hamizao Publish time 15-2-2006 12:59 PM

bila seorang suami itu tidak pernah menunjukkan tanda2 dia cemburu, adakah itu tandanya dia tidak cintakan isterinya?

betul ke tak pernah merasa cemburu? atau perasaan cemburu tu simpan dalam hati?

apasal tak nak tunjuk kat isteri? takut ego tu jatuh ke?

para suami boleh tolong jawab?

Sementara tunggu para suami, Hami ada komen sikit.....

Perasaan cemburu....suamike, isterike mesti ada. Panggillah perasaan insecurity ke...sure ada punya. Kita pernah, apabila menonton TV dan kalau ada Brad Pitt ke atau yang jambu2..sengajalah cakap "oooh hensemnye..." dan tengoklah respon dia...Sure ada....dan selalunya secara peringatan, atau yang lawatu tak semestinya xxxxxx. Hehehe....! Kekadang lepas mandi pakai je lawa2..sure dia tanya...!!

Mostly akan cuba kontrol emosi kerana nak tunjukkan yang mereka in control. Buat Hame, ini tak penting..........yang penting sebagai pasangan yang rapat dan berkasih sayang we should validate one another..sentiasa memberi perangsang, ingat-mengingatkan, menjalankan tanggung jawab....ini akan menjadi building blocks buat membena mahligai cinta. Tanpa ini, kemungkinan besar pasangan akan drift apart.....habis2 exist together kerana anak2. That is a pity!

[ Last edited by hamizao at 15-2-2006 01:01 PM ]

Sweetmama Publish time 15-2-2006 01:05 PM

Originally posted by hamizao at 15-2-2006 12:59 PM

yang penting sebagai pasangan yang rapat dan berkasih sayang we should validate one another..sentiasa memberi perangsang, ingat-mengingatkan, menjalankan tanggung jawab....ini akan menjadi building blocks buat membena mahligai cinta. Tanpa ini, kemungkinan besar pasangan akan drift apart.....habis2 exist together kerana anak2. That is a pity!
...

It gives me a shiver baca para ni. Tapi tak leh nafikan kebenarannya.

LostSoul Publish time 15-2-2006 01:36 PM

ehhh aku sure hubby aku syg sgt kat aku nih.. tak yah cite psl pompuan ke laki barai2 nih.. hahahaha

kaish sayang ni boleh surut naik.. so gunakanlah kebijaksanaan utk always 'naik'kan kasih sayang between spouses...

ReDroSe! Publish time 15-2-2006 01:39 PM

Originally posted by ajinomotonosuga at 13-2-2006 08:47 AM

course of laa dia kata sayang..apa laa

ogeh jate ni pandaii..depa cakap mende pe bini depa NAK DENGAR aaaa

nak2 kalo mood depa baiikkk..lagik laa manis ko dengo aaa ko tanya satu depa j ...

memang betul......
tapi nak berlakon ni yg tak reti nih....:stp:

Lina_Gal Publish time 15-2-2006 04:58 PM

Originally posted by niceaniesz at 15-2-2006 09:15 AM
aku paham apa yang lina gal hendak sampaikan.
kasih sayang yang ditunjukkan di luaran tidak menandakan apa-apa. hanya di hati yang dapat merasakan.

tq niceaniesz...... ada pon yg paham...

sany48 Publish time 16-2-2006 12:03 AM

Originally posted by atira at 15-2-2006 11:10 AM

save ke if not romantic?? hehehe..
w'pon save... tapi tak syok laaa... bagi aku laaaa...
even skali skala romantic, kasi spark dlm marriage life

You nak syok ke atau nak sentiasa save.... it is up for you to decide... tapi you dont worry..kalau setakat romantik sikit2 macam I ni takde hal la.......:gila:

blackmore Publish time 16-2-2006 01:34 AM

...dari dulu aku dah tau dia cintan rabak kat aku...how do i noe???...eerr...that time aku masih bertunang ngan dia...then muncul satu mamat nie...cute sayy mamat nie...macam don johnson miami vice..hehe...dia confessed kat aku dia fell in love ngan aku pandang pertama...

...went on a date with him once ajer...nie pon tunang aku tau sebab aku bilang ngan dia ada satu mamat kenalan aku nak blanja aku makan..heh...

...anyway...mamat nie jerlah satu2nya mamat yang suka antar surat cinta kat aku... dia minat mendaki gunung...so sampaikan kat atas gunung ledang pon dia masih bley tulis surat cinta kat aku...then dalam surat tu...dia ada selitkan a piece of plastic phone receiver (ganggang telipon) with a message tertulis kat situ to call him on a certain date and time...eerr..which happened to be his date and time of arrival back from gunung ledang...romantik arr mamat nie...dia pon ada kasi kat aku satu tape nie...dalam tu cuma ada satu lagu jer...lagu from Rick Astley - When I Fall In Love...lagu tu berulang2 kali dalam tape tu...hehehe...for a moment...aku pon syok kat dia...really felt i was so in love ngan dia...it's just like as if he swept me off my feet...http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/E10.gif

...then...reality sets in...aku realised aku had to choose yang mana satu aku nak pilih...either him or my fiance...aku rasa tunang aku dapat merasakan yang aku berada dalam dilema...so..dia tak cakap banyak kat aku...dia cuma cakap the decision is yours...choose siapa yang aku nak as long as aku happy...http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/kiss2.gif

...bila dia cakap camtu...tiba2 kebinggungan dan dilema yang aku rasa tadi trus hilang...suddenly it wasnt hard for me to come with a decision...very obvious sapa yang aku pilih...and im glad i chose him...alhamdulillah we have been together since then...and i do believe that we will remain together till death do us part...not only he is my soulmate...but...he is also my best fren...http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/smile01.gif

...but...eerrr...with regards to that other guy...i must say that at that time...the part yang paling susah dan perit pada aku was the part when i had to let him go....adehhhh...perit siot....i guess i did fall in love with him....http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/jerangkung.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/grin.gif

sany48 Publish time 16-2-2006 01:45 AM

Originally posted by blackmore at 16-2-2006 01:34 AM
...dari dulu aku dah tau dia cintan rabak kat aku...how do i noe???...eerr...that time aku masih bertunang ngan dia...then muncul satu mamat nie...cute sayy mamat nie...macam ...

Ye ke Black.. agak2 muka mamat yang you dump tu seiras2 I tak? Sian kat dia.. tapi padan muka. macam la takde orang lain nak pikat...habis2 tunang orang la pulak...:stp:

You still keep track dgn mamat tu lagi tak ?

blackmore Publish time 16-2-2006 01:52 AM

Originally posted by sany48 at 16-2-2006 01:45 AM

Ye ke Black.. agak2 muka mamat yang you dump tu seiras2 I tak? Sian kat dia.. tapi padan muka. macam la takde orang lain nak pikat...habis2 tunang orang la pulak...:stp:

You still keep track ...

...jangan kata seiras2...sipi2 pon takde...kan aku dulu dah bilang kat hang...muka hang ada iras2 haji bakhil...cukup lah tu...hensem gak per...http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/E10.gif

...ps...no...we do not keep in touch...tapi...masa bini dia delivered masuk kat spital aku...eerr...that time...dua dua macam rasa paiseh...http://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/E10.gifhttp://img.photobucket.com/albums/v313/blackmore/emots/grin.gif

sany48 Publish time 16-2-2006 02:00 AM

Originally posted by blackmore at 16-2-2006 01:52 AM

...jangan kata seiras2...sipi2 pon takde...kan aku dulu dah bilang kat hang...muka hang ada iras2 haji bakhil...cukup lah tu...hensem gak per...http://img.photobuc ...

Amboi you ni.. black... takpe...I tak kisahpun.. tu kurnian Allah.. muka I nampak je macam haji bakhil..tapi the real thing.. I tak la bakhil.... I like to share whatever I have in mind with you here.. tolong aper yang patut ..yang boleh...

Kalau muka kacak macam brad pitt pun... dia pernah ke sumbangkan idea dalam thead cenggini.. kan kan kan..

NURMIMIE Publish time 16-2-2006 07:43 AM

Originally posted by Lina_Gal at 15-2-2006 09:12 AM

yg aku tekankan pasal husband yg sayang atau tak.. aku tak jadikan pompuan yg melayan husband org sbg topic utama..laki yg dilayan oleh pompuan tu, husband org... ini citer pasal hubb ...

aiyoo yoo lina..

aku faham ler apa ko citer tuh.. faham sanggat2..

nih topik memang ler citer pasal hb orang sayang ker idak ker kat wife memasing.. haaaa.. so, once ko datang ngan citer kawan ko tuh.. aku still kupas berkenaan hb orang tuh still sayang kat wife dia kan walaupun dia menipu wife dia..

so, maksud aku, walaupun hb orang tuh menipu wife dia, AKU PERCAYA, dia still sayang kat wife dia.. itu persoalannya..

yang meleret2 pasal kwan ko nyer citer barai tuh, ko yang bawak.. aku betul2 kesian kat fren ko tuh.. dan sepatutnya, ko jugak begitu coz itu ko nyer fren..

ekau yang meleret jauh sampai citer kawan sendiri punya citer dalam nih yang kawan ko tuh bukan niat nak kawen ngan laki orang tuh tapi nak wat stock geli2 jer..

so, pada aku, ko yang lari topic ler.. topik yang ko citer tuh, dah banyak gak kat sini.. haaa.. so, normal kes lah bila satu2 citer tuh berleret leret kisah dia... itu memang dah normal pung..

so, janganlah marah bila orang cakap fren ko tuh dah barai.. :bgrin:

yang cakap fren ko tuh biosekseual segalak tuh bukan aku pung :P

Nilamsari Publish time 16-2-2006 05:37 PM

sany & black buat lawak plak petang2 ni...opsss petang apa pagi2 buta u all ni still berforum lagi... Nilam aje berforum ofis hours.

sany48 Publish time 16-2-2006 06:29 PM

Originally posted by Nilamsari at 16-2-2006 05:37 PM
sany & black buat lawak plak petang2 ni...opsss petang apa pagi2 buta u all ni still berforum lagi... Nilam aje berforum ofis hours.

Ok ke you berforum masa opis hours.. kita orang after ofter opis hours...siang kita orang keje.. keje. dan keje.. betul tak black?

u keje mana nilam? Best tak keje? :o

AD8564 Publish time 16-2-2006 06:39 PM

Originally posted by sany48 at 16-2-2006 01:45 AM

You still keep track ...

tunang apasalahnye kaco sany..belum lagi hak milik mutlak...jgn bini org dah ler....

sany48 Publish time 18-2-2006 12:16 AM

Originally posted by AD8564 at 16-2-2006 06:39 PM

tunang apasalahnye kaco sany..belum lagi hak milik mutlak...jgn bini org dah ler....

Mana boleh.. salah memang tak salah.. cuma tak gentleman la kacau tunang orang...kalau dah gentleman dulu..kenapa tak masuk meminang awal2...

Black..agak2 kalau bf lama you meminang dulu... you terima tak? soklan cepumas ni...:stp:

[ Last edited by sany48 at 18-2-2006 12:17 AM ]

blackmore Publish time 18-2-2006 10:13 AM

Originally posted by sany48 at 18-2-2006 12:16 AM

Mana boleh.. salah memang tak salah.. cuma tak gentleman la kacau tunang orang...kalau dah gentleman dulu..kenapa tak masuk meminang awal2...

Black..agak2 kalau bf lama you meminang dulu... ...

...in the first place sany...he was never my bf...bf pertama aku tu lah satu2nya my other hap...takde orang lain...cuma mamat nie jer came into my life time aku masih lagik tunang ngan husband aku...but like ive said...walaupun it was just a very short fling...tapi...terasa sungguh weiiii!!...hehehehe

Sweetmama Publish time 18-2-2006 10:32 AM

Originally posted by hamizao at 8-2-2006 03:13 PM
@ Sweetmama : I see. He is a very forgiving person. Agaknya dia tak pernah marah ke?

he doesnt looked such a very forgiving person on the surface, but the mistake ive done was wow..boom...

hence i know and noted, no matter what, i am the love of his life..he loves me despite what good and bad, what wrongs and rights ive done.

thanx god..

digitizer Publish time 18-2-2006 03:54 PM

Originally posted by Ratu75 at 8-2-2006 12:18 PM
Hmmmm...

Hubby Ratu bukan jenis yg jaga mulut... dia jenis cakap terus terang.. so.. bab sensitiviti dia takde.. Bab romantik pun dia takde.. Tp camne Ratu tau yg dia masih sayangkan Ratu? Sbb d ...
aku kalau cakap pon main bedal jer
tapi aku sayang kat bini aku
:stp:

sany48 Publish time 18-2-2006 11:06 PM

Originally posted by Sweetmama at 18-2-2006 10:32 AM

he doesnt looked such a very forgiving person on the surface, but the mistake ive done was wow..boom...

hence i know and noted, no matter what, i am the love of his life..he loves me despite ...

Bad and wrong..such as

a. Not pay minimum payment for credit card?
b. Drive a wrong way in a one way road traffic?
c. Speeding?

sany48 Publish time 18-2-2006 11:12 PM

Originally posted by blackmore at 18-2-2006 10:13 AM

...in the first place sany...he was never my bf...bf pertama aku tu lah satu2nya my other hap...takde orang lain...cuma mamat nie jer came into my life time aku masih l ...

Yelah.. it is pretty normal la black.. we used to appreciate things when they are gone.....:2lol:..
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9
View full version: Does Your Partner Love You? How Do You Know?