keane.somewhere Publish time 6-10-2021 10:21 PM

Anxiety Disorder + Nyctophilia

Edited by keane.somewhere at 6-10-2021 10:24 PM

Macam mana aku nak dapat rawatan masalah ni ye...Aku ada masalah berdebar yang teruk,selalu fikir bukan2, fikir masa depan dan risau pasal masa depan...Aku fikir orang sekeliling aku jahat, busuk hati dan diorg anggap aku jahat. Aku takut polis. Tak suka nampak kereta polis lalu depan rumah sebab aku rasa polis jahat.

Aku cuma boleh tenangkan diri bila kurungkan diri....bila orang tak nampak Aku....so Aku paling tenteram waktu malam...berkurung dlm bilik, tutup lampu. Dan aku suka ambil angin luar rumah pukul 1 pagi bila orang dah takda luar rumah. Dan aku tak suka orang tengok atau tenung aku.

Dalam bilik dlm gelap Aku suka tengok YouTube, membaca dan tengok Netflix.

Kadang2 waktu siang aku rasa nak duduk dalam almari..tapi rasa lemas kalau tak buka tingkap rumah.

Siapa yang ada perasaan macam ni juga ye.

edayildiz Publish time 6-10-2021 10:33 PM

i xsuka gelap..i tacodd..bkn tacodd antu..antu tacood jgk la tp tacodd lg jd makin stresa..
oh ye i perasan jgk diri i dh berubah jd cpt terkejut..berdebar tau..selama 6 bln wfh..mkn xselera mcmtu..i ngadu kt mak i..sheols ckp mayb i ada anxiety..adik i bkk peti kuat pun i terkejut..drive pun tacodd...
tp slpa dua hari ni dh strt masuk ofis..i rasa hilang terus berdebar tu..bila pnt balik kerja..tdo awl bgn awl..
alamak tertumpang luah cite sndiri pulak..semoga awk ok..awk ada mslh ape2 ke sbb jd gini?

NurAlia14 Publish time 6-10-2021 10:40 PM

Iols rase sbb wfh kot? Iols pn ttbe jd mcm bingung huhuhuhu

KIM.K Publish time 6-10-2021 10:48 PM

Gi jumpa psikiatri la dah tau teruk pembawaan tu.
Belajar jadi amphibia dan tak cepat crack under pressure.

Aku lagi suka limelight, dapat mic cakap depan audien. Time jadi atlet, perform betul2. Debate kalahkan senior2 boost ego sendiri depan audien. Suka thrill.

But aku enjoy jg me time waktu membaca, netflix, tafakur. Nak fasih berkomunikasi kena banyak baca. Boleh je duduk house jail berbulan pastu keluar radio, bagi talk, organise kursus.

Tentang org keliling, kita kena belajar manage situation. Macamana nak bagi reaksi untuk people whom may cause unnecessary trouble.

Baru je tadi matpet kacau mak aku memalam buta nak minta job merumput. Persistence sangat macam taknak balik pastu aku kata kat my mom 'nak call sapa (polis) malam ni'. Mamat tu blah terus.
Jangan ingat bodoh sangat usaha halau bahaya

tahanie Publish time 6-10-2021 10:58 PM

Pergi ke klinik kesihatan. Ada sesetengah KK memang ada in house psychologist, atau minta referral for further treatment at hospital

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:00 PM

KIM.K replied at 6-10-2021 10:48 PM
Belajar jadi amphibia dan tak cepat crack under p ...

Benda ni jadi teruk start tahun lepas....macam2 kes berlaku...sampai Aku tak percaya adik beradik aku, mak aku...sekarang Aku duduk sorang dlm rumah je..sebab Aku gaduh dgn diorg..Aku ckp diorg jahat.

Lepastu korang ingat tak kes Acap hilang tu...Aku terus tak berani nak hiking, jungle trekking ke apa....lepastu kena Stay at home...Aku terus jadi takut dgn org sekeliling...jadi unsecure dgn masa depan dan orang sekeliling.

Sekarang ni aku keluar makan time kebulur je...aku jadi pemarah...lepastu kalau lepak rumah jiran Aku sebarkan anxiety Aku, suruh kawan Aku jgn keluar rumah, jangan bagi org suka2 masuk, jangan bagi polis masuk dlm rumah nnt dia letak dadah dan minta rasuah.

Aku kalau buka YouTube Facebook tengok berita Aku jadi takut berdebar2. Kunci pintu. Tutup tingkap semua.

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:07 PM

Aku walau ggitu Aku sosial dgn org kampung cuma Aku tak campur dgn org UMNO Dan budak dadah....sebab Aku rasa diorg ni jahat.

Minggu lepas mesyuarat kampung...isu nya pasal geng Amanah Ikhtiar Tak nak gotong royong bersihkan Balairaya. Ketua kampung Aku tu pulak pompuan dia kata"Susah, susah dgn kumpulan Amanah Ikhtiar"....anxiety Aku datang tiba2. Sbb Aku fikir kenapa benda kecik camtu tak boleh selesai, macam terlampau berat sangat sampai ketua kampung mengeluh.

Tiba2 Aku terus cakap jerit2 apa tindakan ketua kampung...Aku ckp takkan benda kecik tak boleh buat...Aku jerit 'Apa Tindakan Ketua Kg!!!!'

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:09 PM

edayildiz replied at 6-10-2021 10:33 PM
i xsuka gelap..i tacodd..bkn tacodd antu..antu tacood jgk la tp tacodd lg jd makin stresa..
oh ye i ...

Aku dari kecik suka gelap.

Terbalik dgn parents Aku, parents Aku suka terang.

Ingat dulu masa subuh nak pergi Sekolah...diorg buka lampu, Aku pulak tutup, Aku cakap matahari dah keluar

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:14 PM

KIM.K replied at 6-10-2021 10:48 PM
Belajar jadi amphibia dan tak cepat crack under p ...

Aku buat je program itu ini...tapi ada Masa anxiety attack tu dtg....Aku x boleh kawal...Aku menjerit marah2 terutama kalau benda tu org tu tak boleh solve.

Balik rumah Aku lari masuk bilik, kurung dalam bilik tutup langsir sampai malam.

Dan aku tak suka debat...Aku prefer hire lawyer pergi la kau debat kat Mahkamah :lol: Aku x boleh benda complicated + orang complicated....anxiety Aku dtg.

KIM.K Publish time 6-10-2021 11:21 PM

keane.somewhere replied at 6-10-2021 11:14 PM
Aku buat je program itu ini...tapi ada Masa anxiety attack tu dtg....Aku x boleh kawal...Aku men ...

Dah gi jumpa psikiatris belum?
Eloklah tu dpt rawatan pakar. Kang naya anak2 or parents

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:26 PM

Edited by keane.somewhere at 6-10-2021 11:27 PM

KIM.K replied at 6-10-2021 11:21 PM
Dah gi jumpa psikiatris belum?
Eloklah tu dpt rawatan pakar. Kang naya anak2 or parents

Takda anak...sekarang ni Aku duduk sorang...mak Aku dh pindah KL.

Aku rasa makin teruk Masa mesyuarat kampung...minit mesyuarat tu Aku buat sbb Aku SU.

Pasal geng Amanah Ikhtiar malas nak kemas Balairaya setiap kali guna tu Aku letak dalam laporan biro-biro.Aku Tak letak dalam perkara berbangkit sebab Aku fikir remeh.

Ketua kg Aku tu bodoh...dia pergi baca laporan biro-biro tu lepastu dia mengeluh komplen pasal geng Amanah Ikhtiar..Aku terus macam pelik ketua kg aku betul Ada power ke tak sampai benda kecik tak boleh bagi arahan...Anxiety Aku terus dtg sebab aku pelik Ketua Kg tapi powerless..menjerit2 Aku dlm mesyuarat tu.

edayildiz Publish time 6-10-2021 11:30 PM

Edited by edayildiz at 6-10-2021 11:32 PM

keane.somewhere replied at 6-10-2021 11:09 PM
Aku dari kecik suka gelap.

Terbalik dgn parents Aku, parents Aku suka terang.

awk xmakin jd serabut ke dlm gelap..sy baca setan suka tau kita dk dlm gelap..sy mmg kalau tgh stress xduduk dlm gelap..awk lelaki ke perempuan.
keluar la joging ke apa..berat bdn turun byk la ye? sy pun sama xselera nk mkn..setiap hrxmkn pape..bila dh kebulur br mkn..biasa kebulur lps maghrib..sy kalau stress sgt jd gitu..pastu puncanya sbb sy tak keluar..keluar stock up groceries sbulan dua tiga kali..
tp smlm strt masuk ofis sy rasa mcm ok dh sikit..sblm ni terganggu mcm2 dlm fikiran sampai xblh tdo..

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:34 PM

edayildiz replied at 6-10-2021 11:30 PM
awk xmakin jd serabut ke dlm gelap..sy baca setan suka tau kita dk dlm gelap..sy mmg kalau tgh str ...

Kdg nafsu makan Naik...Aku beli segala bagai Kat gerai...sebab Aku risau mati kebulur.

Sekarang ni Aku makan produk minuman untuk kurus....so dlm fikiran aku Aku dh set benda ni nutrisi lengkap...baru anxiety Aku kurang bab makan2...Aku keluar sekarang ni beli ikan mentah je lepastu masak singgang....xda nasi pun, just makan lauk. Nasi Aku makan dgn sardin.

keane.somewhere Publish time 6-10-2021 11:36 PM

edayildiz replied at 6-10-2021 11:30 PM
awk xmakin jd serabut ke dlm gelap..sy baca setan suka tau kita dk dlm gelap..sy mmg kalau tgh s ...

Tak serabut pun...sebab bila dlm gelap aku tak nampak apa2...Aku rasa macam switch off dunia ni.

Aku pernah je nampak Hantu sebab tidur Waktu maghrib.

Heydidle Publish time 7-10-2021 12:20 AM

TT please refer psychiatrist.Transition dlm hidup tt tu kot develop anxiety. Jgn biar. InshaAllah boleh back to normal. Bagus tt dah aware now it's time to tackle it. Jumpa doc ok? Semoga semua baik2 saja buat tt. Amen.

Perawankota Publish time 7-10-2021 02:19 AM

Aku ada anxiety, tau pon Lepas buat test kat klinik kesihatan.. Tapi still leh control x der makan ubat.. Tapi tu lah, bila ada anxiety badan Sakit2 sikit pon terus pikir nk mati.. Pastu mmg selalu over thinking. Tak leh dengar Apa2, mulalah mcm2 perasaan timbul.. Kadang2 rasa sesak nafas, sakit dada..

Apa2 pon refer pada yg pakar.. Tu sebaik2nya.

Normabaru Publish time 7-10-2021 06:54 AM

pls seek help tt.your issue ni kena treat cpt..dh setahun tu bahaya..sapot system u xde n u xsuka..so tlg pergi jmp psyc..another thing pasang ayat rukyah syariyyah 24/7 dlm rumah tt..jgn dok senyap2 dlm gelap ala batman..biar zikir tpasang..semoga urusan tt dpmudahkn..
amin

Minami2013 Publish time 7-10-2021 07:29 AM

Baca kisah tt mcm kelakar pulak... hehe.. tk nk kawan dgn org umno sbb jahat.

Anyway, secara jujur anxiety i pun makin teruk since covid 19 ni. Ada la beberapa perkara trigger perasaan tu.

Minami2013 Publish time 7-10-2021 07:30 AM

Baca kisah tt mcm kelakar pulak... hehe.. tk nk kawan dgn org umno sbb jahat.

Anyway, secara jujur anxiety i pun makin teruk since covid 19 ni. Ada la beberapa perkara trigger perasaan tu.

keane.somewhere Publish time 7-10-2021 07:35 AM

Edited by keane.somewhere at 7-10-2021 07:41 AM

Normabaru replied at 7-10-2021 06:54 AM
pls seek help tt.your issue ni kena treat cpt..dh setahun tu bahaya..sapot system u xde n u xsuka..s ...

Haah betul Aku dah takda support system.

Aku kalau Ada masalah Aku terus direct tanya lawyer dan Penghulu Mukim sebab orang sekeliling aku, Aku Rasa tak guna...memang diorg x boleh pun nak solve problem aku..diorg lembik, powerless, Tak kuat camne nak jadi support system aku.

Memang silap la siapa yang cuba2 nak kena aku....sebab Aku direct ambil tindakan undang2...takde report2 polis...Aku rasa Azwan Ali tu semua sama macam Aku :lol:
Pages: [1] 2 3
View full version: Anxiety Disorder + Nyctophilia