BarbiePink Publish time 22-7-2020 02:14 PM

Abang Ipar dari Nuraka

Edited by BarbiePink at 22-7-2020 02:18 PM

Asslam semua aku gigih nak buka thread baru sebab nak minta pendapat korang semua

Bukan niat nak nak mmbuka aib tp bkn orang kenal aku pun

Untuk pengetahuan syukur aku terlahir dari keluarga yg bahagia walaupun keluarga aku bukan kategori berada tp semua keperluaan kmi adik beradik dan sentiasa cukup dan ada ruang untuk adik beradik tolong sesama sendiri walaupun masing2 sudah berkahwin.oh ya aku sudah pun berkahwin dan ada 2 orang cahayamata.Suami aku seorang yg tak banyak karenah dan suami aku adalah anak orang berada dan arwah ayahnya meninggalkan bnyk harta dan tanah yang banyak dan syukur jugak semua ipar dan biras dan mak mertua aku semua baik kepada aku

Suami aku bertugas sebagai tentera korang pun tau kan berapa lama mereja berkhidmatikut berapa lama servis mereka.dan dari mula berkahwin kami tinggal dirumah mertua saya sebab dekat tempat kerja suami dan aku beside suami mmg nak jaga maknya sebab dia anak yg bongsu dan aku ok saja sehinggalah abang sulung dia (abg ipar aku lh)dibuang kerja dan abg iparku yg satu ni mmg tersangatlh disygi mak mertuaku lebih dari yg lain malah mmg mereka adik beradik pun akui benda ni.

Abg sulung suami biarlh saya nama dia ramli senang sikit nak cerita..ramli ni dulu bekerja dgn tangka minyak dan berjawatan tinggi tp sygnya dibuang gara2 masalah displin yg teruk itupun sebab bini dia tak nak pindah rumah disediakn nak jugak duduk rumah keluarga dia jadi ramli kena ambil masa 3jam setiap hari untuk dtg ketempat kerja..

Bila ramli ni dh tak kerja jadi dia mulalh mbuat bisnis dsana sini belum stabil satu bisnis dia cuba bisnis lain pulak nak cepat kaya dn mostlynya duit yg dgunakan tentulah hasil dri mak mertuaku dan semua tu tak jadi sebab nak kaya cepat hinggalh dan harta mak mertua ku makin lama makin habishingga satu tahap dia gadaikan rumah agam keluarga dlm diam tu pun mak mertuaku setuju lagi sebab sayang
dan jadi brooker menjual tanah waris mereka tanpa pengetahuan mmasing

Kejap nak sambung

BarbiePink Publish time 22-7-2020 02:38 PM

Sebelum aku nak cerita p ramli ni.ku cerita dulu kehidupan aku dan suami..tadi kan aku cerita tinggal rumah mertua sebab niat suami nak jaga mak mertua aku.ntah mcmana mak mertua aku tiba2 bersuara minta suami tolong renovate dan cat rumah dgn duit sendiri sebab kalau duit mak mertua aku dh bnyk dipinjam n digunakan oleh ramli..suami aku memang sejenis yg tak bnyk ckp dan betul2 menjaga hati mak dia.setuju setelah berbincang dgn aku.walau jauh dilubuk hati aku tak rela sebab duit yg digunakan adalah duit simpanan suami sendiri tanpa terikat loan dan duit tu sebenarnya kmi berniat nak guna untuk mbuat rumah sendiri tpmasa tu suami kata tak apa sebab rumah ni pun kita akan tinggal sini selamanya sebab arwah ayah suami mmg wariskn rumah dan suku ekar tanah untuk suami

BarbiePink Publish time 22-7-2020 03:01 PM

Semuanya terbongkar bila surat bank dtg kerumah sebab nak lelongkan rumah gara2 tak byr pinjaman.masa tu suami sgt terkejut dan panggil adi beradik lain walaupun suami dan lain marah dan agak sedih tetap mereka adik beradik tolong mbyr tunggakan tu secara bulanan.bila jadi semua ni suami mula minta dekat mak mertua untuk tukar nama suami pada geran tanah untuk kami mbuat rumah sendiri diatas tanah setengah ikar tu sebab hanya suami belum ada rumah sendiri yalh kn mmula ingat rumah agam tu nak jadi milik kmi tp bila dh tergadai tu suami takut adik bradik yg lain tak sanggup byr balik suatu masa.walaupun masih ada bnyk tanah lain belum bertukar nama tp ada setengah adik beradik suami mbli rumah dan memohon mendapatkan rumah yg dh dapat.

Mak mertua seolah2 berdalih untuk mminta suami menungu bila masa yg sesuai.suami yg dh tawar hati dan tak nak bergaduh tak nak berdosa akhirnya kami kluar dan tinggal dirumah yg disediakan tentera..suami dh tak tahan bila mertua lebihkn ramli lebih2 hinggakn segala benda arwah ayah dan kereta semua dijual tapi semua duitnya langsung semua tak menerima even mertua aku pun alasan mak mertua ku kesian dgn ramli dan membantunya membayar segala hutangnya

BarbiePink Publish time 22-7-2020 03:26 PM

Sungguhpun telah bnyk harta yg dihabiskn ramli dia sentiasa tak pernah cukup duit dan menangung hutang sna sini.tak berkat aku rasa.Dipendekan cerita ni dan awal2 tahun ni bila kakak dan abg ipar aku melawat tanah pusaka mmasing terkejut bila mbuat rondaan tanah berkenaan semua habis dijual ramli.dan bila benda ni berlaku mak mertua saya kuasa Allah tiba2 bagun pagi tu bnyk benda lupa dan ingat dan kini perlahan2 dpt penyakit nyanyuk.

Pertengkaraan buat pertama kalinya berlaku dlm keluarga suami aku antara mak mertua,ramli dan semua adik beradiknya.ramli menegaskn mak mertua yg benarkan dia jual tanah tu bila mmasing2 ckp knapa nak ikut ckp mak sedangkan mak dh lupa dan nyanyuk..dia mcm tak kisah dan bila tnya mak yg dh lupaku pun tak tahu apa2

Suami antara yg paling terkesan dan sedih sekali dgn kehilangan ni.dan pertama kali selama kami berkahwin dia mengeluarkan air mata..sedih aku tengok suami aku diperlakukan sebegini..udahlah kehilangan rumah dan tanah malah duit simpanan suami bnyk dihabiskan untuk renovite rumah tu dan paling mmbebalkan ramli langsung tak mbyr walau satu sen kepada kami dan yang lain..

Ofkos lh mmasing marah dan enggan berjumpa ramli setelah kejadian tu.semua adi beradik suami mmg marah sgt dengan ramli dan sampai skrg tak bertegur sapa.

Suami skrg ni bnyk berpikir sebab dia risau dmana kami akan tinggal nanti bila dia bersara kelak.nak mohon rumah skrg pun susah nak buat pinjaman bank pun tak lama lgi dia nak bersara dah pinjaman bank untuk byran ofkos tinggi.walaupun aku berkerjya rasa gajiku tak mampu nak buat pinjaman bank dgn byran bulanan yg tinggi

BarbiePink Publish time 22-7-2020 03:59 PM

Oh ya bini ramli ni ada bisnis jugak dan aku jugaklh selalu tolong dia majukan bisnis dia dan jual tempay kerja aku sebab tempat kerja aku ni selalu bertemu vip.selepas kejadian tu aku langsung dh tak tolong bisnis dia dan skrg ni selepas bberapa lama menyepi dia ada msg ku non stop minta jualkn barangnya dgn alasan dia tak tahu apa2 pasal ramli jual smua harta keluarga.dia ingat aku bodoh ke nak percaya

Sebagai seorang isteri aku sntiasa ajak semua bersangka baik apa benda yg berlaku pada kami dan sabar..misti Allah akan membuka jln..dan kini suami sudah mula dtg menziarahi mak mertua kembali setelah lama dia merajuk dan anggap mcm tiada apa terjadi tambah2 lgi mak mertuaku dh tua dan nyanyuk.sekali pun marah kami tak nak derhaka dia tetap ibu walaupun bagi aku mak mertua tak bersikap adil pada suami walaupun dia layan kami baik dan syg kami cuma kmi tak dpt terima dia lebih kn segala2 nya pada abg ipar aku tu Dan menidakan hak yg sepatutnya menjadi hak suami.bukan aku gila sgt harta suami tp mmg itulah hak yg dia sepatutnya perolehi

Skrg ni ada some mereka bertegur sapa dh dgn ramli walaupun dh tak mesra mcm dulu tak aku dan suami msih tak nak jumpa ramli

Pendapat korang wajarkn kmi terus bsikap begini pada ramli sebab marah kami yg teramat sgt padanya dan wajarkan aku terus tak nak tolong bini ramli sebab dlm hatiku ada berkata padan muka dia biar dia terasa yg aku mmg marah dan tak nak tolong dia..sebab aku dengar duitnya yg bnyk sebab tamak tu dh makin surut.tak berkat kn

sarah82 Publish time 22-7-2020 04:10 PM

BarbiePink replied at 22-7-2020 03:59 PM
Oh ya bini ramli ni ada bisnis jugak dan aku jugaklh selalu tolong dia majukan bisnis dia dan jual t ...

Tak payah tolong.. Alasan saja bini x tau.

prettyuglybabe Publish time 22-7-2020 04:17 PM

tak payah tolong dah..
block saja nombor mereka..
masa senang buat aniaya kat adik beradik..
bila nak minta tolong tau pula buat baik..
u and suami teruskan hidup sendiri..
lebih baik fikir tentang kehidupan kalian dari fikirkan hidup orang lain..

wafeloren Publish time 22-7-2020 04:19 PM

Org mcm ramli ni mmg takkan tau malu. Selagi ada peluang dipijaknya semua org. Boleh nk baik silakan ada boundry. Hai hai bye2 sudahla. Block terus no bini ramli. Biar husband awak je contact dengan abangnya.

miss_strangers Publish time 22-7-2020 04:30 PM

Ramai je adik beradik jenis parasit ni...

Kurex Publish time 22-7-2020 04:31 PM

Bolayan je

safieyah1984 Publish time 22-7-2020 04:54 PM

Ya Allah kesianya dng TT, i daoakan TT murah rezeki kerana di anaiya, sabar tu paling mahal sbb bukan semua org boleh lalui benda mcm ni, tindakan TT dng uami sangat wajar, walaupon apa yg berlaku TT dng suami still terima mertua.

pasal ramli tu, ioollss x nak komen sbb kalo jadi dng iols pon mmg iolss mengamuk teruk, dasar tamak mcm tu mmg rezeki xberkat, dia akan susah sampai ke akhir hayat dia, kalo kaya pon itu istidraj sbb menganaiya org.

LostStar Publish time 22-7-2020 04:57 PM

uishhhhh org mcmni selayaknya dipulaukan saja.. pulau satu keluarga..

Meiizu Publish time 22-7-2020 05:03 PM

Edited by Meiizu at 22-7-2020 05:13 PM

takpayah tolong jual brg bini ramli..takpayah reply wasap, biar blutik je.
bertenang
bertenang
doa of cooz tt dah buat.
jgn harap sgt dah rumah mertua tu..entah apa lagi agenda ramli akan buat

smoga tt dan suami dimurahkan rezeki, diberi jln mcamana nak beli rumah baru

BarbiePink Publish time 22-7-2020 05:45 PM

prettyuglybabe replied at 22-7-2020 04:17 PM
tak payah tolong dah..
block saja nombor mereka..
masa senang buat aniaya kat adik beradik..

Tulah memang geram sgt.yg menambah sakit hati suami bila duit rental syarikat yg sewa tanah arwah ayah yg sebelum ni mmg masuk kat akaun suami sebab memang amanah arwahramli ni berani suruh stop dan tukar msuk akaun sendiri.bank lulusankn sebab ramli ni siap buat surat authorise konon suami benar kn dan suami dluar daerah dan bagi tau tukar bank.sampai sungguh hati dia anaiya suami adik dia sendiri

BarbiePink Publish time 22-7-2020 05:57 PM

safieyah1984 replied at 22-7-2020 04:54 PM
Ya Allah kesianya dng TT, i daoakan TT murah rezeki kerana di anaiya, sabar tu paling mahal sbb buka ...

Terima kasih doa..aku dan semua tak ada pilihan melainkan bersabar walau hanya tuhan saja tahu mcmana sedihnya dperlakukan sebegini.

Bkn mudah untuk kmi nak mmaafkan..
Masa mula2 dia kantoi jual semua aset tu.ramli dan family dan bawa sekali family belah bininya holiday dekat negara eropah upload dekat ig.ig anaknya yg mmg private tp sebab ada mynephew teman skolah nya dan follow sebab tu nampak.bergumbira sakan

Tu belum lgi mycousin adik dia satu kerja dgn adik biras saya ni cerita rumah ramli ni dh siap dan mereka baru pindah dan adalah majlis kesyukuran tp tak ada langsung seorang pun belah suami dia jemput.nampak sgt bersalah...dia suka hati mbuat rumah senang lenang tp mbiarkan adik sendiri kesusahan.sugguh keji betul perangai

BarbiePink Publish time 22-7-2020 06:03 PM

Edited by BarbiePink at 22-7-2020 06:06 PM

Bila teringat suami menangis sebab hal ni aku jadi sangat simpati dan marah..bkn nak puji tp mmg suami sejenis yg sangat baik tak suka susahkn family..patuh sgt dgn mak mertua aku.tak bnyk karenah.tak pernah dia mdoakn yg tak baik dekat org tp selepas apa yg berlaku aku ingat lagi dia pernah ckp tak akan halal kan walau satu sen pun dekat ramli..smpai hati dia buat macam ni..

Psl bini ramli tu aku tak ingin pun dia ingat kebaikan aku menolong dia dulu tp sekurang2 nya dia sebagai isteri patut nasihatkan..sanggup dia buat adik dia mcm tu

BarbiePink Publish time 22-7-2020 06:04 PM

Meiizu replied at 22-7-2020 05:03 PM
takpayah tolong jual brg bini ramli..takpayah reply wasap, biar blutik je.
bertenang
bertenang

Tq atas nasihatnya.amin segala doanya

pumpkingirl Publish time 22-7-2020 11:17 PM

miss_strangers replied at 22-7-2020 04:30 PM
Ramai je adik beradik jenis parasit ni...

Ye..lagi teruk bila mak bapak pun menyokong mereka..

copy_paste Publish time 23-7-2020 11:36 AM

aku dapat bayangkan,
nt laki ko pencen,xde ape2,rumah pun xde seolah2 korg xpernah menyimpan,jenis boros padahal duit tu lebur mcm tu je,
kalau org mcm ramli tu xbuat mcm tu,aku dpt bayangkan lepas laki ko pencen korg hidup agak senang sbb dah ade rumah xyah susah2 beli rumah,

dan kalau laki ko x bg duit utk renovate rumah sekurang2nye korg boleh guna duit tu utk buatrumah atau beli rumah lain,

ramli ni jenis pentingkan diri x fikir org lain,ramai je jenis taik mcm tu dlm adik beradik

sarahmirza Publish time 23-7-2020 04:38 PM

Jahatnya Ramli... Wajar dipulaukan selama2nya..
Pages: [1] 2
View full version: Abang Ipar dari Nuraka