fair_iza Publish time 16-10-2021 12:52 AM

Pengalaman aku lebih 10 thn lps. Pernah ditegur atitude aku oleh interviewer selepas sesi temuduga. Walhal aku calon paling layak dlm ramai2 candidates, gagal sebab 1st impression sewaktu temuduga.

jas7512 Publish time 17-10-2021 08:37 PM

epal21 replied at 13-10-2021 05:05 PM
Khenssss. Lain lah kalau kita ni ketua puteri umno ke pejuanita ppbm ke,bolehlah buat sambil lewa. ...

Ada je belajar bbnu ni....tapi biasalah mrk x dpt nak grab apa isi penting...ada dlm satu kod kursus under personal development tapi bbnu mana nak dgr dan belajar sgt..sibuk dgn tiktok

epal21 Publish time 19-10-2021 10:50 AM

jas7512 replied at 17-10-2021 12:37 PM
Ada je belajar bbnu ni....tapi biasalah mrk x dpt nak grab apa isi penting...ada dlm satu kod kurs ...

Bbnu sekarang sibuk nak viral."Rupanya dia dah jatuh cinta dgn saya sejak tadika", " Rupanya kami jiran sekampung yg terpisah" bla bla. Tak dapat kerja tapi salahkan majikan memilih.

Kitty_catz Publish time 20-10-2021 01:55 PM

ni la main reason meols tak letak no tipon personal, hanya landline ofc dan email

kalao dah main wasap2 ni dah tak jadi formal, kalo ko dah buat menda tu jadi casual, maka casual la jadinya,, toksah duk merempan

kalau nak letak jugak, letak je disclaimer besau2 calls only, sapa wasap kira fail itw..gituh

apa da... benda senang kut... kut advertise kat jobsteet lagi bagus, buleh je set itw terus, takde guna tipon2 ni dah, deme pun dapat noti..

gideoncross Publish time 21-10-2021 02:49 AM

epal21 replied at 15-10-2021 08:25 PM
So budak tu lagi teruklah maknanya. Maksudnya dia klik link fb tu tanpa sebarang kata2 aluan pun.

Zmn skrg klau bradab pun sma jugak critanya klau xde kabel hahahaha.

Carcosa Publish time 21-10-2021 09:09 AM

Susah jgk hal ni tau. Dulu kan, masa meols duduk di sebuah negara TiongHwa :lol:c meols apply kerje pakai apps je. So kat situ mmf takboleh tulih panjang2, so kdg2 BBNU ni dah terbiasa kot, tulis padat ringkas gitu.
Entahlah. Me'ols bln BBNU ye. Dah kertu dah pun.
By the way, meols dpt kerje maaa tu, sbb diorang panggil for interview and i charmed them. Hah gichewww :lol:

Cero8487 Publish time 22-10-2021 11:41 PM

ezacbee replied at 14-10-2021 03:49 PM
Ada gak bbnu hantar email tanya pasal status jawatan yg dia apply.
Tulis dgn shorthand, cam aku pah ...

Yg ini btul penah terjadi..xbwk sijil..dtg melenggang..pening2..:curse:

sarahmirza Publish time 24-10-2021 12:24 AM

Zaman i cari kerja dulu selalu tengok kat The Star atau NST hari sabtu....Lepas tu masuk jobstreet pulak....
Pada i la, iklan kerja kat facebook ni tak nampak profesional,Company sole proprietor/company kecik kot?

arreysha Publish time 24-10-2021 02:38 PM

Pernah terkena sbbnya dia dapat keje di Bank semi govt ni(tempat keje aku) & dia terima. Masalahnya ini bukan first choice dia sbbnya dia graduate dgn Dean List & dia wajar dapat tempat keje lg bagus. Dahla cerita ketidakpuashatian dia kat aku(ketua bhgn) memang setepek la kena dgn aku.... Sehebat mana pun result degree ko last² duduk keje bawah aku jg, nak keje blue chip company bertutur English, appearance & buat presentation utk projek kena bagus. Ini harap degree result semata, mutu kerja hancur.

rifaa Publish time 25-10-2021 12:00 PM

festaim dlm hidup kena interbiu 5 minit je?!:mad:
sbelom aku ada candidate lain gak, dia pon skejap gak
bazir masa org la company camni, soklan yg ditanya sgt basic boleh baca kat cv
HR aku kata dia nak cukup kan quota je huh

eyansss Publish time 26-10-2021 02:25 AM

Kitty_catz replied at 20-10-2021 01:55 PM
ni la main reason meols tak letak no tipon personal, hanya landline ofc dan email

kalao dah main wa ...

pengalaman aku kat company aku keje dan company laki aku sendiri hiring...suruh email - takde kata aluan ke introduction ke apa, terus tepek cv...ada tu cv satu page je pastu details cam harem...ada tu tulis : saya nak apply keje xxx, ada lagi tak...ada tu selamba je tulis : ni cv saya untuk jawatan xxx...yang call pulak : saya nak apply jawatan xxx...camne (dengan kasar)...dah la tak perkenalkan diri and all...ada tu : saya dah email cv saya...dah tengok ke? (dengan nada arahan)...ada tu : saya nak tanya gaji untuk jawatan xxx (tanpa introduce diri)...banyak la kalau nak senaraikan...susah gila dah nak cari budak2 yang ada adab mencari keje...ni baru part diorang nak apply...belum lagi drama masa interview...

eyansss Publish time 26-10-2021 02:27 AM

rifaa replied at 25-10-2021 12:00 PM
festaim dlm hidup kena interbiu 5 minit je?!
sbelom aku ada candidate lain gak, dia pon skejap...

aku pernah kena n aku saspek sama, nak penuhkan quota... memang sakit ati...buang masa candidate je...

Kitty_catz Publish time 26-10-2021 08:34 AM

eyansss replied at 26-10-2021 02:25 AM
pengalaman aku kat company aku keje dan company laki aku sendiri hiring...suruh email - takde ka ...

meols advert kat jobstreet jew sis

senang, boleh download cv terus, tapayah mukhadimah bagai

then boleh masuk dlm reject list ke shortlisted ke or itw list

tapiiii lately ramai yg tak dtg time interview, dulu tak la seteruk cam skang.. ni after my admin call to confirm the itw slot tau, ntah apa2 la attitude jobseekers jaman now, smua ke laut dalam

Kitty_catz Publish time 26-10-2021 08:37 AM

eyansss replied at 26-10-2021 02:27 AM
aku pernah kena n aku saspek sama, nak penuhkan quota... memang sakit ati...buang masa candidate ...

kadang bukan sbb penuhkan quota,tu sbb intreviewer awai2 dah tahu tak seswai, mebi ada la saringan soklan yg terlepas pandang, atau something to do with intreviewee personality ke attitude yg tak seswai dgn job scope, mende ni tak nampak dlm cv kannn

meols kut tak berkenan mmg cut short saja, sbb tak nak buang masa and tenaga for both parties, byk lagi kejra nak settle;P

eyansss Publish time 26-10-2021 08:45 AM

Kitty_catz replied at 26-10-2021 08:34 AM
meols advert kat jobstreet jew sis

senang, boleh download cv terus, tapayah mukhadimah bagai

company suami iols kecik banget...tu yang adv kat official fb & ig company je...ada tu, tak buat hiring pun tapi orang email mintak keje...company iols keje ni, job yang dicari ni previously memang kita minta post atau email sebab candidate ni SPM leaver yang tak biasa dengan jobstreet segala...masa dengan dept lama, memang pakai jobstreet tapi ada yang managed to get our email n hantar email cam hape je...ha, yang ni at least diploma holder and sangat menyedihkan bila tengok gaya cakap mintak keje tu...haish...

internet ada dan google la cara2 nak mintak keje dengan berhemah...ni pakat cari tiktokers, youtubers, instapemes yang sejenis tak menaikkan minda...and yes, ramai je kita panggil interview end up tak sampai...ramai yang datang berlenggang kangkung...cert tak bawak, portfolio tak bawak...walau dah remind...rasa nak cepuk je kepala deme ni...ada satu ni, tak bawak apa2...nonhado...tapi nasib la dia ada upload softcopy keje2 art & design dia kat fb dia...sayang sebab bagus2 cuma datang berlenggang, communication out, body language out...tanya blur...kena repeat banyak kali...haish...

eyansss Publish time 26-10-2021 08:51 AM

Edited by eyansss at 26-10-2021 08:53 AM

Kitty_catz replied at 26-10-2021 08:37 AM
kadang bukan sbb penuhkan quota,tu sbb intreviewer awai2 dah tahu tak seswai, mebi ada la saring ...
kata la masa sceening terlepas, bagi aku tetap salah company n masih membazir masa candidate la tandanya...sebab macam yang aku kena, cv lengkap kot...each and every companies aku keje, aku highlight apa projects yang aku achieved, kerja2 business as usual, etc...bahagian academic confirm la stated sekali...sekali tanya nama, tanya sikit less than 10 minutes, then suruh keluar...takde tanya details bebetul untuk tunjuk dia nak explore aku...taktau la kalau kot dia cari yang lawa2 muka cung melecung sekali datang aku muka desa nan permai...but still, takkan la takleh nampak kat gambar passport muka desa nan permai aku tu...hahahahaha...tapi takpe la, aku anggap tu pengalaman hidup...bila merasa memacam interview, bila turn aku interview orang, aku takkan buat perkara yang aku tak suka dengan interviewer yang aku pernah kena...sebab bagi aku, interview orang ni sebentuk latihan dan pelajaran jugak pada interviewee...so aku takkan buat perkara yang boleh buat dia dapat unnecessary down and patah hati...

Kitty_catz Publish time 26-10-2021 01:42 PM

eyansss replied at 26-10-2021 08:45 AM
company suami iols kecik banget...tu yang adv kat official fb & ig company je...ada tu, tak bu ...

haa ye kes yg meols cut short sbb ni lah, original copies smua tak bawah chuolsss., katanya hilang lah, banjir la, dia nak menega ailio bashi jewww ;P
so mmg meols show the door sajork ;P

rifaa Publish time 27-10-2021 03:31 PM

eyansss replied at 26-10-2021 08:51 AM
kata la masa sceening terlepas, bagi aku tetap salah company n masih membazir masa candidate la tan ...

kalo tak sesuai pon, takan la 5 min je
soklan pon basic mcm umur, tinggal mana etc ..tu boleh baca kat cv je kot
soklan tentang job tu pon xde langsung bukan apa, sbb iols mmg ada pengalaman keja tu pon
tu belom lagi masa dia text iols panggil dtg interbiu...mcm tak proper & x pro pon
tapi iols pegi gak la...nak tau jugak kan company tu cemana
dia company public listed, sama je cam company i skang
lepas telek share price dia...rendah benar hanya 4sen
hurmmm

MoneyMatters Publish time 27-10-2021 07:46 PM

epal21 replied at 13-10-2021 03:04 PM
Netizen yg sentap tu mesti bbnu juga. Kira baguslah tu HR tu bagi juga feedback bagi tahu tips untuk ...

Kan.. Kira baguslah HR nak bg feedback dari di bakulsampahkan je

SiMontel Publish time 29-10-2021 12:22 PM

aku rasa mmg style bbnu ni mintak keje mcm tu.. bagi link vacancies pastu tanya available? how much?
kawan aku yg HR tu pun naik hantu...tah mana dia dpt personal phone pun tatau..
suruh send resume takde pulak bbnu tu send resume , cuma byk tanya dlm WA je
Pages: 1 [2] 3
View full version: Job Seeker Atau Majikan Tak Beradab?