ifanonline Publish time 1-10-2020 12:24 PM

Awak cantik! Awak hensem! tetapi awak bukan jodoh saya!

Setiap manusia sudah pasti ingin yg terbaik dlm kehidupan mereka, ini termasuklah dlm aspek memilih pasangan. Sebagai manusia, kita perlu berusaha mencari pasangan terbaik, tetapi belum tentu individu tersebut adalah baik utk kita.

Sebagai contoh, kita suka kepada wanita cantik, lelaki hensem, serba serbi sempurna di mata kita...tetapi perancangan tuhan adalah lebih baik. Pernahkah anda terserempak dgn pasangan yg memang dr segi rupa, latar belakang, etc ibarat langit dan bumi? Kadang2 kita tengok suaminya hitam legam, gemok, pendek, etc tetapi isteri cam model victoria secret...yg si isteri pula mcm muka pecah, tak lawa, hitam, etc tetapi suami cam pelakon lelaki melayu terakhir dan tersohor...

tuhan telah menetapkan rezeki masing2 dr segi jodoh...walaubagaimanapun, tidak semestinya apabila kita kawin dgn pasangan cantik, hensem, cun akan terus kekal selama-lamanya...mungkin dlm perjalanan berumahtangga, kita akan bercerai hidup atau mati...mungkin tuhan ingin memberi pasangan yg lebih baik sebelumnya, atau lebih buruk?

So kepada wanita2 yg single, andartu dan janda2 tersayang, usaha perlu ada dlm mencari pasangan, cuma selepas berusaha itu berserah kpd tuhan dgn penuh keikhlasan dan tawadduk...kalau ada jodoh, ada lah...kalau takde, tuhan ingin menjaga mu utk kamu mendapat yg lebih baik...

Belibis Publish time 1-10-2020 12:41 PM

Awak terlalu baik untuk saya..
;P;P

mdhelmi Publish time 1-10-2020 12:48 PM

aku org kata ada iras tomok/imam muda asyraf/hritik roshan
wife org kata ada iras fasha sandha

tibe

TomyamPuteh Publish time 1-10-2020 01:10 PM

Aku time nk kawin dlu, aku pilih yg kerja ttp je. Aku x pandang pon rupa2 ni. Skali wife aku kerjaya pon bagus, rupa pon OK. Alhamdulillah. Rezeki aku

KIM.K Publish time 1-10-2020 01:17 PM

TomyamPuteh replied at 1-10-2020 01:10 PM
Aku time nk kawin dlu, aku pilih yg kerja ttp je. Aku x pandang pon rupa2 ni. Skali wife aku kerjaya ...

Esok pilih menantu sure cari gaji totap

misssakura Publish time 1-10-2020 01:19 PM

iols pandang rupa, pandang kerja tetap, pandang ilmu agama jgk, pandang ada keserasian ke tak... pastu nak yang bujang dan umur dekat2 jer... agaknya sebab tu andartu sampai ke sudah:lol::lol:

TomyamPuteh Publish time 1-10-2020 01:21 PM

KIM.K replied at 1-10-2020 01:17 PM
Esok pilih menantu sure cari gaji totap

Dlu gaji sya kecik Kim. Klau wife x keja mmg bajet paras2 hidung la jwbnya.

ifanonline Publish time 1-10-2020 01:37 PM

tak salah sesiapa nak buat pilihan...tetapi pilihan awak tu tuhan benarkan atau tidak? mungkin tuhan benarkan jangka masa pendek, tetapi jangka masa panjang?

ramaramu Publish time 1-10-2020 01:59 PM

kalau ikutkan taste ala ala zul ripin ni ha.. rupa elok badan pun elok.
tapi dah jodoh kan, dapat yang putih melepak, badan pun slim tak macam zul ipin

tak pe boleh tolerate.. asalkan ada career dan duit tak memeningkan kepala

mbhcsf Publish time 2-10-2020 04:21 AM

Edited by mbhcsf at 2-10-2020 04:23 AM

awak handsome!! tapi awak bukan jodoh saya

memang sahihlah - if that person is Aarif Rahman, Matthew Paige Damon, Cruise, Tom HIddleston etc

hahaha:lol:

probably this is what Darcy said   when he glanced atLizzy Bennet - she is not handsome enough to tempt me...

lumrah dunia...hmm interesting. tapi no wonder women like the likes of Mr Darcy.

fifie_olin Publish time 2-10-2020 07:27 AM

ensem2 nak pegi mana
yg penting setia...jujur...tggjwb
cukupla sedap mata memandang:$

stingerstorm Publish time 3-10-2020 08:04 AM

ramaramu replied at 1-10-2020 01:59 PM
kalau ikutkan taste ala ala zul ripin ni ha.. rupa elok badan pun elok.
tapi dah jodoh kan, dapat y ...

Are you referring to your ex, or your present one?

stingerstorm Publish time 3-10-2020 08:06 AM

TomyamPuteh replied at 1-10-2020 01:10 PM
Aku time nk kawin dlu, aku pilih yg kerja ttp je. Aku x pandang pon rupa2 ni. Skali wife aku kerjaya ...

Nak isteri sama bekerja...untung untung dapat jadi bewak comodore satu hari nanti?

stingerstorm Publish time 3-10-2020 08:07 AM

mbhcsf replied at 2-10-2020 04:21 AM
awak handsome!! tapi awak bukan jodoh saya

memang sahihlah - if that person is Aarif Rahman, Matt ...

The green eyes?

stingerstorm Publish time 3-10-2020 08:12 AM

TomyamPuteh replied at 1-10-2020 01:21 PM
Dlu gaji sya kecik Kim. Klau wife x keja mmg bajet paras2 hidung la jwbnya.

Sebaik baik pernikahan iteww adalah maal yg rendah....

Jantan jenis apa kau?Patut kau sebut la..kerana gaji aku kecil, aku terpaksa mengukur baju pada badan aku sendiri dalam pemilihan....bukan yang mentenance level pazzura....

kheunz?

mbhcsf Publish time 3-10-2020 11:27 AM

stingerstorm replied at 3-10-2020 08:07 AM
The green eyes?

aiyah...forget abouthimlah ...isk,isk isk...lost and gone.

stingerstorm Publish time 3-10-2020 11:28 AM

mbhcsf replied at 3-10-2020 11:27 AM
aiyah...forget abouthimlah ...isk,isk isk...lost and gone.

Disambarduyung lain kewww?

itu la kau sibuk sangat berforum...

kahlahkahkah

Skydiva Publish time 3-10-2020 11:42 AM

Dulu time baru2 lps teenager demand la macam2, nk yg tggi at least 6" la, nk someone yg good looking bla..bla.tp now rasenye i just want someone that can be trusted n can give me a good life je. I selalu buat kes family law, so dh byk sgt tgk kes cerai berai ni semua. Sometimes tgk kes2 org cerai ni rase takut plak nk kahwin. Tp ibarat family i semua cakap, it's ok to be choosy, and it's ok to remain single je pn kalau mmg dh tu yg Allah tetapkan sbb Allah yg maha mengetahui apa yg baik utk kite. So to fellow single ladies, enjoy je la kehidupan yg Allah tetapkan buat masa ni utk kite. Kalau xde jodoh kt dunia, mayb blh jmp kt akhirat nnt. Wah.. dh cam bagi tazkirah plak I. Hahaha..

mbhcsf Publish time 3-10-2020 11:53 AM

stingerstorm replied at 3-10-2020 11:28 AM
Disambarduyung lain kewww?

itu la kau sibuk sangat berforum...

eh u tengok ke legend of the blue sea tu...so beautiful the ocean...

duyung tak thrill...disambar jerung thrill gak...

mbhcsf Publish time 3-10-2020 11:55 AM

Edited by mbhcsf at 3-10-2020 11:57 AM

Skydiva replied at 3-10-2020 11:42 AM
Dulu time baru2 lps teenager demand la macam2, nk yg tggi at least 6" la, nk someone yg good looking ...
that's why , kan...bila dengar citer citer, perkahwinan yg sepatutnya suci dan tanda ibadah dua insan ni - bukan lagi sesuatu yg menjadi jaminan kebahagiaan kan...takut oo...amog professionals pun dari kisah kawan2 ade yang angkat tangan, itu ini. my god.
actually org gang gang sufi - depa suke je balasan atau doa dimakbulkan pada alam akhirat sebab ia KEKAL...kalau balasan nikmat dunia - ia fana ...bukan baqa.itu benar sekali.

memang tricky betul.

Pages: [1] 2
View full version: Awak cantik! Awak hensem! tetapi awak bukan jodoh saya!