kageyama123 Publish time 27-6-2020 11:16 PM

aku tak faham diri aku! cinta ke? suka ke?

hi semua. aku serious perlukan nasihat. aku tak faham diri aku ni. aku baru break up dengan A. aku tau A sangat sayang aku. tapi aku tak faham perasaan aku. aku rasa aku tipu diri sendiri, sebab aku rasa aku tak sayang dia. sebabnya, waktu aku dengan A, aku terjumpa crush lama aku B. tapi jangan salah sangka gais. aku tak cheat belakang A pun. aku just jadi confius. kenapa perasaan aku boleh pulak berbelah bahagi semenjak terjumpa B semula. so, aku decide aku nak break up dengan A sebab aku taknak rasa tipu diri sendiri and A. and aku pun tak pegi dekat B pun. aku jauhkan diri.

sekarang, aku dalam proses perkenalan dengan C. aku suka dia, dia suka aku. but nowadays, bila aku terjumpa news pasal A, haaa mulalah teringat kembali kenangan lama apa bagai, then aku mula confius balik. siapa sebenarnya aku sayang ni. sebab mindset aku, kalau dah betul sayang, takkan ada sayang orang lain. tapi diri aku ni, aku memang dah set dah nak sayang someone, but why hati aku selalu akan cepat berbolak balik.

aku kagum dengan orang yang kahwin. macam mana korang tahu partner korang tu memang the one? macam mana korang tahu nak decide partner korang tu lah yang korang nak spend ur life with? tolong lah marah aku ke nasihat ke bagi tips ke apa beza suka ke cinta ke. aku sumpah serious tak faham dengan perasaan aku sendiri. aku nak settle down dengan someone. but kenapa dengan perasaan aku asyik berbolak balik macam ni? kejap orang tu kejap orang ni. kenapa aku tak boleh control? help me please.

green~tea Publish time 27-6-2020 11:41 PM

Edited by green~tea at 27-6-2020 11:43 PM

Hati mmg mudah crush pada siapa2 regardless of our age... cinta and decision berkahwin bg i is when u boleh berkawan and sama wavelength dgn ur partner...bg i antara faktor yg membuat perkahwinan tu kekal is great sex and provision of basic needs (makan, pakai, tempat tinggal yang safe and secured)

Orgasm wanita itu penting sis.. and kena layan suami betul2 in bed...masak simple2 pun dah cukup..org lelaki ni takde demand pelik2 pun..

Kurex Publish time 28-6-2020 12:09 AM

Aku pernah jumpa orang macam kau ni..
Aku suruh dia cermin muka dia je

kageyama123 Publish time 28-6-2020 12:18 AM

Kurex replied at 28-6-2020 12:09 AM
Aku pernah jumpa orang macam kau ni..
Aku suruh dia cermin muka dia je

tulah. aku pun rasa aku tak guna.

PristineOne Publish time 28-6-2020 12:56 AM

Sis.....you jangan stick lama dengan C...dan lepas tu bila ter kenal dgn D...you pass by jer.... You tunggu sampai you jumpa J....kalao J pun not the one...you boleh sttle down dgn K.Tapi jangan sampai terlajak hingga jumpa W atau Z...masa tu W dan Z masih awal 20an....sis mungkin dah boleh keluar EPF umur masa tu.

Leonclay Publish time 28-6-2020 01:15 AM

Soal hati ni sesuatu yg pelik..
U xkn blh tau pasangan yg u pilih tu utk u smp akhir hayat..
Tp apa yg patut u buat adalah u kena ada check & balance antara psgn..
If partner u blh jaga u baik2 & baik akhlaknye, why u should reject?
Solat istikharah pn penting juga..
Tak semestinya u ingat kt ur ex tu maksudnye u masih suka kt dia..biasa la kita akan ingat past experience..but jdkn experience tu utk improve your relationship..
Cerita je kt C pasal your ex..tgk ape reaksi dia..suppose nothing to hide klu u nk hidup lama dgn org tu..& dia pn perlu terima u seadanya at this time

epuepy Publish time 28-6-2020 01:24 AM

Lol. Apa kata ko cool down tt. Dri gaya ko cerite, nmpk sgt yg ko ni jenis senang jatuh cinta.

Hati2 dgn perasaan org. Jgn bnyk main kn sgt. Takut org dendam. Silap ari bln dia hanta bomoh siam kt ko.

sarah82 Publish time 28-6-2020 03:32 AM

Payah jadi ang ni.

Nasihat aku belajar la utk setia

Normabaru Publish time 28-6-2020 04:42 AM

Mcm bbnu je TT ni..g sekolah tak pernah bergaul ke?
beza suka, sayang, cinta dgn kasih tau x?

Klu tak tau mohon bkak kamus. Try hadam lumat br g cari ABC campur aiskrim. Yums:loveliness:

kageyama123 Publish time 28-6-2020 06:52 AM

Edited by kageyama123 at 28-6-2020 06:56 AM

Normabaru replied at 28-6-2020 04:42 AM
Mcm bbnu je TT ni..g sekolah tak pernah bergaul ke?
beza suka, sayang, cinta dgn kasih tau x?

aku introvert. sebab aku taktau bezakan lah aku nak tanya korang. mohon bagitau beza suka sayang cinta kasih tu

kageyama123 Publish time 28-6-2020 06:53 AM

sarah82 replied at 28-6-2020 03:32 AM
Payah jadi ang ni.

Nasihat aku belajar la utk setia

aku sedang belajar. sebab itu aku benci dengan perasaan aku sendiri

kaoru44 Publish time 28-6-2020 06:54 AM

https://bm.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1055122&mobile=2
Nak tlg tepek utk tt...thread lama psl beza sayang suka dan cinta..

Tt ni llaki ke ppuan?
Tlg jgn mainkn prasaan org lain yg ikhlas semata2 sbb tt xpasti dengan perasaan sendiri..

kageyama123 Publish time 28-6-2020 06:55 AM

Leonclay replied at 28-6-2020 01:15 AM
Soal hati ni sesuatu yg pelik..
U xkn blh tau pasangan yg u pilih tu utk u smp akhir hayat..
Tp ap ...

wah! finally someone who give me real tips and advice. thanks! betul jugak. if ingat pun, just anggap tu kenangan je lah kan? tak semestinya aku suka. advice noted!

kageyama123 Publish time 28-6-2020 07:03 AM

Edited by kageyama123 at 28-6-2020 07:05 AM

kaoru44 replied at 28-6-2020 06:54 AM
Nak tlg tepek utk tt...thread...

thanks for the thread!
aku takde niat nak mainkan. tapi aku pun taknak tipu diri sendiri and A. sekarang aku memang nak setia dengan C. cuma aku takut dengan perasaan aku akan berbolak balik lagi. aku perempuan btw. thanks for the advice ye!

Leonclay Publish time 28-6-2020 08:06 AM

kageyama123 replied at 28-6-2020 06:55 AM
wah! finally someone who give me real tips and advice. thanks! betul jugak. if ingat pun, just ang ...

Welcome. Good luck with ur relationship

yuki812 Publish time 28-6-2020 09:15 AM

kaoru44 replied at 28-6-2020 06:54 AM
Nak tlg tepek utk tt...thread...

Hari tu i dgrpasal cinta kat utube..ntah sapa motivator..lupa..
Tul lah dalam link tu..
Mencintai bila kita memberi dan menerima tanpa harapkan balasan. Mencintai bila kita dengan rela hati menetima segala kekurangan diayg ada..bukan kelebihan dia. Hah..lbh kurang gitu lah ayat dia..

Opps..tapi kalau dia kaki pukul..kaki ppuan..biawak hidup...itu bkn kekurangan..tp something negatively tentang diri dia yg perlu kita elak dan cepat2 larikk. Pangkah terus.

kaoru44 Publish time 28-6-2020 11:47 AM

yuki812 replied at 28-6-2020 09:15 AM
Hari tu i dgrpasal cinta kat utube..ntah sapa motivator..lupa..
Tul lah dalam link tu..
Mencin ...

Berpada pada jgk la kn nk trima kkurangan tu..
Sbb ada je org even my bff still nk bela biawak hidup..
Complaint mcm2..bila kte suruh angkat kaki xrela..
So nk tnggu tgok je la nnti..:lol:

missus_meow Publish time 28-6-2020 12:27 PM

yg bagusnya tt byk choice ... boleh pilih yg terbaik.hati dan perasaan yg selalu berubah ... maknanya u havent met the one kot. ni sume yg tt jumpa tt suke.cepat tol suka kat orang

missus_meow Publish time 28-6-2020 12:28 PM

PristineOne replied at 28-6-2020 12:56 AM
Sis.....you jangan stick lama dengan C...dan lepas tu bila ter kenal dgn D...you pass by jer.... You ...

bagus punya nasihat :o ;P

yuki812 Publish time 28-6-2020 05:38 PM

kaoru44 replied at 28-6-2020 11:47 AM
Berpada pada jgk la kn nk trima kkurangan tu..
Sbb ada je org even my bff still nk bela biawak hi ...

Ohhh...kalau perangai biawak tu..tu kira negative punya tabiat..mmg patut elak..larik jauh. Apsal bff tu susah nau nak lepas. syg punya pasal lah tu.

Kalau takat dia tu bkn ala2 my perfect yg kita idamkan..tetiba dapat yg chubby kaa..muka ala2 jantan kg ka..tapi baik hati..faham kita..ada vision..ok lah tu. Terima seadanya.
Pages: [1] 2
View full version: aku tak faham diri aku! cinta ke? suka ke?