Squall-Leonhart Publish time 13-2-2005 10:30 PM

Anime Pilihan Squall-Leonhart: Ah! Megami-sama

http://lefalaipe.free.fr/Fond%20d'ecran%20grande%20taille/ah!%20my%20goddess%203.jpg

Hello geng...!!!

Bebaru nie time cuti raya cina aritu aku dihadiahkan dengan 4 episod anime Ah! Megami-sama aka Ah! My Goddess oleh adik aku kat Uniten, dan lepas aku tengok sumer episod tu, aku rasa citer dier tu masuk giler siot...!!! Rasa macam nak stockpile lak anime dier...!!! Kalau tak silap aku Comics House ada terbitkan versi Melayu manga dier iaitu Oh! Dewi kan...? Kat mana agaknyer aku leh stockpile manga dier ek...?

Sebenarnya, manga dier mula diterbitkan pada tahun 1988 tapi cuma time nie baru laa ada siri anime TV dier tapi sebelum tu ada gak laa beberapa OVA yang diterbitkan...

Okay, back to the details...

Title: ああっ女神さまっ
Aliases: Oh! My Goddess; Oh! Dewi
Creator: Kosuke Fujishima
Episodes : Setakat nie kat Jepun kalau tak silap aku sekitar 6 ~ 7 episod dah dtayangkan, fansub lak setakat nie ada 5. Aku cuma ada 4 jer. Diramalkan total episod anime dier akan ada sekitar 28 episod, wallahualam laa...
Episodes : Setakat nie dah 30 volume kat Jepun. Volume 30 diterbitkan pada November 2004.
Maturity rating: U-rated
Genres: Comedy, Drama, Magical Girl, Romance

Summary:-

Keiichi ialah seorang student kat Institut Teknologi Nekomi. Dia nie leh dikatakan jejaka malang laa sebab gagal ngorat pompuan, especially disebabkan tingginya cuma 160 cm jer. Tapi ntah camaner agaknyer satu hari dia tersalah dail nompon telefon dan sebaliknya disambungkan ke Helper Goddess Office. Tiba-tiba seorang dewi bernama Belldandy muncul kuar dari cermin dan bertanyakan satu hajat untuk ditunaikan. Memandangkan Belldandy adalah pompuan pertama yang kata Keiichi seorang yang kool walaupun bantut, maka ntah camaner secara spontan Keiichi berhajat supaya Belldandy akan bersamanya selama-lamanya. Hajatnya terkabul dan akibatnya Keiichi 'ditendang' kuar dari dorm dier dan terpaksa carik tempat kediaman lain. Sejak tu, Keiichi dan Belldandy menjalani rutin hidup seharian bersama-sama.

[ Last edited by Squall-Leonhart on 15-2-2005 at 12:56 AM ]

aishiteru Publish time 13-2-2005 10:58 PM

baru keluar 6 tadi.. tp lom tgk.. citer dia bagi aku ok laa humor ada romance pun ada.. aku pun kumpul jugak..

Squall-Leonhart Publish time 14-2-2005 11:20 AM

Kalau korang baca kebanyakan love story sumernya psl rintangan yang kena ditempuh untuk hidup bersama... tapi dalam Ah! Megami-sama lak terbalik... nak tau naper?

Keiichi Morisato berhajat supaya Belldandy bersama dia selama-lamanya dan permintaan tu dikabulkan. So akibatnya takder saper yang boleh pisahkan diorang walau dengan apa cara sekalipun. Kalau ada sesaper jer yang try nak pisahkan diorang nanti akan ditimpa malang yang dikenali sebagai Ultimate Force. Malang tu boleh jadi dari sekecil-kecil sampailah yang besar dan berbahaya nyer. Elemen nie laa yang membentuk elemen lawak dalam citer nie dan elemen nie gak laa yang membezakan Ah! Megami-sama dgn anime lain.

ilihusna Publish time 14-2-2005 06:12 PM

:ah: memang best. penah tengok jugak sikit2. :pompom:

MadaMadaDane Publish time 14-2-2005 11:56 PM

tak pernah bace,n tak pernah nengok...best ke? aku love story nih..lambat sket ah nak layan...

Squall-Leonhart Publish time 15-2-2005 12:23 AM

Belldandy's evolution

Yang paling kiri ialah wajah asal Belldandy time manga Ah! My Goddess mula diterbitkan pada tahun 1988. Yang paling kanan ialah wajah Belldandy sekarang...

Yang nie lak evolusi akak Belldandy iaitu Urd.

Yang nie lak evolusi adik Belldandy iaitu Skuld. Kalau korang perhatikan betul2, tak banyak perbezaan ketara pada rupa Skuld kecuali susuh tubuh dier yang berubah daripada sorang budak kecik kepada anak dara sunti. Tak macam Belldandy dan Urd yang berevolusi mengikut perubahan cara lukisan, Skuld lak berevolusi hanya kerana faktor usia dan tahap kematangan yang mula meningkat.

kaloi Publish time 16-2-2005 04:25 PM

aku kumpil gak citer nieh..skrg sampai 6. Best citer dier

Squall-Leonhart Publish time 16-2-2005 05:55 PM

Asal-usul nama dewi 3 beradik dalam Ah! Megami-sama

Anime Description: Translating the Goddess' Names

The three sisters, Belldandy, Urd, and Skuld are all part of the Nordic legend known as the Fates. The Fates were part a group of Valkyries.

In the legend, the keeper of magic and judge of men's fate was Urthr. The Nordic used the "th" and a "d" to represent the same sound. So, Urthr and Urdrth would be on the same line. Like Urd in the anime, she was older and commanded lightning.

The other side is Skuld. The name never needed to be changed in the legend or in the anime. Skuld was the Fate responsible to create Men and to give them knowledge on the battlefield. She also helped with the crafts of war. Skuld commanded water and rain. Skuld would create the Thread of Men (explained below).

Verthanthi was the Fate of the Present. She would watch over the men on the battlefield and direct the Valkyries accordingly. On rare instances, she would hold the Thread of Men too long, giving someone longevity. The keeper of the sun's warmth and song made Verthanthi the more liked Fate. The translation to Japanese was difficult. A pure "R" sound gets blurred into a "L" sound ("fried rice" would sound like "flied lice"). The "V" sound was replaced the less harsh "B" sound, and the "th" was again replaced with "D". So, the translation went like this:
Ve(l)thanthi --> (B)elthanthi --> Bel(d)an(d)i --> Beldandi --> Belldandy

Most Nordic Legends can be found in Oh! My Goddess. The World Ash Tree of Knowledge that shades the Fate is known as Yggdrasil. In the anime, Yggdrasil is the all-powerful computer in Heaven.

jijysquall Publish time 17-2-2005 12:30 AM

Hmm...promote nampaknyer abang aku nih... :P anyway, fansub skang dah sampai episod 6...tapi lagi dua hari jer kuar la yg baru ;) tunggu jer!

p/s: memula, kena gak ceritakan kat abg aku ni pasal storyline Ah! My Goddess ni...baru dia tengok! seminggu aku bwk balik pc...abis sumer anime aku dier layan :P

jijysquall Publish time 17-2-2005 12:33 AM

Originally posted by MadaMadaDane at 14-2-2005 11:56 PM:
tak pernah bace,n tak pernah nengok...best ke? aku love story nih..lambat sket ah nak layan... huhuhu...ye ker? kalau love story...aku mmg tokan la! try la layan...gerenti tak nyesal... ;)

Squall-Leonhart Publish time 17-2-2005 07:33 PM

Originally posted by jijysquall at 2005-2-17 12:30 AM:
p/s: memula, kena gak ceritakan kat abg aku ni pasal storyline Ah! My Goddess ni...baru dia tengok! seminggu aku bwk balik pc...abis sumer anime aku dier layan :P
Ye laa, kalau tak camaner aku nak stockpile anime yg best2 drp kau laa...

Harumi Publish time 18-2-2005 03:26 PM

alamak saya masih belum tengok lagilah :P nampaknya kena tengok ni :ah:

MetalFire Publish time 18-2-2005 03:37 PM

aku suker BellDandy.sesuai gile jadi karakter hentai.ekekek

Squall-Leonhart Publish time 18-2-2005 04:46 PM

Karekter hentai...? Belldandy tak seswai jadik karekter hentai, yang lebih seswai ialah Urd...!!!

bb_nessa Publish time 18-2-2005 08:45 PM

betul tuh, kalau beldandy sama lembut sangat dan kelihatan naif dan jugak terlalu nice-girl.
URD? aku baca mannga dia URD nak naik taraf ke 1st class goddess. tinggal last exam dia untuk menggembirakan keichii. Macamanapun urd sngat sexy dan aku kagum dengannya.

Squall-Leonhart Publish time 18-2-2005 09:38 PM

Urd nie asalnya 2nd class goddes limited psl walaupun dia lg power drp Belldandy tp dia byk sgt berbohong pd masa lepas dan suka mengenakan orang. Lagipun, Urd nie sebenarnya leh dikatakan akak tiri kpd Belldandy dan Skuld psl bapak diorang bertiga seorang dewa tapi mak Urd lak seekor setan manakala mak Belldandy dgn Skuld lak dewi. Sebab tu laa kepak Urd sebelah kanan putih sebelah kiri lak hitam, tak macam adik2 dier yg kepak diorg sumer putih jer.

Oh yes, Urd nie suka buat love potion, dan pernah diciterkan kat manga dier Urd gie bantai minum love potion buatan dier sendiri dan akibatnya dia jatuh cinta pd sesaper jer yg dok kat pokok sakura, sebut psl pokok sakura, pakai baju pokok sakura... segala-gala psl pokok sakura psl kat kayangan dulu Urd pernah bercinta dgn semangat pokok sakura laa... ^_^ dan yang tak senonohnyer dlm citer tu Urd gie bantai ajak sorang lelaki yg dia jatuh cinta utk 'buat projek' dgn dia... dan time kali pertama kemunculan Urd pun dia pernah suruh Keiichi 'buat projek' dgn dia dgn alasan kononnya nak pulihkan kuasa Belldandy.

[ Last edited by Squall-Leonhart on 18-2-2005 at 09:49 PM ]

jijysquall Publish time 19-2-2005 01:30 AM

Originally posted by MetalFire at 18-2-2005 03:37 PM:
aku suker BellDandy.sesuai gile jadi karakter hentai.ekekek Ish..ish...ish.... Belldandy tu Helper Goddess yg paling baik dan ramah... bukan karekter hentai laa... silap besar nih! :no:

aishiteru Publish time 19-2-2005 01:34 AM

silap orang ker.. aku suka anime baru ni lah drpd anime lama.. lukisan dia kemas sikit dan smooth jer nampak.. semua watak pun nampak cun.. Belldandy pun nampak lagi cun..

Squall-Leonhart Publish time 19-2-2005 01:41 AM

Originally posted by jijysquall at 2005-2-19 01:30 AM:
Ish..ish...ish.... Belldandy tu Helper Goddess yg paling baik dan ramah... bukan karekter hentai laa... silap besar nih! :no:
Betul tu... Belldandy tu dewi yg paing baik nyer... setia just pd Keiichi jer, rajin, lemah-lembut, caring, loving... yang otak kotor tu akak dier Urd, tu yg otak dier nak kena cuci dgn Clorox...!!! :lol:lol:lol

jijysquall Publish time 19-2-2005 02:20 AM

Originally posted by aishiteru at 19-2-2005 01:34 AM:
silap orang ker.. aku suka anime baru ni lah drpd anime lama.. lukisan dia kemas sikit dan smooth jer nampak.. semua watak pun nampak cun.. Belldandy pun nampak lagi cun.. Hmm...so far, memang banyak perubahan yg berlaku kat sumer karekter dalam citer Ah! My Goddess nih...tak kira la manga ker anime... ;) Dulu citer Ah! My Goddess ni kurang tersusun skit (manga)...itupun manga dier tak begitu frequent (dari 1988-2004, cuma 28 buah jer!)...pastu studio diorang cuma kuarkan beberapa OVA jer (maybe sbb kekurangan idea). Studio pun bertukar gak! (sebab tu stroke lukisan berubah). Sekarang barulah merasa tengok siri TV Ah! My Goddess lak! (jalan cerita yg lebih menarik dan tersusun). Terbaru di jepun...tahun 2005 tau! :ah:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Anime Pilihan Squall-Leonhart: Ah! Megami-sama