Incanto Publish time 1-9-2020 10:39 PM

Kancilkering replied at 1-9-2020 04:06 PM
old school parenting
no fb no ig

Faz dan Fattah ada pendirian sendiri

nak buka IG atau tak, itu hak parents

Kancilkering Publish time 2-9-2020 05:14 AM

Incanto replied at 1-9-2020 10:39 PM
Faz dan Fattah ada pendirian sendiri

nak buka IG atau tak, itu hak parents

memang betul pun....
teringat laki si fasha x izin bukak ig baby dia...ye lah fasha tu ada anak yang lain...
memang tindakan yang bijak...

welcome to parenting world

sora13 Publish time 2-9-2020 08:39 AM

kakngah80 replied at 1-9-2020 09:26 PM
tak kisah gelaran, yang penting baby sihat sempurna selamat dilahirkan tepat pada waktunya

https://www.instagram.com/p/CEmIRipJKIN/?igshid=1hzcz8ga9m94s

electricopop Publish time 2-9-2020 09:08 AM

kakngah80 replied at 1-9-2020 08:52 PM
baru guna pencuci dia, x de bau wangipun bg saya mcm bau ubat spital tu...hehehe, x banyak buih da ...

Oh... dia mcm Cetaphil dgn Eucerin la sikit ek. No fragrance macam tu.
Macam nak try jugak sebab current skincare dh mcm xde beza sangat. Mana tau dapat kulit secantik Faz. Hehe.
Thanks for the review!

arsasa Publish time 2-9-2020 02:30 PM

https://www.instagram.com/p/CEnsdljlHY6/?igshid=3g3cxsy2ddq5

Kancilkering Publish time 2-9-2020 03:01 PM

arsasa replied at 2-9-2020 02:30 PM

astrafirullah hahahaha
godaan tul lah faz ni
comel tul color casing lip balmdia

hazfy Publish time 2-9-2020 09:17 PM

arsasa replied at 2-9-2020 06:30 AM

Cantiknya kale dia.mengoda sgt it so fazura.

sora13 Publish time 2-9-2020 09:19 PM

https://www.instagram.com/tv/CEoocsblp_X/?igshid=1eafioemjhsn8

hazfy Publish time 2-9-2020 09:20 PM

Edited by hazfy at 2-9-2020 01:21 PM

Berjaya jugak tepek mcm ni for the first time{:7_433:}

WANITA cantik ini sememang-nya terlihat kuat. Apa sahaja yang dilakukan, dia mahu yang terbaik. Tidak pernah lelah menyempurnakan impian yang mungkin sudah sekian lama tergantung sepi.

Bersua bicara dengan pelakon cantik, Nur Fazura, jelas tutur kata dan butir madah cukup sopan disusun.

Tidak hairan, dia cukup disayangi ramai peminat yang tahu wanita ini berjiwa humble.

Sarat mengandung lapan bulan, tidak sekali Fazura memanjakan diri. Di kala wanita lain mungkin sudah terbaring dan berehat menghela nafas lelah, pelakon Gol & Gincu ini masih gagah berdiri dan bekerja.

“Saya sudah biasa bekerja dan rasa ralat apabila duduk di rumah sahaja. Saya pun bukan jenis manjakan diri sejak kecil lagi kerana tahu, kejayaan hadir selari usaha.

“Sebab itu ramai yang terkejut dan kagum dengan semangat saya untuk terus bekerja. Tak biasalah duduk rumah sahaja. Rasa dah cukup berehat semasa Perintah Kawalan Pergerakan (PKP) hari itu.

“Tapi saya sentiasa pantau kesihatan dan kemampuan diri. Tidak mahu memaksa dan ada masa, saya berehat juga. Lagipun saya tak boleh fikir diri sendiri sahaja, bayi dalam kandungan pun ada ‘hak’ untuk berehat juga,” kata isteri kepada pelakon, Fattah Amin ini.

Disogok soalan apakah ‘ujian’ sepanjang proses kehamilan, Fazura hanya tergelak kecil. Dia bersyukur, tidak ada pengalaman mual atau muntah-muntah malah mengidam perkara yang pelik-pelik sepanjang bergelar wanita berbadan dua.

Kelakarnya, jelas pelakon yang juga penyanyi ini, Fattah lebih banyak mengidam dan kuat makan berbanding dirinya. Namun pelakon lelaki itu tidak sedar tentang perubahan dirinya sehingga berat badan turut meningkat selari selera.

“Alhamdulillah, tuhan permudahkan proses kehamilan saya. Alahan tidak ada, malah tak pernah pula muntah-muntah. Kesihatan saya dan bayi juga pasda tahap yang baik.

“Cuma peliknya, saya tidak suka makan nasi lauk kampung padahal itu adalah menu kegemaran sebelum mengandung. Saya pun tidak makan pedas dan juga tidak mengamalkan petua tradisional. Cuma ada sekali saya makan durian, teringin sangat,” katanya disambung gelak kecil rakan wartawan.

Pemegang trofi Pelakon Wanita Terbaik Festival Filem Malaysia ke-27 ditemui pada pelancaran produk kecantikannya, Fazura Skincare sekali gus membuktikan impiannya untuk memiliki jenama set kecantikan kini termakbul.

Berbicara soal produk, Fazura menjelaskan, dia sendiri turun padang bertemu pakar dan memantau sendiri proses penghasilan produk yang dijual pada harga RM89 itu.

“Sebelum ini saya cuma jadi duta produk penjagaan wajah tapi kini, lahirlah set Fazura Skincare yang diidamkan selama ini. Bahan-bahan semula jadi digunakan dan sesuai untuk semua jenis kulit,” katanya.

Single, filem baharu

Impiannya tercapai dengan memiliki jenama kecantikan Fazura Skincare

Mungkin ramai yang tertanya, adakah selepas melahirkan anak, penyanyi lagu Sayangi Dirimu ini bakal memperlahankan langkahnya dalam industri seni. Sementelah, ramai artis wanita memilih sebegitu.

Perlahan menggelengkan kepala tanda tidak setuju, Fazura menjelaskan, dia akan terus bekerja saat habis pantang lantaran sudah banyak susunan kerja yang harus diselesaikan.

“Banyak kerja sudah menunggu sebenarnya. Saya juga bakal membintangi beberapa filem dalam dan luar negara. Jadi selepas bersalin, saya perlu jaga badan dan kembali aktif seperti sebelum ini.

“Namun, saya tahu tanggungjawab saya sebagai isteri dan ibu. Ada batas-batas yang saya perlu jaga serta jadual juga mungkin tidak sesibuk dahulu,” kata anak kelahiran Pahang ini.

Dia juga meluahkan rasa syukur kerana dikekelingi suami dan keluarga yang sangat ringan tulang dan ikhlas hati untuk membantunya saat bergelar ibu kelak.

“Memang melihatkan situasi pandemik yang sedang melanda, kita semua ada perasaan risau. Tetapi saya tak mahu terlalu memikirkan. Asalkan kita tahu jaga diri dan sentiasa jaga Prosedur Operasi Standard (SOP), Insya-Allah semuanya selamat.

“Lagipun, keluarga saya dan mentua sangat membantu sepanjang proses kehamilan. Saya juga tenang dan gembira bila mereka juga ada selepas bersalin nanti.

“Suami saya juga sangat penyabar dan sentiasa ada ketika saya memerlukan. Bila teringat insiden saya menangis kerana mayonis sampai Fattah terpaksa pergi beli balik sandwich, tergelak jadinya,” katanya.

Menambah bicara, Fazura juga bakal melancarkan single baharunya bulan depan dan bakal tampil dengan album kedua tidak lama lagi. Ini adalah pencapaian hebat yang seharusnya dibanggakan pelakon wanita itu.

sora13 Publish time 2-9-2020 09:20 PM

hazfy replied at 2-9-2020 09:17 PM
Cantiknya kale dia.mengoda sgt it so fazura.

https://www.instagram.com/p/CEoQGo6Ds5D/?igshid=15ynwl1cnmhyv

hazfy Publish time 2-9-2020 09:23 PM

sora13 replied at 2-9-2020 01:20 PM

Alahai sukanya nak beli lh lepas ni

hazfy Publish time 2-9-2020 09:29 PM

Bila faz kata dlm interview yg I tepek tu rasa teruja plk dengar dia banyak terima offer nak berlakon filem dlm dan luar negeri.kalau dlm negara tu yess I'm hepi tp dekat luar tu risau pulak memandangkan belum safe dekat luar

hazfy Publish time 2-9-2020 09:39 PM

sora13 replied at 2-9-2020 12:39 AM

Yes depa berdua mmg dari dulu pun tak hadap benda ni semua cuma kesian plk tengok fattzura ni bkn saja fans tertunggu baby mereka tp haters pulak ter lebih2 tak sabar nak tengok comel ke tidak nak banding2kn anak celebrities yg lain.harap sgt semoga baby fazura nanti terhindar dari caci maki manusia2 yg bertopengkn syaitan lahir dgn selamat,cukup sifat,bijak,pintar,comel dan soleh.aamiin

hazfy Publish time 2-9-2020 10:11 PM

Kancilkering replied at 1-9-2020 08:06 AM
old school parenting
no fb no ig

I memang dh jangka semua ni tengok je leh msa faz kawin dh lah tak pkai inai tak ada mlm berinai.
Itulah faz,apa org ramai buat dia misti tak akan buat.

bagus sgt bila dengar dia sendiri ckp no fb,ig untuk anak dia cuma share bila perlu sja.good sgt kuranglah sikit org nak menghentam, knowing faz very protective mmg tau lah dia tak akan buat semua tu

puanserama Publish time 2-9-2020 10:59 PM

sora13 replied at 2-9-2020 09:20 PM

omg gojesnya.. mana stokis penang hehehe
love you fazzyyyy

qwerty02 Publish time 3-9-2020 07:02 AM

hazfy replied at 2-9-2020 09:20 PM
Berjaya jugak tepek mcm ni for the first time

Wah best dgr perancangan Faz tu. I sgt yakin Faz tahu apa yg terbaik for her baby, husband, family & herself.
Seperti yg dia sendiri kata, dia tahu batas2nya. She’ll work out the plans later, haters mahupun pemenat serba concern tak perlu serabut fikir ttg ini, tak perlu buat ramalan yg ntah apa2 ok! Pasti Fattah dan anaknya takkan terabai kerana Fazura nak bekerja. Jangan risaulah! Taulah kamu sayangkan Fattah kan! Isteri dia lebih sayang dia ok! Please get the fact through your tiny brain.

If you’re smart, you’ll know how to plan your schedule, plan your life so you can get the best for everyone in your life. Daripada risaukan keadaan yg takde kaitan dgn hidupmu, baiklah kita lihat sendiri hidup kita ni, semuanya cukup ke? Suami, anak2 & keluarga terurus ke?

Ok, tak sabar nk tunggu lagu baru Faz & Fattah, dan segala apa new products/activities diorg nanti.

qwerty02 Publish time 3-9-2020 07:03 AM

Yesss! Dah order ni :loveliness:

Tak sabar nak cuba {:childlikeo

qwerty02 Publish time 3-9-2020 07:04 AM

sora13 replied at 2-9-2020 09:19 PM

Comel sgt Faz & Bong haha. Byk tips2 best diorg kongsi. I pun suka tgk tutorial yg Bong & Ckay buat tu hehe

sora13 Publish time 3-9-2020 09:04 AM

Edited by sora13 at 3-9-2020 10:31 AM

Pick and choose your fight, librarians. This ain’t worth it, and let’s keep this library sentiasa wangi, yach!

kakngah80 Publish time 3-9-2020 09:25 AM

jatuh cinta tgk...dah order dkt shopee ck
tak sabarrrrr
Pages: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27
View full version: (V51) All About Fazura: Her Love Story, Pregnancy Journey And Baby Makes Three