Biskutlexus Publish time 15-12-2020 11:52 PM

Isteri stress sampai curang...

Salam semua..
Selama ni byk SR je..tp sy buntu nak luahkan masalah sy kt mana..jd sy cuba forum cari sbg tempat meluah..cuba2
Ok,tahun ni masuk tahun kedua da sy jd isteri kpd suami (pilihan family)...dia mmg totaly budak kg..a-z semua sy ajar..sampai solat dan perkara fardu ain pun sy byk ajar dia..cara2 beli barang guna kad debit/paywave ,cara2 spice up hubungan di bilik tidur and byk lg benda yg sy kena/dah ajar dia..ada yg dia bolweh terima,tp kdg2 dia ego dan bawak sy bertengkar..masalahnya klu sy x ajar mmg dia x tahu apa2...drive keta dan bwk motoer pun x pandai..sy suruh dia belajar dia xnak ...btw,dulu sebelum nikah,sy duduk di bandar pj..bandar kosmopolitan..and life sy dgn dia jauh beza,mcm langit dan bumi..tapi family yg suruh sy kahwin dgn dia..tp dlm perkahwinan ni,sy sgt byk makan hati...sy bkn xnak hidup susah,tp dia ckp ini semua takdir..sy selalu sangkal,kt sbg umat manusia kena jgk berusaha ubah hidup..tp dia mcm redha dan ok dgn life dia skrg..sy nak kerja dia x bagi..
Sy terpaksa bertahan sbb ayah sy je..dia skrg sakit dan dah uzur..
Nk dijadikan cerita,kami bertengkar sampai kluar satu sikap dia yg sy xpernah saksikam selama ni..terkeluar dr mulut dia,yg dia nk bunuh sy suatu hari nti. ..lepas pergaduhan ni,sy dah tambah benci ,takut dan stress dgn dia..
Sampai sy bukak app tuk berkenalan ngn org baru..nk hilangkan bosan..
Tapi perkenalan dgn jejaka bernama S(bkn nama sebenar) buat sy terbuai buai,sy jd lupa dgn status sy sbg isteri org...sampai lah sy terlanjur dgn S..sy rasa sgt berdosa skrg...apa yg patut sy buat??tlg sy..sy akan baca komen forumer semua..ni semua cerita benar..bkn hasanah

Biskutlexus Publish time 15-12-2020 11:53 PM

Harap sy x salah board

Cenderakirana9 Publish time 16-12-2020 12:54 AM

Aduh sis. Camni boleh mintak fasakh..

Minami2013 Publish time 16-12-2020 01:01 AM

Cerai je la sis, drpd buat tambah dosa je..

salmon-suki Publish time 16-12-2020 01:02 AM

Woahhh...dah terlanjurrr..baiklaa solat taubat sis..and mtk cerai jah..kalau dah sampai buat zina tuh..dosa nusyuz,dosa zina...in da first place, kenapa xpuashati dgn laki,pegi cari org lain?tu mmg silap besar...sorry sis..laki sis dah terang2 bodoh,hrp sis pn jgn nak bodohkan diri gara2 laki tuh

bloodyamuk Publish time 16-12-2020 01:03 AM

adeh dah terlanjur ke? kalo hudud ni rejam sampai mati dah TT ni...

aib TT ni simpan sendiri dan segeralah bertaubat...

pastu mintaklah cerai dengan alasan suami TT pun dah makin tertekan sampai keluar ucaoan ugut bunuh...

slow talk je dengan suami kata kalau die pun tak rasa bahagia, masing2 buatlah haluan sendiri...

jangan sampai suami TT tau TT dah terlanjur...kang kot2 mati betul2 kang...so baik cegah inner demon laki ko tu...

pape pun taubat le part dah berzina tu...jangan tambah masalah, lagi ssrabut hidup TT kang...

semoga ada jalan keluar bagi TT InshaAllah

Biskutlexus Publish time 16-12-2020 01:38 AM

Thanks semua yg bagi nasihat dan pendapat
Sy sgt hargai ..

Biskutlexus Publish time 16-12-2020 01:41 AM

salmon-suki replied at 16-12-2020 01:02 AM
Woahhh...dah terlanjurrr..baiklaa solat taubat sis..and mtk cerai jah..kalau dah sampai buat zina tu ...

Sy spt hilang arah masa tu sis...sy hanyut..mcm baru bercinta
Sebab dgn suami sy x rasa dimanjai mcm S manjakan sy

Normabaru Publish time 16-12-2020 01:51 AM

Syukur Allah gerakkan hati tt.. Menyedari kesilapan sendiri

Kahwin pilihan keluarga ni mmg byk tt kena be ready and prepared.. Mentally and physically..
Tak semua arranged marriage suitable for everyone..
Ada yang boleh go
Ada yang kenot go

In your case kaka rasa no. 2
You dh xle cope
Your husband pon sama.. Smpi terlafaz benda xpatut..ie bunuh

Since benda ni bkn benda kecik
Dan dah banyak kes suami isteri berbunuhan for silly things yang boleh bwk bincang
So kaka cadang tt blk la berjumpa keluarga tt dulu
Bagitahu slow talk dgn ayah (even dia sakit) tentang situasi tt yang dh makin tertekan
Buat parent tt faham yang tt bukan xcuba... Tt dh buat semua yang tt mampu utk jadi wife yang baik
Tp chemistry korg terlalu jauh
Xde persefahaman sebab cara berfikir tak sama
Ni nasib baik lom ada zuriat..
Klu ada zuriat takkan hari2 nk gaduh?
So tt jelaskan dlu part ni kasi dorg paham..
Beritahu mereka suami tt dh smpi tahap nk bahayakan nyawa tt.. Dh sebut bunuh etc

Lps tu tengok apa reaksi fmly..
Tanya pendapat dorg apa yang tt patut lakukan
Jangan jump the gun ckp tt nk cerai
Just play dumb and minta cdgn dorg
Andai ayah tt seorang ayah yang baik.. Dia akan cuba utk selamatkan tt dgn utarakan hal bercerai.. Xpun dia akan panggil suami tt utk sit down together.. Tgk punca dgn bg cara selesai

Kat stage ni.. If suami tt mmg still sygkn tt.. Dia akan cuba to work on the marriage
Yela kan.. Dh kena panggil mengadap.. Maunya xmalu
Tp klu dia mmg xde hati and take tt for granted.. Dia sendiri akan luahkn niat utk bercerai tu tanpa tt perlu ucap/minta

Bout ur zina, tt simpanla aib tt.. Namun kaka harap tt taubatla nasuha.. Mohon ampon dr suami..
Dan berazamla utk xlakukan semula
Kerana zina tu dosa besar dan Allah laknat isteri berperangai begitu

Jangan lupa juga buat report polis jika rasa ancaman bunuh tu buat tt trauma.. At least ada cover report..kita xtahu masa depan kan.. Tengok jela kes chris watts bunuh bini dia shannan... So kaka doakan tt baik2 aja. Good night :bye:

belacan_gurl Publish time 16-12-2020 01:59 AM

bloodyamuk replied at 16-12-2020 01:03 AM
adeh dah terlanjur ke? kalo hudud ni rejam sampai mati dah TT ni...

aib TT ni simpan sendiri dan...

Tapi kalo dah sampai berzina...kena bgtau suami juga kan...sbb nak minta maaf ..xkan dah sedap main celup2 tapi tak minta kemaafan dr suami....

Biskutlexus Publish time 16-12-2020 01:59 AM

Normabaru replied at 16-12-2020 01:51 AM
Syukur Allah gerakkan hati tt.. Menyedari kesilapan sendiri

Kahwin pilihan keluarga ni mmg byk tt ...

Tq kaka normabaru
Bg advice dan doakan yang terbaik tuk sy
Sy pun x sangka sy akan ada dalam situasi mcm ni

doubleA Publish time 16-12-2020 03:11 AM

Sian ko, asal dari satu masalah, bertimpa2 masalah jadinya. First stop terus communication dengan S. S ambik kesempatan kt ko dan tak hormat ko langsung sebagai perempuan sampai sanggup berzina. Ko fragile, sebab tu senang terbuai dengan S. Tengok, masalah tetap tak selesai walaupun ko cuba lari dan dapat kenikmatan dari org lain. Last2 dosa bertimpa2 dapat. Tenang dulu, bincang elok2 minta suami lepas, lepas tu ko ikut la haluan sendiri. Nak hidup dalam rumah tangga tu ko, bukan family. Dah ikut cakap family utk kawen tu sudah la, ko berhak buat keputusan utk hidup ko sendiri. Dan jgn sesekali lari dari masalah, dan tambah masalah. Masalah ko tak selesai pn lepas bercinta dengan S, malah jadi lagi teruk

noor2 Publish time 16-12-2020 05:43 AM

A-z kena ajar semua?. Akak nk dgr cerita dari sebelah pihak satu lagi baru boleh bg pendapat....

Tinot7 Publish time 16-12-2020 07:08 AM

TT, baik hentikan berkomunikasi dgn S. Dia tu amik kesempatan ke atas diri TT. Taubat nasuha sementara boleh.
Tak tau la apa situasi ayah TT. Sakit teruk sampai tak voley bangun ka?

Belibis Publish time 16-12-2020 07:20 AM

Panjang intro.meleweh2,konar sana sini.tak bahagia,serabut,stress,..hanya nak citer dah bagi poen kat jantan lainnnnnn..sekian terima kasih.

Kurex Publish time 16-12-2020 07:24 AM

Celah mana pj tu kota kosmopolitan????!!!!!!!

Kurex Publish time 16-12-2020 07:32 AM

noor2 replied at 16-12-2020 05:43 AM
A-z kena ajar semua?. Akak nk dgr cerita dari sebelah pihak satu lagi baru boleh bg pendapat....

Sampai solat & fardhu ain pun perlu diajar. Melainkan pasangan tu mualaf, urban berkerak, tu mcm boleh terima... Ni budak kampung, naik motor pun tak reti, solat tak pandai mcm bodoh sgt budak tu.. baik dgr sebelah lagi satu. Tp sebab dia nak luahkan je, kita biarkan...

chenta_dewi Publish time 16-12-2020 08:10 AM

Bosan nya laki kau..

Melainkan laki kau rizal kau lily.

Baideway...aku pelik la pempuan yg senang sgt ni..

Aku dulu pon xbaik mana..tp dah jadi bini org mmg setia..dah jadi janda lagi lah takde pulak laki2 bujang yg aku bekawan ni amek kesempatan..mgkin aku kuat kot xde maslah .laki ni suka amek kesempatan kat pempuan bermasalah .

Jenis aku kalau aku xsuka teruskan hubungan walaupun aku cinta aku memang nak putus/cerai aje..

Laki mana tahan tu tahan la..sekali putus tunang sekali cerai..laki yg skrg bekawan pon kalau buat perangai aku xsuka aku mintak putus aje tp org xnak putus pulak.. aku ok la kalau lrh sabar dgn aku

Mksd aku kalau pehubungan tu tambah masalah aku suka keluar dari hubungan tu...

makadek Publish time 16-12-2020 08:17 AM

Aku pn tkleh duduk ng lelaki mcm ni...aku suka lelaki bijak pikap..dn separa dominant
Lelaki yg teknikal practikal ..jenis handy
Dulu lki aku slowww gak:lol:..naif sikit
Tp bila dh ada anak ...belang dia keluar
Awal kwin mmg nk je blah ..
Tp makin lma makin improve
Tk loading2. Kalau loading jer terus aku up suara

Aku paling suka skg dia outloud tk puas hati sound je..lembut tp tegas...
Berjaya gak aku didik dia kahkah...
Dik beradik dia pn hairan..yg penting dgn aku dia masih soft spoken layan mcm queen
Mcm kes tt ni laki pulak jenis tknak kalah kan
Kalau di ajak bergaduh dia pn melayan
Tu tk best..kalau dia teruskan dgn perangai hodoh dungu lembab tu.. Ko blah la ...kalau ko kuat lg pn ko dh curang..pastu tobat je..

mishungu Publish time 16-12-2020 08:29 AM

Tp nak tau knp parents tt pilih laki tu utk dijodohkan dgn tt?
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
View full version: Isteri stress sampai curang...