kookie92 Publish time 17-2-2021 07:03 PM

LOYA NAK MUNTAH 24JAM

Hi. Assalamualaikum. Tak sure nk post di sini atau kesihatan. Kalau silap mohon mod pindahkan ye.

Saya nk tnya ada tak tips nk hilangkn loya atau kurangkan loya semasa pregnant.
Saya umur 29, pregnant 10minggu anak pertama .
Saya loya 24 jam tanpa henti, tapi tak muntah. Cuma selalu hampir muntah. Rasa letih sangat dan pening kepala. Saya rasa lemah sangat sangat. Selain tu saya sebelum ni kuat makan, saya suka makan. Tiba2 bila pregnant sy xboleh nak makan sebab xada selera. Sy kene paksa diri saya makan. Tp betul- betul hilang selera.Perut pulak asyik berkeroncong terutama lepas bangun tidur. Rasa lapar sangat sangat. Tapi xada selera. Boleh ke sy nk dptkan apa2 tips dari forumer sekalian. Suami sy sediakn saya buah macam-macam jenis dan ada asam juga. Tapi tetap loya. Ubat loya pun saya dah makan tp macam tak berkesan. Setiap hari saya hanya terbaring. Saya rasa useless sbb tak masak atau kemas rumah.. tapi sy betul xlarat. Please bantu saya mummies yang ada pengalaman..

CiliPadiSedap Publish time 17-2-2021 07:37 PM

menurut firasat kaka,mungkin kandungan adik ni twins. baby dalam perut berebut makanan jadi tekak selalu loya. jadi lepas ni makan apa yang baby suka makan.

little_sis Publish time 17-2-2021 07:58 PM

Tahniah, tt nak dpt anak sulung..semoga dipermudahkan hingga bersalin..

cloud_jade Publish time 17-2-2021 08:00 PM

tiada ubat.ai punya pengalaman sampai kena tahan wad masuk air. bertabah la..

Rotisserie Publish time 17-2-2021 08:03 PM

Tahniah tt! :loveliness:

Normal la tu. Ada org xde alahan pregnant, ada yg mild, ada yg severe sampai kena warded. But u hv to force yourself to eat. Kalau perut kosong lg la rasa nk muntah sb perut dh masuk angin. Makan la buah2, or biskut2. Minum air secukupnya. Kalau u krg minum air, nanti kena kencing kotor dikhuatiri memudaratkan kandungan. Asid folik tu jgn tinggal. Wajib mkn during first trimester.

kookie92 Publish time 17-2-2021 08:04 PM

CiliPadiSedap replied at 17-2-2021 11:37 AM
menurut firasat kaka,mungkin kandungan adik ni twins. baby dalam perut berebut makanan jadi tekak se ...

Sy pun harap twins sbb atuk belah mak twin, mak pun twin.. tp doc dah scan xtwin pun .. tp mmg lapar cuma tekak loya

kookie92 Publish time 17-2-2021 08:05 PM

cloud_jade replied at 17-2-2021 12:00 PM
tiada ubat.ai punya pengalaman sampai kena tahan wad masuk air. bertabah la..

Ya tuhan.. nk menempuh lagi 30 weeks lagi ni

CiliPadiSedap Publish time 17-2-2021 08:21 PM

kookie92 replied at 17-2-2021 08:04 PM
Sy pun harap twins sbb atuk belah mak twin, mak pun twin.. tp doc dah scan xtwin pun .. tp mmg lap ...

camtu kena buat adik dia lah. xpe. nanti usaha lg time pkp 3.0{:1_152:}

JalaEmas Publish time 20-2-2021 12:17 AM

Edited by JalaEmas at 20-2-2021 12:20 AM

hi tt... congrats!.. i feel u.. sgtlh tak selesa alhan loya2 time preggy ni.. i dh merasainya during both pregnancies before.. org kateeelaa ank gegirl kuat alhnnyeee.. ontahlh.. yg pasti i trauma dh nk mgndung lg sebb alhn tiap kli ngndung agt severe smpai kena admitted .. i tak thn sgt, doc prescribe ubat veloxin, pwgi kt bidan.. dia suruh hidu bau limau purut, . mndi or bsahkn kple ke dgn rwndamn limau tu bg rase segar sikit.. bolehlaa kurrgkn sikit..

& bab tak masak tu.. chill jela.. i sepnjg 9bulan mmg off je dapo sebb tak boleh bau minyak.. as long shuben okey2 je..

ikt pglmn i.. alhan mase first trim and third trim.. mase second trim tutakde pulak.. mmg pulun mkn dgn jayanya..

kookie92 Publish time 20-2-2021 04:03 AM

CiliPadiSedap replied at 17-2-2021 12:21 PM
camtu kena buat adik dia lah. xpe. nanti usaha lg time pkp 3.0

O.m.g... lama lagi tuuu

kookie92 Publish time 20-2-2021 04:06 AM

JalaEmas replied at 19-2-2021 04:17 PM
hi tt... congrats!.. i feel u.. sgtlh tak selesa alhan loya2 time preggy ni.. i dh merasainya during ...

Thanks!!

Sheben ok tp rasa bersalah

I pun dpt veloxin tp xjalan, rasa sama n plus migraine..

Sis. Normal ke kalau perut rasa cpt berkeroncong. Ni terbangun 4 a m terpaksa makan roti seketul. Lapar mcm xmakan 12 jam.

JalaEmas Publish time 20-2-2021 08:27 AM

kookie92 replied at 20-2-2021 04:06 AM
Thanks!!

Sheben ok tp rasa bersalah

normal lh tu.. cpt lapar.. tipsnye makan sikit tapi kerap2.itulh nurse sllu duk advice. kena prepare byk snack.. mcm weetmeal crackers tu ke.. belvitaa.. snack2 yg sihat2 la.. sebb preggy kan.. buah2 ke.. stnby dlm fridge.. beli juices2 dlm kotak tu, orange, guava.. elok.. minum juices kurg la sikit rase loya tu.. sebb ade msam2 kn.. instead of mkn asam2 yg byk preservetive tu.. tp i dulu kurg sgt suka msam2 time preggy, nk hilngkn loya i suka mkn cadbury.. taktaulh.. suka betul coklat & aiskrim msa preegy.. mesti kena ada.. huuu.. tak elok mkn sllu sbnrnye kang kena gdm pulak..

mbhcsf Publish time 20-2-2021 05:36 PM

Edited by mbhcsf at 20-2-2021 05:40 PM

it isi normalhyperemesis gravidarum in latin.

cuma - kalau boleh ambik sip maksudnya hirup air dalam 200 ml - ukiran mug milo sederhana dalam 3 kali dalam tempoah 2 jam

boleh TT

tolong minum air

dan porridge ke merangueapa yg ada sikit teksture food- u need to eat .

ice cream boleh tak? tapi tenusu pulak

kalau bubur nasi kosong pun dengan air rebudan sup ayam okay jugak.

justjumap doktor - kalau dah jumap ka seperti TT cakap - u tak ada urnary tract in fection / jangkitan saluran kencing , ke?

if no tak pe, if yes jumpa doktor.

monitor your fluid intakeat elast paksa diri minum jugak

sbeba nak balance balik kompisis electrolyes badan Na+, K+ etc
sebab bila munta bendalir banyak hilang
i wish you well.

TT boleh refer ke sini

https://www.nhs.uk/pregnancy/

bvsf06 Publish time 24-2-2021 06:57 PM

Sis, cuba beli sea or motion sickness wristband.
Ada jual kat farmasi. Ada yg khas utk morning sickness pon ada. Takdela elok 100%, tapi boleh kurangkan la.

Pages: [1]
View full version: LOYA NAK MUNTAH 24JAM