qash Publish time 6-6-2006 01:24 PM

Reply #41 nescafekopi's post

Root on the server (Ape maksud ni ek?)

Anda perlu ada 'root' access masa nak install. Tidak semua hosting bg root access, tapi kena carik yg mana offer root access. Root= login yg paling powers dalam system linux.

debonair Publish time 17-6-2006 11:10 PM

image hosting apa yang elok??

iweed Publish time 25-8-2006 02:30 PM

www.imageshack.us

KuAnne Publish time 13-9-2006 12:14 PM

sorry guys kalau off topic..Tp boleh tak u all curahkan sedikit ilmu u all tu pada I la kan. Boleh tanya sikit tak..Apa kriteria untuk membolehkan sesebuah laman web itu dikategorikan sebagai laman web terbaik?

iweed Publish time 15-9-2006 02:29 PM

harap ini dpt dibantu. simple dan mudah difahami. http://www.webreference.com/greatsite.html

artgeex Publish time 21-9-2006 03:59 PM

Originally posted by KuAnne at 13-9-2006 12:14 PM
sorry guys kalau off topic..Tp boleh tak u all curahkan sedikit ilmu u all tu pada I la kan. Boleh tanya sikit tak..Apa kriteria untuk membolehkan sesebuah laman web itu dikategorikan sebagai laman ...

depends dengan bagaimana awak define terbaik, sebenarnya kalau apa awak buat awak rasa terbaik, orang pun akan dapat rasa macam tu

contoh camni la

ada css galleries yang tak terima langsung website yang banyak error dalam validating css dan html codenya

ada yang syarat cuma pakai css jer, error pun takper

ada yang boleh pakai table, siap buat css table galleries lagi

ada gak orang kata, skrol ke kanan tak user frenly, ajaibnya, ada pulak css galleries yang kumpul website yang scroll ke kanan ni (dengan syarat website tu cantik la)

ada yang cuma pentingkan content, website lawa pun content hancus takder maknanya

bagi aku, website yang best adalah yang TAK GUNA FLASH BERAT2 dan cantik (sebab aku suka arts) dan user-friendly, tau kat mana nak klik, dan kalau klik bukan bukak windows lain tapi in the same windows.. aku paling menyampah sekali kat website yang letak lagu la flash berat2 la, sudahnya IE/FF aku hang sebab tunggu dia loading

qash Publish time 21-9-2006 11:44 PM

pada aku pkai basic html pun dah cukup, tak payah canggih. janji mesej ko nak sampaikan dpt difahami oleh audience
pastu faktor berikut...
- fast loading (kalau loading lembap mcm cipan, audience malas nak tunggu. Terus totop & pegi site lain)
- simple (design biar jer simple, tak serabut plotak org yg dtg melawat)
- catchy (yg ni penting sklaikan dgn simplicity, firsst impression tu penting)

walaupun STREAMY laju (err yer kerr? hehehe) tapi ada gak org yg pc dia zaman tok kaduk, so slow laa jugak akhirnya)

sudugarpu Publish time 31-10-2006 05:09 PM

kalau nak cari website designer utk projek proposal
yg nak tunjuk bakat pm me

keutamaan dlm java + macromedia..
boleh cuba

GeraldLie Publish time 14-11-2006 02:57 PM

www.malaysiahoster.com
1GB space only RM5 / Month
Domain .com - RM35 / year ( provide domain manager - self manage your domain name what for let your registrar manage it? )
15GB monthly Bandwitdh Transfer
NO SETUP FEE
Incredible speed, 1MB Streamyx Download up to 135 kbp/s
more information visit www.malaysiahoster.com

syah_avx05 Publish time 27-12-2006 05:43 PM

publisher... cam ne nak upload ke cjb.net

salam sumer...
u all sumer boleh tulung aku x? aku dah siap buat website kat microsoft publisher... tapi masalahnye sekarang aku x tau cam ne nak uploadkan website tu ke cjb.net... plz help me... aku perlu buat ape? n cam ne?...

epuel_slay Publish time 12-4-2007 03:21 PM

Originally posted by Remy_3D at 20-10-2005 12:40 AM
RM 50 setahun. Package bergantung kepada your requirement.

Remy... kalu aku nak register domain ko ade buat tak? bape ko charge?

optiplex Publish time 21-9-2011 12:30 AM

salam.. nak tanye ni.. tpt saya sewa hosting antar email mcm ni.. saya bab telnila; blur giler.

Your domain is consuming very high CPU time, this can be due to problematic scripts or high CPU usage by your web users.

so ape benda tu? knp jadi mcm tu? mcm mana nak selesaikan masalah ni?

tq

trunks Publish time 3-12-2011 03:38 AM

Reply 52# optiplex

cuba baca SINI
Pages: 1 2 [3]
View full version: -Pertanyaan Hosting Rujuk Sini Dahulu-