ifanonline Publish time 29-1-2021 11:57 AM

Siapa lebih kedekut, lelaki atau wanita sewaktu dating?

Soalan yg sangat menarik, dan saya sendiri ada banyak pengalaman sewaktu dating...siapa lebih kedekut sewaktu dating, lelaki atau wanita?

rospinki Publish time 29-1-2021 12:13 PM

my robotik tak kedekut sebab dia T20..cuma saya saja tak suka amik kesempatan.

talian hayat saja bila kecemasan.

CiliPadiSedap Publish time 29-1-2021 12:43 PM

nak dating apa time pkp ni? ada kena pukul:lol:

kucingitam Publish time 29-1-2021 12:58 PM

pompuan la..sbb dia sll harap lelaki je balanja..ahaha

ifanonline Publish time 29-1-2021 01:31 PM

mcm mana nak tahu lelaki atau pompuan tu kedekut? anyone can share?

ifanonline Publish time 29-1-2021 01:46 PM

Edited by ifanonline at 29-1-2021 01:47 PM

just to share my experience nak tahu samada pompuan tu genuine suka kpd kita atau tidak...first and foremost, kena tengok attributes pompuan tersebut...attributes ni is best on your own judgement, samada pompuan tu nak jaga standard i.e. kaya, berlagak, hidung tinggi...atau pompuan yg down to earth, able to adapat, etc...

sebagai contoh, kalau pompuan tu kita rasa agak2 nak menjaga standard, saya akan bawa makan kedai yg paling murah...mcm gerai ke, kedai mamak ke, mcdonald ke...just to know her reaction during the date...

manakala kalau kita tengok attribute dia mcm down to earth, mudah adapt, etc...saya akan bawa dia makan kat restoran yg selesa sedikit...dan second date akan di bawa ke gerai tepi jalan...just to gauge her personality...

with me, it is all about testing your personality...seperti kata2 dlm alquran, "bagaimana kamu kata dirimu beriman sedangkan kamu tidak di uji lagi?"

ifanonline Publish time 29-1-2021 01:49 PM

CiliPadiSedap replied at 29-1-2021 12:43 PM
nak dating apa time pkp ni? ada kena pukul

statement ini membuat andartu sedih tawwww...;P

CitySity Publish time 29-1-2021 03:16 PM

Biasanya wanite kedekut, lelaki pemurah :)

CitySity Publish time 29-1-2021 03:18 PM

kucingitam replied at 29-1-2021 12:58 PM
pompuan la..sbb dia sll harap lelaki je balanja..ahaha

Sepatutnya men jangan kedekut, tapi orang perempuan kena kedekut.Begitu juga dengan berani yang merupakan sifat lelaki tetapi penakut itu semestinya sifat perempuan.:)

eplasbpafree Publish time 29-1-2021 05:44 PM

ifanonline replied at 29-1-2021 05:46 AM
just to share my experience nak tahu samada pompuan tu genuine suka kpd kita atau tidak...first and...

sweet je ..

tp kalau i keluar mkn berdua dgn bff (guy), dia tak bagi i bayar. sbb dia kata jatuh air muka dia..

{:gambateho

Boomibulat Publish time 29-1-2021 06:11 PM

Kedekut tak kedekut tp malau la kalau pompuan bayar..dh kawin ok je bini bayar..:lol:

tagas Publish time 29-1-2021 08:23 PM

Teringat time ngedate2 kat kampus dulu

nak pi atm jauh tup tup gf ckp takpe dia blanje

Ape bleh wat takde jodoh :$

insulin Publish time 29-1-2021 09:27 PM

Perempuan kut. :lol:

neyssa Publish time 31-1-2021 01:14 PM

mengikut pengalaman saya.. pas 2 bulan berkawan secara online , kamiplan nk kuar date .. tup tup..dia mesej saya macam ni.. awak nnt lepas saya blanje awak tgk wayang , awak pulak blanje makan ..ok?

err..rasa macam..ko dah kenape nk remind mcm tu.. saya tahu la nak guna common sense tu macam mane. takkn la saye ni kedekut nau nk harap org belanje. kalo da lama kawan takpe la nk ckp gitu. terkesima kejap saye dgn mesej dia tu.   haih

ifanonline Publish time 31-1-2021 02:25 PM

neyssa replied at 31-1-2021 01:14 PM
mengikut pengalaman saya.. pas 2 bulan berkawan secara online , kamiplan nk kuar date .. tup tup.. ...

jgn terkesima...untung awak dpt date laki mcm tu...dia ada sikap jujur dan berterus terang...

ifanonline Publish time 31-1-2021 02:27 PM

eplasbpafree replied at 29-1-2021 05:44 PM
sweet je ..

depends on some guy...kalau date lain skit keperluannya...sebab kita nak tengok sebelah sana minat atau tidak dgn kita...kalau setakat kawan2 biasa...aku suruh pompuan tu aje bayar...tak kuasa nak jaga maruah diri cik kak oi...;P

eplasbpafree Publish time 31-1-2021 02:34 PM

Edited by eplasbpafree at 7-2-2021 01:22 AM

ifanonline replied at 31-1-2021 06:27 AM
depends on some guy...kalau date lain skit keperluannya...sebab kita nak tengok sebelah sana minat ...

Hahaha...
Sbb sy pernah bayar, lepas tu kawan sy tu tegur. So that, lepas tu mmg sy buat tak tahulah pasal bil makan.

Tp kalau ngedate, I don’t mind sy yg byr kalau sy yg pilih tempat makan tu..

mimi_mimpi Publish time 31-1-2021 05:05 PM

Pempuan selalu tak kedekut pun... cume selalu lelaki yang pemurah gila bile time2 dating ni... normal kot tu. Maybe nak tambat hati dengan duit.
Tapi bile da kawen tengokla kemain kedekut si laki... haha

ramaramu Publish time 4-2-2021 01:53 PM

perempuan bukan kedekut.. bila bill sampai mostly waiter akan sua kat lelaki kan.. takkan dia nak tolak kat gf/wife kan.. so bayar je la..

plus kadang kadang perempuan ni nak tengok lelaki tu macam mana.. kalau dia cepat je nak bayar tak kedekut kita perempuan ni pun tau bila nak belanja pulak.. but not my case dari courting sampai sekarang tak pernah bayar apa apa. dia tak bagi so ok la simpan je purse balik..

ramaramu Publish time 4-2-2021 01:54 PM

neyssa replied at 31-1-2021 01:14 PM
mengikut pengalaman saya.. pas 2 bulan berkawan secara online , kamiplan nk kuar date .. tup tup.. ...

tiket movie lagi murah dari makan.. ish laki ni dah kenapa nak remind you macam tu?
nak ajak date tapi berkira.. hmmm macam macam
Pages: [1] 2 3
View full version: Siapa lebih kedekut, lelaki atau wanita sewaktu dating?