Cari-Azza Publish time 27-9-2021 07:38 AM

Bayi Masih Merah Dah Diberi Makan- Ibu Bangga, Siap Tayang Pula Tu!

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202109/26/220826hfpo7tvvozmmjotg.jpg

Kecoh apabila video seorang ibu memberikan anaknya yang masih bayi (bawah 30 hari) dengan makanan di media sosial.

Jelas bayi tersebut masih terlalu kecil, kulitnya juga kemerah-merahan tetapi terpaksa menerima nestum atau bubur yang disuap kepadanya.

https://twitter.com/ern_eindee/status/1441593861915090945

Hal ini membuatkan netizen marah dan bengang dengan ibu tersebut apatah lagi kemudiannya si ibu memuat naik kembali video yang sama dengan kapsyen, nanti mummy bagi makan aiskrim pulak dengan tanda pagar suka hati aku lah.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202109/26/220057e53vo02fmfpn5lnj.pngFoto :IG

"Astaghfirullah. Baby ni okay tak skrg ni? Seramnya tengok."

"Dahla bagi makan baby umur ceni, pastu guna sudu besi beso pulak tu? Kebodohan apakah ini?"

Tidak dapat dipastikan di manakah lokasi si ibu tetapi melihatkan gaya bahasa, ianya dipercayai di Malaysia.

Adakah si ibu kekurangan ilmu sehingga tergamak memberikan makanan pejal kepada anaknya? Atau memang sengaja mahu glamor? - CARI

Guccibamboo Publish time 27-9-2021 07:47 AM

Jgn sampai usus anak kene potong baru lah ibu nye ada akal.
Org ade anak....die pun nak ade anak....tp jaga anak x reti ....hishhh marah betul lah.

krustykrab Publish time 27-9-2021 08:02 AM

Tak payah marah2, betul la dia kata tu anak dia,kalau mati pun esok lusa dia boleh je buat 10 lagi..kan org selalu ckp anak syurga ni blh tarik parents masuk syurga mudsh2 je.....

Friska Publish time 27-9-2021 08:04 AM

Bisa lapor ke polisi ini, terkait pasal penganiayaan anak

upper_case Publish time 27-9-2021 08:09 AM

Haha pakai sudu besi tu aku pun terpikir mcm tu.. penuh sudu pulak tu.. ke dia acah2 je suap tu buat content.. haha aku x tgk vid tu

sarah82 Publish time 27-9-2021 08:19 AM

Betul la.. Ada manusia yg patut ada anak.

eyansss Publish time 27-9-2021 08:20 AM

kebabian apakah???bagi air rebusan beras pun dah bahaya, ni ko bagi nestum pekat???

Ciktiekus Publish time 27-9-2021 08:26 AM

Budak2 sekarang pemalasss..org nikah die pn nak nikah muda..org nak anak die pn nak anak..udah terberanak pastu pemalas nak bf..malas nak masak yg berkhasiat sikit utk anak..yg die tau sumbat hitu hini konon nk bg anak kenyang tido lama sikit..ckp je la nk suh anak tu tido teruss..dah ler makan baring..bagi susu pon botol sendal kain..tlg la buat kursus parenting sekali utk bakal2 parents samdol ni..wajibkan ambik mcm kursus kawin tu..bdk2 sekarang kalau pasal vaksin sampai lobang kubur die buat research..kalau pasal anak sendiri ikut dan je die bela..tak ready xpayah ler gatai merela nk ada anak..dasar mak pemalasss!!!

Suchi Publish time 27-9-2021 08:44 AM

Ni kang jd la sama kes mcm yg bagi anak vape ke apa tah yg laki dia bengong tu.
Pastu bini sama2 bengong pi rakam video tu dan post kt fb.
Mula2 acah konon tak kisah org hencap ujung2 dedua laki bini kena dakwa.
Hat ni pun sama gak ni mesti ada yg report nnt.
Elok2 duk diam kat umah tak memasal kena masuk jail plak.
Nak tunjuk kat sapa kebodohan ni? Ke saja wat gitu sbb nk tarik perhatian seseorang?
Ko tengah gaduh ngn laki ke? Saje seksa anak utk sakitkan hati laki ke?

shernazz Publish time 27-9-2021 08:56 AM

Bila dok kat jail
Kita tengok sejauh mana suka hati dia:lol:

airmineral Publish time 27-9-2021 08:59 AM

bany tu xtertelan pun benda disuap tu
balik2 dia sunbat pastu dia kaut2
aku tgk mcm seksa budak je ni

kancilku_biru Publish time 27-9-2021 09:00 AM

Aku syak mak baby ni gila meroyan.

Ciktiekus Publish time 27-9-2021 09:10 AM

Suchi replied at 27-9-2021 08:44 AM
Ni kang jd la sama kes mcm yg bagi anak vape ke apa tah yg laki dia bengong tu.
Pastu bini sama2 be ...

Kompom ade mak2 nubis yg ikut..pecaya lah..

MoneyMatters Publish time 27-9-2021 09:11 AM

Ciktiekus replied at 27-9-2021 08:26 AM
Budak2 sekarang pemalasss..org nikah die pn nak nikah muda..org nak anak die pn nak anak..udah terbe ...

Betul.. I paling xtahan bila belajar bf pon xmau padahal dh tau x mampu nak bg susu anak sbb masalah kewangan lpstu jenis yg bg susu sendal kain tu.. Kalau anak tersedak haaa rasakan lah..i x faham kenapa org x fikir betul2 dulu. Each pregnancy should be planned, intended and wanted.. Kalau x kesian kat anak tu

JDT Publish time 27-9-2021 09:17 AM

Tak tau nak komen apa.....level apa mak jenis ni!!!.. penganiayaan terhadap anak,

bakingsoda Publish time 27-9-2021 09:42 AM

ntah2 ponder produk sampah atau influencer wannabe, dah viral kawkaw mula buat review berbayar atau taraaa saya jual kosmetik timbang kilo mari jadi ejen! {:1_571:}

LadyCarefree Publish time 27-9-2021 10:13 AM

bakingsoda replied at 27-9-2021 08:42 AM
ntah2 ponder produk sampah atau influencer wannabe, dah viral kawkaw mula buat review berbayar atau...

Mcm yg bg baby coklat tu kan? Kaya gila mereka. Beli rumah entah berapa. Siap cakap nanti nak bg org duduk free. Pastu skrg trend kena sihir dia pon keluar cerita kena sihir jugak.

helicornia Publish time 27-9-2021 10:21 AM

Klu zaman dulu aku percaya mmg ada je Kes mcm ni.dulu org tkde pendidikan. Berlaku kt jiran kg aku.baby dlm pantang dibagi makan dgn alasan lapar susu je tk cukup.skrg ni ilmu.dihujung jari je kenapa tk bole bg baby bwh 6 bulan makanan pejal

Mini.Me Publish time 27-9-2021 10:36 AM

Eh bodonyeee...kesian laa anak tu woiii.!!!
Kalo macam ni boleh report and kena dakwa tak maknye macam kes bg anak vape aritu?

hareeeesah Publish time 27-9-2021 10:43 AM

Alaaa…. post tiktok boleh, reti pulak.. tang jaga anak bodoh ke apa. Even susu pun baby boleh tersedak inikan pulak solid food Allah…
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Bayi Masih Merah Dah Diberi Makan- Ibu Bangga, Siap Tayang Pula Tu!