musangbodoh Publish time 6-9-2021 12:49 PM

ada apa dengan cincin...

hi all...
hi admin...dh brunch blom...??

topik: cincin
'wah cincin baru bro....'
'haah baru beli...cincin raja kayu...ada 7 jenis nie' sambil tanggal dan tunjuk kt aku..
'segala mak nenek hantu takutlah dgn ko ye'..kata aku smbil pulang blk cincin kt dia...
'dah tu kt jari tu siap cincin batu delima, batu geliga lagi....aper cite??' tanya aku sambil sengih2..

tu antara borak2 santai smbil isap rokok ..masa rehat tghr yer...

ok cut to the chase..

dh nmpak mengarut kan? ke ader yg terasa kt sini?? antara hobi, kepercayaan, mistik , paranormal, dan lain2. korang pikir sendiri..aku
x pakai cincin di jari sbb jari tembam...{:mlbigsmile:}

jom bkk gelanggang!!!

p/s

admin berhak nk delete post kalo x sesuai
pompuan xyah masuk lah..korang ader cincin mahai..berlian lagi hehe:lol:

Catpaw Publish time 6-9-2021 01:49 PM

Ingatkan cincin belah rotan :lol:

Matchamana Publish time 6-9-2021 02:01 PM

Oo pasal tu ke org tua2 suka pakai cincin penuh kat jari... Sbb ade kepercayaan dgn benda2 ghaib ye?

SalenaGomez Publish time 6-9-2021 02:18 PM

Yg SG tahu x elok pakai cincin kat jari hantu

musangbodoh Publish time 6-9-2021 03:15 PM

Matchamana replied at 6-9-2021 02:01 PM
Oo pasal tu ke org tua2 suka pakai cincin penuh kat jari... Sbb ade kepercayaan dgn benda2 ghaib ye?

ade juga terbaca dlm cincin ader isi...seram wooo{:mllaugh:}

nakkomenjugak Publish time 6-9-2021 08:48 PM

teringat meme mana entah pak ereb tengah doa ni terkedu tengok lagi sorang penuh cincin kat jari

hazfy Publish time 17-10-2021 03:12 PM

i smpai skrg masih simpan cincin arwah atok bagi.dulu atok ckp cincin tu pemanis pernah gak pakai bnyk mata tengok i sejak tu tak berani nak pakai seram pulak rasa

midori_katana Publish time 18-10-2021 02:58 PM

sesetengah orang suka pakai cincin batu akek besar gedabab kat jari.. banyak pulak tu... tertanya2 sbb apa dan tujuan apa pakai gitu.. kalau pakai sebentuk ja boleh la kata dia buat hiasan. btw, saya tak suka pakai cincin; rasa rimas macam ada benda terlekat kat jari...hahha.. ganggu tumpuan betul

te_peng Publish time 19-10-2021 02:56 AM

Dulu aku suka juga kumpul permata cincin yang ada hikmat2 nih. Namun pada suatu hari ade seorang guru hikmat terkena santau (kena sudi). Dalam setahun takleh bangun akhirnya meninggal dunia. Sejak tu aku tak beria sangat kalau orang tunjuk batu cincin yang ada hikmat2.

Pengajaran aku dapat dari tok guru ni bermacam-macam permata cincin hikmat dia ada, tongkat hikmat dan macam-macam lagi, satu pun tak dapat menolong dia baik daripada santau atau menahan dia daripada kene santau. Sekali kene terus full margin.

mama_imanz Publish time 19-10-2021 08:02 AM

Arwah suami sy ada beberapa koleksi batu permata yg dh dibuat cincin. Hanya untuk hiasan jari saja.
Sy pernah bertanya juga dengan arwah. Tapi arwah bagitau semua batu dia kosong tidak bertuan.
Sampai hari ni saya simpan lagi koleksi cincin arwah.
Mana laa tau 1 hari nnti anak2 sy ada yg minat..

aechae Publish time 19-10-2021 08:54 AM

te_peng replied at 19-10-2021 02:56 AM
Dulu aku suka juga kumpul permata cincin yang ada hikmat2 nih. Namun pada suatu hari ade seorang gur ...

Mcm mna bleh tau cincin ada hikmat tu semua?

musangbodoh Publish time 19-10-2021 09:03 AM

mama_imanz replied at 19-10-2021 08:02 AM
Arwah suami sy ada beberapa koleksi batu permata yg dh dibuat cincin. Hanya untuk hiasan jari saja.
...

cuba up gambor. mana tau ader yg minat...leh juai..share2 jer{:singo

Radzor Publish time 19-10-2021 08:21 PM

Cerita avengers aritu pun dok cari batu permata jgk kan. Bila cukup se,ua boleh control universe. Mat saleh pun sama jgk pemikiran

hareeeesah Publish time 19-10-2021 11:20 PM

Aku ada kenalan yang percaya batu ni. Siap beli dari ustaz katanya. Ustat jadian la tu boleh pulak percaya cincin bagi kuat bukan Allah

NurAlia14 Publish time 20-10-2021 11:34 AM

Ramai je yg percaya batu ka bomoh ka lg kuat..semoga insaf..bpk aku ade batu la keris kecil la..

chandrahusin Publish time 20-10-2021 12:22 PM

sama dgn sorang kwn ofis aku dulu
bila sembang2 ms makan
lain mcm dia pya cerita psl cincin2 ni
jari dia penuh cincin mcm2 warna
penjaga la jin la
dia cerita yg ada buang/ambik jin dr Mekah
aku pun ingat2 lupa cerita dia
dia ni ahli silat ms tu
ada kwn pempuan ofis mengaku penah nikah dgn dia
sbb sama2 ahli silat Guru suruh nikah

glump Publish time 20-10-2021 08:43 PM

Pasal kayu..pernah Tak org dengar pasal teras kayu moringa ke gemunggal ..ada yg percaya teras kayu ini menawar racun n bisa. ..so ada yg jadika. Tongkat n kalu sikit Batu cincin. Tak tau setakat Mana keberkesanan. Pernah juga jumpa uncle cina dah tua dia buat Kraft kayu nie dia kata dia jual sebab ada orang Cari ..ad kayu yang dia kata raja kayu ,kalau budak suka nagis malam ke org tua susah tidur letak raja kayu Kat bantal .

mamichik Publish time 21-10-2021 11:37 AM

glump replied at 20-10-2021 08:43 PM
Pasal kayu..pernah Tak org dengar pasal teras kayu moringa ke gemunggal ..ada yg percaya teras kayu...

dekat shopee banyak yg menjual .apa2pun kena betulkan aqidah dan tawhid kita. apa jua yg kita guna tak membawa kesan hanya kecuali dengan izin Allah. Jangan percaya kayu itu yang menyembuhkan. Percaya bahawa yang Maha memberi kesembuhan itu hanya Allah.

te_peng Publish time 22-10-2021 02:33 AM

aechae replied at 19-10-2021 08:54 AM
Mcm mna bleh tau cincin ada hikmat tu semua?
Kerana tok guru ni selain dia pakai, die juga menjual segala tok nenek barang2 ada hikmat nih. Daripada batu mani gajah sehingga keris menari dan bermacam2 herba. Dia juga guru silat kg. Takleh buka byk sgt nanti tahu di anak murid dia mampuih aku.

Benda hikmat selain hikmat yang semulajadi ada pada kayu/batu barang tersebut....ada yang diisi sendiri oleh beliau dengan gabungan ayat Quran dan mantra. Saya pula jenis suka brg yg ada hikmat semulajadi....yang isian tak berapa suka mana kerana biasanya ada jin khadam dan kalau orang pandai mereka boleh culik khadam masuk dalam barang lain pulak.

te_peng Publish time 22-10-2021 02:37 AM

glump replied at 20-10-2021 08:43 PM
Pasal kayu..pernah Tak org dengar pasal teras kayu moringa ke gemunggal ..ada yg percaya teras kayu...

Pernah dengar tapi kalau dah takdir kene santau kene jugak walau besar gedabak teras gemunggal. Yang jenis asli ada sampai boleh test kebal asid. Sudah tentu ade isian khadam jugak sikit2 kalau tak...tak kebal mananya :lol:
Pages: [1] 2
View full version: ada apa dengan cincin...