plastic_flower Publish time 16-1-2006 12:48 AM

<;;;;;;;;;;;|===0 Bincang teater/performing art 隹

(merged: thelauncher, usagiKecik, minaq_jinggo, meego, myB, Syd, amikie, empat)

saper kat sini minat teater,flower mmg ske sgt teater, hari nih gi tgk Love Letters kat actor studio bangsar, layan giler, yg berlakonnya 2 orang jerk tapi boley buat owang nangis

[ Last edited byfleurzsa at 15-3-2007 02:05 PM ]

fleurzsa Publish time 16-1-2006 09:13 PM

Salam

Originally posted by plastic_flower at 16-1-2006 12:48 AM
saper kat sini minat teater,flower mmg ske sgt teater, hari nih gi tgk Love Letters kat actor studio bangsar, layan giler, yg berlakonnya 2 orang jerk tapi boley buat owang nangis

I minat kat teater...dpt menonton masa study je sebab ikut my friends.Dulu my best friend penolong pengarah teater kat universiti.Beliau asalnya pelajar cemerlang ASK.

Pertunjukan teater byk di KL... masalahnya I tak berani drive kawasan KL... hmmm rugi betul... I pernak gak lalu lalang depan Actor Studio tu...

Mintak2 I dpt posting kerja kawasan KL... so senang la nak gi tonton teater...:pray:

plastic_flower Publish time 16-1-2006 10:33 PM

Originally posted by fleurzsa at 16-1-2006 09:13 PM

I minat kat teater...dpt menonton masa study je sebab ikut my friends.Dulu my best friend penolong pengarah teater kat universiti.Beliau asalnya pelajar cemerlang ASK.

Pertunjukan teat ...

fleurzsa, kalau tak leh drive kat kl naik lerr public transport, sebelom dapt keta dulu pun i ke hulu kehilir naik bas/lrt (sb ske berjalan hehehe), next teater kat Klpac citer mek mulong pun cam best.....tapi yg nak gi tgk kat actor studio yg harith iskandar and other one actorlympics(aflin shauki)

fleurzsa Publish time 17-1-2006 01:08 PM

Originally posted by plastic_flower at 16-1-2006 10:33 PM
fleurzsa, kalau tak leh drive kat kl naik lerr public transport, sebelom dapt keta dulu pun i ke hulu kehilir naik bas/lrt (sb ske berjalan hehehe), next teater kat Klpac citer mek mulong pun c ...

He he he he zaman lepas sekolah dulu memang biasa merayau kat KL hingga jam 12 mlm...naik bas je...

Sekarang je yg malas sikit....

Tengok la nanti kalo ada kelapangan... I pergi ke tempat2 teater tu... nanti kalo pergi I citer kat sini ek...

fleurzsa Publish time 31-1-2006 06:21 PM

Tahukah anda...

Seni teater adalah seni yg paling seni atr bidang seni...

alasannyer...

Seni teater direalisasikan betul2 dgn emosi/ perasaan.... penuh penghayatan

Boleh buat penonton bermain dgn perasaan sedih, gembira, marah dsb...

Kalau di Barat seni teater adalah bidang seni yg paling tinggi darjatnya...

plastic_flower Publish time 2-2-2006 02:15 AM

yerlaa.....kalau lakonan biasa kalau salah boley director boley ckp cut....then boley buat brape kali pun,but for theater performance, diorang ader skali chance jerk, tak boley salah, tak boley lupa script, so for my personal opinion pelakon theater lagi patut dpt award daripada pelakon filem yg muke lawa bakat hampeh tuh

plastic_flower Publish time 2-2-2006 02:17 AM

tak sabor2 nak tgk 'Going North' kat KLPac,.....jom kiter tgk ramai

violet1403 Publish time 5-2-2006 06:23 PM

bestnye!

i mmg teringin nak tgk teater kat msia. drpd mula balik lg, tp tak sempat sampai skang. sbenarnye tak tau kat mane n nak pegi camne. can u guys cerita sket kat mane tpt yg bagus? before gi uk i slalu gi kat istana budaya je. i heard abt actor studio n klpac. tp camne nak tau what's on and kat mane nak dpt ticket. err..i am very2 much ignorant psl ni! ( not proud of myself :rf:

plastic_flower Publish time 6-2-2006 10:45 AM

violet1403, u pergi kat www.theactorsstudio.com.my, kat sini ader infor about performance kat actors studio and kat KLpac

fleurzsa Publish time 6-2-2006 10:57 AM

Biasa check kat kakiseni....

http://www.kakiseni.com/events/

belanga Publish time 17-2-2006 06:11 AM

Beruntung lah korang kat KL. Cam kami yg. di bandar kecil ni...hm...nganga je la....
       Kat New York9saya di sini sekarang) ni tempatnya Broadway lah...enjoy habis. Off broadway pun ok juga. Tapi saya tak banyak pergi lah...Kali akhir tengok off Broadway, Calaban Remembers. Tempest campur gamelan, seni tari Bali dan wayang kulit. Awsome! The singer /actress has beautiful voice. Balinese namanya Desak Suarti. Dia ni pemusic, penyanyi dan penari. Sekarang mengajar kat U di Bali. Saya tengok dia main gendang,aduh! Geleng kepala...dia perempuan, tapi...so talented main gendang.

MissLibra Publish time 17-2-2006 06:08 PM

PROJEK AKHIR PELAJAR UNIVERSITI MALAYA

TARIKH: 16 - 21 Mac 2006
TEMPAT: Taman Budaya Kuala Lumpur (sebelah Balai Polis Trafik cawangan bandar) area Petaling Street
MASA: 8.30 malam (Masuk adalah percuma)

16 Mac 2006
TAJUK: Perhiasan Kaca
            karya Tennessee William
         arahan Marlenny Deenerwan

17 Mac 2006
TAJUK: Tulang Belakang
             arahan NAMRON

18 Mac 2006
TAJUK: Dan Tiga Dara Terbang Ke Bulan
            karya Aidli Alin Mosbit
            arahan Shariful Akma Abdullah

19 Mac 2006
TAJUK: Orang Baik
            karya Ali Jusoh
            arahan Shahrul Mizad Asaari

20 Mac 2006
TAJUK: Singgah (drama Jerman in Malay)
            arahan Nik Faiszulikhwan

21 Mac 2006
TAJUK: Kepulangan Bacchae (adaptasi drpd Bacchae)
             karya Euripedes
            arahan Abdul Hamid Chan

SILALAH datang menonton. TAMAN BUDAYA ni letaknya kat area PETALING STREET dekat sebelah BALAI POLIS TRAFIK JALAN BANDAR

sayangidaku Publish time 18-2-2006 07:46 AM

teater... salah satu cabang seni yg aku kurang minat. :(

belanga Publish time 20-2-2006 05:57 AM

Originally posted by sayangidaku at 18-2-2006 07:46 AM
teater... salah satu cabang seni yg aku kurang minat. :(

cabang mana kamu minat? Saya jarang tengok teatre orang dewasa,ebanyakannya kanak2 sebab ada anak.he he he...banyak tengok ballet dan tarian serta persembahan musik tradisi international. Kekadang tengok opera bila mak mertua kirim ticket. Sangat mahal opera kalau kat Lincoln Centre,di New York ni orchestra seat sampai cecah US200+ seorang. Tapi shokla dok depan.

belanga Publish time 20-2-2006 05:58 AM

Saya minat bharatanatyam .Biasa tengok persembahan Ramli Ibrahim. Dia masih aktif ke? Apa cerita dia sekarang?

plastic_flower Publish time 20-2-2006 10:43 PM

Originally posted by belanga at 20-2-2006 05:57 AM

cabang mana kamu minat? Saya jarang tengok teatre orang dewasa,ebanyakannya kanak2 sebab ada anak.he he he...banyak tengok ballet dan tarian serta persembahan musik tradisi international. Keka ...

usd200......uiks mahalnya, tapi normally performing art for ochestra mmg mahal

fleurzsa Publish time 20-2-2006 10:47 PM

Originally posted by belanga at 20-2-2006 05:58 AM
Saya minat bharatanatyam .Biasa tengok persembahan Ramli Ibrahim. Dia masih aktif ke? Apa cerita dia sekarang?

Ramli Ibrahim masih aktif lagi... selalu baca info ttg beliau dlm media massa.

belanga Publish time 23-2-2006 06:07 AM

Originally posted by plastic_flower at 20-2-2006 10:43 PM

usd200......uiks mahalnya, tapi normally performing art for ochestra mmg mahal

Mahaaaal! bergegar poket.:lol Itu yg. prestigious punya dan dimainkan di theatre yg. prestigious juga...Lincoln Centre. Kalau dah duduk orchestra seat...pakaian pun kena'prestigious' juga.
    Hm..kitorang kalau mak mertua belanja baru pergi tengok opera tiket mahal ni. Dia ada 2 kerusi turun-temurun yg. dibeli oleh datuknya kalau tak silap kat theatre hall tu. Jadi kalau kitorang pergi kiranya macam duduk di kerusi keluarga sendiri la juga.Tapi harga tiket kena bayar juga walaupun duduk kerusi sendiri.

Apapun, kami kerap tengok yg. tiket murah2. Kalau international traditional shows murahlah Biasanya kat university dan Asian Society. Masuk bayar'suggested donations' US10/15. Great shows. Biasanya 'performers ' dikira pakar dalam bidang memasing. Semacam workshop juga..dia terangkan tentang alat music atau tarian yg. ditunjukkan. Saya suka pergi show macam ni. Kali terakhir tengok Bharata Natyam bulan lepas.

Ballet mahal juga. Baru ni pergi tengok 'Nutcracker' tiket US $80 kat theatre kecil dalam Lincoln Centre but worth it. Performed by New York City Ballet. They are the best in the state.

Eh, kalau di KL banyak lah shows kan. Bagaimana pula di utara semenanjung macam Penang contohnya?

plastic_flower Publish time 23-2-2006 02:11 PM

kat penang pun ader, dekat tempat name Greenhall tapi tak pernah pergi lg, sbb tak pernah sampai ke penang heheheh

belanga Publish time 24-2-2006 01:14 AM

Originally posted by plastic_flower at 23-2-2006 02:11 PM
kat penang pun ader, dekat tempat name Greenhall tapi tak pernah pergi lg, sbb tak pernah sampai ke penang heheheh

Eh, kalau ada kesempatan, datanglah ke Penang. Semakin berubah bandar itu sekarang. Saya pergi sana beberapa bulan yg. lalu, terkejut tengok betapa banyaknya bangunan2 menarik dan bersejarah telah dirobohkan dan tentulah digantikan dengan bangunan2 moden persegi yg. tak ada"character'. Sayang la...Nampak beberapa 'mansions on millionaire row' tu pun dalam proses perobohan dan ada yg. telah dirobohkan atas nama pembangunan. Panggung wayang lama dan bersejarah tu pun dah tak ada.

Saya ada ambil video suasana di Penang dan gambar2 bangunan lama. Mana tahu...mungkin itu kali terakhir saya dapat lihat. Balik sekali lagi..hilang terus:cry:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
View full version: <;;;;;;;;;;;|===0 Bincang teater/performing art 隹