WhiteShark Publish time 3-1-2006 09:37 PM

macam marilyn manson tu? tapi tu metal ke?

death_dealer Publish time 3-1-2006 09:40 PM

marilyn manson, aku tatau plak
tapi dari bnrmetal.com cakap marilyn industrial metal..
aku tengok appearance dia pon nak muntah..
nak dengar lagu dia tak sanggup plak..
lebih kepada poyo metal kot marilyn ni..
hahaha so gay lah

WhiteShark Publish time 3-1-2006 09:48 PM

gay? :cak: :cak: :cak:

tu sama geng dgn limp bizkut dgn linkin pork. perasan metal. tapi haprak takdak. nyanyi sambil terloncat - loncat. senang je nak trace lagu tu metal ke tak. kalau headbanging rasa kena kira metal. tapi kalau headbanging rasa lain macam je rentak tak kena bukan la tu.

paham ke ni? cuba dengar lagu linkin pork ke limp bizkut ke boleh headbanging tak. sure tercabut kepala tak boleh nak ikut rentak beat.

johan Publish time 3-1-2006 11:23 PM

aku actually pun tak hardcore sgt pasal industrial metal ni... band industri yg aku dgr dr dulu sampai sekarang pun sama je.. fear factory, godflesh,ministry
ok dr segi pemahaman aku industrial metal ni, musik metal yg ada elemen/ efek mesin, selalunya efekdihasilkan menggunakan synthesizer atau apa saja yg bole menghasilkan bunyi ala2 mesin..
band baru yg betul2 industri aku tak tau sgt, tapi kalo dengar band cam strapping young lad, the kovenent ada jugak memasukan unsur industrial didlm musik mereka..
local scence yg aku tau main industrial ialah infectious maggot je...

sekian terima kasih

**untuk pertanyaan lanjut sila hubungi encik google atau en. wikipedia

possubH2 Publish time 4-1-2006 01:06 AM

Originally posted by WhiteShark at 3-1-2006 01:13 PM
huhuhu !! death dealer perempuan ke? sori la terkasar bahasa. :)

HA ha ha... nak terjatuh kerusi gua baca ni he he.White shark lu nak pujuk dealer kena belikan ESP KH2 gitar tuh untuk dia.ha ha.jangan mara gua gurau je geng

paes Publish time 4-1-2006 12:47 PM

NIN bukan industrial gak ke? sama cam Infectious Maggots?

pening hakuh...!!

WhiteShark Publish time 4-1-2006 09:36 PM

Originally posted by possubH2 at 04 1 2006 01:06 AM

HA ha ha... nak terjatuh kerusi gua baca ni he he.White shark lu nak pujuk dealer kena belikan ESP KH2 gitar tuh untuk dia.ha ha.jangan mara gua gurau je geng

:cak: :cak: :cak: gitar takdak. bass pedal bleh?

apocalypse Publish time 4-1-2006 10:38 PM

haha, tambah lg knowledge aku dlm bidang rock / metal nih. salute korg!!

nvm, btw ape yg aku tau....rock / metal (ayah mak genre yg korg duscuss kt ats nu) dtg nyer dr irama "rock n roll" dr tahunlewat 40-an. muzik rock n roll ni plak muzik gabungan jazz, rnb ngn blues.. btol x?? hehe...

lg satu aku minat muzik yg ade +melodic/symphonic kt depan genre tuh. mcm cth, aku xminat dgr black metal psal lagu diorg xberapa jelas vocal n aku xdpt tangkap melodic nyer lagu tu. tp kalo melodic black metal mcm dimmu borgir aku ske..xpon mcm children of bodom, Symphonic Black/Death Metal(aku dpt dr deathmetal.at).

tutankhamun! Publish time 4-1-2006 11:44 PM

muzik metal beakar umbi dari yg satu iaitu ROCK,
sebab itu lah sampai sekarang kita besembang metal didalam board ROCK.
Muzik itu berkembang dari mase ke semase,
asas permainan Death Metal dari punca yg pedal bass drum yg berpalu-palu,dan riffing gitar seberat yg mahu.
Vokal ada yg growlade yg harsh serupe macam kita dengar band-band berpaksikan muzik hardcore,thrash,grind,heavy dan macam-macam lagi lah
muzik metal itu dipelbagaikan dan dirancakkan oleh pemain metal itu sendiri.
Katekan dier minat scale ala-ala blues dan jazzy , why not dier masokkan nya dalam solo gitar walaupun beraliran pada unsur metal.
Ini yg dikatekan muzik sejati,berkualiti dan sensasi. ( hipHop apa ada???)

ChildrenOfBodom Publish time 5-1-2006 12:44 AM

Originally posted by tutankhamun! at 4-1-2006 11:44 PM
asas permainan Death Metal dari punca yg pedal bass drum yg berpalu-palu,dan riffing gitar seberat yg mahu.
Vokal ada yg growlade yg harsh serupe macam kita dengar band-band berpaksikan muzik hardcore,thrash,grind,heavy dan macam-macam lagi lah
Katekan dier minat scale ala-ala blues dan jazzy , why not dier masokkan nya dalam solo gitar walaupun beraliran pada unsur metal.

setuju..
asasnya dari rock kemudian berkembang, bila berkembang muncul pula sub2 tertentu seperti melodic, symphonic etc..
bagi aku muzik metal ni muzik yang lebih berat dan kompleks dari muzik rock..band2 metal yang wujud hari ni pun banyak dipengaruhi band2 rock zaman dulu..
kalau band rock zaman dulu aku suka Dire Straits,Pink Floyd, Led Zepp, ACDC etc etc.

ya muzik rock adalah muzik sejati..macam petikan kata2 dari laman web yang aku paste dekat board vs

Real music is defined as: not fuc.king rap! Basically, I consider any music that isn't rap\pop\techno to be real music. Any music played with instruments is real music

ChildrenOfBodom Publish time 5-1-2006 12:55 AM

quote best dari lagu manowar

Warriors Of The World (United)
We alone are fighting for metal that is true
We own the right to live the fight, we're here for all of you
Now swear the blood upon your steel will never dry
Stand and fight together beneath the battle sky

Metal Warriors (Brothers Of Metal Part Two)
Every one of us has heard the call
Brothers of True Metal proud and standing tall
We know the power within us has brought us to this hall
there's magic in the metal there's magic is us all

lagu2 metal banyak mesej persahabatan dan bersatu

possubH2 Publish time 5-1-2006 09:38 AM

Originally posted by ChildrenOfBodom at 5-1-2006 12:44 AM

QUOTE:
Originally posted by tutankhamun! at 4-1-2006 11:44 PM

setuju..
asasnya dari rock kemudian berkembang, bila berkembang muncul pula sub2 tertentu seperti melodic, symphonic etc..
bagi aku muzik metal ni muzik yang lebih berat dan kompleks dari muzik rock..band2 metal yang wujud hari ni pun banyak dipengaruhi band2 rock zaman dulu..
kalau band rock zaman dulu aku suka Dire Straits,Pink Floyd, Led Zepp, ACDC etc etc.

ya muzik rock adalah muzik sejati..macam petikan kata2 dari laman web yang aku paste dekat board vs

QUOTE:
Real music is defined as: not fuc.king rap! Basically, I consider any music that isn't rap\pop\techno to be real music. Any music played with instruments is real music

yes my friend, rock adalah asal usulnya.I would always agree on that statement.Dan lahir muzik muzik lebih berat dan kompleks
macam bodom cakap ni adalah hasil kreativiti rockers dan metallers all the world, tak kira yang pemain muzik mahupun pendengarnya.Contohnya Led Zeppelin tu mmg byk influence metal bands yg otai skrg nih.

Petikan lagu Hit The Lights...

You know our fans are insane
We are gonna blow this place away
with volume higher
Than anything today the only way
When we start to rock
We never want to stop again

amievil Publish time 5-1-2006 10:59 AM

When we start to rock
We never want to stop again

never stop tapi lagi lama lagi lembut lah. :lol

possubH2 Publish time 5-1-2006 11:41 AM

Originally posted by amievil at 5-1-2006 10:59 AM

never stop tapi lagi lama lagi lembut lah. :lol

lembut salah satu contoh bahasa tetek hip hoppers gampang nih

tutankhamun! Publish time 5-1-2006 04:45 PM

antara sample mp3 genre Doom Metal yg ditemui

dari band ABDULLAH

Night Breed
Brightest Day
Killing fof Culture
Ribbons
Burning Away
With Gulit
7 Doors of Death
Sky of Faith
Long Gone
Celebrate

tutankhamun! Publish time 5-1-2006 04:52 PM

dan sample dari band MY DYING BRIDE:

My Hope The Destroyer
The Dreadful Hours
The Raven & The Rose

topeng perak Publish time 5-1-2006 09:27 PM

http://photos.friendster.com/photos/20/32/11132302/20516608053187l.jpg

love metal

genre metal yg direka sendiri oleh ville valo ngan band dia HIM ... heheheh aku suka nieh

Arip Publish time 5-1-2006 10:11 PM

aku tak kisah sgt pasalgenremetal ni.janji sedap didgr dah ler...

ChildrenOfBodom Publish time 5-1-2006 11:15 PM

Originally posted by tutankhamun! at 5-1-2006 04:45 PM
antara sample mp3 genre Doom Metal yg ditemui

dari band ABDULLAH

Night Breed

nama macam islamic, dalam playlist winamp aku pun ada satu lagu band Abdullah

axl_bach Publish time 6-1-2006 05:57 AM

genre metal????hahahahaha,aku suka power metal cam Dragonforce ngan Stratovarius,melodic death cam Children of Bodom, metalcore cam Avenged Sevenfold, trash, heavy, gothic......errkkkk korang tak layan kee love metal???hahahhaa,LOVE METAL cam HIM.....aku layan jerr.....
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8
View full version: Klasifikasi muzik metal