dia jer..

Mily Publish time 10-12-2006 05:20 PM

aku suker dua2..
ahahah..:lol:lol

skyati Publish time 12-12-2006 03:07 PM

anime!!!!!!

sebab rasa lagik real...

hehehe tapi masa kecik aku suke jer kumpul komik Dragon Ball, Dragon Quest, Alam Perwira..

t0m Publish time 2-1-2007 02:04 PM

anime kelakor

aku prefer anime..mata tak pnat ..n lagi satu ntah la..best kot..kelakor..

nanie Publish time 2-1-2007 02:58 PM

ske anime....manga tade kaler...

Comic_King Publish time 2-1-2007 04:08 PM

Manga... name pun Comic King.. hahaha... Hmmm... cam nak kena tukar nama lak.. Manga_King :bgrin:

LimpBizkutMerri Publish time 2-1-2007 05:00 PM

kalo anime aku suke hentaii.. kalo manga aku suke hentaiii.. takpun ecchi..hahaahahah

neeziee Publish time 2-1-2007 09:25 PM

suka manga

anime bergantung pada cerita.
kalau jalan cerita anime tu lari jauh sangat dari manga aku tak berapa suka

katana83 Publish time 2-1-2007 09:29 PM

Originally posted by LimpBizkutMerri at 2-1-2007 05:00 PM
kalo anime aku suke hentaii.. kalo manga aku suke hentaiii.. takpun ecchi..hahaahahah

sama la kita....huuhuh:nerd:

GAIA Publish time 4-1-2007 01:06 PM

Kebanyakan masa aku suka manga...galakkan budaya membaca beb(x dapat baca buku penuh tulisan, manga pun jadilah).....zaman skrg ni ramai anak muda malas membaca.....

Reason aku suka manga ialah disitulah segalanya bermula...karya original yang berasaskan idea asal.....anime pulak adalah satu bentuk medium adaptasi....aku layan anime kalau berbaloi....tapi ada masanya hanya anime yg availabe dan malas nak cari manga, maka layanlah anime sahaja....

Full Metal Alchemist - aku lebih suka versi anime...anime dia berjaya "pukul" aku dengan lebih keras berbanding manga....lebih kreatif dan lebih beremosi....

utk karya yg hanya wujud dlm bentuk anime, aku akan layan kalo berbaloi.....eemm..Samurai Champloo tu bukan adaptasi mana-mana manga kan ? anime tu ada nilai seninya yg tersendiri....filem2 anime(bukan bersiri) pun banyak juga yg bukan hasil adaptasi manga....aku juga layan filem2 anime tertentu sebab filem biasanya menawarkan sesuatu yg berbeza....
Pages: [1] 2 3
View full version: anime atau manga..?