abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:11 AM

Kisahku

Pertama Aku balik dari KL jam 3 pagi Ahad .Mandi solat n tido .Subuh Gajah 10 pagi .Aku Beli paper .Hari Selasa ? Berapa jam Aku tido ??? Qadak terus solat2 yg tertinggal .,.Ketika itu aku menyewa sebuah rumah kampung di Kampung Paku Melaka .

abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:14 AM

Kedua aku ke Pulau Besar dgn isteri .Balik petang hampir MAGHRIB sampai jeti Umbai.Alarm kereta berbunyi sejak Zuhur .Aku ke Pulau awal pagi .Aku balik rumah .Malam ditindih Jin ...setiap Malam berlaku dan aku dah X Tahan lagi.Bbrp Hari Kemudian Aku ke Muar jumpa sorang Ustaz .Dia pegang tgn Aku n baca 2 ayat 2 Quran dan memang terasa benda halus bergerak 2 Di tangan .Dia bagi air untuk minum n Mandi . Alhamdulillah tiada lagi kejadian ditindih Jin ......

abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:15 AM

Ke3 aku solat di Masjid Jin Mekah .Solat Asar berjemaah. Sebelah Kiri kosong hingga ke dinding Namun terasa seakan Ada Makhluk sebab Rasa pergerakan ...Itulah Kali pertama dan terakhir aku solat situ :funk:

abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:20 AM

Ke 4 Aku mencari kedai buku yg Selalu Aku Beli di depan Masjidil Haram ,Namun tak ditemui .Pelik .Dah puluhan Kali Aku singgah n Beli .Berpeluh 2 .....Last Aku berdoa " Ya Allah ...Aku hamba Mu byk Salah n silap ...Tunjukkan daku .." .Lepas sapu muka ,kedai buku Tu betul2 depan Mata Aku ! Hanya terlintas dalam hati " Kedai tu dah biasa pergi ,mesti jumpa" .Itulah karma di Kota Haram .

abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:23 AM

Ke 5 Aku terpisah dgn rombongan dlm perjalanan dari Arafah ke Muzalifah berjalan kakisemasa musim Haji .Jutaan manusia berjalan kaki.Ada yg berzikir,talbiah DLL .Aku berdoa dlm hati Wahai Tuhan Pengasih ,temukanku ....Tiba2 seorang lelaki tarik tangan dan aku lega kerna ia Ketua rombongan Ustaz Ghazali. Syukur alhamdulillah :loveliness:

abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:28 AM

Ke 6. Laban Rata Kinabalu .Aku sdg berbual Di chalet tengah Malam kawan budak Sabah Nama Ary .Tiba2 bunyi kuku menggaru BILIK amat kuat .Serammm Wei ......Lepas Tu bunyi pintu BILIK diketuk kuat .Berkali 2 dan aku buka .Wanita Dewasa Mat Saleh ." I can't sleep ..listening shouting screaming etc.Can I sleep here?" .Aku dan Ary discuss SBB katil bujang dua tingkat .Aku bagi dia tido katil atas n aku terpaksa tido Di lantai .....Mereka berdua Lena ,Aku dapat tido sejam .Jam 3 pagi Guide Nama George ketuk pintu BILIK n Kami bersiap sambung daki Kinabalu .Sampai puncak hampir waktu Subuh ......

abcdotcom Publish time 4-12-2020 04:29 AM

Nanti free aku sambung ya ..TQ all sudi membaca :loveliness::loveliness::loveliness:

Mina2215 Publish time 4-12-2020 06:36 AM

Sambung lg TT

abcdotcom Publish time 4-12-2020 06:59 AM

Mina2215 replied at 4-12-2020 06:36 AM
Sambung lg TT

Insya Allah .....

havovasta Publish time 4-12-2020 09:31 AM

kampung paku alor gajah melaka kn? mmg sgt dekat ngn tempat pembelajaranku suatu ketika dahulu huhuhu..

abcdotcom Publish time 4-12-2020 09:52 AM

havovasta replied at 4-12-2020 09:31 AM
kampung paku alor gajah melaka kn? mmg sgt dekat ngn tempat pembelajaranku suatu ketika dahulu huhuh ...

Lepas Paku Tu Uitm Lendu .Kenal Ustaz MD Zin ? Dia Masih lecturer situ .Best Kg Paku ni ada makcik Jual cendol tepi jalan .Mmg sedap n murah .Dah lama X pi sjk MCO first .

yenil95 Publish time 23-12-2020 02:13 PM

Mana sambungannya TT? {:3_88:}
Pages: [1]
View full version: Kisahku