takhasusi Publish time 2-8-2021 02:46 PM

Suami tua panas baran,suka maki

Edited by takhasusi at 3-8-2021 02:45 PM

salam
nk minta pendapat, aku da kawen 10 tahun dgn suami , dia 20 tahun tua dari aku,ada 2 anak ( boy 4 n girl 8)
sekarang aku gaduh besar dekat 7 bulan tak cakap, aku x buat pun tanggungjawab aku sebagai isteri

punca gaduh baru ni, dia marah aku tak jwb bila dia tye aku sbb apa aku jerit pada anak laki aku, biasa lah mak kn,time pdpr menyinga,n selalunya benda kecik cmni lah die akn marah

problem nya, kalau gaduh dia akan maki aku sumpah seranah,pukul belum pernah ,bergaduh besar tu ada lah dalam 1 kali setahun. aku dah kena hina mcm2, babi,celaka, haram jadah sundal, ppuan kaki kikis, smpai family aku sekali kena maki

aku mcm da tawar hati dengan perangai dia, tambah pulak dgn perangai dia mals layan anak, kuat merokok,tp aku tak tau lepas cerai aku boleh survive ke tak, sbb selama ni semua belanja suami aku tanggungdan rumah kami duduk skrg pun dia letak nama aku sorg ,dia bayar monthly

kalau cerai, aku tak tau aku boleh survive financially ke taktapi aku ada lah kerja gajiaound6k sebulan.
sbb aku yakin aku krna tanggung anak aku 2 org,sbn dia mmg xkn jaga budak2ni,sbb skrg dia selalu ungkit aku ni tak guna, kaki kikis duit dia je, aku pun risau.juga mental anak2 aku ni klo aku cerai..huhu

dan of course nafkah batin

aku xtau kalau cerai ni aku boleh survive zahir ngn batin
n aku ni bukan perempuan lawa, nk cari suami baru tu susah aku rasa

boleh bagi pandangan apa aku patut buat , cerai atau try berbaik semula
terima kasih

pawie Publish time 2-8-2021 03:32 PM

bercerai tanpa persediaan...adalah menyakitkan
tetapi bercerai dengan persediaan....adalah menyeronokkan...

dah boleh buat persediaan/alami....hidup tampa suami, berdikari...cuba urus diri sendiri, ...begitulah perasaan selepas bercerai...

takhasusi Publish time 2-8-2021 03:36 PM

pawie replied at 2-8-2021 03:32 PM
bercerai tanpa persediaan...adalah menyakitkan
tetapi bercerai dengan persediaan....adalah menyeron ...

beb, apa persediaan aku perlu buat...itu lah   aku kalau boleh tak nk buat keputusan tergesa2 aku nk rancang nk fikir semua, tapi tak tahu nk start kt mana..otak aku pon buntu ni, serba tak kena, nk marah je rasa

pawie Publish time 2-8-2021 04:01 PM

takhasusi replied at 2-8-2021 03:36 PM
beb, apa persediaan aku perlu buat...itu lah   aku kalau boleh tak nk buat keputusan tergesa2 aku...

belajar...berdikari....belajar uruskan semua urusan dengan sendiri....sampai kita yakin dgn usaha kita

takhasusi Publish time 2-8-2021 04:10 PM

pawie replied at 2-8-2021 04:01 PM
belajar...berdikari....belajar uruskan semua urusan dengan sendiri....sampai kita yakin dgn usaha...

hmm kira nya keadaan aku mcm ni, elok nya bercerai la ya?

maitang Publish time 2-8-2021 05:09 PM

takhasusi replied at 2-8-2021 04:10 PM
hmm kira nya keadaan aku mcm ni, elok nya bercerai la ya?

soalan mcm ni x boleh jawapan objektif ya atau tidak. 10 tahun kahwin, selalunya kenal pasangan. cadangan cliche selalunya cuba bincang elok2 dulu. hal suami isteri ni orang luar boleh bagi pendapat in general je. kalau pasal mampu survive ke tak, mampu je sebenarnya kalau ada kerjaya cuma lifestyle tu mungkin kena atur balik according to priority.

ifanonline Publish time 2-8-2021 09:58 PM

saya rasa TT ni keras kepala, degil dan hati batu...sebagai isteri, tugas anda mentaati suami...suami tanya kena la jawab...jgn naikkan kemarahan suami, kena marah awak diam aje...berdosa besar awak melawan suami...

takhasusi Publish time 3-8-2021 02:05 AM

ifanonline replied at 2-8-2021 09:58 PM
saya rasa TT ni keras kepala, degil dan hati batu...sebagai isteri, tugas anda mentaati suami...suam ...

hmm betul jugak beb, mmg aku keras hati, tah lah..tapi yg akutak paham, sbb apa bila aku buat salah, berbakul2 aku kena caci maki, hina,bukan sikit2..tu yg aku jd stress, mcm aku ni hina sgt, cuba lah ckp elok2 sikit

takhasusi Publish time 3-8-2021 02:07 AM

Edited by takhasusi at 3-8-2021 02:21 AM

maitang replied at 2-8-2021 05:09 PM
soalan mcm ni x boleh jawapan objektif ya atau tidak. 10 tahun kahwin, selalunya kenal pasangan. c ...

aku pernah discuss dgn dia, tapi biasalah lah, dia akan blame aku semula, semua salah aku..byk kali dah mcm ni, bila dah gaduh aku mls pnjgkan..aku tegur semula, buat mcm biasa, tapi kali ni tah laaaa....huhu

skrg ni, duk fikir worth tak aku nk stay in this marriage?

m.a.n.a.kautau Publish time 3-8-2021 09:26 AM

m.a.n.a.kautau Publish time 3-8-2021 09:32 AM

m.a.n.a.kautau Publish time 3-8-2021 09:36 AM

ifanonline replied at 2-8-2021 09:58 PM
saya rasa TT ni keras kepala, degil dan hati batu...sebagai isteri, tugas anda mentaati suami...suam ...

Hari hari belalai sama...bosan kot abam ifan????

tengah cari angles utk exit plan manak rasa?????

{:1_506:}{:1_506:}?

Nenolen Publish time 3-8-2021 10:14 AM

Kaka tak boleh bg pendapat sebb kaka anti #asalkanberlaki...maaf yer...

takhasusi Publish time 3-8-2021 11:24 AM

m.a.n.a.kautau replied at 3-8-2021 09:26 AM
Jantan standby dah ada menanti diluar sana????...kalau nak bercerai nee??

hang berhak mencari b ...

aduh..mana ada, takda sapa tunggu, tak pikir pun nak cari, lagipun aku tak rasa ada org nak, kita bukan nya lawa..huhu..

takhasusi Publish time 3-8-2021 11:26 AM

Nenolen replied at 3-8-2021 10:14 AM
Kaka tak boleh bg pendapat sebb kaka anti #asalkanberlaki...maaf yer...

hmm..tah la kak, dulu dia x mcm tu, sejak dpt anak ni menjadi2 baran dan makian dia tu, bab financial dia xpernah la culas, cuma skrg sejak gaduh mi asyik ngungkit duit dia ja lah...nak katakan dulu memlilih la jugak, xda la sauk je

m.a.n.a.kautau Publish time 3-8-2021 12:20 PM

takhasusi replied at 3-8-2021 11:24 AM
aduh..mana ada, takda sapa tunggu, tak pikir pun nak cari, lagipun aku tak rasa ada org nak, kita...

Lawa tak lawa aka pecah pintu soal kedua...sedangkan hang sudah pada tahap...janji bercerai...kan????

Org kalau dah nekad utk bercerai walau atas the slightest non isu sekalipun akan works towards getting that divorce....hang tak caya???

Manak ambik contoh greentea kita...sanggup berhabisan berpuluh ribu naik turun mahkamah....utk tuntut cerai dari suaminya....atas sebab apa?????kebahagian tak dapat dicipta bersama mantannya tuh...kebahagian apa??? ORGASM...yg tak ikut piawaiannya......

Dan hang rasa tak wujud spesis macam ini????hang ingat if you have set your mind utk bercerai macam spesis sekor nee...hang rasa dia pikir dia level tak lawa atau jenis pecah pintu kah??? Utk dia khuatirkan nanti payah nak dapat jodoh baru????

Yg penting matlamatnya..janji dapat cerai...

Hang nak manak sambung lagik????

{:1_506:}{:1_506:}

;P;P

takhasusi Publish time 3-8-2021 01:06 PM

m.a.n.a.kautau replied at 3-8-2021 12:20 PM
Lawa tak lawa aka pecah pintu soal kedua...sedangkan hang sudah pada tahap...janji bercerai...ka ...

tak tekad lagi nk cerai masih contemplating..tu tye pendapat2 or pengalaman org lain..

MissyMolly Publish time 3-8-2021 07:10 PM

Hehe tak yah dgr la ckp org yg provok u tu.. gado2 tu biasa tp bila tahap maki mcm tak patot la kn? sebaiknya jgn cerai tt.. tp i sendiri takde cdgn bernas nk overcome hati u yg tawar tu hehe.. lagi pun dia bkn biawak. Mulut je la laser kn?

noor2 Publish time 3-8-2021 08:08 PM

Dah maki babi semua tu baik angkat kaki...orang tua kubur kata mari tapi x sedar diri...mesti umurnya dah dekat 60

takhasusi Publish time 3-8-2021 10:04 PM

MissyMolly replied at 3-8-2021 07:10 PM
Hehe tak yah dgr la ckp org yg provok u tu.. gado2 tu biasa tp bila tahap maki mcm tak patot la kn?...

betul..sbb mulut tu yg aku tak tahan..n aku da pernah confess kt dia, aku tak suka dia maki, hina mcm tu, sbb seumur hidup aku, die sorg jelah penah ckp benda mcm tu kt aku huhu...tp die jawab itu salah aku, mksud nya, aku mmg patut kena maki..
tu lah beb..kecik hati, tawar hati..semua lah ada
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: Suami tua panas baran,suka maki