piao Publish time 1-2-2021 06:51 PM

Cara Pujuk Kekasih Hati Yang Sedang Merajuk

Cara Pujuk Kekasih Hati Yang Sedang Merajuk

https://himpunanceritalawak.com/app/uploads/2020/02/Gifts-for-Christmas-758x589.jpg

Resam bercinta pastinya ada suka dan duka serta ada ketika tidak sependapat menyebabkan salah seorang darinya merajuk. Biasalah kalau perempuan, mesti sentiasa nak menang. Kalau teman lelaki tidak setuju mulalah bermasam muka.

Pening pula kepala bila telefon tak dijawab dan WhatsApp pun tak reply. Tanda si dia merajuklah tu alahai. Sebenarnya untuk pujuk perempuan bukannya susah pun.

Idea pujuk kekasih hati
Ini cadangan dari kami 5 cara untuk pujuk kekasih hati yang sedang merajuk itu…

1. Hantar sejambak bunga atau coklat

Mula-mula sekali pesan sejambak bunga atau coklat. Kebiasaannya perempuan memang suka sangat dengan coklat. Ada sesetengah darinya terima sejambak bunga dengan coklat pun dah ‘cair’.

piao Publish time 1-2-2021 06:51 PM

2. Telefon dan cuba pujuk atau nyanyikan lagu kegemarannya

Kemudian cuba telefon si dia tanya khabar dan ajak berbual. Kalau ‘angin’ buah hati korang itu masih ‘panas’, cuba langkah seterusnya ini pula.

3. Bawa keluar makan makanan kegemaran

Berbual dalam telefon tidak seperti selalu, mungkin masih merajuk nampaknya. Apa kata set date untuk bawa si dia keluar makan makanan kegemarannya.

piao Publish time 1-2-2021 06:52 PM

Edited by piao at 1-2-2021 06:54 PM

4. Pergi shopping

Kalau dah bawa keluar makan, alang-alang bawalah pergi shopping sekali. Perempuan, kalau dapat shopping di mall mana-mana pun sudah cukup happy.

5. Bagi hadiah

Akhir sekali, cuba bagi hadiah. Cukup 5 perkara korang buat pasti buat si dia senyum sampai ke telinga.

Kalau korang tak tahu nak bagi hadiah apa, mungkin boleh consider untuk berikan rumah sebiji ke kan... tak pun kereta mini cooper 1 kan mesti tak merajuk lagi dah.

piao Publish time 1-2-2021 06:53 PM

ada lagi cara lain nak pujuk... kena pm saya.....

copy_paste Publish time 2-2-2021 12:14 PM

kacang je nk pujuk,asal ada duit xde hal,
tapi kalau kantoi curang payah la,

ayorsuam Publish time 2-2-2021 01:53 PM

Send pic tetek....kalau merajuk gak, merajuk balik. Merajuk dia je dia tahu....meh sini aku tunjuk aku merajuk cam na plak...camtu la..

capiloton Publish time 3-2-2021 10:54 AM

ayorsuam replied at 2-2-2021 01:53 PM
Send pic tetek....kalau merajuk gak, merajuk balik. Merajuk dia je dia tahu....meh sini aku tunjuk a ...

best nya cara u pujok.
untong la sapa jadi laki, dapat bini yg skillful :loveliness:

ayorsuam Publish time 3-2-2021 01:57 PM

capiloton replied at 3-2-2021 10:54 AM
best nya cara u pujok.
untong la sapa jadi laki, dapat bini yg skillful

Ala... Singkap je, bukan payah pun...

capiloton Publish time 3-2-2021 04:02 PM

ayorsuam replied at 3-2-2021 01:57 PM
Ala... Singkap je, bukan payah pun...
memang senang jer sebenarnya pujok laki nih,
takyah cakap banyak, singkap jer baju,
terus hilang bad mood;P

siputpepel Publish time 4-2-2021 03:01 PM

bila perempuan merajuk, jangan pujuk straight away. diam dulu, tunggu dia cool down. bila dia ok, baru pujuk

mbhcsf Publish time 4-2-2021 11:21 PM

be honest and kalau silap just say pleas forgive me. i let you cool off and then we talk.
simple and cuba you think if you marah macam mane you nak disejukkan...tu je lah kot

piao Publish time 5-2-2021 10:02 AM

ayorsuam replied at 2-2-2021 01:53 PM
Send pic tetek....kalau merajuk gak, merajuk balik. Merajuk dia je dia tahu....meh sini aku tunjuk a ...

check in dlu tgk merajuk ke x :lol:
Pages: [1]
View full version: Cara Pujuk Kekasih Hati Yang Sedang Merajuk