Mye123 Publish time 25-12-2020 11:31 AM

Stress ketika hamil

Saya ada masalah iaitu saya sedang hamil 12 minggu dan saya kena kencing manis semasa hamil. Pada masa yang sama saya sekarang mengalami alahan hamil yang teruk sehingga tak boleh makan dan hanya boleh minum sedikit air. Saya sangat stress apabila saya kena buat bsp di klinik bacaan gula saya masih dikategorikan tinggi sedangkan saya tidak makan apa apa. Doc akan berikan saya cucukan insulin jika result saya berterusan macam ni. Ada tak yang senasib dengan saya

shernazz Publish time 25-12-2020 11:45 AM

Iols dolu gdm juga
Tapi cuma control makan
Masa iols masuk kelas diet tu..
Ada juga yang ambil.insulin..
Mmg doc akan sarankan..sebab akak ni pung mmg.takde la makan banyak.mana pung..gula.tehtap.tinggi...
Bila dah beberapa.minggu pung rwsult tetap tinggi.mmg insulin.la..
Tapi dun worry la..jaga.makan..in shaa allah ok semua..ada yang lepas bersalin tak ada pung dah diabetis tu

hanihan16 Publish time 25-12-2020 12:27 PM

shernazz replied at 25-12-2020 11:45 AM
Iols dolu gdm juga
Tapi cuma control makan
Masa iols masuk kelas diet tu..

aku pun gdm jugak ni, on diet control. so far bsp 2 mgu 4 kali sehari tu bacaan paling tgi 6.4. nak tanya betul ke kalau ada gdm kena bersalin tak boleh lebih 38 weeks? anak first ni, so alu tak tau. tanya doktor kk lain doktor lain la pulak jawapan diorg

Bihungoreng Publish time 25-12-2020 12:28 PM

Aah jgn stress xelok utk baby.. iols pon gdm masa preggy now xde pon kencing manis... just enjoy ur pregnancy.. pasal alahan iols xleh nk bantu.. hopefully makin bertbah weeks makin kurang alahan tu

shernazz Publish time 25-12-2020 12:30 PM

hanihan16 replied at 25-12-2020 12:27 PM
aku pun gdm jugak ni, on diet control. so far bsp 2 mgu 4 kali sehari tu bacaan paling tgi 6.4. na ...

Iols anak first gdm
Elok je beranak 40 weeks.
Dia depends la...sebab iols kena induce masa tu..lambat sangat baby nak keluar.

Second takdak gdm pung lambat jugok keluar......cuma takdak paksaan

Mye123 Publish time 25-12-2020 12:40 PM

Mgkin saya jd bnyk berfikir bila keadaan skrg melepek jer tak larat nk buat bnyk benda and tak tahu bila alahan ni akan berlalu
Ditmbah lagi dgn masalah gdm ni yg first time saya hadapi jd stress sgt bacaan tak turun tp tak makan

hanihan16 Publish time 25-12-2020 12:42 PM

tt bacaan bsp berapa? insyaAllah makan suku suku separuh macam dietician cadangkan tu insyaAllah ok nanti. jgn stress2 sangat tau.

hehe.. aku ni cakap org je pandai, kadang aku pun stress jugak sebab ada gdm dgn anemia sekali. gdm kena kontrol diet, anemia kena makan byk, jenuh aku nak kontrol diet. haha! anak first, byk benda tak tau. pjj pulak dengan laki aku, dia keje sarawak. tapi redha aje lah, ni dah 30 mgu dah.

sabar tau tt, aku doakan insyaAllah ok semuanya untukmu. doakan aku jugak!

hanihan16 Publish time 25-12-2020 12:45 PM

shernazz replied at 25-12-2020 12:30 PM
Iols anak first gdm
Elok je beranak 40 weeks.
Dia depends la...sebab iols kena induce masa tu..l ...

sebab laki aku nak mintak cuti, estimate tarikh beli tiket balik sini jadi payah pulak, doctor ada kata tak boleh lebih 38 weeks, ada yg kata ok je within 40 weeks. kompius makcik

shernazz Publish time 25-12-2020 12:47 PM

hanihan16 replied at 25-12-2020 12:45 PM
sebab laki aku nak mintak cuti, estimate tarikh beli tiket balik sini jadi payah pulak, doctor ada ...

Ikut je cakap doc tu
Badan lain.lain..
Doc takut ada komplikasi.ke apa
Mmg kena serah diri ikut tarikh doc bagi tu..
Then.kat spital.depa check..kalau doc kata ok tunggu kat rumah..tunggu jelah...
Kalau nak tukar spital lain..request je...
Tapi time covid ni xtau la.mcmana

hanihan16 Publish time 25-12-2020 12:51 PM

shernazz replied at 25-12-2020 12:47 PM
Ikut je cakap doc tu
Badan lain.lain..
Doc takut ada komplikasi.ke apa

itula kan, ntah2 tahun depan tukar lagi prosedur. time2 covid ni aku redha aje asal okay semuanya. tq you!

NurAlia14 Publish time 25-12-2020 01:31 PM

Ramai yg lg teruk dr tu dek tp nk buat mcmane hadap jela..taun dpn bunting lg :lol:

merrissa Publish time 25-12-2020 02:01 PM

ak tak hamil pon stress je manjang...adoi cmne nak chill chill je

adila39 Publish time 26-12-2020 10:06 AM

Hi TT.. i rasa you takde choice melainkan terima keadaan you skrg ni. My sis in law mcm u jugak... kena insulin. Tapi lepas habis semua dia ok je.. and baby pun sihat je... so i think for now u kena adapt with it and enjoy moment being pregnant.. kdg lepas bersalin semua gula u akan kembali normal so it will depending on how u deal with the issue, ok? so stay strong for d sake of d baby. {:thumbo

Mye123 Publish time 26-12-2020 10:43 AM

Thanks semua..yer, nak tak nak saya kena lalu ni semua
Saya tak boleh terlalu pikir negatif dgn keadaan sy skrg lgpun rmai je yg kena insulin tu kan
For those yg tgh pregnant sme cam sy dan apa jua keadaan awak semua sy doakan jgk semua urusan anda dipermudahkan seharian
Semua org pun ada stress masing2 ye

adila39 Publish time 26-12-2020 06:19 PM

Mye123 replied at 26-12-2020 10:43 AM
Thanks semua..yer, nak tak nak saya kena lalu ni semua
Saya tak boleh terlalu pikir negatif dgn kea ...

Ameen. fighting!!!
Pages: [1]
View full version: Stress ketika hamil