totokreturn. Publish time 15-8-2021 11:04 AM

Ada Degree, Master, PHD tapi last2 jadi suri rumah. Adakah anda setuju jadi suri

kkk

https://scontent.fkul13-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/236207164_2859021154221454_8782885073019487272_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=jyVjVdpzOeUAX_w0kov&_nc_ht=scontent.fkul13-1.fna&oh=0cbe203c0edbdeca0830ea99a9f45b66&oe=611E3E28

makiting Publish time 15-8-2021 11:31 AM

Kalau redha dan rela hati.. ok aje. Untung anak2 hasil didikan kita sendiri.. terpulang pada diri. Kita yg bentuk hidup kita nak happy ke nak stress;P;P

imanjannah Publish time 15-8-2021 11:44 AM

iols dah hampir20 tahun bekerja, tunggu tok laki bagi greenlight je nk bersara ni, ank2 pula sedang mmbesar, mmg nk sgt bersara rasanya..

Bunga88 Publish time 15-8-2021 12:05 PM

Klu ofis tu penuh dengan toxic…yes! Sonok lg jd housewife. Syaratnya laki jgn toxic jgk la. :L

Guccibamboo Publish time 15-8-2021 12:49 PM

& bayangkan jugak kalau berlaku sebaliknye....sadis.
Xyah compare ngan sesape....masing2 ade bahagian masing2

Ayda89 Publish time 15-8-2021 01:46 PM

Zaman covid ni jadi suri rumah tak best kot

cmf_premierleag Publish time 15-8-2021 03:05 PM

zmn covid ni, sedangkan pilot yg gaji puluh2 ribu sebulan pun bleh kene buang keje smpi kene struggle mcm org lain, aku rasa better la keje je.
sbb kut la suami tu mati sbb TERkena varian delta ke, kul 3pm tersedut varian delta, kul 7pm dh meninggal
ni realiti ya
or tersedut cobid hari on 1st day, masuk spital bagai tp on 3rd day pun meninggal ke
still sapa2 yg masih hidup, perlu kerja utk survive
so jgn nk seronok sgt la jd surirumah ni
zmn skang dh banyak kampeni buat WFH.duk rumah je,attend meeting online.bleh jaga anak2 lg.gaji bulanan dpt,epf dpt and ada medical benefit lg (kalo kampeni korang bagi benefit ni la)

cmf_premierleag Publish time 15-8-2021 03:08 PM

mmg la best jd surirumah
takyah hadap.kpi bagai
tp kalo ko berniaga online pun, still kene compete utk grab market share gak
what if dlm sebulan tu sales sendu
sbb org lain pun berniaga bende yg sama mcm kita jual

cmf_premierleag Publish time 15-8-2021 03:12 PM

kalo ikutkan aku pun nk gak jd surirumah je
tp bila pikir balik, zmn covid ni, macam2 bleh jadi
ni baru covid-19
what if in 2025,2028 esok2 datang lak segala jenis coronavirus yg lain?
uols bleh tgk any dokumentary psl coronavirus ni and see how it spread sbb ni sume dlm topik zoonotic diseases...bleh tgk kt nat geo..virus2 ni sume berasal dr hutan
bila ummah teroka hutan, virus2 dr hutan merebak (ebola,mers,nipah,sars,covid-19 etc)....tu yg kelawar,biawak tu sume hanya perantara je...pi la tgk sendiri kat nat geo sana.
in the future, ummah tetapppp akan teroka lebih byk hutan utk pembangunan
bak kata natgeo, so get ready for the next coronavirus.gittuh akak pesan awal2 lg

edayildiz Publish time 15-8-2021 03:22 PM

kakak sulong i ada phd tp jd surirumah..tp ada jgk la dia berniaga online..tp xde serius sgt..jaga anak..tp parents xsuka sbnrnya xkerja .
asyik kena tarbiah jer ngn papa..papa ckp belajar tinggi2..papa hntr masuk u tp awk pilih utk jd suri rumah..
pastu sejak dari itu weols adik2 selalu jd kan tu sbg pengajaran..mak i pulak still la xsuka tindakan kakak tu wpn laki she lebih dr mampu..mak i ckp org lelaki ni bla bla bla..dah la abg ipar i tu berlagak:shutup:..tp as long as abg ipar jaga kakak i elok2 sokay..oh ye i hrp lps covid kakak i blh kerja balik yach..ank2 semua dh bsr:loveliness:

epal21 Publish time 15-8-2021 03:29 PM

Iols pernah jadi surirumah masa suami further studies. Bagi iols jadi surirumah memang penat & kurang dihargai. Macam2 kerja kena buat drp pagi sampai ke malam. Husband memang ada bantu tapi sikit2 je lah macam basuh pinggan & periuk, mandikan anak, buatkan susu anak. Yg lain semuanya iols. Rezeki pulak, alhamdulillah sentiasa cukup walaupun masa tu suami je yg bekerja tapi bagi iols penat physically and emotionally. Bila iols bekerja ni, iols rasa I'm much happier sebab takdelah mengadap routine yg sama je. Tapi pengalaman iols jadi surirumah jadikan iols lebih menghargai wanita2 yg sanggup jadi full time housewife. Iols respect their choices. Masa iols jadi surirumah dulu, org tak percaya iols surirumah sebab iols nampak educated bila bercakap dgn doktor & nurse etc (gittewww puji diri sendiri). Iols memang ada postgraduate education tapi iols takdelah bg tahu diorang, iols lagi suka cakap yg iols ni surirumah. Simple dan kita boleh tengok penerimaan orang kepada kita macam mana. Iols rasa kalau nak jadi surirumah pun kena ada pendidikan yg tinggi sebab kita nak didik anak2 tambah2 pada zaman pdpr ni.

tunangku Publish time 15-8-2021 04:23 PM

edayildiz replied at 15-8-2021 03:22 PM
kakak sulong i ada phd tp jd surirumah..tp ada jgk la dia berniaga online..tp xde serius sgt..jaga a ...

sygla juga bila ilmu phd tu x disebarkan kpd masyarakat..ilmu yg bermanfaat..
tinggi tu..

mama_neko Publish time 15-8-2021 04:33 PM

aku dah setahun lebih unemployed , tapi ada la buat side bisnes sikit2... bosan nau jadi suri rumah... tapi pros dia, zaman pdpr ni aku tak kalutla, boleh attend depa.. tgk la after october aku start job hunting balik. konon by oct penang akan capai 100% vaccination, takdak la aku takut sgt nak masuk kilang balik.. risau ooo finance condition, seb baik kami ada rumah ja as commitment, keta pun beli cash ja

miszclassique Publish time 15-8-2021 04:46 PM

Ada pro dan cons, kalau fikir pasal diri sendiri tentunya kalau boleh nak bekerja, nak ada duit sendiri dan duit laki tu cuma tambahan untuk hidup je... Tapi bila fikir anak2, tak percaya orang lain jaga, masa tu mana fikir dah ade sijil competence person ke, phd kerr, mmg dilantakkan jer lah...

Cuma surirumah ni...uols kalau ada business lagi bagus, jangan terlalu bergantung kat laki walaupun kita2 ni insan yg lemah gituuu

ladybugz Publish time 15-8-2021 04:51 PM

Edited by ladybugz at 15-8-2021 05:02 PM

semua adr cabaran tersendiri. yakinla yg Allah dah tentukan yg terbaik customize exclusive utk kita. baik yg bekerja atau yg suri dirumah. bersyukurlah dgn apa yg kita lalui. itula kunci kebahagiaan. the grass is always greener on the other side. so, buang jauh2 perasaan kalau i bekerja i will be happier or kalau i duk rumah i will be happier. masing2 ade cabaran dan kelebihan. x semestinya apa yg kita nk tu terbaik utk kita. Allah yg lebih mengetahui.
bab rugi atau tidak, ilmu x pernah rugi and ilmu lah satu2 benda yg org lain x kkan boleh rampas dari diri kita. walau kita suri atau bekerja diluar bidang kita, jgn kita perlekeh ilmu yg kita dah dapat and ada. jagalah ilmu tu baik2, jika ada peluang share/apply dalam kehidupan. degree/phd etc ni sume just atas kertas, tp ilmu didada tu la yg akan jadikan kita org yg lebih matang, rendah hati dan lebih terbuka. dulu i kerja n skrg i dah jd suri dirumah mmg lain, tp i rasa dua2 ade keseronokkan dan cabaran. i rasa i mmg sbnrnya lebih sesuai jd suri dirumah berbanding i bekerja. i rasa lrbih balanced. tp ni exclusive utk pendapat peribadi i berdasarkan personality, kemampuan diri etc. i yakin lain org lain minat, kebolehan dan sisi pandang. yg penting buatla apa yg u minat dan jagalah agama. so walau u jd suri, dont ever say ape yg u belajar tu x guna, u kene yakin, there is a reason knapa u diberi peluang utk belajar sblm ni

salmon-suki Publish time 15-8-2021 05:17 PM

Ai ok je jd surirumah tp tolong jgn suruh ai bt bisnes..ai tak minat..hehehe:lol:
Lg satu,ai introvert,xkan nak bercakap pungpang2 dgn org irl..unless y dah terbiasa..

zuri154 Publish time 15-8-2021 05:30 PM

Aku penah jd suri rumah dlm seminggu camtu... pastu aku rasa aku x sesuai jd suri rumah sepenuh masa. Baik aku keje. Aku tabik kt sesape yg jd suri rumah sepenuh masa.

djzara81 Publish time 15-8-2021 05:40 PM

Aku dah msk thn ke 5 jd SAHM. Hubby redha & bg greenlight. Nawaitu sbb nk jaga anak2 & hubby. Masa keje dulu aku tak pandai nk manage work & life sgt. Somehow aku admire & tabik kt working moms yg still bole manage anak2 especially dlm pelajaran. Nak jadi SAHM kene mentally prepared. Kene tahan perlian & some friends even ghosted u. Kdg org look down gak kata kita goyang kaki & suami plak kene bertungkus lumus cari nafkah. Aku malas nk layan org gebang lebih. Yg penting baik isteri bekerja atau SAHM, kita nak hidup dlm keluarga mawadah sakinah. Sekian, ulasan setazah..

lilac85 Publish time 15-8-2021 06:24 PM

cmf_premierleag replied at 15-8-2021 03:12 PM
kalo ikutkan aku pun nk gak jd surirumah je
tp bila pikir balik, zmn covid ni, macam2 bleh jadi
ni ...

Adudui takutnya

lilac85 Publish time 15-8-2021 06:28 PM

I prefer bekerja. Wfh ni da rasa mcm Suri rumah dah huhuhu
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: Ada Degree, Master, PHD tapi last2 jadi suri rumah. Adakah anda setuju jadi suri