seribulan Publish time 28-1-2006 03:59 PM

:Pkale baca yg berat or nak stadi dlm toilet...
sah ada yg sembelit n kena buasir nanti...:2lol:

Acun Publish time 28-1-2006 04:08 PM

Originally posted by seribulan at 28-1-2006 03:59 PM
:Pkale baca yg berat or nak stadi dlm toilet...
sah ada yg sembelit n kena buasir nanti...:2lol:

:setuju::setuju::setuju:

husz Publish time 2-2-2006 11:08 AM

haha...lawak je bace posting korang...slalunye aku baca mag, ujang, komik je le dlm tandas...hehe.......kalo novel ke buku2 ilmiah ke takle...

soda Publish time 2-2-2006 11:14 AM

Originally posted by husz at 27-1-2006 09:54 AM
dulu dalam satu topic aku...bukan tajuk nie le...ade yg membincangkan pasal membaca dalam tandas...tp tak menyeluruh le...

so..haku nak tau pendapat forumer sume..ape pendapat koran ...
tak suka dan rasanye tak berkenan sgt tgk org membaca dalam tandas.....

thamrong Publish time 2-2-2006 11:32 AM

Macam memandu Boeing 747 sambil membaca manual...bahaya tu.

divasweet_77 Publish time 2-2-2006 03:07 PM

wakakakaka.. dulu openah gak buat kejer cenggini tapi dah tobat dah bila dah besar ni. tapi abang div baca komik kat dalam toilet sambil hisap rokok lagi

rasyid Publish time 2-2-2006 03:57 PM

pernah dengar or terbaca from somewhere...that... dlm Islam tak boleh ATAU tak digalakkan baca dalam toilet, sebab, konon2nye, syaitan/jin ikut baca sekali. dari zmn budak2 lagi dah dengar pasal ni, that's why until now tak reti nak baca dlm toilet, let it be novel ke komik ke, reader's digest ke, newspaper clippings, etc. ANYONE CAN CLARIFY THIS?

seribulan Publish time 2-2-2006 04:34 PM

Reply #27 rasyid's post

setahu saya...buku/bacaan agama or sebarang ayat yg tak leh...wallahualam...

R2D2 Publish time 2-2-2006 04:46 PM

Originally posted by husz at 27-1-2006 09:54 AM
dulu dalam satu topic aku...bukan tajuk nie le...ade yg membincangkan pasal membaca dalam tandas...tp tak menyeluruh le...

so..haku nak tau pendapat forumer sume..ape pendapat koran ...

yap! topik tu aku yg bukak
dlm board Ask The Women
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=193812&page=3&extra=page%3D1

sebabnya..selalu lelaki yg suka membaca dlm tandas berbanding org pompuan
bahan bacaan pun jenis ringan2 mcm s/khabar je

husz Publish time 2-2-2006 04:49 PM

Reply #29 R2D2's post

huh..aku tak teperasan lak..sebab aku tak pernah masuk bod ask the women...hehe....biasele aku masuk 2-3 bod je...hehe...

cume dlm topik yg aku buka kat bod books & literature nie...ape2 aje kot ke apa pendapat anda ke ..malas nak selak page2 blakang cek balik...haha...:bgrin:...ade terbincang pasal baca buku dlm tandas nie...hehe....tu yg saje je nak tanya apa pendapat org lain...sbb mak aku slalu marah aku baca dlm tandas...die kate mane ade org baca buku dlm tandas...hehe...

so marile kite bertukar2 pendapat ek...:cak:

[ Last edited by husz at 2-2-2006 04:56 PM ]

hamizao Publish time 3-2-2006 12:25 AM

Tentunya ada masaalah fokus. Macam Suami kita.....segala macam bacaan ada..lepas tu letak sana sini...Haaaai!

Emak Hami bilang, buat kerja satu satu....

[ Last edited by hamizao at 3-2-2006 12:28 AM ]

bebeh Publish time 3-2-2006 03:31 PM

Originally posted by hamizao at 3-2-2006 12:25 AM
Tentunya ada masaalah fokus. Macam Suami kita.....segala macam bacaan ada..lepas tu letak sana sini...Haaaai!

Emak Hami bilang, buat kerja satu satu....
wakakakakkakakaka
ni bajau membilang eekkkkkk:cak:

kawan kami plak bilang
bilang ler wan tu teri por:cak:

hamizao Publish time 3-2-2006 10:52 PM

Originally posted by rasyid at 2-2-2006 03:57 PM
pernah dengar or terbaca from somewhere...that... dlm Islam tak boleh ATAU tak digalakkan baca dalam toilet, sebab, konon2nye, syaitan/jin ikut baca sekali. dari zmn budak2 lagi dah dengar pasal ni ...

Hami ada terbaca bahawa syaitan/jin gemarkan tempat2 seperti tandas. Sebabnya...tempatkotor. Tetapi pada zaman sekarang tandas dah kelas2! Jadi, agaknya apabila seseorang bembaca buku di situ, tentulah mereka akan ikut membaca sama. Yang pentingnya...apakah efek keatas pembaca? Hmmmm....tersilap baca ke apa ke? :stp::stp: Atau mungkin dampingan itu yang ...merbahaya??:stp::stp:

CharlieDale Publish time 4-2-2006 02:31 AM

memang ada juga habit ni. bukan apa rasa terbuang pula masa bila dok menung saja. bukan boleh buat apa pun time tu. lagi pun saya bukan smoker. (kan smoker selalu isap rokok time ni) so antara yang saya selalu baca time memerut ni hanyalah surat khabar atau majalah yang telah dipastikan tidak mengandungi kalimah-kalimah suci. bagi saya elok juga tabiat membaca (atau tgk gambar ?) ni dripada dok menung atau tgk isi perut tu.

husz Publish time 4-2-2006 10:26 AM

Originally posted by CharlieDale at 4-2-2006 02:31 AM
memang ada juga habit ni. bukan apa rasa terbuang pula masa bila dok menung saja. bukan boleh buat apa pun time tu. lagi pun saya bukan smoker. (kan smoker selalu isap rokok time ni) so antara yang ...

ye..betul..hehe..sokongan dari salah seorang yg membaca dlm tandas...:cak::bgrin:

husz Publish time 4-2-2006 10:27 AM

Originally posted by hamizao at 3-2-2006 10:52 PM

Hami ada terbaca bahawa syaitan/jin gemarkan tempat2 seperti tandas. Sebabnya...tempatkotor. Tetapi pada zaman sekarang tandas dah kelas2! Jadi, agaknya apabila seseorang bembaca buku di situ ...

hehe...toilet kat umah aku bersih..buat le kotor2..kalo rase nak kene sental oleh berus jamban ngn mak aku...:lol:lol...

kalo stakat bace komik..ujang ke..takde masalah rasenye....:bgrin:

ehem_ehem79 Publish time 5-2-2006 01:34 PM

me suka gak baca dalam toilet .. sbb dok dalam lama .... Buring ..
suka baca sokabar2 @ majalah2 yang mmg tak sempat nak baca ...
Syokkk oooo sambil mancangkung ... kadang2 kebas2 gak kaki lama sgt ...
hehehehhehee:2lol::2lol::2lol::2lol:

bebeh Publish time 6-2-2006 08:34 AM

Originally posted by ehem_ehem79 at 5-2-2006 01:34 PM
me suka gak baca dalam toilet .. sbb dok dalam lama .... Buring ..
suka baca sokabar2 @ majalah2 yang mmg tak sempat nak baca ...
Syokkk oooo sambil mancangkung ... kadang2 kebas2 gak kaki lama s ...
ish ehem ehem.......ko jgn ehem ehem lamer nau lam situ
kang kot kuaw buasir lak..............:2lol::2lol:

frisky_mango Publish time 6-2-2006 10:05 AM

membaca dlm toilet semasa melabur lah ni ye? dah mmg jadi habit aku :rf: tapi selalunya just grabbed any mag or newspaper...it usually made the "job" easier and faster :bgrin: kalo paling2 dah tade bahan bacaan, i will even read the ingredients on the shampoo bottle ke, facial cleanser ke...apa2 lah yg ade tulisan tu yg aku baca.....:bgrin:

tapi kalo dpt berendam dlm tub sambil membaca pun best jugak.....tak penah lagi nak mencoba.....

husz Publish time 6-2-2006 10:20 AM

Reply #39 frisky_mango's post

huh...dasat ko...ingredient shampoo pun leh jadik bahan bacaan...:lol:lol

bab berendam dlm bath tub sambil membaca tu mmg best....syok woo..nyaman je...
Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: Membaca dalam tandas...ape pendapat korang???