sarah82 Publish time 23-3-2021 10:15 PM

Aku beli ja apa yg aku suka ikut kemampuan aku.

Twirlyhoo Publish time 23-3-2021 10:16 PM

Nenasketum replied at 23-3-2021 07:11 PM
Orang yang dok show off tu bukannya genuinely happy pun. Tapi rasa untuk bekejar kejar antara satu s ...

You pakai apa yg The Ordinary tu? Share sikit. Ampun OT jap

Amigurumi Publish time 23-3-2021 11:05 PM

Pada saya ada satu benda yang saya tak boleh nego, skin care. Sebab saya ada kulit sensitive, kerja pula tempat yang kurang bersih. Cuma handbag kalau beli yg branded mmg tahan lama. Saya ada satu tapi dah pakai 4 tahun. Lain-lain tak kisah sgt, kalau mampu beli, kalau tak mampu takder hal. Time muda-mudi kejar la juga branded ni. Tapi tak ke mana, tak pernah puas. Dah berusia sikit sentiasa bersyukur dan sederhana, walaupun kadang ada waktu susah tapi still rasa semua yg ada tu cukup.

Skydiva Publish time 24-3-2021 06:23 AM

Ade org memang hobby suke tayang branded item, satu kepuasan bagi die. Whatever it is, ukur la baju kat badan sendiri. Kalau mampu, beli la, as a reward kat diri sendiri jugak. Kalau teringin sgt brand high end mcm dior, LV, Fendi, byk je srang yg 1st grade imitation, kalau beli yg tu, bawak gi butik pn org xkn tau beg tu imitation melainkan die bukak n check serial number.

Mcm ade kwn i, satu beg LV je ori, beg brand lain semua imitation. Die pernah masuk Burberry bwk fake, tp semua org ingt legit burberry bag n layan die cam most valued customer gitu.

Mcm tu la dunia. You pakai barang2 branded, org layan elok, u nampak cheap, org tak pandang pun. Tp kalau mmg u berduit, kisah ape org pandang ke tak kan?

kiah78 Publish time 24-3-2021 06:32 AM

Dulu2 masa belajar terikut2 trend lah..lar nie anak2 lagi penting. Takde duit bukan org kasik pun. Family first.

spankee_fili Publish time 24-3-2021 07:03 AM

Sukanya bau kedai lovely lace ni..
Tapi mahal namati..
Zaman sekolah dulu ada junior bagi hadiah teddy kecik je dari lovely lace ni, bertahun2 iols simpan.. Suka betul :loveliness:

weezerfan Publish time 24-3-2021 07:03 AM

Dik emma pon paham

weezerfan Publish time 24-3-2021 07:09 AM

Dulu suka gak beli henbeg branded.tapi xdelah sampai lv dior segala.kerja biasa2 je kan.bila dh benti kerja xde sapa2 nk berlumba br sedar yg aku beli sbb nak rasa org pndg.so sekarang aku pakai henbeg mur mur je janji lawa. Baju plak pakai brand padini ke..kedekut nak beli baju mahal2.kedimpulan nya bila kita kesah apa org kata automatically kita pon akan nak blumba2 beli benda mahal.key word buat x kesah je..

sweetpea911 Publish time 24-3-2021 09:47 AM

Kenabertaubat replied at 23-3-2021 08:57 PM
Kepuasan membeli ni, hanya sebelum beli dan mula-mula beli. Lepas seminggu dua beli, trust me.. dah...

Your view ni buat i fikir lama.. memang itu lah selalunya yg jadi.. i was once thinking just to splurge on experiences & self care ( travel, makan sedap2, skin care ) rather than spending on shoes, handbags or other material things..

Tp bila makin lama kemampuan makin meningkat, tiba2 rasa teringin nk berhandbag mahal.. skrg just pakai brand biasa2 yg less than 1k je price .. i tgh stress ni sebab pikir banyak kali should i, should i.. and the bag i really want to cost around 10k rm..dan i tau once i dapat tu, i will want it again.. mesti la nk tukar2 kan..once you tasted luxury, yg biasa2 ni jd tak best plak nanti..

Harap i masih waras.. dan bertenang..

Minami2013 Publish time 24-3-2021 10:22 AM

Frankly, i bukan jenis suka beli brg branded. I beli barang ikut mata dan hati. Dan i sedikit kedekut ;P Sebab tu i sejenis lambat perasan org yg pakai brg2 branded ni. Tapi, why not kan kalau mampu dan itu reward utk diri. Kepuasan diri bila pakai brg2 yg mahal.

Minami2013 Publish time 24-3-2021 10:30 AM

Anyway, i paling rengsa org yg suka menunjuk dia la paling terbahagia, terkaya, dan segala ter dikalangan org sekeliling dia. Be considerate. Tak salah nak share kalau betul2 bahagia, atau betul2 duit menimbun, tapi bersederhanalah. Bila ujian menimpa, terkeluar lah segala cerita sebenar. Kita yg tukang dgr ni simpan aib dia baik2. Anyway, harap tak ot.

LadyCarefree Publish time 24-3-2021 10:33 AM

Dah 2021 pun masih ramai mentaliti macam ni

cmf_premierleag Publish time 24-3-2021 11:40 AM

Nurul8001 replied at 23-3-2021 09:25 PM
Pada saya, barang elektrik, kena beli yg ada brand sebab melibatkan keselamatan. Ni abam bomba yg ca ...

true
bende2 yg related to electrics andelectronics items mmg iols sanggup beli mahal2 sbb safety issues
kalo stakat handbag,baju kasut etc yg remeh2 tu aku beli yg murah2 jah and yh penting kene SELESA
mcm kasut/sandal, iols penah beli sandal brand Hushanakhanjeng (bukan nama sebenar) yup mmg mahal..around 300+ for that sandal.pastu x smpi 2 bln, sakit tumit smpi kene amik MC sbb x bleh bergerak sgt.
tp bila beli sandal dr Bata and XES, wowwww comfort gilaaa..dah la below 50hengget je.since then aku beli bata and XES je :lol: mmg selesa gila

Kenabertaubat Publish time 25-3-2021 09:12 PM

sweetpea911 replied at 24-3-2021 09:47 AM
Your view ni buat i fikir lama.. memang itu lah selalunya yg jadi.. i was once thinking just to sp ...

I pun harap you masih waras sweet.. hahaha. Joke. Actually, i dulu tak matang. Tengok orang beli, i nak. Ada duit lebih, nak lebih. Tapi makin lama, i sedar apa itu nafsu. I beli barang branded sebab nak orang kata i kaya, i berduit. Supaya i tak dipandang rendah oleh orang lain. Day by day i rasa itu semua toxic dalam hidup i. I sibuk nak impress orang lain, sedangkan barang-barang tu terperuk kat rumah je. I rasa kepuasan membeli dan bila orang cakap i mampu beli je. Tapi bila dah habis kepuasan tu, takde apa pun.

Sekarang i lebih jaga hati i sendiri. I rasa perlu, i beli. Kalau tak perlu, i pilih untuk tengok. Bukan beli. Sebab i fikir, kalau beli pun.. barang-barang tu akan menyemak dekat rumah i banyak-banyak. Lepas dua tiga tahun, bagi pada orang lain. Tak padan dengan beria masa nak beli dulu.
Pages: 1 [2]
View full version: Dunia Fatamorgana (Fatamorgana = Warna Warni)