tutankhamun! Publish time 15-5-2006 12:16 AM

Cadangan/Suggestion

===== Kertas Cadangan Penambah Baikan Board Rock ======

Seperti yang sedia maklum , kemunculan Board Rock nie adalah satu penghargaan kepada kita.
Disini kita dapat berdiskusi mengulas pelbagai isu muzik , berkongsi ilmu , dan luahan pendapat terutama scene muzik Rock dan Metal dalam tanah air dan antarabangsa.
Disini , gua bukak kan peluang bagi rakan/rakan sekalian utk memberikan buah fikiran yang bagus bagi menaikkan mutu dan kualiti board kita ini .
Dan peri penting juga disini, jika ade sebarang ketidak puas hatian dalam board ini mengenai ape/ape jugak isu . Boleh dikemukakan , danmane yang perlu diperbaiki gua akan perbaikkan . Insyaallah .
Sekian ya kawan/kawan :bgrin:

deaf4ever Publish time 15-5-2006 01:27 PM

topik reviews cd/kaset yang korang dengar, tak kesah baru release ke dah lama..
topik reviews majalah/artikel surat khabar/ lain2 mass media
topiks reviews konserts/gigs korang pegi

yang kongsi mp3 tu alrite la, tapi mungkin kasi low profile sikit kat yang sub board yang sedia ada tu,
dan please la jangan kasi komen " buat apa nak beli buang duit?? download je la "

at least cakap la " ok, kita test dengar dulu, kalo best, kita beli originals " baru sedap sikit dengar.

ChildrenOfBodom Publish time 25-5-2006 12:06 PM

gua cadangkan utk buat section download metal videos dan section berita2 terkini muzik metal dan rock

tutankhamun! Publish time 25-5-2006 08:26 PM

Terima kaseh saudara deaf4ever dan Bodom. Cadangan anda , akan gua usulkan nanti. Kerjasama dari gang's sekalian amat gua hargai . Same/same kaseh :bgrin:

deaf4ever Publish time 31-5-2006 02:24 AM

Originally posted by ChildrenOfBodom at 25-5-2006 12:06 PM
gua cadangkan utk buat section download metal videos dan section berita2 terkini muzik metal dan rock

:setuju:

boleh...senang je, sapa2 rajin pegi carik news then tampal sini..

mungkin buat satu thread " Berita Mutakhir "

deaf4ever Publish time 31-5-2006 02:26 AM

Originally posted by tutankhamun! at 25-5-2006 08:26 PM
Terima kaseh saudara deaf4ever dan Bodom. Cadangan anda , akan gua usulkan nanti. Kerjasama dari gang's sekalian amat gua hargai . Same/same kaseh :bgrin:

kasi meriah sikit ah ni bod...cam dead ah....

wa nengok pun sedih....

nanti eh, wa pelan2 buat tapi kalo ada unsur2 syok sendiri, ampunkan wa in advance :pray:

aGuiLeHa Publish time 2-6-2006 07:17 PM

watlaa deaf.. aku sokong ko dr depan, blkg dan 360 darjah sekeliling.. hihihihi.. =)

tutankhamun! Publish time 3-6-2006 08:14 AM

Betui kate Encik Deaf , Board nie pun macam tak meriah jer . Dan gua rase semue/semue pun patut participate dengan mane/mane thread dalam kongsikan info dan maklum balas. Meriahkan siket , sini kat Board Rock .. korang pun kene lar Rocks!! :bgrin:

tutankhamun! Publish time 3-6-2006 11:46 AM

Sile Rujuk disini http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=216069&extra=page%3D1

ChildrenOfBodom Publish time 3-6-2006 12:30 PM

thread mp3 dgn request dah kena lock, takdak cadangan kaa cara lain yg boleh share mp3..

ChildrenOfBodom Publish time 3-6-2006 03:20 PM

gua rasa thread request tak patut kena lock, apakata lu buat peraturan baru request iaitu buleh req. tapi bagi links melalui pm

deaf4ever Publish time 3-6-2006 05:34 PM

Originally posted by ChildrenOfBodom at 3-6-2006 03:20 PM
gua rasa thread request tak patut kena lock, apakata lu buat peraturan baru request iaitu buleh req. tapi bagi links melalui pm

aku setuju

buat secara sembunyik sikit, kena paham, kalo kongsi secara terbuka, pihak cari porum mungkin diambil tindakan lak.

deaf4ever Publish time 3-6-2006 05:42 PM

k, selain dari topik2 yang khusus kat masing2 band, cam Dragonforce, Mpire, etc etc
mungkin bleh buat topik berbentuk umum jugak...

kita dah ada topik " new releases "

jadi aku bukak topik Metal News, kita cuba buat macam warna warni, so ada tampal2 gambar...

k aku buat sekarang, nanti tangguh2 tak start start.

tutankhamun! Publish time 3-6-2006 07:29 PM

aku mungkin LOCK thread nie buat seketike , tak tau bape lame isu nie akan reda sebab pade aku memang isu nie akan berpanjangan dan akan timbul semule bile ade pihak/pihak tertentu mengambil tindakan.

deaf4ever Publish time 3-6-2006 08:40 PM

saranan -

boleh tak thread Watanabe bertajuk " Death On The Road "

ditukar jadi " Iron Maiden " ?Jadi semua pasal Iron Maiden sumbat satu topik,
begitu jugak band2 lain2.

Aku kasi contoh Dragonforce nye thread, tersusun, semua kat dalam situ, nak borak apa2 pasal Dragonforce.

pasal ni pada pendapat aku la, kalo tiap2 kali ada news, bukak thread baru, aku rasa nanti jadi huru hara bod ni.

tutankhamun! Publish time 4-6-2006 02:00 AM

Reply #15 deaf4ever's post

cadangan yang menarik.
Pasni , kalau nak citer pasai 1-1 band buat tajuk band itu sendiri !
Aduiii..byk kene edit nie nanti..

deaf4ever Publish time 4-6-2006 10:04 AM

Originally posted by tutankhamun! at 4-6-2006 02:00 AM
cadangan yang menarik.
Pasni , kalau nak citer pasai 1-1 band buat tajuk band itu sendiri !
Aduiii..byk kene edit nie nanti..

yes,

pasal kalo korang smua perasan, kalo topik tu lama terperok kat belakang, dah tu tak digest, nanti Admin akan delete masa dia basuh thread2 lama...
then nanti penat2 forumners contribute semua hilang gitu je..

tutankhamun! Publish time 4-6-2006 04:44 PM

Reply #17 deaf4ever's post

tulah pasai , nie 1 pengalaman baru bagi aku agar tidak akan berulang lagi. Sayang lah , thread/thread lame dah pupus ditelan zaman

deaf4ever Publish time 5-6-2006 09:38 PM

cadangan - boleh tak topik Soulfly " megadeth sign tu roadrunner records " ubah jadi megadeth je
so smua kat satu tempat
dulu ada thread megadeth tak salah, admin dah makan pun.

aGuiLeHa Publish time 21-9-2006 02:21 PM

tutan!!! hepi belated besday.. nk wish jugak walaupun xdpt kredit, ekekeke..

aku dh jarang online, sbb aku dh balik malaysia!! yeeeeeeehaa hepi giler aku..
rumah aku xde internet so kene pi cc jelaa..

semoga board ni terus meriah.. =)
Pages: [1] 2
View full version: Cadangan/Suggestion