Motherless_Crew Publish time 2-9-2005 03:30 PM

PINK FLOYD ...

Kepada sesiapa yg memang otai muzik.. boleh tolong aku tak.. sesiapa ada info pasal Pink Floyd. jangan bagi info english.. memang aku tak faham. coz aku minat gila lagu ' Hey You, Another Brick In The Wall part 2, dll.

Muzik diorang best! lain dr yang lain. Dan yang silapnya aku.. aku minat band ni baru2 ni jer.. tu pun tersalah dengar lagu 'Hey You'. best giler.. tu yg aku nak tau sangat pasal band ni.

Aku dah ada album koleksi album terbaik diorang.. best tak ingat.. tapi SIAPA PINK FLOYD?

Kronic Publish time 5-9-2005 04:28 PM

Aku suggest ko carik album Dark Side of The Moon. Jangan dengar satu lagu jer. Dengar semua lagu dari mula sampai last. Pada aku ler(dan ramai lagi), tu album paling best diorang. Album ni slow tempo, tapi memang berseni.

line-up asal
Syd Barrett(guitarist, songwriter, singer)
Roger Waters (bass)
Rick Wright (keyboards)
Nick Mason (drums)

Syd ni mmg genius, tapi dah gila, ganti pulak dengan David Gilmour. aku mmg minat dengan Gilmour ni, one of the best guitarist. Dengar jer solo Comfortably Numb(The Wall). pada aku ni band yg perfect serba serbi. tengah era 80an, group ni
pecah pasal Roger Waters gila kuasa sangat. baru2 ni diorang reunite kat Live8 (tanpa Syd) . Macam nak keluar airmata jer tengok diorang bersama balik. Nak cerita pasal history diorang ni memang panjang.

ChildrenOfBodom Publish time 6-9-2005 02:00 PM

satu lagi album bets The Wall

thome Publish time 9-9-2005 12:28 AM

mmg best gile pink floyd. suka tahap maut ngan lagu wish you were here.

riffer_tapper Publish time 11-11-2005 08:07 AM

ala pink floyd ni mmng best, tapi ada sesetengah lagu tu pelik sket tapi bg aku diaorng ni mmang true dgn apa dia orng buat x pikir pasal penjualan album....

adam75 Publish time 26-3-2006 09:01 AM

Dulu zaman 80an masa ROKAPAK tengah melanda ada satu mamat dari BUTTERWORTH buat rakaman album ala PINK Floyd ni tapi tak jalan pasal tau saja peminat muzik kita ni susah nak terima sesuatu yang baru tapi aku rasa percubaan WAIZEK ni not bad cuma pengeluaran album tu terlalu awal dengan senario muzik masa tu.
Teringat aku dia ni muncul dengan imej pakai jaket yang ada hood :(dia cakap dia beli semua pakaian dia di jualan baju terpakai..!kalau sekarang mesti dia kena tahan dengan KDNatas tuduhan isu BLACK METAL..:2lol:

===================================
Aku dulu banyak gak koleksi PF ni macam The Wall (sapa tak ingat album ni mesti rockers wekk..!) Dark Side of The Moon.Wish You were Here.The Final Cut..satu yang aku paling suka selain lagu depa ni ialah gambarcover albums PF ni memang best artistik..
Dulu lagu faberet aku bila lepak bawah pokok maggis dengan gitar kapok bersama member ialah Wish You Were Here...sora aku ada la macam dalam album PINK fLOYDtu .....sikit sikit..:2lol:

adam75 Publish time 26-3-2006 09:10 AM

Originally posted by Kronic at 5-9-2005 04:28 PM
Aku suggest ko carik album Dark Side of The Moon. Jangan dengar satu lagu jer. Dengar semua lagu dari mula sampai last. Pada aku ler(dan ramai lagi), tu album paling best diorang. Album ni slow tem ...

BETUL TU KRONIC...kalau takat dengar lagu depa ni sekali lalu memang tak boleh minat punyasebab dia kena ada penghayatanbaru best..macam duduk sorang diri dalam bilik ,tutup lampu buka lampu kecik...
Waktu aku beli album PF masa 70an ulu ada kawan aku kutuk sebab tau saja la setiap album mesti ada macam macam bunyi ...aku tak salahkan kawan aku ni pasal dia ni masa tu peminat setia DJ Dave dan Hail Amir.....:2lol::2lol:

ChildrenOfBodom Publish time 26-3-2006 12:02 PM

Originally posted by adam75 at 26-3-2006 09:10 AM

BETUL TU KRONIC...kalau takat dengar lagu depa ni sekali lalu memang tak boleh minat punyasebab dia kena ada penghayatanbaru best..macam duduk sorang diri dalam bilik ,tutup lampu buka ...

aku sokong, dulu masa aku dengar lagu Wish You Were Here kali pertama langsung tak best,lepas berkali2 dengar baru boleh minat....
tapi lagu Hey You tu memang kali pertamadengar memang masuk terus

tutankhamun! Publish time 26-3-2006 08:31 PM

buat pendengar lewat 90an macam gua nie
nak gak tau
ape beze tema muzik Pink Floyd dengan Rolling Stones
bole sesape kabo
isu menarik jugak nie

adam75 Publish time 27-3-2006 06:05 PM

Originally posted by tutankhamun! at 26-3-2006 08:31 PM
buat pendengar lewat 90an macam gua nie
nak gak tau
ape beze tema muzik Pink Floyd dengan Rolling Stones
bole sesape kabo
isu menarik jugak nie

Aku rasa pelik pulak dengan Master Tutyang arif bab muzik ni bila bagi soalan tu...tapi yang aku tau Pink Floyd ni genre Psychedelic /Progressive.Aku sendiri kurang arif kalau zaman ni banyak sangat categori muzik yang ada.(Dalam Juara Lagu pun aku dah pening apa itu Irama Malaysia/Balada apakebenda....)
Kalau nak tau beza antara PF dengan mamat mamat Birmingham tu memang banyak beza tu pasal RS main Rock N Roll yang rancak lain pulak PF yang slow meleret..Kena dengar sendiri ni.
:.
We don't need no education
We dont need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave them kids alone
Hey! Teachers! Leave them kids alone!
All in all it's just another brick in the wall.
All in all you're just another brick in the wall.

[ Last edited by adam75 at 27-3-2006 06:22 PM ]

tutankhamun! Publish time 27-3-2006 07:57 PM

maaflah abang Adam
saye nie kategori pelajar dalam seni muzik lagi , belajar dan beramal
mase era 70's pun kat alam roh lagik
dan secare peribadinya saye kurang arif dan kurang mendalami karya-karya yg dihasilkan oleh penggiat seni ketika era Psychedelic , Progressive dan Rocks yang ade pade mase yang cool itu
bagaimanapun saye cukup menghormati dan mengkagumi
penggiat-penggiat muzik, pejuang2 muzik dan penggemar2 muzik macam abang Adam75 nie
tanpe kalian semua yang lebeh dahulu menikmati nilai muzik itu sendiri
kemungkinan kami yang generasi kemudian nie tidak akan mendalami seni muzik itu
Perbincangan terbuka di Forum nie mungkin akan lebeh mematangkan saya
Muzik tu pun sesuatu yang indah , dan berubah mengikut zaman-zamannya
dan cabang seni Rock inilah , bagi saya sungguh menarik untuk dikaji dan dihayati

[ Last edited by tutankhamun! at 27-3-2006 08:13 PM ]

tutankhamun! Publish time 27-3-2006 08:00 PM

betul juga pendapat abang Adam75
yakni zaman sekarang ini perubahan dari segi teknologi
dari analog ke digital memungkinkan muzik yang berbagai rentak dan mood boleh kita dapati
saye pun pening :bgrin:

AnakMerdeka Publish time 28-3-2006 09:47 AM

Err...Uncle Adam, RS tu bukan ke main Blues/Rock & Roll? Sbb pengaruh utama RS ni(yg saya baca laaa) mmg Blues...
PF tu jgn citer laa...Dia mmg Psychcedelic/Progressive.Derang ni ler antara pioneer awal lagu2 yg panjang berjela tp melodik dan artistik.

ChildrenOfBodom Publish time 28-3-2006 01:32 PM

aku pun kagum jugak dengan Uncle Adam, banyak pengalaman dan paling otai kat sini.kami masih mentah lagi.

Inilah yg uniknya muzik rock, tak kira usia semua boleh layan, kalau hip hop sesuai ka orng yg umur 40-50 layan terkinja2 macam beruk..

Golongan2 muda pun banyak yg layan lagu band lama2 macam Pink Floyd, Black Sabbath, Judas Priest, Queen etc2.

Band2 lama nie la yg bagi inspirasi utk band2 baru.Cthnya Metallica dpt influence band terdahulu macam Motorhead, BS dan sbgnya.Band2 yg selepas tu pulak dpt influence drp Metallica, Iron Maiden.

Keadaan macam tu la yg terus berlaku band2 terdahulu terus jadi inspirasi band2 baru.Yg hebatnya mestilah band2 lama sebab band2 lama ni la yg memulakan band2 baru cuma memperkembang dan memajukan lagi genre muzik rock ini.

Memang betul teknologi sentiasa berkembang dan maju muzik pum macam tu jugak.
Selera peminat sentiasa berubah2..sebab tu banyak genre baru wujud utk memenuhi selera peminat.

tutankhamun! Publish time 28-3-2006 07:30 PM

kadang-kadang aku perasan jugak ade artis nak buat album
dan dalam album tue pelbagai genre kita dapat dengar
pop . balada , rock , hip hop . Rojak habes :bgrin:

adam75 Publish time 29-3-2006 08:36 AM

Originally posted by AnakMerdeka at 28-3-2006 09:47 AM
Err...Uncle Adam, RS tu bukan ke main Blues/Rock & Roll? Sbb pengaruh utama RS ni(yg saya baca laaa) mmg Blues...
PF tu jgn citer laa...Dia mmg Psychcedelic/Progressive.Derang ni ler antara pi ...

BENAR...RS ni banyak terpengaruh dengan Blues dari Muddy Watersdan nama Rolling Stones tu diambil dari nama satu lagu Muddy Waters dan dalam kebanyakan album RS ada terselit lagu Blues ni.(Bila sebut Muddy Waters dan BB King ni terbayang aku bila depa ni goreng Blues siap kembung pipi ..berpeluh peluh...:cak:)kira penghayatan la tu..:2lol:
Dalam kehidupan aku seharian aku ni lebih banyak bergaul dengan generasi muda yang minat muzik (pekerja pekerja aku)secara kebetulan aku mempunyai minat yang sama dan ni dah dikira satu kelebihan bagi aku dalam pergaulan aku denagn depa ni.Ada yang secara tak langsung jadi terpengaruh dengan band2lama ni bila aku bagi dengar khazanah lama ni....

AnakMerdeka Publish time 29-3-2006 09:51 AM

Huhu...Blues ni pong besh gak...Kalu kita tgk history 'supergroup'2 ni, byk di pengaruhi elemen blues.Cth: The yardbirds,Cream,Led Zeppelin etc...Ni sumer otai2 yg menghayati blues tu dan mengolahnya jd sesuatu yg unik dan tersendiri...Eric Clapton,Jimmy Page,Jeff Beck ni sumer mat salleh yg ter'sawan' blues bawaan bangsa African-American nie...Kirk Hammett nun pun bermula ngan blues...Jimi Hendrix punya hal la nie...Sampai la ke si Slash,Joe Perry,John Petrucci...Kalu tk sbb blues ni agaknya takde la derang ni sumer...

adam75 Publish time 29-3-2006 10:13 AM

Originally posted by AnakMerdeka at 29-3-2006 09:51 AM
Huhu...Blues ni pong besh gak...Kalu kita tgk history 'supergroup'2 ni, byk di pengaruhi elemen blues.Cth: The yardbirds,Cream,Led Zeppelin etc...Ni sumer otai2 yg menghayati blues tu dan mengolahn ...

Beck,Page dan Clapton memang bermula dari The Yardbirds (pernah datang buat konsert kat S'pore zaman 60an dulu).Bila memasing buat grup sediri Jimmy page (Led Zep)Eric Clapton (Cream)dan Jeff beck(JeffBeckGroup)pengaruh Blues ni diterapkan sama dalam muzik depa ni dan yang paling menonjol masa era Hippies ialah Cream(Eric Clapton)trio ni masa tu top dengan lagu Sunshine of your Love/badge dan White room dan Tales of brave Ullyssees.(awal 70an ?)
Beck dan Page tak dinafikan keOTAIan depa ni...

adam75 Publish time 29-3-2006 10:20 AM

Sori pada Tokey topik ni.....:stp::stp:PINK FLOYD punya topikdah jadi dalca pulak.Bukan apa..aku kalu sentuh bab group dulu dulu ni memang gatal cepat jari ni nak bagi respon.Tu yang jadi macam macam cerita ni....Sori aaTokey Topic MC...:bye:

johan Publish time 29-3-2006 09:47 PM

ada org panggil PF ni space rock, mungkin sebab effect ala2 'terawang2 di angkasa lepas' kot?

** btw, Pakcik Adam nye signature cam familiar la, Rainbow eh?

[ Last edited by johan at 29-3-2006 09:53 PM ]
Pages: [1] 2 3
View full version: PINK FLOYD ...