Ninis_ Publish time 29-6-2020 05:19 PM

hi sudah2 la tu

Edited by Ninis_ at 29-6-2020 11:58 PM

hi sudah2 la tu

sarahmirza Publish time 29-6-2020 05:41 PM

Dengar cakap ayah ya...

prettyuglybabe Publish time 29-6-2020 05:44 PM

kalau mak ayah tak suka tu, dengar la nasihat mereka..
mungkin mereka lebih kenal siapa boy dari awak..
kalau elok orangnya, takkan la dua-dua menentang..

NurAlia14 Publish time 29-6-2020 05:51 PM

Pengalaman dek pengalaman..dgr ckp ayah kau tu..kalo ko tnye kwn2 die msti sume kate die baik..skng kau mabuk cintan, sume org yg menentang kau kata xelok xbaik

Normabaru Publish time 29-6-2020 05:59 PM

Hmm ingt td kesah ape yg berat sgt simpan..serius bunyi mcm esok dh blh proceed kawen.lol

Ko studi jela betul2 dlu dik non...
Kawan je semua tp xpyh serius.

Org tgh risau covid ko gigih risau nk kawen pdhl sekolah pon lom settle, keje pon lom secured..nnt dh keje ko akan jmp lg ramai org.. Masa tu taktau la berapa berat ko nak tanggung klu gini cara pemikiran ko:L

nazzse Publish time 29-6-2020 06:10 PM

Boyfriend boleh cari
Mak ayah yang tu je
Pilih la mana lagi penting!

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:15 PM

NurAlia14 replied at 29-6-2020 05:51 PM
Pengalaman dek pengalaman..dgr ckp ayah kau tu..kalo ko tnye kwn2 die msti sume kate die baik..skng...

Ayah ja . Mak tu ikut je. Padahal mak tak kenal. Ayah pun bukannya dia bertanya pun kwn2 dia yang kenal si boy ni perangai mcm mana. Ayah buat andaian sendiri berdasarkan kwn si boy. Kwn si boy pun kwn ayah. Maksudnya ayah pun mcm tu ke ? Em even org tua lebih pengalaman maksudnya semua org tua betol ke. Mmg kena nilai dlu ke baru kenal ?

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:17 PM

prettyuglybabe replied at 29-6-2020 05:44 PM
kalau mak ayah tak suka tu, dengar la nasihat mereka..
mungkin mereka lebih kenal siapa boy dari aw ...

Mungkin.. tapi sebetulnya mereka tak kenal pun. Mereka kenal org yg berkwn dgn si boy which is kwn si boy pun kwn ayah jugak. Maksudnya ayah pun perangai mcm tu ke ?lagipun abah ckp tu berdasarkan perangai si boy yg sorang tu je. Padahal tk rpt mana pun

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:19 PM

Normabaru replied at 29-6-2020 05:59 PM
Hmm ingt td kesah ape yg berat sgt simpan..serius bunyi mcm esok dh blh proceed kawen.lol

Ko stud ...

Haha dah habis kak. Dulu sebelum masuk u cari la kenal2 la dekat u. Ni dah habis cari la time keja kenal2 time keja. Berat simpan sorang2 tu sebab sebelum ni bercerita ja dkt mak ayah ni dah jd mcm ni jd simpan sorang2.

ajinomotonosuga Publish time 29-6-2020 06:20 PM

sarahmirza replied at 29-6-2020 05:41 PM
Dengar cakap ayah ya...

Nooooo..listen to ur heart!!

Bukan abah yg nk kawin tp.anok dia

Klo sok sok jadi andertu..salah sapa

Bkn tadak kes..kampung ni pun ada...mak dia tkmo oang keje biasa nk keje gomen..ada tiga kes mak ayah nk calon oang ada ada..bkn oang kebanyakan..end up anak dara kertu!! Padan muka haaa..milih nau!

Anak dah suka..budak tu suka..perangai molek..nk apa lagi??

Ce klo mai tu oang kaya tp perangai buruk..anak jadi mangsaa kawin paksa..punnn kerenah orang tua

Orang tua..ibu bapa..klo de anak dara..nikah kan cepat..ase budak tu rajin cari rezki halal..terutama jaga solat n akhlak..terima je..Allah yg jaga segala..nk wisau apa?

Klo silap baguih..boleh belajar..klo tak silap besok lusa akan di uji gak klo ko beno orang beriman

Kesiannnn anak pompuan sme..salu mak ayah buat keputusan yg salah dan anak menjanda or tak laku!!

Dlm hal ni bapakkk yg bersalah!! Bapakkk membesarkan Sazali membabi buta!!

Kurang lebih gitu ler..

Adik n boipren..fokus kompoi duit..n set date nikah..nothing else matters..BUKAN MAK ABAH YG KASI REZKI OR BESARKAN KORANG TAPI ALLAH SWT!!

Kita respect tapi kita kne ADIL gak..sebab koge ramai mak ayah gini ler rosak masarakat..menyusahkan yg mudah..dok pikior sgt apa orang lain kata..jiran sedare oang kampung..last last anak jd pisang busukkk haaa nk wat jemput jemput pisang pun tokleh!!

U bleh dengo nasihat tp u tak wajib ikut. U kne pikir ur future n DECIDE..of kos ada hati terluka..so what..that is life beb

Nasihat saya genggam bara api bio sampai tangan luka..sok lusa luka akan baik gak!

Normabaru Publish time 29-6-2020 06:23 PM

Ntah.. Tu atas tulis rumah sewa study.. Pastu siap ckp lom keje lg.. Ayat ko hakak pening baca dik.. Tp ape pun u r still young.. Why nk ke duda terus.. There is a lot option out there.. Explore je la dlu. Stabilkan kerja,bls jasa parent sambil beli jiwa..

Unless u r not that attractive or kurang laku.. Then probably tu jela laki ko mampu dpt;P

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:34 PM

nazzse replied at 29-6-2020 06:10 PM
Boyfriend boleh cari
Mak ayah yang tu je
Pilih la mana lagi penting!

Ya mmg mak ayah yang ini ja. Takda melawan apa pun . Baik2 ja cuma diam2 ja berkawan sekarang . Nak buktikan yang dia bukan mcm tu je. Tak ckpnak melawan parents pun . Tak semestinya bila dah jadi parents semua benda betul dkt parents ja.

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:38 PM

ajinomotonosuga replied at 29-6-2020 06:20 PM
Nooooo..listen to ur heart!!

Bukan abah yg nk kawin tp.anok dia

Terima kasih . Rata rata semua cakap dengar parents. Sebelum ni pun saya ada kenalkan laki sorang tu dioranv suka . Diorang siap bertnya lagi hari2. Tapi diorang tak kenal pun perangai sebenar. Lagi teruk dri yg duda ni. Saya nk buktikan dkt parents ja. Bukan nak kurang ajar dfn parnts. Saya still hormat diorang . Tq atas nasihat. Nasihat mcm ni saya senang terima sebab berpihak kepada parents n saya. Bukan terus menghukum parents semua betul hm . Terima kasih

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:45 PM

Normabaru replied at 29-6-2020 06:23 PM
Ntah.. Tu atas tulis rumah sewa study.. Pastu siap ckp lom keje lg.. Ayat ko hakak pening baca dik.. ...

Ya sekarang dah habis kak. Wah intonasi menulis mcm sentiasa berada di atas je kak.hihi takpa semua nasihat saya terima ja. Benda nak stabilkan diri balas jasa mak ayah tu semua orang simpan impian tu kak. No need nak kejar laki bujang hensem bagus kaya duit tabur2 kalau dah jumpa yanh perangai dah elok. Janda duda pun manusia. Status saja. Kenapa nak kena rendahkan org mcmtu sedangkan ramai ja yg bujang berperangai seperti dah kawin

NurAlia14 Publish time 29-6-2020 06:52 PM

Ninis_ replied at 29-6-2020 06:15 PM
Ayah ja . Mak tu ikut je. Padahal mak tak kenal. Ayah pun bukannya dia bertanya pun kwn2 dia yang...

Dgr nasihat org pompuan dlm komen ni jgn dgr nasihat org laki hohohohi

Ninis_ Publish time 29-6-2020 06:54 PM

NurAlia14 replied at 29-6-2020 06:52 PM
Dgr nasihat org pompuan dlm komen ni jgn dgr nasihat org laki hohohohi

Hihi saya terima ja dari sesiapa.

Cumikucingku Publish time 29-6-2020 07:04 PM

Masalah skg ialah ayah xsuke...

Sama ada si boy perangai betul2 baik atau acah2 baik tp kalau ayah xsuke , mcm mane nak kawen pun.... dia wali awak....

Andaikata nak teruskan jugak dan awak pujuk ayah sampai ayah terima, nanti tibe2 dah kawen baru dia terkantoi mcm mane? Sebab pemerhatian kite pada pasangan sebelum kawen ni tak sama mcm lepas kawen.... dah kawen mcm2 boleh terbongkar sbb dah duduk sekali....

Org dah berpengalaman tentang alam rumah tangga mcm ayah awak rentu ada sebab kukuh untuk halang...

Terus terang aku ckp.... masa aku nak kawen aku takut sgt kalau ayah xsuke.... tp sekarang lepas aku dah kawen... aku kekadang terpikir "nape la dulu abah tak halang"....

So jgn yakin sgt awak dah betul2 tau perangai dia.... itu mungkin 50% saje....
tp kalau mmg awak nekad jugak nak bersama boy tu, jgn terburu2 ambik masa 2-3 tahun lg utk kenal lebih dlm....

Normabaru Publish time 29-6-2020 07:10 PM

Ninis_ replied at 29-6-2020 06:45 PM
Ya sekarang dah habis kak. Wah intonasi menulis mcm sentiasa berada di atas je kak.hihi takpa semu ...

Apo dikk.. Ko minta pendapat.. Org bg ko sound blk.. Well, good luck la with that kind of attitude... Ayat tulis sendiri xclear.. Pastu nk sembang terbang.. Nk lawan ckp parent at the same time borak konon xlupa nk bls jasa..lmao

Gomea Publish time 29-6-2020 07:14 PM

Kerja ape si boy tu? Iols ada kenal sorang duda takdak anak ni nama boy jugak. Duduk di utara jugak.

ajinomotonosuga Publish time 29-6-2020 07:25 PM

Cumikucingku replied at 29-6-2020 07:04 PM
Masalah skg ialah ayah xsuke...

Sama ada si boy perangai betul2 baik atau acah2 baik tp kalau aya ...

Elooo..tak sekolah ye..?
Abah takmo.jadi wali...bleh wali hakim..ko tatau ye...ni nk bina masjid..rumah Allah..pak dia ketegaq pesai pa? Budak tu tadak moto kuasa tinggi? Elooo...tgk akhlak ok..pi ajak mai umah..suh azannn..suh ngaji..suh jadi imam..tgk sapa hebat ..pak or budak tu hoccay?

Kawan saya ..akak dia nk nikah..pak dia tak ske sb budak tu rendah pangkat dari akak diaaa..so kawan tanya saya camna? Pak dia ugut takmo maii..takmo jadi wali!!

Saya kabo..toksah layan ketegaq pak dia..bio depa nikah wali hakim..sokkkk dpt cucu jantan..lembut laaa tua tak sedaq diri tuh!!! Masinnn ckp aku okk..laa ni epi sme

Mende dah molek.ko susah kan pesai? Sok dia bwk lari ke Siam..dia btui bomoh santau balas dendam haaa sapa salah?

Bapak bapak yg ada anak dara ni sme patut kne pi kerusus..kursus   wajib pi n pi blajaq lagi..tuntutan agama...NIKAH KAN ANAK POMPUAN BILA MASUK UMOQ!!! TAU???Abis pmr tu patut dah nikah..tadak la campak babies sana sini

Dlm tk sedar jgn kita pulak sebeno penyumbanggggg kes buang bayi!! Napa tidak! Anak nk nikah ko susahkan dia..why
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: hi sudah2 la tu