leotazz818 Publish time 25-4-2005 01:59 PM

BANGUNAN/ KEDIAMAN RASMI YG BERHANTU

..artikel nie aku dpt drp email aku... aku tak pasti ianya benar atau tidak...
sama2 kita renung... sesaper yg ader info pasal nie bole share sesama....

MENGAPA KEDIAMAN RASMI PM DI PUTRAJAYA MASIH KOSONG?

Pagi tadi saya terbaca ulasan Blog Jeff Ooi yang memetik akhbar INTERNATIONAL HERALD TRIBUNE bertarikh 18 April berkenaan kisah kediaman rasmi Perdana Menteri Malaysia di Putrajaya. Menurut akhbar tersebut sehingga kini setelah hampir 18 bulan kediaman rasmi itu dikosongkan oleh Dr Mahathir PM baru Pak Lah masih belum berpindah ke sana.

Ada khabar angin yang mengatakan kononnya rumah itu berhantu lalu PM baru dan keluarga tidak jadi berpindah.

Tetapi yang menariknya apabila akhbar itu menyebut:

Khairy Jamaluddin, a member of the ruling party and the prime ministers son-in-law, says the house displeased the prime ministers wife, Endon Mahmood. We convinced her to move in, but it still needs renovation, he said.

Khairy Jamaluddin seorang ahli parti pemerintah dan menantu PM mengatakan bahawa kediaman rasmi itu sebenarnya tidak digemari oleh isteri PM Endon Mahmood. Kami telah meyakinkan beliau agar berpindah, namun ia perlukan pengubahsuaian.
Kenapa Endon tak gemari kediaman rasmi yang menelan belanja berjuta RM itu?

Apa pentingnya rumah itu digemari atau tidak oleh Endon, kerana ianya kediaman rasmi PM bukannya kediaman rasmi Endon, menantu atau anak-anaknya?

Dan yang paling penting atas asas apakah rumah tersebut perlu diubahsuai lagi yang sudah pasti belanjanya kelak dipikulkan ke atas bahu rakyat Malaysia! Saya kira jika kerja-kerja pengubahsuaian telah pun bermula bermakna ia pasti menelan belanja yang banyak oleh kerana 18 bulan telah berlalu dan Pak Lah masih belum pindah-pindah lagi?

Rakyat Malaysia perlu tahu akan perkembangan ini, ahli-ahli Parlimen perlu bangkitkannya dalam Dewan Rakyat atau Dewan Negara bagi memperolehi penjelasan dari pihak kerajaan. Jangan telus di bibir sahaja

:jeling:...amacam?? ini dah kategori misteri nusantara nie.... Last edited by mnaa on 23-1-2013 09:50 PM

poppy_pop05 Publish time 25-4-2005 02:04 PM

heee takutnyerrrrrrrrrrrrr:nyorok::nyorok:

leotazz818 Publish time 25-4-2005 02:06 PM

aku pernah dgr.. rumah sri perdana pon berhantu.....

poppy_pop05 Publish time 25-4-2005 02:28 PM

Originally posted by leotazz818 at 25/4/2005 02:06 PM:
aku pernah dgr.. rumah sri perdana pon berhantu.....

mungkin gak rumah tue atas bukit.... punya la besar.......

alovera Publish time 25-4-2005 02:32 PM

maybe endon tak sihat, kan dia breast cancer suffer. so tempat tinggalpun memainkan peranan penting. kalau rasa ala2 berantu, menyeramkan bila stay memalam, baik tak payah pindah, takut nanti menambahkan lagi tekanan, fikiran tak tenang, last2 tak mampu nak melawan sakit cancer dia tu. aku doakan endon sihat, sian pulak tgk dia tu..

yipun78 Publish time 25-4-2005 02:37 PM

Pening tgk org kalau dah merasa hidup sesenang gitu, duduk jelah apa masalahnya.... x suka interior tukar ikut selera janji kediaman PM tu ade org duduk .... ni dah jadi macam kediaman Menteri Besar Selangor dulu2.... x suka Mat Taib abis renovate rumah sampai RM5 juta, la ni Khir Toyo pon renovate lagi pastu angkut semua adik beradik dok ngan dia......

Xkan satu pon interior kat kediaman di Putra Jaya tu x menyenangkan Madam tu memandang?ish ish ish x abis abis dia ni...

Deadsoul Publish time 25-4-2005 02:53 PM

aku pernah dengar citer masa Pak Lah timbalan lagi, dia taknak pindahke sana kalau dia jadi PM sebab rumah tu beso sangat, family dia kecik jek. Dia suker rumah TPM yang dia duduk sekang.

[ Last edited by Deadsoul on 25-4-2005 at 02:56 PM ]

Aserehe Publish time 25-4-2005 03:01 PM

eeeeee..iyo ko....takut ehhh:nyorok::nyorok::nyorok:......

p/s -alaa..orang dah buat tu dok je le...mana boleh suka/tak suka..:mad: ..buat renovation?...membazir je le....taknak duduk...bagi orang lain duduk....ramai lagi orang miskin/tak berumah kat mesia nih...tak pun bagi kat den nih ha ...boleh den bawak segala sedaro den dok kat situ....kan rumah tu bosar...semua boleh sumbat...mueeheeeheheheeeehhhh...:bgrin:.

leotazz818 Publish time 25-4-2005 03:57 PM

tapi btol ker gossip2 mengatakan ceq dek dulu ada bela hantu utk menjaga kedudukan dan melindungi drp musuh2 politiknya? perkara nie dah lama org dok citer tp tak der bukti... jadilah ia misteri nusantara....

Budak_Itam Publish time 25-4-2005 06:07 PM

la..mana kita tau statement tu kahiry yg kuarkan..ntah2 reka...
kalo dr m tru bele hantu xdela orang nak maki2 dia sesedap rasa...
mmm..sikit2 hantu...

cuma kalo betul lom dudk sayngla...cuma bukan ke tetamu negara turut dilayan kat sana....so camne tu?

ashna Publish time 25-4-2005 11:59 PM

Originally posted by leotazz818 at 25-4-2005 03:57 PM:
tapi btol ker gossip2 mengatakan ceq dek dulu ada bela hantu utk menjaga kedudukan dan melindungi drp musuh2 politiknya? perkara nie dah lama org dok citer tp tak der bukti... jadilah ia misteri nu ...

i don't think so..bomoh pun dia tak caya..ni nak bela hantu2..ingat ini zaman purba ka?

endon pulak apa kes? berlagak betul minah kerepot sorang tu...

R2D2 Publish time 26-4-2005 12:25 AM

apa2 pun cite di sebaliknya yang pasti kediaman tu masih tak berpenghuni!

IceMallet Publish time 26-4-2005 01:34 AM

Bukan berhantu la, ada jin kacau. kan area Putrajaya tu bekas kawasan hutan tebal, Perang besar nama dia. Dengo citer ada group jin ni takmo pindah. mahader ada nak panggil Haron Din mintak tolong pindahkan jin2 ni, tapi time tu kan dia kutuk Haron Din, so Haron Din takmo la tolong

leotazz818 Publish time 26-4-2005 07:55 AM

Originally posted by IceMallet at01:34 AM:
Bukan berhantu la, ada jin kacau. kan area Putrajaya tu bekas kawasan hutan tebal, Perang besar nama dia. Dengo citer ada group jin ni takmo pindah. mahader ada nak panggil Haron Din mintak tolong...

larr... ropernyer jin dok beranak pinak situ.... bes ler family jin tue... alih2 dpt dok umah besar.....:lol

syakuntala Publish time 26-4-2005 08:17 AM

kalu dia wat renovation pakai duit rakyat ke? kalu pakai duit rakyat tak rasa bersalah ke?;)

yipun78 Publish time 26-4-2005 10:02 AM

Originally posted by leotazz818 at 2005/4/26 07:55:

larr... ropernyer jin dok beranak pinak situ.... bes ler family jin tue... alih2 dpt dok umah besar.....:lol

bosar gile umah tu :cak: patutlah time buat open house, Pak Lah buek kat PWTC laei...

X kan x dapek carik jalan lain nak solve masalah tu...

xette Publish time 26-4-2005 10:03 AM

aku memang cukup tak berkenan dgn endon tu...
berlagak satu hal.....pehtu..tak tutup aurat...sedangkan paklah melaung2kan islam hadhari..
tak silap aku...anak menantu sumer bertudung kan...

kdg2 wonder...nape la paklah tak suh bini dia tu pakai tudung...
paklah tu kan kuat agama..

pasal kediaman PM tu..aku not sure..tapi kalu kat bukit Wisma Putra tu..org kata memang berhantu...sbb dulu harun din buang jin2 tu kat situ..

[ Last edited by xette on 26-4-2005 at 10:06 AM ]

exmjb2002 Publish time 26-4-2005 11:12 AM

Originally posted by xette at 26-4-2005 10:03 AM:
berlagak satu hal.....pehtu..tak tutup aurat...sedangkan paklah melaung2kan islam hadhari..

kd ...

anak die yg kawin ngan khairy tu mane pakai tudung

Cakkkk....aaaa Publish time 26-4-2005 11:13 AM

Originally posted by xette at 26-4-2005 10:03 AM:
pasal kediaman PM tu..aku not sure..tapi kalu kat bukit Wisma Putra tu..org kata memang berhantu...sbb dulu harun din buang jin2 tu kat situ..
kd ...

Ada tempat utk org buang jin pulak ye?.... dia guna teknis kambus ke teknik incinerator?.... agaknya teknik campak dalam tasik je kut tu sebab jin tu terlepas balik dan bersarang kat mahligai pm tuh....:nana:

bungamatahari Publish time 26-4-2005 11:22 AM

apa2 pun..memang lalu kat putrajaya tu malam2..sangat la gerun..heheh..bak kata kawan aku la..:bye:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: BANGUNAN/ KEDIAMAN RASMI YG BERHANTU