papazola90 Publish time 1-8-2021 09:32 PM

Skandal dengan rakan wife

First of all, thread ni memang BUKAN kes aku dan ianya berlaku dalam circle kenalan aku kiranyanya member. Kes ni akhirnya kaintoi sampai wife tahu dan biasalah bukan skandal biasa bahkan sampai seks. apa yang korang lakukan kalau benda ni berlaku kat korang, dan apa yang korang lakukan kalau benda ni berlaku kat kawan korang?.

i) solusi dan view sebagai wife/wanita
ii) solusi view sebagai suami/laki

Zazama Publish time 1-8-2021 10:15 PM

Maaf..saya bukan nk bagi solusi. Cuma nak kata, kesedapan apakah yg dicari sampai buta mata dan hati? Bila datang masalah, baru nak menggelabah.

lurve82 Publish time 1-8-2021 10:19 PM

Klu aku sbg wife…aku akan pasg lawyer lepas tu saman suami dan betina tu…lepas tu aku tuntut cerai dan tuntut anak2 dan duit lg smpi jantan tu tggl spender…

Sekian..

edayildiz Publish time 1-8-2021 10:20 PM

i) solusi utk wife: cerai..then move on..xyah nk gaduh gaduh sbb laki kalau syg wife..dia xscandal kot sampai ke katil..kwn baik wife plak..sakitnya tu disini:curse:
2) solusi utk laki: gantung diri:lol:
insaf ..kawin jer ngn bff wife tu..lelaki yg jht utk perempuan yg jahat..gituh

i hrp mmg bethol la kisah kwn u:$

cantthinkofany1 Publish time 1-8-2021 10:22 PM

mano ado solusi dah ni...bondo dah jadi....yg buleh dibuek....move on je la....

how to move on....itu bergantung kepada ketiga2 orang tu....

1) if wa isteri - wa angkat kaki and built own life....tak mungkin nak forgive & forget if still continue to be in the same circle of people (usban n kawan)....can forgive and forget but tak boleh nak go back to normal

2) if wa the husband - not much say kot....sbb sendiri yg salah....so pasrah je ngan permintaan wife...if wife setuju to forgive & forget and continue as normal...Alhamdulillah....if wife wants to bermadu....double Alhamdulillah....siap sujud syukur....sedekah pisang kat surau....if wife prefer to be released...eventhough hak melafazkan tu terletak pada usban....but rasanya no need to tegar sangat menegakkan benang yg basah.....just bagi je la apa yg wife minta....bagi talak satu dulu....mana tau hati dia sejuk...nak rujuk balik.....rezeki ayam di kaki....rezeki sang suami tak sape yg tahu....

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:30 PM

cantthinkofany1 replied at 1-8-2021 10:22 PM
mano ado solusi dah ni...bondo dah jadi....yg buleh dibuek....move on je la....

how to move on... ...

ok sis thank for the opinions, tapikan jarang la wife maafkan, meber kot rampas suami dan suami dia tu lak, haish hurmmmm

KIM.K Publish time 1-8-2021 10:31 PM

Susah tu wanita nak bagi maaf. Kawan2 jadi pelakor tikam belakang. Robek kepercayaan.

kalkulatorpink Publish time 1-8-2021 10:42 PM

Prnh berlaku dkt colleague ofis dl prmpn tu org kuat church, tp blh dia terjebak main dgn few juniors dlm office tu, bt dlm tnds, stor, kereta...

Dia bgtau husb prsn ada lovebite tp syg n percaya isteri so xprnh tny... kesudahannya, it's only lust.. husbnya tu handsome n ada career jg, apa lah dipndg dgn BBNU lain agama dari dia..

Nope, tiada cinta tercipta... Cuma dia mmg menjauh dari aktiviti keagamaannya sjk kes tu..

CardiGans85 Publish time 1-8-2021 10:43 PM

Kalau ikhlas, nikah dgn perempuan yg dia dok zina tu. Sbb tu lelaki boleh nikah 4. Bini kena sabar la..kalau x boleh terima, minta cerai.

Ade je aku kenal jantan/betina yg tak guna alasan Friend with benefit, fubu. Plg jahanam swinger dan biseksual. Lg2 skandal dgn pmpuan yg dah berkahwin.

Ni bukan masalah baru timbul tp dah berzaman. Udah2 la skandal sana sini. Bawak bala je dlm hidup

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:50 PM

KIM.K replied at 1-8-2021 10:31 PM
Susah tu wanita nak bagi maaf. Kawan2 jadi pelakor tikam belakang. Robek kepercayaan.

bukan robek je sis, hancur lebur.

cantthinkofany1 Publish time 1-8-2021 10:52 PM

tapi ada jugak wife yg believe in giving a second chance....and ada jugak lelaki yg bila given second chance tu diapunya bersyukur membawa ke perasaan serik to repeat the same mistake and start to appreciate the wife more....

and wife pun sebelum buat apa2 keputusan kena muhasabah diri....tengok balik diri sendiri....ada tak cara wife melayan suami yg membawa ke suami berlaku curang....well nobody is perfect.....

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:53 PM

kalkulatorpink replied at 1-8-2021 10:42 PM
Prnh berlaku dkt colleague ofis dl prmpn tu org kuat church, tp blh dia terjebak main dgn few junior ...

hurmmm, well benda mcm ni bersepah je, cuma tak kantoi. bila nafsu dah lebih.

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:54 PM

cantthinkofany1 replied at 1-8-2021 10:52 PM
tapi ada jugak wife yg believe in giving a second chance....and ada jugak lelaki yg bila given secon ...

tapikan benda ni bagi luka dalam, your husband cheat with your bestie kot, tak tercapai akal, kalau wife dia bagi 2nd chance memang dia isteri naungan Arash.

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:55 PM

CardiGans85 replied at 1-8-2021 10:43 PM
Kalau ikhlas, nikah dgn perempuan yg dia dok zina tu. Sbb tu lelaki boleh nikah 4. Bini kena sabar l ...

yup sis, swingger I cannot brain, huhuhuhu, entahlah sanggup sahre wife, uish.

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:57 PM

Zazama replied at 1-8-2021 10:15 PM
Maaf..saya bukan nk bagi solusi. Cuma nak kata, kesedapan apakah yg dicari sampai buta mata dan hati ...

sedap bagi dialah, bagi kita hurmmmm, entahlah

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:57 PM

lurve82 replied at 1-8-2021 10:19 PM
Klu aku sbg wife…aku akan pasg lawyer lepas tu saman suami dan betina tu…lepas tu aku tuntut cerai ...

terbaik sis

papazola90 Publish time 1-8-2021 10:59 PM

edayildiz replied at 1-8-2021 10:20 PM
i) solusi utk wife: cerai..then move on..xyah nk gaduh gaduh sbb laki kalau syg wife..dia xscandal k ...

memang betul sis, dan bukan kisah iols, hahahahha

kalkulatorpink Publish time 1-8-2021 11:03 PM

Biasanya wife tu klo financially n emotionally dependent dgn laki mmg dimaafkannya sj.. tgk kes DJ yg skrg viral lg tu.. Asal berlaki kekdahnya..

Strong woman will fight back, bye2 la laki dungu tu.. Klo kna dgn sy hermmm, mgkin suru laki tu pilih which one he want.. bukan sy or prmpn tu tau, tapi anak2 dia or prmpn tu haha... after the children old enough, i will decide whether shud dump u or keep u.. just need to make sure the children doesnt hv to be brought up in a broken home.. i will fight for my children not having to share with future step sibling... in same time, biar pdn prmpn tu xdpt apa yg dia nak..

Kalau ja la kn haha..

mizzerinz Publish time 1-8-2021 11:08 PM

Bertaubat lahh..lupakan keseronokan dunia ni. Seronok sekejap je. Kalau aku jadi wife dia mmg bye bye je la.

papazola90 Publish time 1-8-2021 11:08 PM

kalkulatorpink replied at 1-8-2021 11:03 PM
Biasanya wife tu klo financially n emotionally dependent dgn laki mmg dimaafkannya sj.. tgk kes DJ y ...

yup sis, but my friend ni both are in profesional field, but not in law field. hehehehhe, wife dia pun memang ada financial yang kukuh. Well saya rasa dia akan blah je tinggalkan laki dia.
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: Skandal dengan rakan wife