mencaricahaya Publish time 29-8-2020 09:35 AM

prettyuglybabe replied at 28-8-2020 04:17 PM
kalau u rasa kuat dan lebih bahagia hidup sendiri, then pilih kebahagiaan u..
buat apa pilih derita ...

Yup, kalau la kawen ni macam bercinta. Saya cakap nak breakup dan terus pergi.. Saya banyak kali mintak untuk berpisah, antara jawapan, senyap, cakap tunggu awak kumpul duit dulu, dia jadi grumpy hempas2 barang, bersikap dingin.. dia takde naik tangan setakat ni. dan selalunya saya biar je, so akan dingin untuk beberapa hari.. dingin maksudnya, tak bercakap.. agak susah sebab dia pon terlibat dalam urusan anak-anak cam hantar gi taska dll.

Sebab tu saya ingat nak pergi kaunseling, sebab mungkin saya nak baiki diri sendiri dulu.

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 09:49 AM

yuki812 replied at 28-8-2020 05:08 PM
U pergi kaunseling tu tuk apa sebenarnya?
Sebetulnya...u nak apa ye??
Nak cerai ke...

Saya nak cari diri saya... kami pernah ter'accident' pergi kaunseling, time tu kaunselor tu pon tanya apa yang awak tanya ni. Awak nak work this out, separate or stay? Saya agak terkejut, sebab saya diri saya memang nak separate, tapi saya rasa kejam, kalau tak work this out..sebabnya.. saya tak de strong reason untuk berpisah.. so, niat saya nak jumpa kaunselor nak mintak guide ape yang patut saya buat tu je.

Saya tau hidup ni ada ups and downs. Sejak kami kawen, memang biasa gaduh baik gaduh baik. Lumrah hidup. Kami pon sama2 janji nak berubah. Saya decide ada anak bila dia nangis2 nak berubah. Tapi the fact that benda2 ni berulang, dan dia expect saya mengalah lagi buat saya tawar hati. Sebelum ni kalau bergaduh, saya rasa geram dan marah. Tapi pergaduhan yang latest ni, pelik, saya dah tak marah, tapi rasa kosong.. cuma dah 3 minggu saya tak produktif dan rasa xde semangat sangat dalam hidup..So, saya rasa kena buat sesuatu.. sebab tu nak join kaunseling..

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 09:51 AM

anakmak replied at 28-8-2020 06:50 PM
Adoiiiiii

Kenapa lah kita2 ni pilih membodohkan diri menghambakan diri atas nama mmmm kasih sayan ...

Yup betul ape yang anakmak cakap. Sebab tu saya nak tanya pendapat, macam mana nak pergi kaunseling.. Dan kalau pergi yang jabatan agama, kita kena ada masalah besar ke (nak bercerai) baru dia akan offer kaunseling?

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 09:53 AM

MeghanK replied at 28-8-2020 10:00 PM
kenapa la hidup tak bahagia camni pon masih bertahan..alasan kesian anak2 tapi tak kesian ke mental...

:'(:'(:'( I dont what to say.

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 09:59 AM

abcdotcom replied at 29-8-2020 05:40 AM
Dingin punya dingin dpt 2 boy tu ..jk x dingin mahu sedozen aku rasa .

Gap anak sulung dan anak kedua adalah 5 tahun.. Time saya decide nak second anak, saya dah willing untuk forgive and forget.. Tapi saya terluka lagi. Tapi saya tak menyesal untuk dua orang anak saya ni. Dan decision saya untuk marriage ni akan dipengaruhi oleh diorang. Cuma saya perlukan bimbingan dari orang yang lebih arif.
Saya tak mampu nak ada anak sedozen.

anakmak Publish time 29-8-2020 10:00 AM

Meh I nak stori sikit
Salah satu kesah biasa di depan mata

Alkisah si laki kaki pompuan drpd muda sampai tua
Anak2 lelaki mmg menyampah dan ada anak pompuan tunggal sorang yg bongsu

Jenis jantan kaki pompuan yg nafkah RM nun ke lautdalam tanpa kesah nak cari lebih tambah pendapatan
Alasan

Lebih afdol tolong mak sendiri walau gaji yg dibagi mak tak memandai utk tampung famili sendiri walhal kesedap kerja dgn mak dia sbb kerja terlalu senang dan banyak relax

I sebagai pemerhati merangkap penasihat atau penyibuk ikut penilaian memasing
Bgtau kat bini dia
U better keluar drpd ikatan ni sbb u deserve happiness n u r tua already dlm 42yo masa tu

Tapi bini bg tau nak tunggu lepas anak bongsu abih spm yg mana tahun lepas sampai si bongsu boleh bgtau mama dia “mama I dh abis spm, sekarang mama boleh cerai dgn papa!”

Punnnnnnnnn masih mengharapkan jantan tu ada disisi dia waktu dia sakit pening sedangkan jantan tu dah kawin lain 3-4 tahun lepas dan dah setahun x balik bermalam kat rumah dia, yg sekarang bergelar isteri tua sbb bini muda dia kantoi mencari kasih dgn lelaki lain.

Kesimpulan nya
Kau suka kau hadap

Tp kesan kepada anak perempuan dia
“ I nak jaga mama... Biar abg2 kawin n settle down, I akan jaga mama... I x nak kawin.”

Mama sayang giler kat papa...
Mama membabibutakan mental dan emosi...
Mama pilih jadi BARUA...

Kesah ni bersepah dan bertambah

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 10:01 AM

m.a.n.a.kautau replied at 29-8-2020 08:52 AM
Mulut atas chochatchochet...mulut bawah tadah ngangkang....

Tadaaaaaaaaaa

oh you macam tu ke?:sweat3: saya tak macam tu, sebab tu saya cakap, saya taknak jadi isteri derhaka..

anakmak Publish time 29-8-2020 10:15 AM

Dek

Ini bukan masalah isteri derhaka

Jgn gunapakai Islam membabi buta

Jgn guna istilah derhaka isteri
Jika suami itu sendiri tidak jalankan tanggungjawab dia sebagai seorang suami dlm konteks Islam itu sendiri

Atau adek guna istilah
Biar dia x ikut islam x buat tanggungjawab
Janji aku kekal jadi isteri yg taat pd islam
Taat bagaimana
Bila nak main wajib bagi main sbb x nak dilaknat
Gituuu?
Kalau istilah yg ni akk panggil ini BODOH DAN TAKDAK KENA MENGENA DGN DERHAKA

Manak reply mmg camtu
Dia dok kat Uganda so slanga dia mmg x sama cam Malayu Malaysia
Tp kau paham kan intipati reply si manak tu
Sbb dia bg kau hakikat apa yg berlaku
Bukan drama jam 7 mlm

m.a.n.a.kautau Publish time 29-8-2020 10:16 AM

Edited by m.a.n.a.kautau at 29-8-2020 10:18 AM

mencaricahaya replied at 29-8-2020 10:01 AM
oh you macam tu ke? saya tak macam tu, sebab tu saya cakap, saya taknak jadi isteri derhak ...

You already are......:lol::lol:

anakmak Publish time 29-8-2020 10:20 AM

mencaricahaya replied at 29-8-2020 09:51 AM
Yup betul ape yang anakmak cakap. Sebab tu saya nak tanya pendapat, macam mana nak pergi kaunselin ...

Pi konseling kalau nak jadi bini dia lagi

Kalau dah x nak
Pi mintak cerai aja

Cuba baca thread jiran2
Ada yg komen kat situ
Atau pi call tanya Pejabat Agama

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 10:21 AM

anakmak replied at 29-8-2020 10:00 AM
Meh I nak stori sikit
Salah satu kesah biasa di depan mata

thanks anakmak....... sad truth..
yup, saya tengah berusaha. doakan saya

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 10:23 AM

anakmak replied at 29-8-2020 10:20 AM
Pi konseling kalau nak jadi bini dia lagi

Kalau dah x nak

ohh.. ok thanks2.banyak nak kena study ni.insya Allah Isnin ni saya kol pejabat agama. thanks again anakmak.

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 10:24 AM

m.a.n.a.kautau replied at 29-8-2020 10:16 AM
You already are......

sorry.. lupa letak perkataan 'lagi'...

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 10:28 AM

Edited by mencaricahaya at 29-8-2020 10:31 AM

anakmak replied at 29-8-2020 10:15 AM
Dek

Ini bukan masalah isteri derhaka

anakmakkk.. i termiss baca post you yang ni...rasa nak peluk....:'(

ok noted on manak tu..

yuki812 Publish time 29-8-2020 01:49 PM

mencaricahaya replied at 29-8-2020 09:49 AM
Saya nak cari diri saya... kami pernah ter'accident' pergi kaunseling, time tu kaunselor tu pon ta ...

Biasalah tu..hidup kadang2 kosong..pada saya tu normal. Kita manusia..bkn malaikat..ada masa hepi..ada masa sume dah ada depan mata pun still rasa tak cukup.
cuma jangan berlarut2 dgn kekosongan tu tanpa diisi dengan benda yg sepatutnya.

awak kena sayang diri awak dulu...berubah mental dan emosi secara ikhlas tuk diri sendiri..bkn sebab nak selamatkan rumahtangga atau apa. Only for yourself. Camna nak syg diri awak, banyakkan membaca benda2 yg buatkan awak jadi passion..yg awak minat. Contoh, awak suka kecantikan..parenting ke..financial..takper bacalah ttg yg awak suka. Baca dan dgr benda positif dan baik sahaja. Emosi awak tak stabil, so elakkan baca kisah2 negatif pasal keruntuhan rumah tangga ke..gossip dan sewaktu dgnnya. Elakkan juga menonton citer sedih2..yg berlarut sedih2 tu. Saya jarang tgk tv..citer hot ngetop tv3 7 mlm apa..7 hari mencintaimu ke...saya mmg tak tgk. Ada skali saya tertengok..ada scene suami isteri menengking2..dah lah tua2. ahh..malas gitu nak tgk. Memanglah reality perkahwinan camtu..tapi ntah..saya tak suka. Apa yg kita tgk..kita fikir tu macam doa tau.

Cari kawan yg baik2.
kalau surroundng sume yg baik2, secara tak langsung..emosi awak makin ok..
awak jadi hepi..dan tak kisah pun tentang suami awak..
awak akan rasa nk majukan diri...
Kena buat dgn ikhlas..secara natural..hanya bergantung pada allah..bkn dengan manusia.
Lama2 insyaallah, benda2 baik dari awak tu akan ter transfer ke suami awak, dia pun akan berubah juga..attraction.
Bkn suami awak jer suka..org sekitar awak pun hepi bila dgn awak. Silap2 manak pun nak ngurat awak..Ouchhh..
Selalu kita dgr...Nak ubah orang, Kita kena ubah diri sendiri dulu. Ayat ni betul. Tapi cara tu kadang salah. Kita ubah diri kita sbb orang. Bila orang tu tak berubah, kita jadi down.

kadang2 g pejabat agama nk kaunseling ni, bkn saya nak condemn..tapi tu lah balik2 asik citer kita isteri kena ubah itu ini demi suami..demi pahala..fikir anak..bla..bla. Ada skali tu...saya tgk ustazah mana ntah punya ceramah..dia ckp..bersyukur lah suami buat hal, maka itu ada lah ladang pahala tuk isteri yg sabar. OMG..bersyukurrrrr...

yuki812 Publish time 29-8-2020 01:53 PM

m.a.n.a.kautau replied at 29-8-2020 08:51 AM
morning setazah

Afternoon manak..
hari ni macam ok skit kan...:lol:

Dah lunch ke..
Jom...

noor2 Publish time 29-8-2020 02:06 PM

Manak ni kata2 dia mmg menyakitkan hati...tapi ada benarnya apa yg dia tulis tu...yg X benar tu kita x yah sentap :lol:

abcdotcom Publish time 29-8-2020 03:55 PM

mencaricahaya replied at 28-8-2020 01:20 PM
Lepas bersalin, gaduh baik,gaduh baik, sampai la sekarang ni sebulan lepas. Dia tengking saya depan...

Byk punca ni .Hubungan intim pn xda mood .Cuba muhasabah diri byk kelemahan n perbaiki .Jk selaku fikir negatif psgn Kita,jd la negatif .....Bersangka baik .Perceraian benda harus .Kdg2 dah cerai dpt psgn power hari2 senyum pula .....

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 06:04 PM

saya tak tau la adakah saya je sorangcamni.. boleh ke kalau problem x setel lagi, orang boleh terus onz.. jalan je.. macam xde ape.. buat salah, bergaduh, pastu beberapa hari macam xde ape2.. kalau benda tu sekali je, kita boleh move on. tapi bila jadi lagi, rasa sakit hati pon ada, rasa menyesal pon ada. rasa give up pon ada.

ke sebab saya terlalu emosional? patut kena marah ke tengking ke buat tak tau. anggap cam xde ape2..saya kalau orang luar, cam manak ke someone jumpa tepi jalan, saya boleh la buat tak tau, sebab diorang nobody in my life. Tapi dia ni orang yang saya paling dekat. satu rumah

mencaricahaya Publish time 29-8-2020 06:14 PM

yuki812 replied at 29-8-2020 01:49 PM
Biasalah tu..hidup kadang2 kosong..pada saya tu normal. Kita manusia..bkn malaikat..ada masa hepi. ...

thanks sis yuki. sorry saya panggil kak sebab saya nampak cam berpengalaman. saya pon dah tua jugak. tak la muda. perasan muda je. hehe

yup, part yang awak cakap nak berubah tu, memang saya slowly buat. mungkin saya buat utk orang

hari2 saya doa suami x melenting/badmood. tapi bila ada time dia bad mood, saya cuba ingat balik dan salahkan diri saya sebab saya terlupa doa hari tu untuk suami untuk perkahwinan.

Tapi baru2 ni saya rasa macam penat dan give up sangat. saya cuba dengar balik ceramah agama, rasa xde mood langsung. cam tawar hati. cam terfikir, kenapa asyik saya je nak mengalah.. huhu

sorry teremo
Pages: 1 [2] 3
View full version: Cadangan kaunseling