xpdckelate Publish time 18-8-2021 12:59 PM

Marquez hampiri prestasi terbaik

PENGURUS pasukan Repsol Honda, Alberto Puig percaya Marc Marquez menghampiri prestasi terbaiknya walaupun mengakhiri saingan MotoGP Austria di kedudukan ke-15 pada Ahad.

Menurutnya, Marquez hanya tidak bernasib baik di litar Red Bull Ring itu, namun persembahan pelumba kelahiran Sepanyol itu lebih baik berbanding sebelum ini.

"Memang jelas keputusan di Austria itu tidak bagus. Namun, jika kita melihat cara Marc, dia sebenarnya tidak bernasib baik apatah lagi dia memimpin perlumbaan sebelum hujan turun.

"Itu penting untuk Marc dan juga sangat penting untuk Repsol Honda kerana kami percaya dia sedang kembali ke prestasi terbaiknya.

"Kami meninggalkan Austria dengan potensi di jentera RC213V, tapi kami secara konsisten berusaha untuk memperbaiki kelemahan tersebut. Kami belum mencapainya tetapi kami sedang menuju ke arah itu," katanya.

Pada perlumbaan di Red Bull Ring, Marquez bermula di petak kelima dan sempat berada di hadapan pada lima pusingan terakhir sebelum masuk ke pit untuk menukar motor.

Namun, malang buat Marquez apabila dia terjatuh pada tiga pusingan terakhir sekali gus menyaksikan dia menamatkan perlumbaan di kedudukan ke 15 di depan Pol Espargaro dan Cal Crutchlow.

Keputusan di Austria itu menyaksikan Marquez berada di kedudukan ke-11 daripada keseluruhan pelumba dengan 59 mata.

Artikel Penuh : https://www.sinarharian.com.my/article/156219/BERITA/Sukan/Marquez-hampiri-prestasi-terbaik
© 2018 Hakcipta Terpelihara Kumpulan Karangkraf

xpdckelate Publish time 18-8-2021 01:00 PM

https://www.sinarharian.com.my/uploads/images/2021/08/18/1171577.jpeg
Marc Marquez mengakhiri saingan MotoGP Austria di kedudukan ke-15.
kraf

adelea Publish time 21-9-2021 07:53 AM

xpdckelate replied at 18-8-2021 01:00 PM
kraf

Takde peminat motogp ye forumer forumer kat sini ..

xpdckelate Publish time 21-9-2021 07:58 AM

adelea replied at 21-9-2021 07:53 AM
Takde peminat motogp ye forumer forumer kat sini ..

nampak gaya mcm xde..org lama dh x masuk,yg baru kurang berminat :lol:

adelea Publish time 21-9-2021 10:02 PM

xpdckelate replied at 21-9-2021 07:58 AM
nampak gaya mcm xde..org lama dh x masuk,yg baru kurang berminat

Iols x tau pon kewujudan thread ni uols .. sbb iols selalu bukak kat thread terkini ..ntah kenapa smlm iols saja la search nama rossi , marquez .. actually nak cari citer pasal rossi laa ..

Sbb kata nya nak retire .. tapi ada je dlm trek .. dok round round .. fonish belakang2 .. dah la pakai suit nama petronas .. sakit plak hati aku tgk perangai cam tu .. klu x nak race p je retire or duduk team lain ... ...

Moto yamaha model yg dia bawak tu sama ke macam FQ20 punya .. sbb FQ tu nampak macam struggle dgn moto yamaha kat team monster ..

Ada baca kat tempat lain ... Depa kata FQ20 je boleh handle model Yamaha yg dgn team SRT tu ...

adelea Publish time 21-9-2021 10:06 PM

xpdckelate replied at 18-8-2021 01:00 PM
kraf

Yg ni MM93 love of life for motogp ..setahun dia takde ... Aku nonton motogp gitu2 je .. Joaan Mirr menang championship last year pon aku x heran ...

Aku ingat last year FQ20 yg menang ..rupanya Mirr ..
So baru tahun ni la si FQ20 nak jad champion ... Tapi point dia tak sebanyak MM93 ...

2019 klu tak silap aku si gilaa MM93 ni achieved 400 ++ point dia .. rossi pon x se konsisten MM93 ..

Tu yg dia berbulu dgn MM93 ..
Geserr sikit2 biasalah ... Tapi klu ko tak suka spaniard tu jgn tunjuk sgt ...:lol: ...

xpdckelate Publish time 21-9-2021 10:07 PM

adelea replied at 21-9-2021 10:02 PM
Iols x tau pon kewujudan thread ni uols .. sbb iols selalu bukak kat thread terkini ..ntah kenapa...

moto vr sama mcm fq,model latest...fm je dpt moto lama..tapi now fm dh msk team factory so dpt moto baru juga la.

xpdckelate Publish time 21-9-2021 10:09 PM

adelea replied at 21-9-2021 10:06 PM
Yg ni MM93 love of life for motogp ..setahun dia takde ... Aku nonton motogp gitu2 je .. Joaan Mir ...

zaman mm dh habis skang pun struggle..skang jaman fq plak kot..vr pun dh habis

adelea Publish time 21-9-2021 10:09 PM

xpdckelate replied at 21-9-2021 07:58 AM
nampak gaya mcm xde..org lama dh x masuk,yg baru kurang berminat

Dah lama aku tak nampak motogp battle macam kat aragon ....it always fun to watch marc battling dgn ducati rider ..

Wpun ramai x suka dia ...
Tapi for his talent , and his spirit .. rider rider lain pon respek dgn dia ... Rossi je yg berbulu dgn marc .. :)
The loser valeyellow46 :lol:

xpdckelate Publish time 21-9-2021 10:20 PM

adelea replied at 21-9-2021 10:09 PM
Dah lama aku tak nampak motogp battle macam kat aragon ....it always fun to watch marc battling...

uish mujur xde kipas susah mati vr46 kt sini :lol:

adelea Publish time 21-9-2021 10:24 PM

xpdckelate replied at 21-9-2021 10:20 PM
uish mujur xde kipas susah mati vr46 kt sini

Sebenarnya aku kat rumah selalu gaduh dgn adik aku sbb dia kata Marc pedajal rossi ...

Tapi aku nampak sbnrnnya rossi yg saja cari pasal ...marc balas manja2 pon meroyannn ..

Tapi yg race tahun bila tahh ... Yg marc tersenggol tu rossi sampai jatuh kat rumput tu mmg rosi makin up ... Marc dah elak bagi space .. tapi mmg ada air corner tu yg VR tergelincir .. pastu dia boleh declare war dgn marc ..

Mmg kaki buli betul si rossi tu.... Dengki la kat kawan tu tgh naik :lol:

adelea Publish time 21-9-2021 10:28 PM

xpdckelate replied at 21-9-2021 10:09 PM
zaman mm dh habis skang pun struggle..skang jaman fq plak kot..vr pun dh habis

Zaman FQ20 and Ducati rider tu FB63 ...

Tapi ducati aku perati dlm dua tahun ni mmg power betul tang cornering .. acceleration smooth gila ..HondA tak smooth macam ducati ... And rider pon berani gila ...
Aku benci rossi sokong italian ducati rider menang macam balas dendam kat marc .. pdhal pecco pon kata marc tak 100 fit .. i meann still humble which is healthy comment for comparing self dgn rider lain .

Nampak sgt rosi butthurt dgn marc .. hadoii laa
Pages: [1]
View full version: Marquez hampiri prestasi terbaik