Afnieoctafia Publish time 12-3-2021 11:04 AM

Secondhand Jazz Hybrid GD2 or Vios Dugong?

Hye semua.. nak tanya pendapat, utk aku perempuan berumur 23 tahun. Sesuai pakai Jazz Hybrid atau Vios Dugong? Nak pakai utk jangka masa yg lama.

Aku minat Jazz, sbb dia kecik. And sgt sesuai utk perempuan (takut bwk kereta besar ni) tp aku risau bab maintenance. Sbb ada yg kata battery mahal and so on.

Future husb aku plk kata elok ambik vios. Dlm kereta luas sesuai utk family. Plus, org cakap maintenance pon kurang sikit dri Honda.

So, ape pendapat korang?? Dri segi maintenance, kepuasan, and berbaloi tak aku beli kereta tu utk pakai lama. Thankyou ;)

CiliPadiSedap Publish time 12-3-2021 11:37 AM

ambil vioz sbb maintanance spare part dia ok lah not bad.

jgn ambil hybrid nanti inverter atau batteri nak tukar boleh gugur bulu kening friska walaupun suami dia pencen jusa C

besar ke kecil perlukan latihan dan confident bawa slow2 dan elok2 lama akan hadir confident. takde org first time bawa terus pandai melainkan driving school instructor.

Afnieoctafia Publish time 12-3-2021 11:44 AM

CiliPadiSedap replied at 12-3-2021 11:37 AM
ambil vioz sbb maintanance spare part dia ok lah not bad.

jgn ambil hybrid nanti inverter atau ba ...

Good opinionthankyouuu

totokreturn. Publish time 12-3-2021 07:23 PM

Kalau nak keta yg paling reliable tanpa pening kapala ambik dugong la.

Dugong ni lawa pun lawan kat malaysia je terjual 100k unit. Spare part bersepah.

Resale value pun tinggi sebab masih ramai yg mencari dugong ni walaupun model baru dah keluar berapa generasi
Pages: [1]
View full version: Secondhand Jazz Hybrid GD2 or Vios Dugong?