sisakitati Publish time 2-4-2021 07:44 PM

Vacuum mampu milik

Cuba cadangkan model vacuum yang mampu milik dan suction bagus...cordless vacuum lagi bagus. Tolong bagi review yang jujur, bukan nak menjaga. Aku perlukan vacuum baru....serabut rumah takde vacuum. Hari2 penuh habuk dan serdak makanan.

CiliPadiSedap Publish time 2-4-2021 08:37 PM

rumah takde penyapu ye? ni rumah kayangan ke sampai penyapu pun takde? kalau rumah friska kaka faham lah reban ayam.

supermum Publish time 2-4-2021 09:25 PM

Xiaomi Dreame. Now tak tau version berapa dah, aku punya V10 ke V11. Kira latest masa beli tu. Cordless vacuum memang sangat recommended, tak perlu yang mahal-mahal. Bukan nak buat heavy duty cleaning pun.

supermum Publish time 2-4-2021 09:27 PM

CiliPadiSedap replied at 2-4-2021 08:37 PM
rumah takde penyapu ye? ni rumah kayangan ke sampai penyapu pun takde? kalau rumah friska kaka faham ...

Rumah aku takde penyapu. Buang masa bukan bersih sangat pun,still ada debu halus terlepas. Cordless vacuum murah je. Dalam RM300-RM500 pun boleh dapat yang ok. Bukan nak buat heavy duty cleaning pun. Tapi still puas hati lantai licin bersih.

CiliPadiSedap Publish time 2-4-2021 09:34 PM

supermum replied at 2-4-2021 09:27 PM
Rumah aku takde penyapu. Buang masa bukan bersih sangat pun,still ada debu halus terlepas. Cordl ...

:lol: kalau pakai vaccum je badan boleh jadi berlemak. sebaiknya guna penyapu. kalau karpet logik guna vaccum setakat lantai tak berapa sen lg sedap guna penyapu.

rasanya orang xpernah guna penyapu memang akan penyapu berdebu lah apa, in reality segala teknologi still cant compete with penyapu.. vacuum tu tak bersih pun sbb hanya sedut kotoran yang ringan yang jenis berat dan celah2 lemak tu dia takkan sampai jadi penyapu still relevan.

kaka ni seller xiaomi ke? sbb banyak kes kt cariforum sendiri buka thread sendiri komen dan pm tepi. kalau seller xiaomi letaklah offer dan diskaun sekali:loveliness:

supermum Publish time 2-4-2021 09:39 PM

Edited by supermum at 2-4-2021 09:41 PM

CiliPadiSedap replied at 2-4-2021 09:34 PM
kalau pakai vaccum je badan boleh jadi berlemak. sebaiknya guna penyapu. kalau karpet logik...
hahahaha bukan uols. Pengguna saja. Memang tak guna penyapu, tak puas hati guna penyapu and debu terbang buat trigger resdung je. Vacuum baru puas hati. Vacuum apa yang takleh sedut debu halus celah-celah tu? Vacuum zaman kuno kot, even 120watt pun ok dah, banyak aksesori nak tukar ikut kegunaan. BTW weols bukan kayangan. Kalau ada rezeki jadi kayangan, syukurrrrr. Rumah kalau vacuum hari-hari takdenya debu degil berkerak takleh nak sedut.

Uols tunggu sale Shopee lah, iols beli sana je murah and ada review.

Kiyah Publish time 2-4-2021 10:09 PM

supermum replied at 2-4-2021 09:27 PM
Rumah aku takde penyapu. Buang masa bukan bersih sangat pun,still ada debu halus terlepas. Cordl ...

Sama you. I xpakai penyapu dlm rmh dah lebih 10 tahun..prefer vacum jimat masa n lebih bersih..meols vacum n mop rmh setiap hari..takleh tahan kalau ada habuk terasa kat kaki tu hangin 1 bdn. I guna electrolux n yg cordless airbot..dua2 best

sarah82 Publish time 2-4-2021 10:25 PM

Xiaomi.. Cari yg ada HEPA FILTER.. Under rm300

Utk mini vacuum aku ada baseus mini.. Tu pun power utk sedut habuk2 kat meja

sarah82 Publish time 2-4-2021 10:26 PM

kalau pakai vaccum je badan boleh jadi berlemak. sebaiknya guna penyapu. kalau karpet logik...

Penyapu pun x bersih kalau tak mop.. Ang kena sapu dulu.. Lps tu mop.. Kemudian sapu.. Dan mop...dan sapu kali ketiga.. Baru habuk x ada.

sarah82 Publish time 2-4-2021 10:29 PM

Bilik opah ni tak ada vacuum..utk kurangkan masalah habuk.. Aku buat mcm ni.

1. Sapu habuk
2. Mop dan keringkan
3. Sapu kali kedua utk habuk yg tertinggal
4. Mop dan keringkan
5. Sapu buat kali terakhir.

Dan aku mop setiap kali Opah balik dari tandas.. Maknanya kalau sehari 10× Opah aku mengasuh ni ulang ke tandas.. 10 kali aku mop.

sally03tomato Publish time 2-4-2021 11:00 PM

Umah ko pakai penyapu lagi ke?

CiliPadiSedap Publish time 3-4-2021 01:34 PM

sally03tomato replied at 2-4-2021 11:00 PM
Umah ko pakai penyapu lagi ke?

:lol: pakai tp mahal punya harry potter, fungsi dia kejar kucing dan anjing yang datang masuk laman rumah.;P kalau malas nak kejar kaka ketuk kt tiang rumah dia dengar je lari. anjing ni ada kt sini sbb ada jiran bela anjing betina baka friska. jadi anjing2 lain suka datang nak ngurat. setakat ngurat xjadi masalah , masalah dia korek tong sampah, takut gigit anak terpaksa berperang dengan anjing2 ni.kaka punya shift rabu dan sabtu. hari lain shift jiran halau . dah ada time table masing2.

CiliPadiSedap Publish time 3-4-2021 01:36 PM

cuba guna vacuum halau anjing kucing rasanya tak lari silap2 bil melambung.thats why old school still relevant

Supersirap Publish time 4-4-2021 11:23 AM

banyak jual dekat goshop dan sebagainya, semua mampu milik

FussioAnwar Publish time 4-4-2021 09:41 PM

Brand Shopee/ Brand LAzada :)

NiaClarabel Publish time 9-4-2021 10:30 AM

HETCH. boleh sedut kuman2, bakteria2 halus especially kat tilam.

suweet Publish time 9-4-2021 10:51 AM

Edited by suweet at 9-4-2021 10:55 AM

Baru ni iols beli cordless brand Scott Miller. Brand baru katanya. Review kat shopee semua bagus2 tapi tempat lain (Youtube, blog) belum banyak.Iols bagi 5 star sebab:

1. Suction dia kuat, 28000 PA
2. Harga berbaloi, RM 500++ je
3. Ada mop sekali jalan dengan vacuum
4. Ada mode turbo
5. Bunyi tak berapa kuat
6. Ada attachment untuk sedut hama kat tilam

Pages: [1]
View full version: Vacuum mampu milik