CARI-MAL Publish time 29-6-2021 01:50 PM

Pukul Anak, Lepas Geram Akibat Tertekan Dengan Kerja & PdPR

Menerusi kisah yang dikongsi Mohd Fadli Salleh di Facebook, seorang ibu tunggal terpaksa berusaha keras untuk bekerja demi meneruskan kelangsungan hidup.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202106/29/134750wwpl3888lw1sa58l.pngGambar hiasan

Apabila bekerja dalam keadaan yang tertekan, maka anaknya pula yang menjadi tempat melepaskan geram. Hendak diharapkan bekas suami, tetapi dia pula tidak bertanggungjawab.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202106/29/134538pyazedobn7cbp7by.png
https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202106/29/134538zkkbb4okg4fxbng4.pngKredit foto: FB

Akibat daripada terbeban dengan kelas PdPR, wanita berkenaan menjadi stres, namun dia masih mencuba untuk mengajar anaknya dengan baik di rumah walaupun badannya sudah penat.

Sejak itu, wanita berkenaan nekad untuk menjadi ibu yang lebih baik untuk anaknya setelah melihat anaknya yang sering membantunya.

Menurut guru itu, dia berasa sebak apabila membaca kisah ibu tunggal berkenaan kerana si cilik itu merupakan anak yang baik, namun menjadi mangsa dipukul ibunya gara-gara tertekan dengan PdPR yang anaknya tidak mampu ikuti.

Guru sekolah kanak-kanak berkenaan menghubungi ibunya kerana risau kanak-kanak itu menghadapi masalah pada motor skills. Hal ini kerana saiz tulisannya agak besar dan teruk. Guru tersebut turut memaklumkan agar kanak-kanak berkenaan perlu dirujuk ke doktor pakar.

Susulan itu, Fadli berharap ibu bapa di luar sana supaya tidak terlalu tertekan dalam membantu mengajar anak-anak ketika PdPR.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/202106/29/134538k531olh2qo4r45i2.jpgKredit foto: FB

Jelasnya lagi, ibu bapa juga dinasihatkan supaya menjaga emosi dan kesihatan mental anak-anak kerana ianya sangat penting selain memberi kesan yang besar kepada kehidupan mereka.

Jangan disebabkan PdPR, anak-anak menjadi mangsa untuk lepaskan stress sehingga tergamak memukul anak-anak.

Sumber: OhBulan

salmon-suki Publish time 29-6-2021 02:32 PM

Urm..kesian ibu tunggal ni..nak2 y anak ramai,sumber pendapatan pun kurang,nak layan anak2,keje rumah etc..y exlaki tak bertanggungjawab..jahat betul! At least bg duit belanja anak2 pn xpe dah..hmmm..

Nana_Man Publish time 29-6-2021 02:38 PM

salmon-suki replied at 29-6-2021 02:32 PM
Urm..kesian ibu tunggal ni..nak2 y anak ramai,sumber pendapatan pun kurang,nak layan anak2,keje ruma ...

Yg bukan ibu tunggal tapi dpt laki mcm b@bi pun terok jgk. Sendiri kene keje,jaga anak,ajar anak tapi laki kt ruma goyang telur. Gaji pun tak bagi bini buat blanja dapur.

azimodin Publish time 29-6-2021 02:42 PM

Ada cikgu sekolah anak aku pon suka sindir2 ibu bapa yang lambat upload homeork yg dah siap. Satu hari kena 3 kali check-in kelas, lupa checkin kena sindir - siap tulis pasal tanggung jawab la, kerjasama la. Pihak sekolah ingat parents yg wfh ni duduk je ke? Ada yg request video murid buat exercise, nak upload pon makan masa. Last week ada parents lupa upload homework anak salin lagu sekolah & lagu negeri, cikgu membebel dalam group pasal generasi kurang adab dan sikap patriotik. Tu belum lagi cikgu buat project craft guna barang pelik2 tanpa notis awal. Pinggan kertas warna biru la, pewarna makanan la. Mmg stress weiii.

tagas Publish time 29-6-2021 02:58 PM

Baru mlm td aku nyumpah anak aku

byk homework tak siap :mad:

krustykrab Publish time 29-6-2021 03:02 PM

azimodin replied at 29-6-2021 02:42 PM
Ada cikgu sekolah anak aku pon suka sindir2 ibu bapa yang lambat upload homeork yg dah siap. Satu ha ...

Cikgu tgh balas dendam la tu hahaha

nakkomenjugak Publish time 29-6-2021 03:17 PM

Memang aku hantar je anak tu kat bapak nya. Geram pulak aku dengar. Tapi kang apak nya pulak bergilir pukul anak. Aihhhhh

mawardia Publish time 29-6-2021 03:20 PM

I tak heran pun pdpr ni. Suka hati I ols. Taknak tambah stress sebab I ols wfh.

Artemesiaa Publish time 29-6-2021 04:31 PM

Tak ada wabak covid pun ramai je ibu tunggal jadi macam ni anak jadi tempat lepas geram dan marah

ellejo Publish time 29-6-2021 04:45 PM

maaf la cakap. cikgu tak boleh expect mak ayah mengajar. zaman aku dulu darab sifir dihafal dan satucara kiraan saja. skarang ada banyak pulak cara. cara lattice la cara itu la inila. of course mak ayah tak tau.

lagipulak, mak ayah takde ijazah pendidikan. takde dihantar segala mcm kursus dan training mcm mana nak ajar budak? stress tau bila ko tak tau mcm mana nak ajar

cikgu2 habis menyindir mak ayah di fb kata padan muka la etc la. rasakan la mcm mana stressnya cikgu2.
dorang lupa dorang nak jadi cikgu pun kene gi amik diploma dan ijazah bertahun2.

KIM.K Publish time 29-6-2021 05:27 PM

Mak dgn arwah nenek dulu pun garang gak ajar abc. Attitude bosan ngan giveup, mengeluh habis keluar.Syukur alhamdulillah la kan boleh jg sekolah

whimsicalmusic Publish time 29-6-2021 06:11 PM

Mmg stress ngn pdpr ni..lepas kelas ada tutorial plak.. -ade lg keje sekolah diorg bg..selalu aku suruh anak buat terus..tp kdg2 xingt..anak pn stress ngn keje sekolah..stress lg ngn mak bpk..semua stress la sng cerita

lurve82 Publish time 29-6-2021 06:20 PM

Aku yg mana mampu je tlg anak2 pdpr…yg terlepas tu nasib la nakkkk…aku just cubit je la…tp jarg sgt…laki aku dh belikan kolam mandi..tgk dorg dah mcm hape berkurung kat umah ni…

umbut Publish time 29-6-2021 06:25 PM

Jgnlah lepas amarah kat anak2.. Bawak bersabar.. Ko dulu kecik2 pun lembab nak soh anak ko cepat pickup;P lagi budak2 takut terus x masuk otak.. Yg penting belajar walaupun slow.. Jgn marah2

akies Publish time 29-6-2021 06:40 PM

Tolong mana yang termampu.
Malam sebelum tidur, scroll balik wasap dalam hp..tgk ada tak mana2 homework yang missing.

Nak tak nak kena terima tahun ni ..
Sistem pembelajaran anak2 tru online shj.
Huhuhu

Ciktiekus Publish time 29-6-2021 07:12 PM

salmon-suki: Urm..kesian ibu tunggal ni..nak2 y anak ramai,sumber pendapatan pun kurang,nak layan anak2,keje rumah etc..y exlaki tak bertanggungjawab..jahat betul! ...

30 tahun akan dtg keluar pulak headline anak2 taknak jaga bapak uzur..

chandrahusin Publish time 29-6-2021 07:33 PM

sbb tu aku just take it easy
asal anak join class sudah
kesian cikgu tak ramai murid online
cuma bab homework anak aku siapkan subject yg dia suka/tau nak buat je
aku mmg takde nak naik angin ke apa bila cikgu tya psl homework tak siap, aku ignore bila cikgu start bising.. cikgu pun bising sbb nak complete report to KPM je, klu tak diorg pun tak peduli homework siap ke tak

dua_chzy Publish time 29-6-2021 07:37 PM

Edited by dua_chzy at 29-6-2021 07:43 PM

Padan la muka korang. Padehal kat CI kemain kutuk cikgu. Klas blakang ja layak jadik cikgu la. Kerja cikgu senang tak stress la. Cikgu kemahiran terhad takkan boleh masuk kerja bidang lain sebab tak laku la. Yada yada. Rasain kau jadik cikgu anak2 kau. Best ka idok. Baru ajar anak kau di darjah 1 pun tensen, pft.

Btw pada pendapat akak, at least, pantau anak2. Jangan lansung tak pedulik. Budak2 kecik akak ok lagik if tak buat kerja. Yang umo 13-17 terutama 17 tahun nak SPM tahun ni nak jadik apa kat rumah lansung tak buat kerja dari tahun lepas? Bergolek2 di katil main fon acah kau tu babi guling ye nak? Kau nak jawab apa SPM nak kalau tahun lepas dan tahun ni kau lansung tak pedulik kerja sekolah kau? Dah la datang sekolah tak sampai 100 hari since 2020. Memang layak dimaki bagi akak.

Btw, walau exam takda untuk sekolah rendah dan PT3 pun dah dimansuhkan, cikgu2 kau still care about kemahiran2 yang kau perlu kuasai tu nak. Setiap tahun/tingkatan, hada standard pembelajaran yang kau perlu kuasai. Sebab tu cikgu2 kau push kau buat kerja nak. Bukan saja2 nak kasik sengsara hidup kau. Btw elok la ko sengsara sekarang daripada sengsara selepas SPM/STPM nanti jika tiada kemenjadian.

mclaren Publish time 29-6-2021 08:47 PM

dua_chzy replied at 29-6-2021 07:37 PM
Padan la muka korang. Padehal kat CI kemain kutuk cikgu. Klas blakang ja layak jadik cikgu la. Kerja ...

Macam yang kutuk ti seorang je kot? Batu kikir tu.
Tak noticed majority kutuk.

lurve82 Publish time 29-6-2021 09:02 PM

dua_chzy replied at 29-6-2021 07:37 PM
Padan la muka korang. Padehal kat CI kemain kutuk cikgu. Klas blakang ja layak jadik cikgu la. Kerja ...

Hah amik ko ticer chazey dh membebel :lol:
Pages: [1] 2 3
View full version: Pukul Anak, Lepas Geram Akibat Tertekan Dengan Kerja & PdPR